OFICJALNA STRONA ZESPOŁU
//AKTUALNOŚCI

Wielki powrót na scenę Rawa Blues Festival!

2016-05-24 13:45:01

"Co na śniadanie? Dżem! Co na obiad? Dżem! Co na kolację? Dżem!" - fani bluesa zapewne doskonale znają słynną zapowiedź Jana Chojnackiego, od ponad trzech dekad związanego z festiwalem Rawa Blues. W tym roku, publiczność w "Spodku" znów będzie miała okazję usłyszeć te słowa. Po ponad dwóch dekadach nieobecności, 1 października Dżem zagra na Rawie!

"Whisky", "Cegła", "Sen o Victorii", "Naiwne pytania", "Wehikuł czasu" - te ponadczasowe utwory znają w Polsce nie tylko miłośnicy bluesa i rocka. To kompozycje, które stały się elementem rodzimej popkultury. A dzięki sukcesowi filmu fabularnego "Skazany na bluesa", fenomen śląskiego zespołu mogło odkryć dla siebie kolejne pokolenie, którego jeszcze nawet w planach nie było, gdy przedwcześnie zmarły Rysiek Riedel po raz pierwszy zaśpiewał, że "w życiu piękne są tylko chwile?"

W latach osiemdziesiątych minionego stulecia, Dżem był stałą atrakcją Rawy Blues. Po raz ostatni, zespół zagrał na festiwalu w 1993 roku, zapis tego koncertu emitowany był później w TVP pod tytułem "Ostatnia Rawa Ryśka Riedla".

- Wracamy do korzeni festiwalu, chcemy szerzej zaprezentować polskich artystów, na kogo więc postawić jeśli nie na Dżem ? komentuje Irek Dudek, dyrektor RBF.

Zespół zagra na finał tegorocznej imprezy. Muzycy zapowiadają specjalny set przygotowany na Rawę.

Bilety na 36. Rawa Blues Festival dostępne są w ogólnopolskiej sieci Ticketpro

Rawa Blues Festival 2016