Co u Jacka?

Wszystko o członkach zespołu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

martynador

Co u Jacka?

Postautor: martynador » wt kwie 03, 2012 2:05 pm

Ostatnio przypadkowo dowiedziałam się, że były wokalista Dżemu,(pewnie znany nam wszystkim)- Jacek Dewódzki, rozstał się ze swoim zespołem i szykuje się do powrotu na bluesową ścieżkę... razem z Dżemem... (?)
Co o tym sądzicie?
Chcielibyście jego powrotu ?
Ostatnio zmieniony wt kwie 03, 2012 7:45 pm przez martynador, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mala_aleja_roz

Re: Co u Jacka?

Postautor: mala_aleja_roz » wt kwie 03, 2012 2:27 pm

Tak myślę, że nie chciałabym, żeby znowu grał z Dżemem. Cenię go jako artystę, wiem, że ten czas po śmierci Ryśka był trudny dla wszystkich - fanów i muzyków, ale teraz to by nie miało sensu, nie nie nie, aż nie chcę o tym myśleć :D
Matteo90

Postautor: Matteo90 » wt kwie 03, 2012 2:47 pm

TYLKO MACIEK BALCAR ! i tyle w temacie :D
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » wt kwie 03, 2012 5:22 pm

Proszę, byle nie wracał do Dżemu, zresztą z jakiego powodu miałby wrócić?
Maciek jest członkiem zespołu od 11 lat, Jacek był w nim przez 5-6 lat...
Maciek się już zadomowił i tak powinno zostać.
Nie podobał mi się okres Dżemu z Jackiem przed mikrofonem, co prawda nigdy nie widziałem go na żywo, ale twórczość studyjna i nagrania, jakie można zobaczyć na YT nie przekonują mnie w żadnym wypadku, poza paroma wykonaniami.

Nie mniej jednak życzę mu powodzenia w dalszej karierze :)
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
ivisenna

Postautor: ivisenna » wt kwie 03, 2012 7:23 pm

Podoba mi się większość rzeczy, które Jacek nagrał z Dżemem i wg mnie to dobrze, że chłopcy po stracie Ryśka trafili właśnie na niego. Zespołowi przydało się kilka lat grania w trochę mocniejszym klimacie, ale nie myślę, że ktokolwiek (Dżemy czy sam Dewódzki) rozpatruje powrót do tamtego okresu. No i teraz jest Maciek, który chyba bardziej pasuje do stylu, obranego przez grupę na początku. Miło posłuchać płyt z Jackiem, ale teraz chyba nie wyobrażam sobie, żeby mógł on zastąpić Balcara. Fajnie jednak byłoby częściej móc oglądać występy z gościnnym udziałem byłego wokalisty, albo słuchać na koncertach utworów z "jego" płyt.
„Nie ma demonów, jeśli nie uważać za demona wolności; świat jest jeden i Bóg jest jeden, i wiara jest jedna, przybyszu, a reszta jest milczeniem.”
kindiy

Postautor: kindiy » wt kwie 03, 2012 7:30 pm

Ja uważam że wręcz przeciwnie. I też słyszałam o Tym powrocie więc kto wie.. ? OBY ;)
martynador

Postautor: martynador » wt kwie 03, 2012 7:43 pm

No.. te podejrzenia powrotu do dżemu nabierają realnych kształtów :)
sylablues

Postautor: sylablues » wt kwie 03, 2012 8:02 pm

Dżem stworzył z Jackiem pare niezłych kawałków - trza przyznać, ale ten czas wspólnego nagrywania już minął i niech tak pozostanie. Dzisiejszy Dżem to Dżem z Maćkiem - świeży, pełen charyzmy i smaku. Taka zmiana zaburzyła by moją (i myślę, że nie tylko moją) dżemową ostoje ducha...
...każdy ma swojego Anioła, każdy ma i będzie go miał...
martynador

Postautor: martynador » wt kwie 03, 2012 8:17 pm

Co do świeżości i charyzmy Maćka nie byłabym taka pewna... 12 lat i ile płyt? To nie wyznacznik oczywiście ale jednak no- stoją w miejscu...

