06.07.2008 r. - Nidzica

Wasze opinie na temat poszczególnych imprez

Moderatorzy: Piotrek, Radek, smar666

Awatar użytkownika
peepshow

06.07.2008 r. - Nidzica

Postautor: peepshow » pn maja 26, 2008 2:43 pm

nie wiem czy temat już był... ale chciałam się zapytać czy wiadomo już coś o koncercie w Nidzicy 6. lipca? ile będą kosztowały bilety?
pozdrawiam.
~. "ze słabości drwię, bo zamiast niej - warto kpić, kopać, kląć i wyć."
Gość

Postautor: Gość » pn maja 26, 2008 4:28 pm

Koncert jest w ramach Dni Miasta, więc będzie darmowy (raczej;) :arrow: http://www.nok.nidzica.pl/
Awatar użytkownika
peepshow

Postautor: peepshow » pn maja 26, 2008 9:13 pm

hah, super. juz sie nie moge doczekac. :)
Awatar użytkownika
peepshow

Postautor: peepshow » sob cze 28, 2008 10:46 am

8 dni zostało i nikt nic nie pisze? :P żadnych planów, żadnej euforii? :P nikt nie jedzie?
Awatar użytkownika
skibi
Kontaktowanie:

Postautor: skibi » ndz lip 06, 2008 12:44 pm

Euforia jest :). Oj i to jaka wielka :). Już się doczekać nie mogę :). Mam nadzieję, że wszystko będzie pięknie :).
Awatar użytkownika
skibi
Kontaktowanie:

Postautor: skibi » pn lip 07, 2008 7:17 am

Dalej chodzę po koncercie. Było świetnie :). To jest klasa sama w sobie. Grali prawie dwie, a może nawet lekko ponad dwie godziny (w tym cztery razy wychodzili na bis). I brak mi słów po prostu. Już chyba umierać mogę. Widziałem, rozmawiałem z Dżemem, zdobyłem autografy. Moja miłość się pogłębiła :) . Szkoda, że zmyli się od razu po koncercie. Ale tu też organizator popuścił wodze wyobraźni, mówiąc, że za 30 minut Dżem będzie do oporu rozdawał autografy. Po takim koncercie jak ten nidzicki zmęczenie jest absolutnie zrozumiałe.

Dziękuję panowie :).
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » pn lip 07, 2008 8:27 am

Witam!
To moze w kilku zdaniach o wczorajszej sztuce w Nidzicy.
Od razu pisze, ze nie moglem byc do konca (rano praca, a jeszcze wrocic do Olsztyna bylo trzeba...), ale postaram sie oddac jak najwierniej to, co sie zdarzylo wczorajszego wieczora.
Wg dzemowej strony, chlopaki mieli zaczac o 19, na miejscu okazalo sie, ze na scene wyjda 2,5 godziny pozniej. Trudno...
Ustawianie sie trwalo wyjatkowo dlugo (okolo godziny). Non stop jakies poblemy z naglosnieniem i kanalami, co odbilo sie juz na poczatku pierwszego numeru. Maciek pierwsza czesc "Czarnego kapelusza" zaspiewal po prostu do odsluchow:(
Niemniej widac bylo, ze chlopaki dobrze sie bawia. Ogniste dyskusje Bena z Jaskiem, poza tym ten ostatni wspomagajacy gitarzyste Syczynskiego w jednym z numerow (chyba zbyt zamaszycie pociagnal kostka po struna, bo Jurek szybko mu ja zabral;))). No i Styczyniak usmiechajacy sie caly koncert. Poza tym zdecydowanie wiecej solo zagra Jerzy. Adam tylko sporadycznie wychodzil przed szereg (oczywiscie w pozytywnym znaczeniu).
Wiem, ze rockowe granie, to nie lyzwiarstwo figurowe albo inne "Jak oni skakaja? Gwiazy skacza na nartach". Ale malutka ocena na podsunowanie. Koncert oceniam na 4 (w szkolnej skali 1-6). Gdybyu nie setlista byloby zapewne mocne 3+. Dlaczego tak nisko ktos moze zapytac. Bo na 5 ocenilbym koncert z Tych z 2004 roku, a na 6 sztuka musi byc magiczna. Takiej w wykonaniu Dzemu jescze nie widzialem, choc mam nadzieje, ze dozyje takie wystepu.
A teraz setlista, choc na pewno niekompletna i niechronologiczna (jesli ktos byl i moze cos dodac, to zapraszam;))

