Ku Przestrodze - Festiwal w Chorzowie

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Gość

Re: Ku Przestrodze - Festiwal w Chorzowie?

Postautor: Gość » śr lut 18, 2009 3:46 pm

ja juz na ten temat wypowiadałem sie kilka razy... jak dla mnie pomysł, jest średniawy...

Szkoda przyrody parku na tego typu wydarzenie.
A poza tym, Fala? - to według mnie bardzo zły pomysł, już mówie dlaczego.
Otoż jak wiadomo na festiwalu wielu ludzi lubi sie zdrowo napic, a w bliskiej odleglosci od basenów niesie to za sobą spore niebezpieczeństwo, nie oszukując sie, wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że na festiwal przybywają różni ludzi, nie koniecznie motywując swoją obecnosc zamiłowaniem do muzyki.

Ja osobiscie zastanowiłbym sie nad nocowaniem w takim miejscu, pod namiotami.

Wspominałem wczesniej o lepszym miejscu na rozbicie "obozu" otóż z całą pewnoscia harcerski ośrodek jest lepszym miejscem, jednak problem jest jeden, teren ten jest w wiekszosci prywatny.
Pasztet

Postautor: Pasztet » śr lut 18, 2009 3:55 pm

borszysz pisze: A masa postronnych osób jest pochodzenia "Tysiącletniego" i "Witosowego", a to raczej miłośnicy luźnego stroju sportowego niż bluesa;P

mmm... powiedzmy urodzilem sie i wychowalem na Witosa i raczej nie jestem "milosnikiem luznego stroju sportowego", ale zgadzam sie z Borysem, ze jest bardzowielu takich ludzi.
co do tematu.... organizacja Festiwalu TYSKIEGO im. Ryska Riedla w Chorzowie dla mnie jest nieporozumieniem.
malo plusow, wiele minusow.
zaczne od minusow
DAvidxD89 o jednym wspomnial: alkohol+baseny- dziwne...
1000lecie i Witosa osiedla typowo dresiarskie- ciekawy jestem reakcji ludzi....
park chorzowski lezacy miedzy Katowicami i Chorzowem- idealna okazja na roznego typu "spotkania" ludzi z tych dwoch miast
festiwal TYSKI odbywajacy sie w Chorzowie?? nie porozumienie....
niszczenie krajobrazu parku (wielu chronionych drzew, krzewow)
a plusy?
z mojej strony to,ze duuuuzo blizej...
reasumujac... jestem baaardzo sceptycznie nastawiony, wrecz negatywnie do tego pomyslu. za duzo ludzi przypadkowych mogloby byc.. ja sam odpadam... wole Woodstock chyba w tym roku...
Rychupeace

Postautor: Rychupeace » śr lut 18, 2009 4:03 pm

Jeśli chodzi o zagrożenie ze strony basenów, to bym się raczej nie przejmował - w końcu jeziorko na Paprocanch było odrobinkę większe niż jakikolwiek basen, a poziom bezpieczeństwa był ok.
Chociaż prawdą jest, że im bliżej miasta i nie-blusowo-pokojowo-pozytywnych ludzi tym gorzej... może pomyśleć o jakiejś małej miejscowości (tak jak w przypadku Woodstocku), albo przenieść się na zupełne obrzeża...
Gość

Postautor: Gość » śr lut 18, 2009 4:43 pm

Jeżeli ktos był na "Fali" to doskonale wie dlaczego myśle ze to raczej niebezpieczne miejsce na organizowanie alkoholowych imprez.. samo o sobie mowi juz, zakaz spożywania alkoholu na codzien na terenie kąpielisku.

Basen o głębokosci 4,5 metra... raczej nie jest bezpiecznym miejscem dla moczenia nóżek po pijaku.. w towarzystwie innych osób pod wpływem alkoholu, którym może zachciec sie zartu, i poprostu wepchnąc ta osobę do wody.- nie ciekawie.

Poza tym wychowałem, sie i nadal mieszkam w Chorzowie, i smiało moge potwierdzic, ze może ten festiwal byc nie zbyt bezpieczny, z powodu dosyc bojowego nastawienia "miejscowych" do chocby arafatki, czy tez widoku osoby ubranej dosyc oryginalnie.

