Ku Przestrodze - Festiwal w Chorzowie

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Re: Ku Przestrodze - Festiwal w Chorzowie

Postautor: borszysz » śr kwie 08, 2009 10:26 am

Jacek, ja osobiście bym wolał, żeby takie kapele, jak te które wymieniłem, się nie pojawiały na festiwalu, bo mi osobiscie nie pasują, nie lubie i już. Ale jak wiadomo, jeśli by nie było takich kapel, to na festiwalu byłoby pustawo.
Ja bym sie skupił na kapelach, które jakoś w luźnym stopniu są z Dżemem czy muzyką Dżemu związane klimatem. I starałbym się iść w strone zagranicznych gwiazd, które coraz chętniej do Polski przyjeżdżają. I z tego co sie orientuje to wcale takie bandy dużo nie biorą gotówki. Wprawdzie porównanie niezbyt do Dżemu pasujące, ale zespół Kreator za koncert w Warszawie w lutym wziął 7.000 € Koncert był dogadywany, gdy euro jeszcze tak nie szalało, stało w cenie ok 3 zł więc nie jest do dużo.
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
alegorn

Postautor: alegorn » śr kwie 08, 2009 11:42 am

borszysz pisze:Jacek, ja osobiście bym wolał, żeby takie kapele, jak te które wymieniłem, się nie pojawiały na festiwalu, bo mi osobiscie nie pasują, nie lubie i już.

tutaj sie zgadzamy. :]
borszysz pisze: Ale jak wiadomo, jeśli by nie było takich kapel, to na festiwalu byłoby pustawo.

hmmmm tutaj - to juz zalezy o czym piszesz - czy o mniejszej ilosci zespolow, czy publice..

jesli publika, i cena tegoz, miala by byc nieobecnosc szeroko rozumianej 'punkowej' 'mlodziezy' - pal szesc, ja tam plakac nie bede, i oni tez nie, bo przeciez co jak co, ale maja calkiem spora ilosc festiwali, na ktorych moga bywac, a odpowiadajace im bardziej klimatem.
dla mnie osobiscie, tysiac ludzi mniej, ale za to w klimacie blues rocka - to krok w dobra strone.
aczkolwiek przyjmuje, iz byc moze organizator patrzy na to inaczej. ;)

jesli kapele - nie uwazam by comy, ptaky czy feel'a (no bo czemu by nie...? ) nie dalo sie zastapic innymi zespolami... prezentujacymi z pewnoscia nie mniejszy kunszt muzyczny, a przekaz jest o wiele bardziej w klimacie festiiwalu... ba, o ile pamietam pojawialy sie na scenie nawet i 'jednorazowe' projekty, np.: z piekarczykiem, emolem, skrzekiem etc. i publika byla o wiele bardziej zadowolona slyszac kyksa spiewajacego 'to byl chop', czy tez 'o moj slasku' niz np z calego wystepu el secatorre czy comy..
bo jesli wykladnikiem ma byc popularnosc to dlaczego nie zaprosic dode czy tez mandaryne??

borszysz pisze: Ja bym sie skupił na kapelach, które jakoś w luźnym stopniu są z Dżemem czy muzyką Dżemu związane klimatem. I starałbym się iść w strone zagranicznych gwiazd, które coraz chętniej do Polski przyjeżdżają. I z tego co sie orientuje to wcale takie bandy dużo nie biorą gotówki. Wprawdzie porównanie niezbyt do Dżemu pasujące, ale zespół Kreator za koncert w Warszawie w lutym wziął 7.000 € Koncert był dogadywany, gdy euro jeszcze tak nie szalało, stało w cenie ok 3 zł więc nie jest do dużo.

z zagranicznych - taaak, czemu nie.. czesto naprawde warto i moze to byc jedna z wazniejszych muzycznie atrakcji festiwalu, ale nadal jestem przekonany ze powinnismy zobaczyc kapele ktore przeciez wystepowaly na scenach konkursowych na festiwalu (highway, jj band) a ktore obecnie sa na 'topie' blues rockowej sceny...

Al

ps - nie mam nic do punka, ba, nawet wrecz przeciwnie, lubie to srodowisko i mam wielu dobrych znajomych z tegoz nurtu ktorzy np wystepowali na scenach jarocina czy wegorzewa etc.. po prostu uwazam, ze na 'naszym' festiwalu nie do konca sie odnajduja...
Trzy lustra
Trzy pytania które
Przewiercają mnie do dna
Ta dziura jest głębsza od duszy
[m]
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » czw kwie 09, 2009 2:55 pm

No więc kolejni już wyjawieni..
Ray Wilson & Stiltskin (!) Perfekt (!), VOOVOO (!) Śląska Grupa Bluesowa

Fajowo :wink:
Gość

Postautor: Gość » czw kwie 09, 2009 3:38 pm

Gdyby na Festiwalu zagrał Feel to bym pomyślał że chyba źle trafiłem.
Gość

Postautor: Gość » czw kwie 09, 2009 4:09 pm

W końcu coś normalnego ;)
VooVoo grało już kiedyś na Festiwalu zdaje się 2003 i 2004 rok (strzelam daty), świetny koncert. Teraz nowa płyta nie jest najgorsza aczkolwiek...wolę co innego ;) Mimo to zapowiada wystrzałowo się.