Reszta zespołu fenomenalna!
Może taka zmiana wyszłaby im na dobre :)
Awatar użytkownika
tazaj

Postautor: tazaj » wt kwie 03, 2012 8:26 pm

sylablues pisze:Dżem stworzył z Jackiem pare niezłych kawałków - trza przyznać, ale ten czas wspólnego nagrywania już minął i niech tak pozostanie. Dzisiejszy Dżem to Dżem z Maćkiem - świeży, pełen charyzmy i smaku. Taka zmiana zaburzyła by moją (i myślę, że nie tylko moją) dżemową ostoje ducha...

Uważam tak samo. Jacek był w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Wielki szacunek, ale boję się pomyśleć jak by brzmiał Dżem, gdyby Maćka zastąpił Jacek. Maciek to Dżem, a Dżem to Beno, Zbyszek, Jurek, Adam, Jasiu i..... Maciek (kolejność przypadkowa) i niech tak pozostanie. :D
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » wt kwie 03, 2012 9:02 pm

martynador pisze:Co do świeżości i charyzmy Maćka nie byłabym taka pewna... 12 lat i ile płyt? To nie wyznacznik oczywiście ale jednak no- stoją w miejscu...

Pamiętajmy, że jednym z czynników decydującym o tak długim czasie oczekiwania na drugą płytę była śmierć Pawła - jednak trzeba trochę się zgrać. Do tego doszła masa koncertów, za Jackowych czasów chyba było ich jednak mniej. A "Muza" jednak jest na tyle dobrą płytą, że IMHO opłacało się czekać.

Ja jednak mam nadzieję, że to tylko plotki i Maciek nadal zostanie frontmanem zespołu.
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » wt kwie 03, 2012 10:12 pm

martynador pisze:Co do świeżości i charyzmy Maćka nie byłabym taka pewna... 12 lat i ile płyt? To nie wyznacznik oczywiście ale jednak no- stoją w miejscu...

yyy, ale w czym reszta zespołu góruje nad Maćkiem? sprawdź sobie kto w największym stopniu przyczynił się do powstania Muzy, a potem pisz o świeżości poszczególnych muzyków ;)

co do tematu głównego. Mam nadzieję, że Jacka z Dżemem usłyszę dopiero na 40 urodzinach :!:
Awatar użytkownika
tazaj

Postautor: tazaj » wt kwie 03, 2012 10:52 pm

Adi pisze:yyy, ale w czym reszta zespołu góruje nad Maćkiem? sprawdź sobie kto w największym stopniu przyczynił się do powstania Muzy, a potem pisz o świeżości poszczególnych muzyków ;)

co do tematu głównego. Mam nadzieję, że Jacka z Dżemem usłyszę dopiero na 40 urodzinach :!:

dobrze powiedziane (napisane)! :D
michalz

Postautor: michalz » śr kwie 04, 2012 7:16 am

A ja czytając temat dodam od siebie ze zespół już nic nie musi bo już ma taki dorobek ze może sobie na to pozwolić
Peace&Love
boston

Postautor: boston » śr kwie 04, 2012 8:00 am

No nie.......!!!!!
Nie mogę zgodzić się z ostatnią wypowiedzią. Co to znaczy, że Zespół już nic nie musi??
Muszą grać, tworzyć, rozwijać się (mimo wszystko), dawać sobie i ludziom radość!
Nie wyobrażam sobie żeby robili coś innego albo siedzieli na kanapie i czekali na to co nieuchronne....

A wracając do tematu: Jacek nigdy nie przekonał mnie do siebie jako wokalista Dżemu pomimo tego, że byłam chyba na 2-3 koncertach z jego udziałem.

Wróć do „Muzycy”