Olsztynskie Noce Bluesowe 2008 (10-12 lipca)

Wasze opinie na temat poszczególnych imprez

Moderatorzy: Piotrek, Radek, smar666

Awatar użytkownika
patpul

Olsztynskie Noce Bluesowe 2008 (10-12 lipca)

Postautor: patpul » pt maja 23, 2008 2:23 pm

Witam!
Kilka slow o tym, co niedlugo w grodzie nad Lyna.
Tradycyjnie juz pierwsza polowa lipca, to w Olsztynie doskonaly czas na bluesowe granie. Po rocznej przerwie zwiazanej z remontem amfiteatru (w poprzenim roku byly na olsztynskim zamku), koncerty wracaja w dobrze znane, acz odnowione miesce - wspomniany wczesniej amfiteatr im. Czeslawa Niemena.
Co porawda podczas moich rozmow z dyrektorem Mieskiego Osrodka Kultury od kilku miesiecy pojawialo sie haslo "Dzem na ONB", ale nie bylo nic wiadomo oficjalnie. Dopiero jakies 2-3 tygodnie temu z usmiechem na ustach poinformowal mnie, ze jednak najslodsza z polskich kapel zawita do stolicy Warmii i Mazur (po 4-letniej nieobecnosci w miescie i 8-letniej na ONB).
Informuje zatem wszem i wobec, ze Dzem zagra w czwartek, 10 lipca.
Zainteresowanych calym programem tegorocznych Nocy Bluesowych odsylam na strone: http://blues.olsztyn.pl/2008.html
I do zobaczenia w Olsztynie:)
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
Awatar użytkownika
peepshow

Postautor: peepshow » wt maja 27, 2008 8:30 pm

kurde, szkoda, ze na amfiteatrze, bo tam nigdy zabawy jako takiej nie bylo.
ale, ze blisko - to bede. :P
~. "ze słabości drwię, bo zamiast niej - warto kpić, kopać, kląć i wyć."
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » śr maja 28, 2008 7:48 am

Czy ja wiem, czy nigdy nie bylo? Widocznie nigdy nie bylas na ONB. Ja tam sie zawsze swietnie bawilem:)

Gość

Postautor: Gość » śr maja 28, 2008 8:59 am

No to do zobaczenia :)
Z zeszłorocznych ONB mam bardzo fajne wspomnienia, jeżeli w tym roku będzie chociaż w połowie tak fajnie jak wtedy, to i tak warto :D
Awatar użytkownika
peepshow

Postautor: peepshow » czw maja 29, 2008 8:30 am

bylam na ONB. impreza jest fajna. tyle, ze mogliby to zrobic na hm.. bardziej otwartej przestrzeni. z tym, e Olsztyn w ogole nie nadaje sie do takich imprez.
Gość

Postautor: Gość » pt cze 13, 2008 11:26 pm

Olsztyn do niczego sie nie nadaje... pewnie i dlatego tyle tam koncertow ze na palcach reki mozna policzyc. Oprocz ONB i Poezji spiewanej to pod wzgledem kulturowym (koncerty) to miasto jest martwe Zwlaszcza mowie tutaj o okresie jesien-zima-wiosna.. Troche wstyd jak na stolyce Warmii i Mazur. I wiem co pisze... w koncu mieszkalem tam 26 lat a teraz chocby mnie wołami ciagneli to nie chce juz tam mieszkac.

Kiedys jako jedna z atrakcjii byl jakis klub Come In.. nie wiem czy jeszcze to to stoi i funkcjonuje.

Na koncercie bede bo przy okazji odwiedze rodzicow, no i dodatkowo chyba przed ONB jest koncert w Nidzicy.

pozdro
Gość

Postautor: Gość » pn cze 16, 2008 8:22 am

No Noce Bluesowe to obowiazkowo trzeba byc :) Dobrze,ze w amiteatrze a nie tak jak rok temu na zamku, tam bylo malo miejsca i problemy zeby zdjecia robic.
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » pn cze 16, 2008 2:13 pm

jblaminsky pisze:Olsztyn do niczego sie nie nadaje... [] Kiedys jako jedna z atrakcjii byl jakis klub Come In.. nie wiem czy jeszcze to to stoi i funkcjonuje.