Set podstawowy:
* Czarny kapelusz
* Gorszy dzien
* Naiwne pytania
* Powial boczny wiatr
* Tylko ja i ty
* Cma barowa
* Do kolyski
* Diabelski zart
* Malowany ptak
* Harley
* Mala aleja roz
* Paw
* Wehikul
* Victoria

1. bis (akustycznie):
* Autsajder [nie Skazany, jak pierwotnie napisalem;)]
* Lunatycy
* Whisky

2. bis:
* Kaczor
* Czerwony

Niestety, drugi bis grali, gdy juz szedlem do samochodu, wiec nie mam pojecia, czy dalej cos zagrali.
Mam nadzieje, ze podobnej jakosci (choc nie identyczna) setlista trafi sie na Olsztynskich Nocach Bluesowych, ktore juz od czwartku. Przypominam, pierwszego dnia gra Dzem:D www.blues.olsztyn.pl

Zapraszam, pozdrawiam i do zobaczenia:)
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
Gość

Postautor: Gość » pn lip 07, 2008 9:19 am

paptul wszystko napisal wiec nic nie dodam wielkiego. Ja o tym , ze zespol zagra o 21.30... jak ktos jechal pociagiem z Olsztyna a ostatni powrotny mial o 22.48 to mogl sie rozczarowac. Szczesliwie znalazly sie zyczliwe osoby z autem, ktore podwiozly mnie pod sam dom:) Wielkie dzieki!

No i numer dwa... od kiedy to ochrona decyduje kiedy zespol bedzie rozdawal autografy ? Fani czekali po koncercie te umowione 30 minut a w tym czasie polowa zespolu pojechala do hotelu, co nie jest wcale dziwne, bo po tak dlugim koncercie nie mysli sie o niczym innym.

Jesli chodzi o sprawy techniczne - swiatelka porzadne! Scena ladnie oswietlona, bez monotonii, widac ze sterujacy reflektorami mial pojecie na czym to polega. Dodatki w postaci duetu Jasiek i Jurek, oraz Maciej grajacy na 12 strunowej gitarce i kilka innych. Jak sie obrobie z fotek to pewnie pojawia sie w dziale RELACJE. Do zobaczenia na ONB!
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » wt lip 08, 2008 10:38 am

jblaminsky pisze:Maciej grajacy na 12 strunowej gitarce

Któryś raz z kolei już..zastanawiające to jest...gra na gitarze dla praworęcznych będąc leworęcznym..żeby pokazać innym jaki to ma talent, że daje radę naopak..czy dlatego, że Dżem nie stać na zakup gitary dla leworęcznych? :P Jak myślicie?
Gość

Postautor: Gość » wt lip 08, 2008 1:14 pm

mozliwe,ze tak sie nauczyl albo cos :) Jacek Kaczmarski gral na przyklad na praworecznej gitarzej robiac jedynie przekladke strun :)
Gość

Postautor: Gość » wt lip 08, 2008 4:02 pm

Na moja niewiedze w tych tematach, Maciek ma po prostu przelozone struny i tyle.. na szybkiego wrzucam pierwsze z brzegu
http://digart.img.digart.pl/data/img/26 ... 232110.jpg

pozdr.
Piotrek
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek » wt lip 08, 2008 5:34 pm

jblaminsky pisze:Na moja niewiedze w tych tematach, Maciek ma po prostu przelozone struny i tyle.. na szybkiego wrzucam pierwsze z brzegu
http://digart.img.digart.pl/data/img/26 ... 232110.jpg

pozdr.

jarek za zdjecie na forum powinna byc ogromna nagana ;) tym razem wybaczam :)

a co do problemu - nawet na zdjeciu widac ze maciek trzyma po prostu odwrotnie gitare ;) nic nie jest przekladane ;)
Gość

Postautor: Gość » wt lip 08, 2008 9:08 pm

Piotrek pisze:jarek za zdjecie na forum powinna byc ogromna nagana ;) tym razem wybaczam :)

Nie wiedzialem ze jest juz zakaz wrzucania fotek na forum. Nastepnym razem podam linka. Fotke wrzucilem po to coby nie rozpoczela sie dyskusja czy maciek i gitara to to czy tamto :)
Awatar użytkownika
skibi
Kontaktowanie:

Postautor: skibi » śr lip 09, 2008 8:14 am

A że zapytam szanownych panów - jak się atmosfera na koncercie podobała? Chodzi mi o publikę, jej reakcje, itp.
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » czw lip 10, 2008 8:29 am

To ja znowu w skali szkolnej (1-6): 2.
Ale to typowe na tego typu imprezach. Wiec nie przejmuje sie, ze generalnie bylo piknikowo...
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404

Wróć do „Koncerty”