OFICJALNA STRONA ZESPOŁU
//SPOTKANIA

[SnB]:: Spotkanie na Stawach, Nowe Miasteczko, 2006.08.25/27

fot. materiały fanclubu
tekst: Sedun
2016-09-14 16:04

Jak to było w planie - w dniach 25-27.08.2006 r. odbyło się w Nowym Miasteczku spotkanie Oficjalnego Fanclubu zespołu Dżem "Skazani na Bluesa".

W piątek około godziny 19.00 dotarła na Stawy ostatnia tego wieczoru grupa fanów. Zdecydowana większość pochodziła ze Śląska. Śląsk nie zawiódł jak to przystało na kolebkę polskiej muzyki bluesowej. Zawiodły za to pozostałe regiony w tym najbardziej nasz. W końcu spotkanie odbywało się na Ziemi Lubuskiej i należało liczyć że choć kilkanaście osób z tych okolic pojawi się na zlocie. Piątkowy wieczór minął w bardzo sympatycznej atmosferze, muzyka Dżemu i rozmowy przy ognisku rozbrzmiewały do rana.

Sobotnie przedpołudnie to aktywny wypoczynek, niektórzy grali w piłkę plażową inni w nożną, ci - co bardziej odporni na mróz - kąpali się. W tak beztroskiej atmosferze mijał czas, aż wreszcie nadeszła godzina rozpoczęcia koncertu.

Na sali OKiSu zebrało się łącznie może 40 osób - organizatorzy liczyli na znacznie więcej, zwłaszcza że po pewnym czasie trwania koncertu wejście było za darmo. W każdym razie myślę, że zebrana publiczność nie mogła narzekać na poziom wykonawców.

Jako pierwsza zaprezentowała się kapela NIPU z Krakowa. Zagrali kilka klasyków jak i parę kompozycji własnych. Interesujący wokal i dobre brzmienie całej kapeli zostało pozytywnie odebrane przez publiczność, prawie półtoragodzinny koncert rozgrzał słuchaczy.

Następna grupa, która pojawiła się na scenie to LIŚĆ z Tychów. Laureat III nagrody na tegorocznym festiwalu im. R.Riedla "Ku przestrodze". Liść jako zespół o dłuższym stażu scenicznym niż Nipu (choć aktualnie występujący w znacznie odmłodzonym składzie) zaprezentował głównie swoje "kawałki".

Mimo dość "świeżego" składu zagrali dojrzale, mocny wokal i spore umiejętności indywidualne muzyków pozwoliły zebranym wysłuchać dobrego koncertu. Specjalnie na okoliczność zlotu OFC "Skazani na Bluesa", podobnie jak Nipu - Liśc również zaprezentował na scenie kompozycje Dżemu.

Wreszcie przyszła pora na ostatnią grupę tego wieczoru. Okazjonalnie zebrany kwartet BROKEN BONES. Ich repertuar składał się wyłącznie ze standardów światowego bluesa.

Zagrali wspaniały prawie dwugodzinny koncert. Duże umiejętności muzyków oraz niesamowity głos Gienka Loski sprawiły, że mimo zmęczenia (koncert trwał już od ponad 3 godzin) publiczność bawiła się znakomicie. Lider kwartetu nawiązał dobry kontakt z publicznością, żartując i nawołując do wspólnej zabawy.

Podsumowując sobotnie granie w Sali OKiSu. Myślę ze koncert należy zaliczyć do udanych. Jedyne co nie dopisało podczas koncertu to publiczność, niech żałuje kto nie był.

Noc z soboty na niedzielę upłynęła podobnie jak poprzednia. Ognisko, muzyka i rozmowy do rana. W niedzielny poranek przyszło się spakować i pomału szykować do drogi. I tak oto zlot "Skazanych na Bluesa" zgodnie z planem dobiegł końca.

Dziękuję serdecznie wszystkim tym którzy wzięli udział w spotkaniu na Stawach oraz podczas koncertu w Sali OKiSu. Mam nadzieję że w przyszłości o ile odbędzie się podobna impreza więcej osób uświetni jej przebieg bawiąc się przy tym doskonale.