28.02.2008, Wrocław, Fabryka Filmów Fabularnych, g. 19

Wasze opinie na temat poszczególnych imprez

Moderatorzy: Piotrek, Radek, smar666

Gość

Postautor: Gość » pt lut 29, 2008 12:23 am

Witam.
Już po koncercie - bardzo udanym koncercie, choć bez Bena. Na basie zastąpił go basista z Gangu Olsena. Poradził sobie świetnie. Dżem w wyśmienitej formie. Publiczność również dopisała, wypełniając po brzegi salę Wytwórni ( około 2 tys. fanów - na oko ). Nawet chłopcy z Zespołu byli mile zaskoczeni ilością publiki.
Setlista na gorąco ( nie po kolei )
1. Powiał boczny wiatr ( od tego zaczęli )
2. Poznałem go po czarnym kapeluszu
3. To tylko dwa piwa
4. Magazyn mód
5. Gorszy dzień
6. Do kołyski
7. Ćma barowa
8. Diabelski żart
9. Jak malowany ptak
10. Tylko ja i ty
11. Kim jestem - jestem sobie
12. Naiwne pytania
13. Wehikuł czasu

Bis 1
14. Autsajder
15. Wokół sami lunatycy
16. Whisky

Bis 2
17. Sen o Victorii
18. Kaczor coś narobił
19. Cegła

Bis 3
20. Skazany na bluesa

Może o czymś zapomniałem, ale chyba nie.

Jak dla mnie zabrakło :Alei Róż, Słodkiej (może kiedyś zagrają ...), Listu do M. , Dnia w którym pękło niebo.

Czy zawsze muszą grać Cegłę ?!!! :?

Mimo Cegły :wink: koncert bardzo udany. Już dawno nie widziałem tak żywo i entuzjastycznie reagującej publiki. Proponuję, aby koncerty Dżemu w Wytwórni stały się tradycją.
Boss

Postautor: Boss » pt lut 29, 2008 11:53 am

Witam!
Koncercik zajebisty! Dawno takiego nie widziałem!
Ma ktoś może jakieś fotki?
Pozdrawiam!!!
Boss
Awatar użytkownika
gladysh
Kontaktowanie:

Postautor: gladysh » pt lut 29, 2008 12:29 pm

witam ja mma jakies fotki tlyko musz emiec chwilke na zgranie ich na kompa:) a koncercik naparwdę na poziomie o gość zastepujący Bena super:) a Maciek jak sam powiedział podobało mu się w "jego Wrocławiu" oby wiecej takich koncertów w naszym kochanym mieście. też 9oceniam ilość ludzi na ok. 2000 może nawety troszke więcej. więc myślę że na frekwencję nie można narzekać no i 3 bisy naparwdę klasa:)!!!!!!! DŻEM!!!!!!! dziekujemy:) i zapraszamy ponownie;)
"W życiu piękne są tylko chwile......"
Gość

Postautor: Gość » pt lut 29, 2008 6:49 pm

:D koncert świetny, grali 2 godz i 20 minut!
ja żadnych zdjęć własnych nie mam, bo dopiero pod sceną zorientowałam się, że aparat, owszem, wziełam, ale baterie zostały sie w domku....
Więc chętnie obejrzę Wasze :wink:

jedyne co mi się nie podobało, to pływacy, przez których jestem 'trochę' poturbowana... no i to łubudu w barierkę co chwile... jak miło :D

pozdrawiam
8)
Gość

Postautor: Gość » sob mar 01, 2008 1:49 pm

Witam. Ja tylko na chwile bo nadal jestem "na wyjezdzie". Koncert byl bardzo udany. Z tymi 2 tysiacami ludzmi nie przesadzajcie.. bylo mniej niz 1500 :) (odpowiedz w liczbie sprzedanych biletow) ale to i tak znacznie wiecej niz podczas TSA! Ochrona oczywiscie pkazala na co ją stac jak zwykle. Dzieki pomocy Leszka Martinka (jak zwykle niezastapiona) udalo sie mnie i przemowi udokumentowac caly koncert. Ale na fotki musicie cierpliwie poczekac az wroce do domu i przebiore to wszystko.

Zaskoczony bylem sala, wielkoscia sceny , takim dobrym dostepem do kazdego z muzykow. Oswietlenie rowniez okazalo sie bardzo dobre, ale przy takiej wielkosci miejsca chyba inaczej byc nie moglo. Janusz w zastepstwie Bena spisal sie bardzo dobrze, dodatkowo jak sie okazuje jest swietnym "modelem" do fotografowania , dzieki czemu jest troche dynamicznych ujec z basem podczas jego wedrowek po scenie. Zaluje ze nie udalo mi sie wejsc na balkony bo ujecia napewno bylyby dobre (Podziekowania dla Jerzego za interwencje :))

Tak naprawde nie mam do niczego zastrzezen tym razem, ochrona jaka jest to wiadomo, wykonuja swoja prace (na szczescie sa odpowiednie osoby , ktore mozna poprosic o pomoc w razie trudnosci), miejsca na fotografowanie mnostwo, wszystko jak byc powinno. Za to po koncercie troche sie pokurzylo...panie sprazatajace zmiataly cala ta ogrmna powierzchnie na sucho..... niech zyje kurz unoszacy sie z podlogi w gore:) Nastepnym razem pewnie przydalyby sie zmoczone miotly:)