Oczywiscie można uniknąc tego typu spotkan jeżeli wystarczająco dobrze zna sie okolicę.

Ale popieram tutaj Paszteta, iż organizwanie festiwalu na granicy dwóch wciąż walczących ze sobą miejscowosci, jest dosyc nieciekawym pomysłem.
Jednak myśle ze jest równiez jedynym możliwym do zrealizowania tego widowiska miejscem w okolicy.
Maciek90

Postautor: Maciek90 » śr lut 18, 2009 7:04 pm

ja jestem z rzeszowa, nie wiem jak jest na tych polach marsowych, mowicie ze duzo dresa, i nazekacie, no ale lepszego miejsca nie dalo sie zalatwic, i cieszmy sie z tego co mamy, serdecznie wszystkich zapraszam!!!!!!!!!!!!!!!!
Mazzi84

Postautor: Mazzi84 » śr lut 18, 2009 8:40 pm

Dzisiaj czytałem w necie w gazecie wyborczej że festiwal odbędzie się w Chorzowie i że są zaawansowane rozmowy Antosiewicza z władzami Chorzowa. Chcą aby było oczko wodne, wystawa fotografii i zastanawiają co zrobić aby ułatwić fanom dojazd na grób Ryśka.
Faktycznie syf pewnie zostanie, mam nadzieję że zwierzęta nie pouciekają :lol:
Ale za to jest w miarę dużo miejsca i mam w miarę blisko.
Już to widzę jaka będzie fajna jazda tranwajem :P
A jeśli chodzi o dresiarzy to nie znam tego osiedla wiec nie wiem jak jest ale mam nadzieję że jeżeli faktycznie są takie osobniki to że jednak nie będą się w żaden sposób się wpieprzać.
Podaję ta stronkę:
http://chorzow.naszemiasto.pl/wydarzenia/962407.html
Gość

Re: Ku Przestrodze - problemy organizatora

Postautor: Gość » śr lut 18, 2009 9:21 pm

maciejka_jchs pisze:Tyski Tygodnik Echo w dzisiejszym wydaniu przygotował ciekawą sondę:

- Która impreza jest najważniejszą wizytówką kulturalną Tychów ?
1. Dni Tyskie
2. Festiwal Muzyczny im. R. Riedla
3. Śląska Jesień Gitarowa
4. Święto Czekolady
5. Tyskie Spotkania Teatralne

głos można oddać na stronie :arrow: http://www.tygodnikecho.pl

Oczywiście przoduje Festiwal R.R :mrgreen:

Wyniki sondy za tydzień

Wyniki sondy

86,2 % - Festiwal Muzyczny im. R. Riedla
6,4 % - Dni Tyskie

Natomiast w dzisiejszym Echu ukazał się kolejny artykuł na temat Festiwalu (pisany przed zapadnięciem decyzji)
http://img23.imageshack.us/img23/8284/dscf3448ps5.jpg
Już sam tytuł sugeruje, że najprawdopodobniej pożegnaliśmy się, my Tyszanie, z Festiwalem w naszym mieście. Nie zdziwię się, jeśli Chorzów przejmie Festiwal, a nawet zacznie sobie rościć do niego prawa za rok ( i kolejne), może nawet będzie go dofinansowywał ... już widzę te ceny biletów ... nie mówiąc już o przypadkowych uczestnikach tego wydarzenia ...
Festiwal straci swój urok ...
A WPKiW na kilka tygodni trawę :wink:

E D I T
Przypadkiem dziś trafiłam na artykuł o Breakout Festiwal
:arrow: http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34961 ... tiwal.html
Trzeci akapit :arrow:
"Kto słyszałby o Jarocinie, gdyby nie kultowy festiwal rockowy, po co jechać do Tychów, jeśli nie na festiwal im. Ryśka Riedla? Małe miasta potrafią docenić rolę muzycznych festiwali i wykorzystać ich potencjał dla własnej promocji."

