I Festiwal Muzyczny im. Pawła Bergera

Wasze opinie na temat poszczególnych imprez

Moderatorzy: Piotrek, Radek, smar666

Gość

Postautor: Gość » pt wrz 28, 2007 5:50 am

diabolique pisze:Jak widzę taki skład do konkursu, to wygraną ma w kieszeni chyba tylko jeden zespół :wink: , ale pożyjemy, zobaczymy...

Też tak pomyślałam, gdy zobaczyłam skład ... ale cuda czasem się zdarzają :wink:

może ktoś się ze mną założy np o ... roczny zapas alkoholu :?: :twisted:
Gość

Postautor: Gość » pn paź 01, 2007 8:01 pm

Gość

Postautor: Gość » pn paź 01, 2007 8:15 pm

Nnoo.. tłumy szalonych fanek oblegną łącze- lepiej już sie podłącze :lol:
Gość

Postautor: Gość » pn paź 01, 2007 9:33 pm

Ja chyba nie wytrzymam, spać mi się chce, w dodatku jeszcze żadnej audycji nie przesłuchałem chyba po wakacjach :( I jak, podłączyłaś się? 8)
Gość

Postautor: Gość » pn paź 01, 2007 9:37 pm

ja już czatuje od jakichś 190 minut :mrgreen:
Gość

Postautor: Gość » czw paź 04, 2007 2:46 pm

Mógłby ktoś wrzucić tę audycję z okolic bluesa? Bardzo proszę :lol:
Wiechu

Postautor: Wiechu » sob paź 06, 2007 10:02 am

no to dzis koncercik juz sie doczekac nie moge ostatnio na DŻEMie byłem na paprach standardowo idzie mnie poznac po fladze bardzo duzej i charakterystycznej pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na miejscu ;)
Gość

Postautor: Gość » ndz paź 07, 2007 2:19 pm

widze ze brak jakichkolwiek recenzji...

udalo mi sie chociaz zdobyc setliste(Kolejność alfabetyczna, a lista pewnie niekompletna.):

Cała w trawie
Czerwony jak cegła
Ćma barowa
Diabelski żart
Dzień, w którym pękło niebo
Gorszy dzień
Jak malowany ptak
Magazyn mód
Modlitwa III
Naiwne pytania
Piosenka ekologiczna
Poznałem go po czarnym kapeluszu
Sen o Victorii
Skazany na bluesa
W drodze do nieba
Wehikuł czasu
Whisky
Gość

ODpowiedz

Postautor: Gość » ndz paź 07, 2007 4:37 pm

Przemo12 zapomniałeś dodać, że zespół Dżem zagrał również piosenkę pt. "Do kołyski" pozdro
Gość

Postautor: Gość » ndz paź 07, 2007 4:50 pm

ale na wstepie napisalem ze to jest informacja przekazana przez pewna osobe :wink: i pisze ze lista nie jest kompletna...mnie tam nie bylo :lol:
Ostatnio zmieniony ndz paź 07, 2007 5:13 pm przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Recenzja

Postautor: Gość » ndz paź 07, 2007 5:08 pm

Jak widzę nie ma żadnej recenzji oprócz podania setlisty z koncertu Dżemu.

Podczas występu zespołów, które się zakwalifikowały do I Festiwalu Muzycznego im. Pawła Bergera atmosfera była kiepska, a ludzie niezbyt sie bawili. Prawdziwa zabawa zaczęła się dopiero gdy na scenie pojawili sie członkowie zespołu Dżem. Publiczność przywitała ich gromkimi brawami, piskami i okrzykiem radości... Po prostu coś nie do opisania... Dżem swój koncert zaczął od zaśpiewania piosenki "W Drodze Do Nieba" oddając tym cześć świętej pamięci Pawłowi Bergerowi. Publiczność również zaczęła śpiewać wraz z Dżemem plus niebieskie efekty świetlne spowodowały niepowtarzalny nastrój. Podczas kolejnych piosenek publiczność nie dawała za swoje i śpiewała cały czas z Maciejem Balcarem.

