OFICJALNA STRONA ZESPOŁU
//SPOTKANIA

[SnB]:: Spotkanie w Bochni, 2002.04.12

fot. Wojtek Sobczyk
tekst: Wojtek Sobczyk
2016-09-14 13:28

W końcu nadszedł ten dzień. 12.IV.2002r. Szczerze powiedziawszy trochę się bałem jak w tym roku wypadnie! Ciągle mam jeszcze w pamięci to zeszłoroczne spotkanie.

Godzina 17:30. Idąc w stronę rynku od razu spotkałem znajomych. Prowadzili 4 osoby. (to już lepiej niż rok temu:) Do godziny 18:00 niestety nikt więcej nie przyszedł. Ale z informacji, jakie do mnie docierały to kilka osób miało dotrzeć ok. 19 lub 20. Przeczucie mnie nie myliło. Od 18:30 ciągle przyjeżdżały nowe osoby. Kraków, Tarnów, Tychy, Gliwice, Olkusz....

Samych przyjezdnych osób zjawiło się ok. 50 osób. Dla wszystkich oczywiście były niespodzianki. Kartki pocztowe, plakaty.

Ok. 19:30 rozpoczął się planowany koncert. Na wstępie zagrał zespół SWOI. Kilka kawałków swoich, trochę piosenek Dżemu. Grali do jakiejś 21:00. W przerwie zza baru leciała cały czas muzyka Dżemu. Ok. 21:20 na scenę wszedł zespół HALUTION z Krakowa. Na wstępie, w ramach dogrania zespołu poszło kilka kawałków instrumentalnych. Następnie kilka kawałków Dżemu ( List do M, Sen o Victorii...) a następnie kilka swoich piosenek.

Po krótkiej przerwie, jaka sobie zrobił zespół na scenę wyszła większość osób przyjezdnych i nastąpił koncert, w którym wokalistami (i wokalistkami) byli właśnie oni. Trwał on do ok. 23:30.

Po koncercie nastąpiła impreza "Dżemowa". Leciały min. "Wehikuł czasu", "Niewinni", "Czarny kapelusz", "Free - All right now", oraz kilka piosenek zespołu Cree.

Nie wiem jak na to zareagują osoby będące na spotkani (może się ktoś odezwie?), ale dla mnie impreza była bardzo udana.
Jeszcze nigdy nie widziałem naraz tylu ludzi słuchającej właśnie takiej muzyki. Oczywiście nie licząc koncertów, czy takich festiwali jak Tyski Festiwal Muzyczny.

Na samym końcu chciałbym podziękować Uczestnikom za przybycie.
Właścicielom knajpy za pozwolenie zrobienia właśnie w niej tego spotkania (oby więcej takich ludzi czujących właśnie takie klimaty!!!), Mietkowi - na pewno wie za co!!, Ludziom, którzy pomogli w rozreklamowaniu imprezy (Radkowi, Wojtkowi, Grześkowi i Dawidowi), "Ziemi Bocheńskiej" - za umieszczenie w niej krótkiego artykułu o zespole i o spotkaniu, Romkowi - za pomoc z znalezieniu zespołu na spotkanie, zespołom Swoi i Halution - za zagranie koncertu.
I oczywiście tym, których pominąłem.

W tym roku, przynajmniej ja mogę uznać imprezę za udana. Nie wiem, co na to inni. Może ktoś się wypowie? Jeśli znajdą się jakieś pozytywne wypowiedzi, to może w następnym roku będzie można powtórzyć?

Pozdrawiam wszystkich.
I do zobaczenia w Tychach!!