Zbyszek Szczerbiński

Wszystko o członkach zespołu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Gość

Zbyszek Szczerbiński

Postautor: Gość » śr paź 20, 2010 6:50 pm

Jak mogło zabraknąć tematu o Zbyszku Szczerbińskim?! Więc wypada coś napisać (albo przekleić ze strony Dżemu :)

Zbyszek Szczerbiński urodził się 12 kwietnia 1967 roku w Rudzie Śląskiej. Do gry na perkusji namówił go brat, z którym przez pierwsze lata muzykował. Jego pierwszym większym zespołem był zespół BIG TU TU - laureat "Mokotowskiej Jesieni Muzycznej" oraz "Złotej Dziesiątki OMPP" we Wrocławiu.

W 1988 roku zaczął grę z zespołem Gang Olsena, którego był jednym z założycieli. Z zespołem tym zaczął stawać się sławny, występowali na różnych wielkich festiwalach m.in. Rawa Blues, Jarocin w którym grupa została laureatem w 1990 roku, oraz pierwsze nagrania studyjne które zaowocowały wydaniem płyty.

W 1992 roku Dżem zaproponował mu grę na perkusji w zespole, w miejsce Jerzego Piotrowskiego. Przez dwa lata był perkusistą Dżemu i Gangu Olsena.

Współpracowanie z Dżemem otworzyło mu perspektywę profesjonalnej kariery, nagrywania wielu płyt, granie mnóstwa koncertów (ponad 100 rocznie), niektóre koncerty były niekwestionowanymi występami w Polsce np. koncert w operze z czego powstała płyta Dżem w Operze i Dżem w Operze 2 oraz występy przed zespołami takimi jak The Rolling Stones i ZZ Top.

Sprzęt Zbyszka:

Obecnie Zbyszek gra na perkusji Mapex Saturn w kolorze Galaxy Blue.

Konfiguracja:
BD: 22x18",
TT: 10x8",
TT: 12x9",
FT: 14x14",
FT: 16x16",
SD: 14x6,5"

Blachy Sabian:
- AA DRY RIDE 21"
- HHX X-CELERATOR HATS 15"
- AA MEDIUM CRASH 17", 18"
- AAX STUDIO CRASH 15"
- AAX X-TREME CHINESE 17"
- AAX SPLASH 8", 10"
Gość

Zbyszek Szczerbiński

Postautor: Gość » pt sty 14, 2011 12:12 am

Chciałbym tutaj zobaczyć opinie (dla mniej docenianego moim zdaniem) perkusisty. Jeden z najlepszych polskich perkusistów. Moim zdaniem jest to skromna osoba, utalentowana, nareszcie pokazał na co go stać komponując 2 piosenki do nowej płyty Muza. Grał on od młodych lat w moim i jego rodzinnym mieście, ojciec z kolegami wymyślili mu wtedy ksywkę ZĄBEK. Później zakładał zespoły, aż docenił go ten legendarny zespół i tak już został, powodzi mu się i mam nadzieję, że to się nie zmieni.
Awatar użytkownika
Robert_K

Re: Zbyszek Szczerbiński

Postautor: Robert_K » pt sty 14, 2011 1:21 am

Zbychu jest świetny, chociaż wszystko co potrzeba zostało wyżej powiedziane. Bardzo w porządku człowiek. Świetnie się z nim gada. Gra rewelacyjnie. Tyle z mojej strony
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » pt sty 14, 2011 11:36 pm

Mam wrażenie że z całego zespołu to właśnie Zbyszek jest najbardziej otwarty na rozmowy z fanami i pewnie dlatego wszyscy go za to uwielbiają... dochodzi do tego jeszcze ten błyskotliwy dowcip i to że potrafi się znaleźć w każdej sytuacji tak jak na gościa urodzonego w Dzień Kosmonauty przystało :P

Zbyszku wiesz że my wiemy..... że jako chyba jedyny z grupy wszystko tu czytasz.... więc może nas kiedyś zaskoczysz i coś tu skrobniesz.... choć z ostatniego wywiadu w EMPiKu wiemy że bardziej wolisz coś podłubać :D :D :D
Kwinto gg-6784791
OFC Skazani na Bluesa
k.zientkiewicz@skazaninabluesa.pl
Galerie
Kwinto - koncertowo http://picasaweb.google.com/Kwintokoncertowo
Tylko Dżem http://picasaweb.google.com/KwintoDZEMowo

Wiem, na pewno wiem, to już niedługo przyjdzie czas...
Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Postautor: Ziemniaq » sob sty 15, 2011 12:17 am

Kwinto2 pisze:... więc może nas kiedyś zaskoczysz i coś tu skrobniesz.... choć z ostatniego wywiadu w EMPiKu wiemy że bardziej wolisz coś podłubać :D :D :D

No i się chłopak od dłubaniny nie odczepi...