Parę minut po godzinie 21 gdy Dżem już sie żegnał z publicznością i zeszli już ze sceny widzowie zaczęli skandować Dżem i śpiewali Whisky... Już myśleliśmy że Dżem nie powróci lecz ku zdziwieniu pojawili się ponownie na scenie wraz z Bastkie (Sebastianem Riedlem, synem zmarłego wokalisty Dżemu Ryśka Riedla). Publiczność go przyjęła brawami, po czym Bastek wziął gitarę w ręce i zaczął grać i śpiewać wraz z Maciejem. Sebastian zagrał kilka utworów po czym po raz drugi Dżem żegnał się z publicznością lecz tym razem znów nie dali im odejść (śpiewali sto lat, Whisky). Dżem spełnił życzenie widzów i zagrał Whisky i kilka jeszcze utworów. Po ponad dwu godzinnym koncercie Dżem pożegnał sie trzeci i ostatni raz z publicznością, która skandowała "Dziękujemy" i "sto lat".

Ogólnie o koncercie Dzemu:
Koncert zaczął sie około godziny 20:10, a skończył się około godziny 22:45. Atmosfera była przez cały koncert cudowna i niepowtarzalna dzięki czemu pierwsza edycja Festiwalu Muzycznego im. Pawła Berger przeszła do historii bluesa. Każdy żałował ze na klawiszach nie grał już Paweł Berger oraz że nie śpiewał Ryśiek Riedel, ale oni byli tam z nami, w naszych sercach gdzie pozostaną do końca świata...

Setlista (prawdopodobnie nie pełna (A-Z)):

Cała w trawie
Czerwony jak cegła
Ćma barowa
Diabelski żart
Do Kolyski
Dzień, w którym pękło niebo
Gorszy dzień
Jak malowany ptak
Magazyn mód
Modlitwa III
Naiwne pytania
Piosenka ekologiczna
Poznałem go po czarnym kapeluszu
Sen o Victorii
Skazany na bluesa
W drodze do nieba
Wehikuł czasu
Whisky

Pozdrawiam Miodek
Ostatnio zmieniony ndz paź 07, 2007 9:10 pm przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Odpowiedz

Postautor: Gość » ndz paź 07, 2007 5:09 pm

Przemo okey... ja tylko tak wspomnialem o tej piosence ;)
Gość

Postautor: Gość » ndz paź 07, 2007 5:30 pm

Dzieki za recenzje .A co z tym niebieskim swiatlem?Bo to juz kolejna recenzja, w ktorej zwraca sie na to uwage.Bylo jakies niesamowite?
Na Forum Okolice Bluesa tez jest o tym mowa.
Gość

Re: Recenzja

Postautor: Gość » ndz paź 07, 2007 5:33 pm

miodek pisze: Podczas kolejnych piosenek publiczność nie dawała za swoje i śpiewała cały czas z Marcinem Balcarem.

:roll:

Piszemy dopiero teraz, bo przed chwilą wróciłyśmy do domu... Jeśli chodzi o wyniki konkursu, to I miejsce zajęli BRACIA I SIOSTRY, II BLUESKA, III SkaNaBis (z tego co pamiętamy).
Nie możemy zgodzić się z przedmówcą, bo my (i nie tylko my) od samego początku się świetnie bawiłyśmy :lol:
Setlista jak widać wyjątkowa, z resztą jak cały koncert... Byłoby cudownie, gdyby nie kolesie, którzy stali za nami :? W czasie gdy Maciek próbował coś powiedzieć, na zmainę śpiewali Whisky i Cegłę (czy ludzi nie potrafią sobie wyobrazić koncertu bez tych utworów :lol: ) i prawie przypalili nas papierochami. :?
Za rok na pewno też tam będziemy!

Pozdrawiamy Dankę i Olę!

P.S. Polecamy noclegi w Hotelu Bursztun (taka mała reklama...)

Asia i Pycja
Gość

Postautor: Gość » ndz paź 07, 2007 6:35 pm

alice pisze:Mógłby ktoś wrzucić tę audycję z okolic bluesa? Bardzo proszę :lol:

Wrzucalem dwa razy ale na LD prosze wiec i na forum

http://rapidshare.com/files/60544297/au ... e.zip.html

Wróć do „Koncerty”