Ryszard Henryk Riedel - Czyli wszystko co Wam na duszy leży.

Wszystko o członkach zespołu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Gość

Ryszard Henryk Riedel - Czyli wszystko co Wam na duszy leży.

Postautor: Gość » pn mar 09, 2009 7:44 pm

Witam wszystkich fanów i fanki tego cudownego zespołu!
Dżem.. słucham go nie od dawna. Przekonał mnie do nich mój chłopak, puszczając mi film ''Skazany na bluesa''. Ten klimat, ta muzyka, to życie.. Życie Ryśka.. Niesamowite. On jest niepowtarzalny, i nigdy nie będzie nikogo lepszego. Teksty pisał z życia wzięte, te najprawdziwsze, i wg mnie dlatego ma taaaką moc.. To jest po prostu magia, w zasadzie nie do opisania. Zaczęłam słuchać utwór po utworze, wsłuchiwać się w teksty.. Do nie dawna nie robiły na mnie tak wielkiego wrażenia, teraz czuję, że do tego dojrzałam.. Dojrzałam do życia z Nimi. Choć nigdy nie byłam na żadnym ich koncercie, moja sympatia do nich jest niesamowita. Szczególnie do nieżyjącego już Ryśka. Tak strasznie chciałabym żyć w tamtych czasach, poznać go, był tak silnie powiązany emocjonalnie z muzyką, to widać i słychać.. To jest w tym najpiękniejsze.. Kiedyś była rozmowa z żoną Małgorzatą, opowiadała, że kiedyś idąc z synem na grób Ryśka, zastała tam na ławeczce pijącą piwo młodzież, tuż nad grobem jej męża.. Nie wiem jak Wy ale ja sądze, że oddali mu w pewien sposób hołd, to cudowne, że tak młodzi ludzie potrafią docenić jego muzykę, i jego dobroć. Myślę, że tam na ławce, pili oni z Nim.. :) Wielki Człowiek, Mam do niego pełen szacunek, jest wspaniały, i na zawsze Rysiek i jego muzyka pozostanie w moim sercu!!
Proszę o Wasze opinie.. :)
Gość

Re: Ryszard Henryk Riedel - Czyli wszystko co Wam na duszy leży.

Postautor: Gość » pn mar 09, 2009 8:02 pm

riedelka93 pisze:Witam wszystkich fanów i fanki tego cudownego zespołu!
Dżem.. słucham go nie od dawna. Przekonał mnie do nich mój chłopak, puszczając mi film ''Skazany na bluesa''. Ten klimat, ta muzyka, to życie.. Życie Ryśka.. Niesamowite. On jest niepowtarzalny, i nigdy nie będzie nikogo lepszego. Teksty pisał z życia wzięte, te najprawdziwsze, i wg mnie dlatego ma taaaką moc.. To jest po prostu magia, w zasadzie nie do opisania. Zaczęłam słuchać utwór po utworze, wsłuchiwać się w teksty.. Do nie dawna nie robiły na mnie tak wielkiego wrażenia, teraz czuję, że do tego dojrzałam.. Dojrzałam do życia z Nimi. Choć nigdy nie byłam na żadnym ich koncercie, moja sympatia do nich jest niesamowita. Szczególnie do nieżyjącego już Ryśka. Tak strasznie chciałabym żyć w tamtych czasach, poznać go, był tak silnie powiązany emocjonalnie z muzyką, to widać i słychać.. To jest w tym najpiękniejsze.. Kiedyś była rozmowa z żoną Małgorzatą, opowiadała, że kiedyś idąc z synem na grób Ryśka, zastała tam na ławeczce pijącą piwo młodzież, tuż nad grobem jej męża.. Nie wiem jak Wy ale ja sądze, że oddali mu w pewien sposób hołd, to cudowne, że tak młodzi ludzie potrafią docenić jego muzykę, i jego dobroć. Myślę, że tam na ławce, pili oni z Nim.. :) Wielki Człowiek, Mam do niego pełen szacunek, jest wspaniały, i na zawsze Rysiek i jego muzyka pozostanie w moim sercu!!
Proszę o Wasze opinie.. :)

hmmm oddajac hold seidzac, lezac, sikajac na inne groby i cpajac w poblizu? nie wiem czy to jest oddanie holdu dla innych takze...
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » pn mar 09, 2009 8:09 pm

