Jurek vs. Adam ?

Wszystko o członkach zespołu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

michalz

Re: Jurek vs. Adam ?

Postautor: michalz » wt kwie 13, 2010 8:50 pm

Gilmourek pisze:Sergio7 niemal z ust (albo spod palców na klawiaturze komputera) mi wyjął to, co chciałem napisać o Jurku i Adamie.

Adaś ze spokojem wpatrzony "w punkt" gryfu, strun wyczarowuje swoje piękne, smaczne, okrąglutkie dźwięki, kryształowej czystości, a Jurek po prostu ... szaleje, przeżywa swą grę, lubi wyjść w kierunku publiki :) Niemniej jednak nie stawiam znaku vs, gdyż uwielbiam grę obu. Obaj wzajemnie się świetnie uzupełniają swoimi solówkami :)
zgadzam się w stu procentach z oboma wypowiedzami jak to się mówi obaj są zajebiśći :D
Peace&Love
Gość

Postautor: Gość » wt kwie 13, 2010 9:16 pm

michalz pisze:
Gilmourek pisze:Sergio7 niemal z ust (albo spod palców na klawiaturze komputera) mi wyjął to, co chciałem napisać o Jurku i Adamie.

Adaś ze spokojem wpatrzony "w punkt" gryfu, strun wyczarowuje swoje piękne, smaczne, okrąglutkie dźwięki, kryształowej czystości, a Jurek po prostu ... szaleje, przeżywa swą grę, lubi wyjść w kierunku publiki :) Niemniej jednak nie stawiam znaku vs, gdyż uwielbiam grę obu. Obaj wzajemnie się świetnie uzupełniają swoimi solówkami :)
zgadzam się w stu procentach z oboma wypowiedzami jak to się mówi obaj są zajebiśći :D

:) :) i kropka pl :)
Gość

Postautor: Gość » czw gru 16, 2010 9:46 pm

Hej!
Jestem nowy na tym forum.
Ale o tym dość. Grimus powiedział wiele na temat instrumentalistów Dżemu, wręcz prawie zamurowała mnie jego wypowiedź. Uważam że Adaś "opuścił" się to samo się tyczy Jerzego. Zamiast grać dalej tak bardziej "staro", to jakby próbują unowocześnić swoje dźwięki. Niestety nie mogłem być na żadnym koncercie z Ryszardem Riedlem, czego bardzo żałuję, bo to właśnie z Nim, a nie z Jackiem(...) czy z Maćkiem, byli tak zgrani, byli tak świetnie dopasowani, woda i ognień, i ten dźwięk południowców, takich jak Linyrd Skinnyrd był najmilszym doznaniem dla moich uszu. No ale cóż nie można mieć wszystkiego, prawda?

Co do pytania "kto jest lepszy?", odpowiem tak jak już wiele razy odpowiadałem i odpowiadać będę na pytania odnośnie gitarzystów. To kwestia gustu. Dla jednego, ten może być lepszy dla drugiego ten, dla jednego Joe Satriani, dla drugiego Walduś spod sklepu. Dla mnie... zawsze widziałem Adasia w swoich oczach lepiej: broda, zaciągnięte do tyłu włosy i te palce które fajnie się wykrzywiały na tym gryfie złotego Les Paula, ale Jurek... po prostu musiałem mieć taką samą gitarę. Nie potrafię rozstrzygnąć tego. Tylko w tej sytuacji. O każdego innego gitarzystę mnie się zapytacie: "czyja gra mi się bardziej podoba" odpowiem wam jednostronnie, ale jeśli chodzi o Adasia i Jurka... Nie potrafię, może to dlatego że są to moi idole, może to dlatego że to oni między innymi tworzą Dżem a może dlatego że jestem homoseksualistą(żart taki, jestem heteroseksualny). Obu bardzo lubię i chciałbym ich spotkać i zagrać z nimi koncert albo chociaż jedną nutę. Porozmawiać i napić się piwa, zapalić papierosa i powiedzieć "to Wy tak naprawdę rządzicie w rock'n'rollowej baśni gitarowej". Mam nadzieję że kiedyś mi to będzie dane. A tak w ogóle to byłem tylko na jednym koncercie Dżemu(właściwie to nie Dżemu bo supportowali AC/DC, ale też dali fajny koncert i Adaś fajnie rozwinął solo na swoim białym Les Paulu, nie zabrakło też mini solówki na moim ulubionym Artiście tylko, że nie wykonał tego sola Jurek)
Pozdrawiam Bart.
balt87

Postautor: balt87 » ndz lis 11, 2012 7:00 pm

Jeśli chodzi o solówki, to generalnie większe wrażenie robią na mnie te, które wydostają się spod piórka Jurka :) natomiast to co zaserwował nam Adaś w ,,Całej w trawie'' z Rawy'92 sprawiło, że długo nie mogłem pozbierać szczeny z podłogi.
Awatar użytkownika
Jedras

Postautor: Jedras » pt gru 07, 2012 1:58 pm

sniffer291 pisze:Kazdy z nich gra ,,swoje,,. Porównywanie ich nie ma sensu. Nie zdziwi mnie jak wkrótce pojawi sie temat ,,Zbyszek Szczerbiński vs Beno Otręba,, hehehe

Pomysł podoba mnie się!

Jędrzej :-)
kamilinho21

Postautor: kamilinho21 » pt gru 07, 2012 4:38 pm

Dokładnie każdy z tej dwójki ma swój unikatowy styl, co pięknie brzmi, szczególnie gdy obaj prowadzą "solówkowy dialog" w niektórych kawałkach :)

Wróć do „Muzycy”