Zbyszku, 4:50! ;) :P

Z poważaniem JA
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"
giorgio93

Postautor: giorgio93 » pn sty 24, 2011 8:12 pm

Pamiętam jak byłem na koncercie w Krotoszynie i udało mi się przejść za barierki. Poprosiłem Zbyszka o autograf, on wziął płytę i gdzieś poszedł :shock: Patrzę, a tu za chwile przychodzi Zbyszek z autografami całego zespołu :D :D :D Widać, że "Dżemy" nie zachowują się jak "gwiazdki", które tylko czekają, żeby szybko zagrać, zabrać kasę i pojechać do hotelu :)
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » pn sty 24, 2011 9:32 pm

Jak już mówiłem. Zbyszek jest bardzo otwarty dla ludzi, równy z niego koleś! :)
Gość

Postautor: Gość » pn lut 28, 2011 10:02 pm

giorgio93 pisze: Widać, że "Dżemy" nie zachowują się jak "gwiazdki", które tylko czekają, żeby szybko zagrać, zabrać kasę i pojechać do hotelu :)

Dobrze ujęte słowa Jest to jeden z niewielu zespołów, które się tak zachowują. Grając u mnie w mieście na koniec koncertu prosili wszyscy o bis. Oni wychodząc z uśmiechem i zmęczeniem na scenę zagrali BIS ponad godzinę. To się nazywa kochać muzykę i fanów.
aneta30

Postautor: aneta30 » wt mar 22, 2011 12:22 am

Panie Zbyszku! Na sobotnim koncercie w Zabrzu był Pan REWELACYJNY!!!Po prostu REWELACYJNY!!! Ani orkiestra,ani chór nie porwały mnie tak jak dźwięki Pana perkusji!!! To było wyjątkowo energetyzujące doznanie,cała "chodziłam" łącznie z mało wygodnym krzesełkiem;) Pięknie dziękuję :)
"Umarłych wieczność dotąd trwa,dokąd pamięcią się im płaci"
W.Szymborska
Awatar użytkownika
Beacia

Zbyszek Szczerbiński-urodziny.

Postautor: Beacia » wt kwie 12, 2011 11:24 am

:D Zbyszku, w dniu Twoich urodzin zycze Ci duzo zdrowka, duzo usmiechu, duzo koncertow i spelnienia marzen .:D :) Beacia :)
Karolu

Postautor: Karolu » wt kwie 12, 2011 11:32 am

Z okazji urodzin - dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień, spokoju w życiu prywatnym, a w życiu zawodowym - poweru w kończynach i mnóstwo dobrych pomysłów muzycznych, cobyś wydłubał jeszcze nam kilka takich perełek jak Partyzant :wink:
Awatar użytkownika
fate

Postautor: fate » wt kwie 12, 2011 12:27 pm

Najlepszego!
Awatar użytkownika
misiek_k-ce

Postautor: misiek_k-ce » wt kwie 12, 2011 12:37 pm

Panie Zbyszku! Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! Przede wszystkim dużo zdrowia, siły, ale także wiele pomysłów na nowe, równie piękne jak "To wszystko, co mam" i "Partyzant" utwory :)
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » wt kwie 12, 2011 12:41 pm

Wszystkiego najlepszego,zdrówka,siły w bicepsach ;) wiele tak pięknych pomysłów jak "to wszystko co mam " czy "Partyzant" i spełnienia wszystkich marzeń ! :)
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » wt kwie 12, 2011 12:43 pm

No to 200 lat życzę przede wszystkim. Zdrowia, jak najdłuższego grania i wpatrywania się w wiernych fanów. Skomponowanych świetnych utworów i tego co sobie Pan wymarzy :)
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."

Wróć do „Muzycy”