Małgorzatą, opowiadała, że kiedyś idąc z synem na grób Ryśka, zastała tam na ławeczce pijącą piwo młodzież, tuż nad grobem jej męża.. Nie wiem jak Wy ale ja sądze, że oddali mu w pewien sposób hołd, to cudowne, że tak młodzi ludzie potrafią docenić jego muzykę, i jego dobroć. Myślę, że tam na ławce, pili oni z nim

Taaaak picie,spanie i sikania na czyimś grobie to rzeczywiście wspaniały hołd dla człowieka tam spoczywającego i super pomysł na docenienie jego twórczości..... dziecko w głowie Ci się coś poprzewracało chyba że ten świat rzeczywiście już się kończy.
strzesliwy

Postautor: strzesliwy » pn mar 09, 2009 8:55 pm

No dziewczyna ma 15 lat, źle zinterpretowała tekst o tej sytuacji, chyba go nawet pamiętam z książki, lub neta. Zupełnie się to pani Goli nie podobało.
Ale grunt, że dżem słuchasz mała. Polecam też inny blues - kształć się w temacie i rośnij zdrów ;p
Gość

Postautor: Gość » wt mar 10, 2009 7:58 am

Dlatego uważam że podczas festiwalu ludzie od grobu powinni być jak najdalej. :wink:
Rychupeace

Postautor: Rychupeace » wt mar 10, 2009 5:16 pm

Fakt - z jakąkolwiek czcią, czy hołdem zachowanie to związku mieć nie możę. Faktycznie coś Ci się pomyliło... ale z drugiej strony hołd dla grobu, czy wogóle cmentarza to moim ateistycznym, osobistym, racjonalnym, rewolucyjnym, skąplikowanym zdaniem absurd! Kiedy umrę, to zapraszam wszystkich na wino (cmentarza komunalny przy ulicy Śnieżnej w Lądku Zdroju)... Tylko druga kwestia - szacunek dla innych żyjących ludzi którzy przychodzą z odwiedzinami do zazwyczaj pustego już symbolu zagubienia filozoficznego, jest konieczny... a wracając do Twojej sytuacji, to faktycznie warto poznawać muzykę Dżemu, tylko zagłębiaj się odrobinę w teksty...
A Wy przyjaciele nie tak rygorystycznie na nową fankę... proszę :)
Gość

Postautor: Gość » wt mar 10, 2009 5:27 pm

sorry ale ateisci tez maja szacunek do miejsc spoczynku swoich i innych bliskich.... :roll:
strzesliwy

Postautor: strzesliwy » wt mar 10, 2009 6:25 pm

Ehhh, zaczął się temat morze. Każdy ma indywidualne zdanie na temat i ma do niego prawo, czy jest mniej, czy bardziej poprawne. Temat chyba bardziej na dłuuugie spotkania nasze, niż na czat :]
Ja tam wierzący nie jestem, ale grunt to mieć szacunek dla wszystkich, czy umarłych czy nie. Nie rozdrabniajmy się już z wiarami - one nie mają większego znaczenia w tym temacie. Żyjemy w świecie takim i trzeba się do niego dostosować :wink:
Pozdrawiam drodzy Dżemowcy. Peace
Rychupeace

Postautor: Rychupeace » wt mar 10, 2009 6:46 pm

kaczka6661 pisze:sorry ale ateisci tez maja szacunek do miejsc spoczynku swoich i innych bliskich.... :roll:

Moim skromnym zdaniem... Faktycznie, to nie temat na forumowe pogaduszki, ale może kiedyś się spotkamy i podzielę się swoim poglądem na temat plugawienia potęgi ludzkiego umysłu, który zbliża się powoli do pięknego szczytu na którym dawno zapomniano o absurdalnej metafizyce, słowiańsko-egipsko-germańsko-chrześcijańskich-(itd.) wierzeń...
Tylko nie myślcie proszę, że nie szanuje poglądów innych ludzi, ja po prostu uwielbiam polemikę i dyskusję :D
Pozdrawiam przedmówcę...
Gość

Postautor: Gość » wt mar 10, 2009 7:09 pm

śledząc Wasze wpisy na tym forum (niestety)dochodzę do wniosku, że jest to miejsce do sprzeczek i polemizowania...
Co, jak co, ale po fanach Dżemu nie spodziewałam się tego. Każde źle dobrane słowo to pretekst do wybuchu...no bez przesady;) W końcu coś nas łączy, czyż nie?

Pozdrawiam:)))
Rychupeace

Postautor: Rychupeace » wt mar 10, 2009 7:42 pm

Polemika to nic złego chyba... :shock: Ale żeby wszystko było jasne: pokój Wam i miłość Wam... :)
Gość

Postautor: Gość » śr mar 11, 2009 3:45 pm

Trochę?ojjj dużo. Ale ja się oczywiście nie czepiam:))

I dobrze;d
Mazzi84

Postautor: Mazzi84 » czw mar 12, 2009 2:25 pm

Fajnie że dołączyła do nas nowa młoda fanka :D. Te zachowania jakie były na grobie po śmierci Ryśka były bardzo naganne i bardzo fajnie że powstał Festiwal "Ku Przestrodze" i że w ten sposób odciągnięto ludzi i jest spokój.
To życzę nowiutkiej fance dalszego poznawania tekstów a potem bywania na koncertach.
A co do pisania o Ryśku to można by długo o nim pisać.
Pozdrawiam
Gość

Postautor: Gość » czw mar 12, 2009 4:37 pm

Nowa fanka została już przywiana. Mi też jest bardzo miło powitać Cię na forum :) :) Mam nadzieję że nie zraziłaś się już na wstępie i nie ograniczysz swojej obecności na forum do jednego posta :D
riedelka93 pisze:Kiedyś była rozmowa z żoną Małgorzatą, opowiadała, że kiedyś idąc z synem na grób Ryśka, zastała tam na ławeczce pijącą piwo młodzież, tuż nad grobem jej męża.. Nie wiem jak Wy ale ja sądze, że oddali mu w pewien sposób hołd, to cudowne, że tak młodzi ludzie potrafią docenić jego muzykę, i jego dobroć. Myślę, że tam na ławce, pili oni z Nim.. :)

Jeśli chodzi o to co napisałaś, jak większość muszę się nie zgodzić, chociaż (i tu mogę zdziwić strzesliwego) - mam 16 lat :mrgreen: No ale mniejsza z tym....
Wracając do tych, którzy składali "hołd" na cmentarzu, wydaje mi się, że oni po prostu nie potrafią się inaczej bawić.Nie rozumieją do czego służy to miejsce i jak ważne jest ono dla rodziny. Wszystko jest dla ludzi, ale w odpowiedniej ilości, miejscu i czasie :) Może faktycznie źle zinterpretowałaś te słowa, bo ja jestem pewna, że Goli się to nie spodobało. A festiwal... - całe szczęście, że powstał :) :)
strzesliwy

Postautor: strzesliwy » czw mar 12, 2009 8:29 pm

Ależ nie zdziwiłaś :P Niczego nie generalizowałem, a już na pewno nie niedoceniam i nie dyskryminuje młodszych - mi nikt tego nie robił :D
Cieszę się jednak, że i dużo młodsi ode mnie słuchają dżemu ( dużo starsi też ) - ta różnica pokoleń jest piękna... i łączy nas jedno!
Pozdrawiam niepełnoletnich zatem 8)

Wróć do „Muzycy”