Festiwal im. Miry Kubasińskiej "WIELKI OGIEŃ"

Wasze opinie na temat poszczególnych imprez

Moderatorzy: Piotrek, Radek, smar666

Gość

Festiwal im. Miry Kubasińskiej "WIELKI OGIEŃ"

Postautor: Gość » pn cze 18, 2007 1:53 pm

W dniach 29 czerwca - 1 lipca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się po raz pierwszy Ogólnopolski Festiwal Bluesowo-Rockowy im. Miry Kubasińskiej 'Wielki Ogień'.

Głównym celem, jaki przyświeca przedsięwzięciu jest - jak piszą organizatorzy z Miejskiego Centrum Kultury - upowszechnianie dorobku muzycznego artystki, a także wspieranie amatorskiego ruchu muzycznego i umożliwienie wymiany doświadczeń artystycznych pomiędzy debiutantami a uznanymi zespołami bluesowymi i rockowymi.

Obrazek

Impreza ma charakter otwarty dla szerokiej publiczności, a organizowana jest w pięknej scenerii ostrowieckiego Parku Miejskiego. Do udziału w Komisji Artystycznej zaproszeni zostali m.in. Martyna Jakubowicz i Włodzimierz Kiniorski.

W koncercie 'Gwiazdy polskiego blues-rocka' zagrają Dżem i KASA CHORYCH.

Info pochodzi z delta.art.pl
Gość

Postautor: Gość » śr cze 20, 2007 12:08 am

Się pojawię :).
Gość

Postautor: Gość » śr cze 27, 2007 8:43 pm

Aerie pisze:Się pojawię :).

Świetnie :D Ja raczej nie..choć miałam takie plany, ale niestety wyniki matury, aplikacje na studia.. i te dni mam wycięte z życiorysu :(
Gość

Postautor: Gość » sob cze 30, 2007 10:53 am

Widzę, że nikogo z forum nie było na pierwszym dniu festiwalu, bo ocen brak, więc ja się o to pokuszę ;).

Hm, sama idea stworzenia blues-rockowego festiwalu to genialny pomysł. Wiem, że to dopiero pierwsza edycja, ale mam nadzieję, że w przyszłych latach się to jakoś rozwinie i będą tu takie drugie Tychy :).
Wszystko dzięki prezydentowi Ostrowca, który, jak się okazało, był kiedyś supportem przed Dżemem :D.
Szczerze mówiąc to myślałam, że będą tam pustki, a jak się okazało cały park był pełniutki. Wszystko fajnie, ale jednak myślę, że przydałoby się to obiletować, bo było pełno przypadkowych ludzi, nie wspominając już o pseudokibicach i babci irytującej się skaczącymi ludźmi. A, i nie zapominajmy jeszcze o panu dresiarzu, który za wszelką cenę chciał ściągnąć wszystkich z ławek.
A sam koncert świetny jak zawsze :). Powaliła mnie solówka Jurka na akustyku przed "Autsajderem". O tej w "Lunatykach" nie chcę mówić :P.

Tracklista:
1. Poznałem go po czarnym kapeluszu
2. Gorszy dzień
3. Powiał boczny wiatr
4. Sen o Victorii
5. Paw
6. Nieudany skok
7. Naiwne pytania
8. Do kołyski
9. Numero uno (super wyszło!)
10. Mała Aleja Róż
11. Harley mój
12. Kaczor
13. Jesteś nie dla mnie
14. Kiepski żart
15. Wehikuł
BIS:
16. Autsajder
17. Wokół sami lunatycy
18. Whisky
19. czerwony jak cegła
Gość

Festiwal w Ostrowcu

Postautor: Gość » ndz lip 01, 2007 9:52 pm

Rzeczywiście w Ostrowcu trafiły się osoby mające niewiele wspólnego z muzyką, a jeszcze mniej z Dżemem. Szczególnie upierdliwi byli ci, którzy nie potrafią się dobrze bawić jeśli nie mają odpowiedniego poziomu "alkoholu we krwi". Chcę jednak zwrócić uwagę na osoby w starszym wieku, które co prawda nie skaczą tak jak młodzieńcy, ale od dawien dawna byli z Dżemem i są z nim na dobre i na złe po dziś dzień, chociaż wielu z nich bawi już wnuki. Tych osób było i zawsze kiedy jestem na koncercie Dżemu, jest wiele. Wszyscy kochają ten zespół swoją pierwszą miłością i chwała im za to. Zawsze będę ich bronił, bo...jestem jednym z nich. Ostrowiec odebrałem bardzo pozytywnie i wystawiam organizatorom 7 punktów na 10 możliwych (to za tych dobrze wypitych troszke obniżyłem). Gorąco wszystkich pozdrawiam i do zobaczenia w Tychach.
Gość

Postautor: Gość » pn lip 02, 2007 7:55 am

Byłem na tym koncercie i było świetnie, jeśli stało się pod sceną to niewiele się wiedziało co za tobą się działo. ławki przeszkadzały, ale dało się wytrzymać. Koncert był świetny, gdyż dominowały bluesowe kawałki i to takie, których dawno nie słyszałem (Nieudany skok) albo nigdy (Powiał boczny wiatr), a wersja Lunatyków mnie rozwaliła, poza tym "Jesteś nie dla mnie", a szczególnie końcówka tego utworu wymiata !
Gość

Postautor: Gość » pn lip 02, 2007 6:51 pm

Nie bvylo "Wiem napewno wiem? " Kurcze... to chyba jakas wyjatkowa setlista:))
Gość

Postautor: Gość » wt lip 03, 2007 2:49 pm

To fakt, że setlista była wyjątkowa, "Numero Uno" to coś.
Zgadzam się zupełnie co do "Lunatyków". Fajnie odśpiewaliśmy, nie ma co :P.
Gość

Postautor: Gość » wt kwie 08, 2008 9:42 pm

Fotencje z tegoż koncertu
http://www.um.ostrowiec.pl/index.php?zx ... p=obiektyw

II Edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 11-13 lipca 2008
- W pierwszym dniu gwiazdą wieczoru będzie Nocna Zmiana Bluesa
- Drugi dzień to warsztaty muzyczne z zakresy gitary, gitary basowej, perkusji oraz wokalu a także występ Martyny Jakubowicz z nowym projektem Blue True Blues.
- Festiwal zakończy Hey

www.wielkiogien.ostrowiec.info

info za http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... w=77027210

Wróć do „Koncerty”