Tyski Festiwal 2006

Wasze opinie na temat poszczególnych imprez

Moderatorzy: Piotrek, Radek, smar666

Awatar użytkownika
smar666

Tyski Festiwal 2006

Postautor: smar666 » śr wrz 14, 2005 12:37 pm

Witam :)

Mimo tego, że do Paprów 2006 zostało jeszcze grubo ponad dziesięć miesiecy postanowiłem założyć ten temat i rozpocząć dyskusję na temat 'zawartości artystycznej festiwalu'. Jak doskonale wiemy organizatorzy postanowili wprowadzic pewną rotację jeżeli chodzi o zespoły pojawiające się na paprocańskiej scenie. Pomysł dobry, lecz czy aby napewno intencje organizatorów podążąją w dobrym kierunku??

Przytaczając przykład zespołu Myslovitz - czy uważacie, że pasuje do festiwalu im. Ryśka Riedla, bo moim zdaniem nie (z całym szacunkiem dla tego zespołu, który ostatnio bardzo polubiłem :wink: ). Może warto by skłonić się bardziej w kierunku zespołów bluesowych, blues-rockowych niekoniecznie znanych bardzo szerokiej publiczności??

Wyrażąjcie swoje opinie i podawajcie propozycje kapel na kolejny Tyski Festiwal. Dzięki temu może będziemy mogli wpłynąć za wczasu na decyzję p. Antosiewicza i może TSA zagra tym razem troszkę później (o ile w ogóle zagra).

pozdrawiam smar666
Oficjlany Dżemowy FC
"Skazani na bluesa"
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
Gość

Postautor: Gość » śr wrz 14, 2005 1:18 pm

hehe otoz mam nadzieje ze TSA zagra w niedziele 8) bo niestety w sobote nie bede mogl byc no chyba ze festiwal sie odbedzie wi nnym terminie:( mam slub kuzynki i niestety zostaje mi tylko niedziela.
Gość

Postautor: Gość » śr wrz 14, 2005 1:20 pm

No to ja w takim razie pierwszy rzuce propozycjami i nastawie twarz na zbluzganie :D
Odnośnie zespołow jakie byśmy chcieli posłuchac to pewnie tyle propozycji ile uczestników festiwalu i nigdy nie da się rady wszytkich zadowolić w 100%.
Od kiedy pamietam (ostatnie 5 edycji) to zawsze 1 dzien kończyła gwiazda polskiej sceny muzyki rockowej ( Hey, Ona Myslowitz ..itd) i mnie ta konwencja się podoba, choć ortodoksyjnym fanom Ryśka może to przeszkadzać. Jeśli by to zostawić (jestem zwolennikiem tej opcji) to pytanie kogo zaprosić w lato 2006 roku. Na myśl mi przychodzą 3 zespoły Ira, łzy i Kombii...a jakbym miał wybrać z tej trójki, to postawiłbym na grupę Skawińskiego.
Do tego jak wiemy ma zagrać Coma, która nie dojechała w tym roku, oprócz tego zaprosiłbym jedną Panią, którą zawsze chciałem posłuchać na live a nigdy nie było mi to dane... Martyne Jakubowicz, no i jakby starczyło miejsca to nie obraziłbym się gdyby z godzinnym recital wystapiła Ewelina Flinta.
Oczywiście całośc uzupełniają Cree, Tsa i Harlem.
Taki by był mój wymarzony festiwal...ale ponoć marzenia się nie spełniają :twisted:
Awatar użytkownika
Benson

Postautor: Benson » śr wrz 14, 2005 1:31 pm

Nie za wcześnie na takie dywagacje ? ;)
A zresztą, nie zaszkodzi pospekulować i pomarzyć:
1 dzień - Coma, Edyta Bartosiewicz (o ile wróci na scenę), TSA (i kręcą DVD :twisted: )
2 dzień - Carrantuohill, Riders (z dłuższym niż zwykle repertuarem), Hey, Dżem
Nie zmartwiłbym się, jeśli nie byłoby Cree (ale będzie).
Smar pisze:Może warto by skłonić się bardziej w kierunku zespołów bluesowych, blues-rockowych niekoniecznie znanych bardzo szerokiej publiczności??