Rozkładówka:

24.07
VooVoo

25.07
Krzak
Śląska Grupa Bluesowa
Kasa Chorych
SBB godz. 21:00

Brak informacji którego dnia i o której:
Dżem
Cree
Perfect
Ray Wilson & Stiltskin
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » czw kwie 09, 2009 5:11 pm

Dżemku ale jak SBB zacznie o 21:00 w sobotę to kiedy wystąpi Dżem, przed nimi czy o 23 ? :P
Gość

Postautor: Gość » czw kwie 09, 2009 7:01 pm

Brałem informacje z oficjalnych stron zespołów, to co podał ste_fan, przynajmniej jako jedyni są rzetelni i godzinę podali :wink: A Dżem...w sumie może pod koniec 1 dnia?Albo wspólny występ? :P
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » czw kwie 09, 2009 7:04 pm

Adi pisze:Dżemku ale jak SBB zacznie o 21:00 w sobotę to kiedy wystąpi Dżem, przed nimi czy o 23 ? :P

No oby po..bo jeśli przed..to ja tego nie widzę - jak się Józiu rozkręci, to moog'iem będzie iskrzył do 3 nad ranem :P
Maciek90

Postautor: Maciek90 » pt kwie 10, 2009 10:15 am

Dżem musi wystąpić ostatni, to tradycja!
Gość

Postautor: Gość » pt kwie 10, 2009 12:37 pm

Link do nagrania zagranicznej 'gwiazdy' festiwalu

Ray Wilson
http://www.youtube.com/watch?v=zEYfJ51qASE

Domyślam sie ze nie będzie grał tego repertuaru ,ale i tak jakoś mi strasznie "podpadł" . Nie cierpie techno .

Fajnie ze w tej edycji będzie tyle śląskiej muzyki . Fantastycznie by było jakby zagrało Gov't Mule albo Rodgers i Bad Company ,namawiam organizatorów :P

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » pt kwie 10, 2009 1:57 pm

latarek pisze:Link do nagrania zagranicznej 'gwiazdy' festiwalu

Ray Wilson
http://www.youtube.com/watch?v=zEYfJ51qASE

Ale z tego co widzę, to nie Ray Wilson, tylko jakiś Armin ( :lol: ) sobie zmontował Jego utwór ze swoim..zresztą to normalka u Dj'ów.. tzw. "żerowanie na cudzym repertuarze"

lepiej posłuchaj np. tego
http://www.youtube.com/watch?v=ZbGL4-bj ... re=related
Gość

Postautor: Gość » pt kwie 10, 2009 4:46 pm

Ray współpracował w między czasie ze Scorpions czy dj-em Arminem Van Burrenem, z którym wykonał napisaną przez siebie kompozycję Yet Another Day.

To nie jest "żerowanie na cudzym repertuarze" .
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » sob kwie 11, 2009 10:47 am

latarek pisze:
Ray współpracował w między czasie ze Scorpions czy dj-em Arminem Van Burrenem, z którym wykonał napisaną przez siebie kompozycję Yet Another Day.

To nie jest "żerowanie na cudzym repertuarze" .

A no to zwracam honor.. widocznie przydarzył mu się taki wybryk..choć z tego co słychać, utwór jest całkiem całkiem..tylko to "urozmaicenie" przez van buurena go partaczy :wink:
Awatar użytkownika
serenity

Postautor: serenity » pn kwie 13, 2009 12:06 am

Ten kawałek został przez Raya napisany znacznie wcześniej i opowiada o jego przyjacielu,który w wielku kilkunastu lat popełnił samobójstwo. Oryginalna aranżacja, jak równiez ta koncertowa jest nieporównywalnie lepsza od tego co potem zrobił z tym kawałkiem van Buuren. Zresztą oceńcie sami, tu jest mała próbka:
http://www.youtube.com/watch?v=4YUoWmh7 ... re=related

miłego słuchania :)
Gość

Postautor: Gość » pn kwie 13, 2009 1:29 pm

latarek pisze:Link do nagrania zagranicznej 'gwiazdy' festiwalu
Ray Wilson

Gwiazda na poły zagraniczna. Wziął ślub z Polką i mieszka aktualnie w Poznaniu ;)

Wróć do „Koncerty”