No ...
boston

Postautor: boston » czw lut 19, 2009 12:29 pm

Cieszmy się z tego co będzie. Nie ma co utyskiwać i "krakać". W bardzo dużej mierze to od nas czyli uczestników Festiwalu zależy jak impreza się uda. Wystarczy trochę podstawowych zasad kultury (śmieci) i wszystko będzie OK. Mam nadzieję, że nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie się chciał kąpać w basenie po alkoholu - zresztą to samo zagrożenie było i nad jeziorkiem w Paprocanach... A zresztą może organizatorzy na czas festiwalu w jakiś sposób ""unieruchomią" baseny? Ostatecznie jak jakiś kretyn koniecznie będzie chciał się utopić - to w końcu jego sprawa :evil:
Pokażmy innym, że umiemy dobrze się bawić bez względu na miejsce i kultura nie jest dla nas zupełnie obcym pojęciem :shock:
Ja tam "dresów" się nie boję - to w końcu też ludzie.
Gość

Postautor: Gość » sob lut 21, 2009 12:16 pm

A z ciekawości... teren jest ogrodzony, czy... róbta co chceta? Jak już wspominamy o bezpieczeństwie, to ważne.
Gość

Postautor: Gość » sob lut 21, 2009 1:27 pm

cześć wzystkim widzę że gorąca debata się toczy oto czy festiwal odbędzie się jak co roku czy nie i jak w ogóle będzie wyglądał?! pozwólcie że i ja wyrażę swoje skromne zdanie :) powinniśmy pamiętać jako prawdziwi fani riedla że to dla niego przychodzimy tam i odwiedzamy grób ukochanego idola i mnie na przykład nie interesuje co planują władze miasta mogą przecież kiedy indziej zająć się tym terenem a nie odbierać nam jedną z niewielu pamiątek po ryśku :| to niesprawiedliwość i albo dobrowolnie albo siłą to spotkanie się odbędzie. moim zdaniem nie można tak tego zostawić...
Gość

Postautor: Gość » sob lut 21, 2009 2:20 pm

jarry pisze:A z ciekawości... teren jest ogrodzony, czy... róbta co chceta? Jak już wspominamy o bezpieczeństwie, to ważne.

Teren "Fali" jest ogrodzony, jak to przystało na płatne kąpielisko ;D

Teren ośrodka harcerskiego, również jest ogrodzony...

A Marsowe Pola za pewne tez na czas trwania festiwalu zostaną ogrodzone, jak to bywa na wszystkich płatnych imprezach odbywających sie na terenie Pól.
Awatar użytkownika
Chiquita

Postautor: Chiquita » sob lut 21, 2009 2:37 pm

Ogrodzenie w nie najlepszym stanie.. przynajmniej z niektórych stron :wink:
Pasztet

Postautor: Pasztet » ndz lut 22, 2009 12:21 pm

to ogrodzenie jest dziurawe niczym szwajcarski ser, ale nie wazne...
mam takie pytanie.... osrodek harcerski gdzie sie znajduje??
kurde w parku hjestem wrecz codziennie latem i co npare dni zima, ale nie kojarze- wstyd sie przyznac
pozdrawiam
Gość

Postautor: Gość » ndz lut 22, 2009 12:54 pm

Pasztet pisze:to ogrodzenie jest dziurawe niczym szwajcarski ser, ale nie wazne...
mam takie pytanie.... osrodek harcerski gdzie sie znajduje??
kurde w parku hjestem wrecz codziennie latem i co npare dni zima, ale nie kojarze- wstyd sie przyznac
pozdrawiam

Ośrodek Harcerski jest w najbardziej chorzowskiej czesci parku, na terenie ośrodka znajduje sie droga rowerowa, miejsce na nauke jazdy konnej, i korty tenisowe..
Niegdys cały ośrodek był jedynie do użytku harcerzy, obecnie teren jest w wiekszości prywatny, znajduje sie tam o ile sie nie myle hotel.
Gość

Postautor: Gość » ndz lut 22, 2009 1:01 pm

Tak, znajduje się tam Hotel "Skaut", kiedyś pod tym hotelem nawet widziałam busik Dżemu. :D
A gdzie jest Ośrodek Harcerski? Hmm.
Jak się wyjeżdża z parkingu Carrefoura to prosto jest droga prowadząca do parku. Po lewej stronie jest bodajże zielone ogrodzenie - płot (dawno tam nie byłam, więc wybaczcie jeśli teraz jest inny kolor) i za ogrodzeniem jest Ośrodek Harcerski.

Wróć do „Koncerty”