Olsztynskie Noce Bluesowe 2008 (10-12 lipca)

Wasze opinie na temat poszczególnych imprez

Moderatorzy: Piotrek, Radek, smar666

Gość

Postautor: Gość » pt lip 11, 2008 9:30 am

publika jak publika, ale jestem wielce zawiedziony tym koncertem wydawalo mi sie,ze bedzie to cos czego nie zapomne i owszem nie zapomne ale dlatego,ze sie zawiodlem. Moze to i dzem ale jakos taki strasznie kwasny. Pozdrawiam jedynie patpula.
Gość

Postautor: Gość » pt lip 11, 2008 12:42 pm

Paptul... Harlej byl bo tylko przy niej Maciek skacze do gory z wykopem, a to ostatnio jeden z podstawowych motywow na moich foto:)

Ja napisze tak..jesli chodzi o miejsce, to w porownaniu z tym , co widzialem kilka lat temu na ONB jest wielka poprawa. W koncu porzadna scena i miejsca do siedzenia + garderoby i kilka innych pomieszczen. (Ta poprzednia drewniana pseudo scena z lawkami na ktorych zwykle przesiadywalo mase pseudo punkow to w ogole inna bajka, a i basztowa ze swoja mini scena to nie bylo to!) Porzadne oswietlenie sceny no i przede wszystkim mozliwosc ogladania co sie na niej dzieje dla wszystkich uczestnikow a nie tylko dla tych w pierwszych rzedach.

Jesli chodzi o sam wystep... przede wszystkim znow mocno opozniony.. zmiast o 23.00 planowo, koncert zaczal sie po polnocy. O 23 dopiero weszla Kasa Chorych. Martwi mnie troche to, ze te opozniane koncerty staja sie tradycja. Wystarczy , ze jedna kapela nawali, i ciagnie to za tym cala reszte. Koncert zakonczyl sie okolo 2 giej godziny. Podejrzewam, ze tak krotka setlista spowodowana byla wlasnie opoznieniem, a do tego niestety, Mackowi siadl glos... Warmia ze swoja pogoda bywa zdradliwa. Wydaje sie ze cieplo cieplo a potem nagle trzesie z zimna.
Z tego co pamietam to bylo:

1. Czarny Kapelusz
2. Harlej
3. Sen O viktorii
4. Gorszy Dzien
5. Cma Barowa
6. Karty
7. Do kolyski
8. Cala w trawie
9. Naiwne pytania
Bis:

10.Autsajder
11. Whisky

Wiec jak widac bardzo standardowa setlista.
Po bisie, cala prawie widownia zaczela sie rozchodzic, nie bylo wolania o jeszcze, podejrzewam ze po takiej dawce blueas i opoznieniach ludzie tez juz chcieli pojsc do domu. Zdjecia oczywiscie sie pojawia, jak wroce do Kraka i przebiore co nieco.
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » śr lip 16, 2008 1:37 pm

Rzeczywiscie, masz racje z tym Harleyem. Moze to z tego nerwa nie napisalem, a moze dlatego, ze malo w nocy spalem i juz kilka godzin po koncercie Dzemu uciekalem do Wegorzewa na inne koncerciatka;)

Co do sceny jak najbardziej sie zgodze. Choc powiem Ci, ze klimat mimo wszystko jak dla mnie nie jest juz ten. Czesc moich znajomych wyznaje teorie, ze jest zbyt... sterylnie:) Byc moze cos w tym jest.
Inna sprawa dotyczy ochrony, ale to jest tak zenujace, ze nie warto sie ponownie denerwowac. Powiem tylko tyle, ze po festiwalu Andrzej Matysik (rednacz Twojego Bluesa) mowil, ze traktowanie publicznosci bluesowej, a pozsrod niej ludzi, ktorzy sa biznesmenami, prawnikami etc., osob, ktore regularnie, od lat przyjezdzaja na te impreze, jak bande kiboli nie jest halo. I w pelni sie z nim w tej materii zgadzam.

Opoznienia... Nie mam pojecia dlaczego byla taka obsuwa, choc podejrzewam, ze chlopaki mieli zaczac o tej porze, o ktorej zaczela KCh (skoro byli w amfiteatrze ok. 22). Niemniej tam juz byly od poczatku jakies przeboje (nie dociekalem). Z tego co udalo mi sie dostrzec - tuz przed wyjsciem na scene chlopaki jeszcze mieli jakies ale. Mam nadzieje, ze chociaz to nie wejdzie im w krew. A Maciek? Mogl nie zlopac tyle browara za scena z Dzaworem, moze byloby ok...:>

Poza tym - setlista zbudowana na bazie tej z Nidzicy. Zawsze uwazalem, ze numery, ktore maja byc zagrane, powinny byc dobierane przede wszystkim pod wzgledem konkretnego koncertu. Tym bardziej, ze po Nidzicy mieli kilka dni wolnego. A tu - na festynie z okazji Dni Nidzicy (impreza dla wszystkich, czyli dla nikogo), jada na Noce Bluesowe, mimo wszystko z inna publicznoscia, oczekujaca moze troche wiecej niz pan zajadajacy sie parowka, a dostaja niby to samo, a jednak gorzej podane. To wedlug mnie nie jest w porzadku. Chyba ze to mial bys jakis rewanz na organizatorach ONB, a raczej na jednym z nich, ktorego juz nie ma w olsztynskim MOKu, z ktorym, z tego co wiem, czas jakis temu sie troche pozarli (po ONB w 2000 roku). Jesli tak, to tym bardziej jest to zenujace i nie przystajace profesjonalistom.

A moze chlopaki od jakiegos juz czasu tylko profesjonalnie kase biora a reszte maja w nosie? Caly czas nie chce w to wierzyc i licze, ze nie beda wiecej dawali podstaw do tego...
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
Gość

Postautor: Gość » sob lip 19, 2008 12:43 am

Acha... no i zapomnialem ze przeciez jeszcze w setliscie powinien figurowac "Jesiony"....... mam racje? A tymczasem jak ktos juz nie moze doczekac sie fotek z tego koncertu, to zapraszam do klikniecia ponizej:

XVII OLSZTYNSKIE NOCE BLUESOWE - Amfiteatr im. Cz. Niemena

Duzo dobrego. Jarek

Wróć do „Koncerty”