Niestety, musze sie z Toba zgodzic. Brakuje mniejsca, gdzie mozna robic duze koncerty. Amfiteatr po remocie, choc prezentuje sie niezle zarowno z zewnatrz, jak i w podziemiach, to jednak zaledwie 1300 miejsc... Come In juz nie funkcjonuje, tra sie w sprawie kupna-sprzedarzy obiektu.

jblaminsky pisze:Na koncercie bede bo przy okazji odwiedze rodzicow, no i dodatkowo chyba przed ONB jest koncert w Nidzicy.

A ja coraz bardziej sie obawiam, ze bede jedynie w Nidzicy. Bo prawdopdobnie sluzbowo pojade na Union of Rock do Wegorzewa, a to cholerstwo w tym samym czasie jest, co ONB:/ Ale zawsze mozna sie jakos w Nidzicy spiknac, jesli bedziesz:P

umo1984 pisze:Dobrze,ze w amiteatrze a nie tak jak rok temu na zamku, tam bylo malo miejsca i problemy zeby zdjecia robic.

Niestety, w poprzednim roku nie bylo innych mozliwosci. Teraz bez watpienia bedzie lepiej, bo i miejsca wiecej i widac bedzie lepiej. Oby tylko pogoda dopisala, bo w poprzednim roku jakis koszmar byl z tym deszczem. Choc i tak nie lunelo, jak kilka lat temu, w dniu, gdy grali m.in. Obstawa Prezydenta i Memo Gonzalez.

Gość

Postautor: Gość » ndz cze 29, 2008 5:36 pm

amfiteatr ma swoje dobre i zle strony, dziedziniec zamkowy tak samo, na dziedzincu jest fajny klimat, wedlug mnie lepsza akustyka, amfiteatr duzo wiecej miejsca , wiec wiecej ludzi wejdzie i nie bedzie az tak tloczno .Ciekawe czy juz sprzedaja karnety na ONB :)
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » pn cze 30, 2008 7:39 am

Tak, jak pisalem na LD.
Sa juz sprzedawane, poza tym reklamy ONB (wg zapewnien dyrektora MOKu, Marka Marcinkowskiego) jezdza w Autoboxach w kilku wiekszych polskich miastach.
Co do wejsciowek: 25 PLN za dzien (mowimy o wstepie na koncerty na Main Stage), a karnet na caly festiwal kosztuje 65 PLN.

Awatar użytkownika
peepshow

Postautor: peepshow » wt lip 01, 2008 2:45 pm

z głupim pytaniem wyskoczę teraz. a karnet kupię w empiku? ;)
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » wt lip 01, 2008 3:57 pm

Prawde mowiac nie mam pojecia, ale watpie. Na pewno w MOKu i Galerii Rynek. Ale przeciez wystarczy przejsc sie do Alfy i zobaczyc. Chyba, ze cos jest na internetowej stronie Empiku...

Gość

Postautor: Gość » wt lip 08, 2008 1:39 pm

w empiku sie nie kupi, w spichlerzu i w galerii rynek tak :)
Gość

Postautor: Gość » wt lip 08, 2008 9:33 pm

kto bedzie na nocach ?:D ja bede, patpul bedzie , ktos jeszcze ?:D
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » pt lip 11, 2008 7:21 am

Kto nie byl, niech nie zaluje. Nie ma czego...
W porownaniu do koncertu w Nidzicy: zamiast "Tylko ja i ty" zagrali "Cala w trawie" oraz wprowadzili szereg konkretynych modyfikacji do setlisty. Modyfikacje polegaly na wywaleniu szeregu numrow:
Set podstawowy:
* Malowany ptak
* Harley
* Mala aleja roz
* Paw

1. bis (akustycznie):
* Lunatycy

2. bis:
nie bylo

To lista numerow, ktorych nie zagrali w porownaniu z koncertem w Nidzicy (kto chce poronac, nich zajrzy w forumowy watek o nidzickim koncercie).

Na koniec (bo szkoda klawiatury, pradu i bitow) na pisanie o tej pseudosztuce - wystep (w szkolnej skali 1-6): 2, atmosfera (publicznosc): 1+ (+ za to, zem jest z Olsztyna...).

Zagrali, wzieli kase, wszystko sie zgadza. Zdecydowanie moga odejsc...

Wróć do „Koncerty”