Podziekowania dla Zespolu & Co za mila wspolna podroz do Wrocka. Dla Leszka M. na ktorego pomoc zawsze moge liczyc. Dla Przemka B. za tramwajowe wycieczki po Wroclawiu i dla jeszcze kilku osob:)

Mam nadzieje ze dzisiejszy koncert w Radomiu bedzie rowniez udany. Czekam teraz na Rzeszow i Krakow. Pozdrowka dla wszystkich@!
Ostatnio zmieniony sob mar 01, 2008 1:55 pm przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Postautor: Gość » sob mar 01, 2008 1:54 pm

bloodflower pisze:
Czy zawsze muszą grać Cegłę ?!!! :?

Sadzac po okrzykach z widowni na kazdym koncercie, "Cegla" i "Whisky" to najczesciej wykrzyczane tytuly... Wiec jakby moglo ich zabraknac skoro fani sami o nie prosza. Za to nie wiem czemu na kazdym koncercie ludzie domagaja sie Niewinnych? Przeciez chyba poza Festiwalem w Tychach ten utwor nie jest grany na koncertach (Chyba, ze sie myle) . Poza tym - setlista jest z gory ustalona wiec wszelkiego typu krzyki "Zagrajcie to czy to" nie maja sensu...
Gość

Postautor: Gość » sob mar 01, 2008 3:23 pm

krótki wywiad z Maćkiem na dzień przed koncertem
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35750,4970726.html

ps. zawsze wiedziałam, że Maciek jest ostrowianinem...ale cóż, mogłam się mylić ... :roll:
Gość

Postautor: Gość » sob mar 01, 2008 5:29 pm

Od siedmiu lat wokalistą zespołu Dżem jest wrocławianin Maciej Balcar. 27-letni wokalista jest drugim - po Jacku Dewódzkim - wokalistą, który zastąpił w zespole legendarnego Ryszarda Riedla

Niedosyć, że wrocławianin, to w dodatku 27-letni :wink:
Gość

Postautor: Gość » sob mar 01, 2008 9:28 pm

Coz kocnert niezwykle udany,
miejsce kapitalne, bardzo duza scena, piekne swiatla, duzo miejsca. publicznosc bardzo dobra
ochrona super, (b. dobrze wylapywala plywakow) dziala szybko i sprawnie.

zespol w bardzo dobrej formie, z Januszem Frychelem na basie.
miejsce godna polecenia

podziekowania dla Karolniy za towarzystwo, OGROMNE dla Bronka za podwoz do Olesnicy i dla Przemasa (Menela Gdanskiego) za rozmowy na hisotryczne tematy o Olesnicy za towarzystwo WIELKIE DZIEKI

PS Fotki niebawem...obrabiam a jest tego duuuzO:)
Gość

Postautor: Gość » ndz mar 02, 2008 1:56 pm

juz czesc foteczek obrobiona wiec zapraszam:)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
gladysh
Kontaktowanie:

Postautor: gladysh » ndz mar 02, 2008 3:47 pm

heh z tym wrocławianinem może przesada ale że Maciek mieszka we wrocku wiemy chyba wszyscy:) pozdrowionka
"W życiu piękne są tylko chwile......"
Gość

Postautor: Gość » ndz mar 02, 2008 4:02 pm

Mnie w tym wywiadzie to pytanie, a raczej rok, który został tam podany: "Po śmierci Pawła klawiszowca Bergera [zginął w wypadku w 2007 r.] starzy "dżemowcy" nie chcieli rozwiązać zespołu?"...
ehhh szkoda gadac :roll:
Gość

Postautor: Gość » ndz mar 02, 2008 5:29 pm

Akil pisze:Mnie w tym wywiadzie to pytanie, a raczej rok, który został tam podany: "Po śmierci Pawła klawiszowca Bergera [zginął w wypadku w 2007 r.] starzy "dżemowcy" nie chcieli rozwiązać zespołu?"...
ehhh szkoda gadac :roll:

Mnie niedawno Maciejka podala artykul gdzie napisano, ze
cyt: Koncert Dżemu we Wrocławiu to z pewnością nie lada gratka dla miłośników muzyki rozrywkowej. Zespół bowiem, można nie często oglądać na żywo, poza tym to kawał historii kultury muzycznej w Polsce. Warto tam być i delektować się muzyką!

No coz.. jesli 100 koncertow w ostatnim roku to malo...to kto zagral ich wiecej?
Gość

Postautor: Gość » ndz mar 02, 2008 6:11 pm

Awatar użytkownika
WPrek

Postautor: WPrek » ndz mar 02, 2008 9:15 pm

Plusy: setlista, uśmiechnięty Jurek, dobra forma zespołu, zastępujący Bena basista poradził sobie
Minusy: rzępolący i nudny support - zespół Birma, włączanie światła po każdej piosence - po prostu tragedia, brak Bena - dla mnie wizualnej wizytówki DZEMu, niemrawa publiczność - gorszą widziałem tylko na Gilmourze w Gdańsku

Wróć do „Koncerty”