Jeśli chodzi o mnie, to wolałbym nie. Bluesa nie lubię , a blues rock wystarczy mi w wykonaniu Dżemu i Ridersów (no i Cree). Wolę też pobawić się przy zespołach, których numery znam ;) Zresztą słucham już tylu kapel, że nie odczuwam potrzeby poznawania nowych.
Gość

Postautor: Gość » śr wrz 14, 2005 2:04 pm

A ja mam propozycje mniej znanych zespołów:
1) Tortilla - buesowa grupa z Torunia, fajnie wypadają na koncertach i właśnie nagrywają piątą płytę. Więcej na www.tortilla.jeremi.pl
2) Patchwork - grali już w Tychyach w 2002 roku w konkursie, zajęli drugie miejsce. W tym roku występowali na Woodstocku na dużej scenie. Grają blues - rockowo moim zdaniem
3) J. J. Band - bardzo energetyczny zespół, zdobyli pierwszą nagrodę w 2002 roku.

A z bardziej znanych to Jan "Kyks" Skrzek, bardzo lubię koncerty tego pana.

Jeśli chodzi o zespoły poza bluesowe, to nie mam na razie jakiegoś specjalnego faworyta, dopiszę jak coś wymyślę

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » śr wrz 14, 2005 2:28 pm

Na sobote:
na koniec na pewno TSA, jak musi to niech ta Coma zagra chociaz nie lubie, Gang Olsena bym bardzo chętnie zobaczył, podobał mi sie Oddział w 2003 roku wiec tez z checia bym posluchal. Edyta Bartosiewicz hmmm imponujący głos i wartoby bylo ją zaprosic, ale z Kombii i Łzami (szatan!!! heheh) to przesada. Ale na przykład Bracia Cugowscy by mogli przyjechac i Krzysiek Zalewski bo zarowno Zalef jak i Piotrek Cugowski mają fenomenalne głosy. A na niedziele? Dżem, Cree, Harlem, Nocna Zmiana Bluesa, SBB i na koniec wielki miks- na jednej scenie w jednej specjalnie przygotowanej piosence: Jurek Styczynski, Andrzej Nowak, Stefan Machel, Adaś Otręba na gitarkach, Beno na basie, na perce Marek Kapłon, Janusz Borzucki na klawiszach ale tak zbey zrobil uzytek z Hammondów i Bastek Riedel z Markiem Piekarczykiem i Maćkiem Balcarem na własnych strunach głosowych. Ehhh to by mi sie bardzo podobało hehehe jakiś taki hymn festiwalu...:)
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Gość

Postautor: Gość » śr wrz 14, 2005 4:30 pm

Z tym Kombi to się wstrzymaj...
Z tym Carrantuohillem to sie nie wstrzymuj, jestem za i podpisuje sie obiema rencami...
Idealny rozklad dla mnie:

sobota: Carrantuohill, Apogeum, TSA
niedziela: Riders, Cree, Dżem

w sumie mniej a dłużej...:) żadnych flint i brodek, żadnych lejdi panków i innych tego typu radosnych gromadek,żadnych przecinków...
Gość

Postautor: Gość » śr wrz 14, 2005 5:33 pm

na koniec wielki miks- na jednej scenie w jednej specjalnie przygotowanej piosence: Jurek Styczynski, Andrzej Nowak, Stefan Machel, Adaś Otręba na gitarkach, Beno na basie, na perce Marek Kapłon, Janusz Borzucki na klawiszach ale tak zbey zrobil uzytek z Hammondów i Bastek Riedel z Markiem Piekarczykiem i Maćkiem Balcarem na własnych strunach głosowych.

O to by było dobre takie dłuuuugie i wielkie dżem session.
1) Tortilla - buesowa grupa z Torunia, fajnie wypadają na koncertach i właśnie nagrywają piątą płytę. Więcej na www.tortilla.jeremi.pl

Troszke po tej stronie chodziłem już wcześniej i jestem za tym jak najbardziej aby wystąpili.No ale od początku:
Chciałbym wreszcie usłyszeć Nocną zmianę bluesa i Gang olsena na żywo.Oczywiście Dżem, TSA, Cree, Harlem nikomu także nie zaszkodzi.Janem"Kyksem"Skrzekiem też bym nie pogardził.Żeby dla odmiany blues-rocka to Carrantouhil-skoczna i wesoła muzyka celtycka.Bluesa raczej nie za bardzo lubię ale blues-rock to co innego.Błędowski-Winder band także mógłby się pojawić.A może by tak reagge?(Nie patrzcie się na mnie tak z ukosa).Porostu reagge to lekka i zwiewna muzyka.Np.Izrael lub tym podobny jeden zespół mógł wystąpić.Ale bądź co bądź-muzyka ważna, ale także ważni są ludzie tam poznani a z takimi to można siedzieć przy róznym rodzaju muzyki(metal rock blues nie zadne disco polo :wink: ).
Awatar użytkownika
Benson

Postautor: Benson » śr wrz 14, 2005 5:59 pm

Co do Kyksa i Błędowski-Winder Band to nie wiem, jakie do końca są ich stosunmki z Dżemowcami, ale wydaje mi się, że szanse na ich występ są marne :? Reggae? Bardzo proszę, ale nie Izrael, bo ten rozpadł się jakieś 10 lat temu ;) Ale nie powiem, którąś tam z kolei wersję DAABu bym posłuchał.
Gość

Postautor: Gość » śr wrz 14, 2005 6:33 pm

ja jeszcze nie byłem na Tyskim Festiwalu ale w przyszłym roku mam zamiar sie wybrać i bardzo chętnie bym tam zobaczył: DŻEM - oczywiscie, CREE, TSA, Nocną zmiane bluesa, Harlem , PERFECT, nie bylbym zły jakby było lady pank,
i moze jeszcze LED ZEPPELIN :D :D :D :D
Gość

Postautor: Gość » śr wrz 14, 2005 6:57 pm

kasiak pisze:A ja mam propozycje mniej znanych zespołów:
...
3) J. J. Band - bardzo energetyczny zespół, zdobyli pierwszą nagrodę w 2002 roku.

Za Tortille to masz kasiak u mnie browar normalnie :wink: :D
No i JJ Band też są genialni :D Uważam, że Łęczycki to chyba najlepszy harmonijka polski na chwile obecną :) i ostatnio też zostali zespołem roku "twojego bluesa" :)
I jeszcze bym do tego składu dostawiła Szulerów z Bydgoszczy, Obstawe Prezydenta i hmmm... jako gwiazdy wieczoru poza Dżemem- TSA i Irek Dudek :D <marzyciel> ;D :D
Pasztet

Postautor: Pasztet » czw wrz 15, 2005 11:30 am

pierwszy dzien: Nocna Zmiana Bluesa, Harlem, TSA
drugi dzien: Riders, Cree i Dżem :)
Gość

Postautor: Gość » czw wrz 15, 2005 11:38 am

moje kilery:przede wszystkim SBB ! :twisted:
wspaniale było by uszłyszeć na Tyskich Paprocanach genialną Muzyke Józka :lol:
pozatym po raz drugi mógłby zagrac Myslovitz:moim zdaniem ich ostatnia płyta"skalary,mieczyki i neonki" to przełom :twisted:
i dalej TSA, Riders, Hey :wink:
Gość

Postautor: Gość » czw wrz 15, 2005 12:00 pm

Pasztet napisał
pierwszy dzien: Nocna Zmiana Bluesa, Harlem, TSA

TSA i Harlem w porządku, ale NZB, oni są jacyś kiepscy ostatnio. Słyszałam ich niedawno na koncercie i niestety dykcja Sławka pozostawiała wiele do życzenia, nie tylko ja mialam kłopoty ze zrozumieniem co mówi, co śpiewa. Zresztą jest wiele mniej znanych a równie dobrych zespołów bluesowych. Trzy już wymieniłam, i tak sobie pomyślałam może Obstawa Prezydenta?
Pasztet

Postautor: Pasztet » czw wrz 15, 2005 1:10 pm

jeszcze zapomnialem wspomniec o COMIE !! a co do Obstawy Prezydenta..... moga zagrac. slyszalem co prawda tylko 2 moze 3 kawalki,ale naprawde fajnie graja i mogliby zagrac. pzdr

Wróć do „Koncerty”