[2009.07.24-25] Chorzów - Festiwal Muzyczny im Ryśka Riedla

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

[2009.07.24-25] Chorzów - Festiwal Muzyczny im Ryśka Riedla

Postautor: Adi » wt maja 12, 2009 3:19 pm

XI edycja Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla odbędzie się w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie na terenie `Pól Marsowych` w dniach 24-25 lipca 2009r.

Zobacz dokładny Plan Parku na stronie WPKiW
Wyznacz dojazd na Festiwal (Google Maps)

BILETY

karnety dwudniowe ( nie ma jednodniowych) w postaci pasków na przegub ręki są dwojakiego rodzaju:
* czarne - tylko z wejściem ( po zakończeniu koncertów należy opuścić teren Festiwalu)
cena w przedsprzedaży - 45 zł.
(przed bramami 50 zł)
* czerwone - z pobytem na terenie (z 24/25 i 25/26 lipca 2009r.)( po koncertach na terenie 'Pól Marsowych' zostaną jedynie osoby z takimi opaskami! )
cena w przedsprzedaży - 55 zł
(przed bramami 60 zł),
Przedsprzedaż trwa do 17.07.2009r.,
PO TYM TERMINIE WSZĘDZIE OBOWIĄZUJĄ CENY BILETÓW JAK PRZED BRAMAMI.
Przed bramami sprzedaż od 23.07.2009r. od godz.10.00

Bilety do nabycia :
* W internecie - jedynie na Allegro.pl.
* W kasach PKP Przewozy Regionalne - bliższe informacje o szczegółach w terminie późniejszym,
* W punkcie promocyjnym Festiwalu w Real w Tychach.

PLAN IMPREZY

24 lipca

12:00 przesłuchania konkursowe
16:00 niespodzianka !!!
17:15 Voo Voo
18:30 Ray Wilson & Stiltskin
20:30 Perfect
--- ogłoszenie wyników Konkursu Festiwalowego
22:30 Cree - gospodarz 1-ego dnia Festiwalu
zakończenie ok 24:00

25 lipca

12:00 występ laureatów konkursu dnia poprzedniego
13:30 laureat festiwalu "Solo Życia" z 2008 roku - Marcin Kasperczyk z zespołem
--- "Ku pamięci" - koncerty dla Ryśka
14:15 Leszek Faliński Band
15:30 Śląska Grupa Bluesowa
16:45 Kasa Chorych
18:00 Krzak
19:15 SBB
21:00 Dżem - gospodarz 2-ego dnia Festiwalu
zakończenie Festiwalu ok 24:00

http://festiwalryska.pl/

do Festiwalu zostało : 72dni 7godzin 40min :wink:
Gość

Re: [2009.07.24-25] Chorzów - Festiwal Muzyczny im Ryśka Riedla

Postautor: Gość » wt maja 12, 2009 5:53 pm

Strona bandu Falińskiego: http://www.falinskiband.com/index.html
Nie wiem jak przetrwam 2 dzień...przecież to będzie masakra dla mojego organizmu, ciągle pod sceną :wink:
Gość

Postautor: Gość » wt maja 12, 2009 6:23 pm

szkoda że nie napisali, co to będzie za niespodzianka,
bo o 16:00 to nawet pracy nie kończe :P
i nie wiem czy warto będzie kombinować żeby jednak być na 16:00 i zobaczyć niespodziankę :)

Gość

Postautor: Gość » wt maja 12, 2009 6:32 pm

dzemek01 pisze:Strona bandu Falińskiego: http://www.falinskiband.com/index.html
Nie wiem jak przetrwam 2 dzień...przecież to będzie masakra dla mojego organizmu, ciągle pod sceną :wink:

Hehe, zadaję sobie to samo pytanie: czy przetrwam? Ale to nie mój pierwszy taki maraton, więc jakoś się przeżyje :D bardzo mi się podoba plan drugiego dnia, właśnie ich wszystkich zawsze chciałam usłyszec jednego dnia :wink:
Gość

Postautor: Gość » wt maja 12, 2009 6:42 pm

kwiatuszek pisze:szkoda że nie napisali, co to będzie za niespodzianka

Hehe, jakby podali to nie byłaby to już niespodzianka. Choć mnie też ciekawość zżera :)
Może będą rozdawać nowe płyty Dżemu?? Hmm MARZENIA!!!
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » śr maja 13, 2009 9:06 am

A dla mnie tegoroczny festiwal zapowiada się średnio.
Owszem, zespoły są dobre, ale nie na festiwal muzyczny, o który zawsze organizatorzy się kłócili. Tłumacząc zaproszenie Comy czy Myslovitz, mówili że Przestroga nie jest festiwalem bluesowym tylko muzycznym. Tegoroczny zestaw jest moim zdaniem stricte bluesowy z "dostawką".
Wręcz jestem zawiedziony, jest to krok w tył w porównaniu z zeszłorocznym festiwalem.
Tłumaczenie się kosztami... że w Polsce się nie da dobrego festu zorganizować? Hmmm Suwałki Blues Festiwal chyba odpowiedziały: http://www.suwalkiblues.com/wykonawcy.html
Joe Bonamassa, Ten Years After, TSA, Knut Reiersrud, Wanda Johnson, Nocna Zmiana Bluesa- mamy gwiazdy polskie i światowego formatu; Devil Blues, Siódma w Nocy, Blues Doctors, Los Agentos- mamy rewelacyjnych młodych polskich wykonawców. Dodać Dżemy i festiwal jak się patrzy. Da się?
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
Rychu16

Postautor: Rychu16 » śr maja 13, 2009 6:23 pm

Voo Voo to dla mnie porażka :wink: :wink: W 2004 albo 2005 grali i dla mnie to było *****.Druga porażka to brak TSA :? :? Niestety będę marudził bo nie jest za ciekawie jeżeli chodzi o zespoły.Myślałem ze coś ciekawszego zaproszą(teraz możecie mnie zbluzgać :D :D )
.:::W życiu piękne są tylko chwile:::.
Awatar użytkownika
misiek_k-ce

Postautor: misiek_k-ce » śr maja 13, 2009 6:53 pm

Rychu16 pisze:Voo Voo to dla mnie porażka :wink: :wink: W 2004 albo 2005 grali i dla mnie to było *****.Druga porażka to brak TSA :? :? Niestety będę marudził bo nie jest za ciekawie jeżeli chodzi o zespoły.Myślałem ze coś ciekawszego zaproszą(teraz możecie mnie zbluzgać :D :D )

Fakt, brak TSA jest dużą stratą, ale jak możesz mówić, że nie jest za ciekawie z zespołami, skoro gra SBB, SGB, KRZAK!!, Perfect? Tylu wspaniałych artystów, a Ty mówisz, że nie jest ciekawie... Dziwne podejście. Szukacie niektórzy dziury w całym, od kiedy wiadomo, że Chorzów, a nie Paprocany... Ludzie! Cieszmy się, że w ogóle jest :!:
Gość

Postautor: Gość » śr maja 13, 2009 10:00 pm

Ja tam się cieszę z samego faktu że Dżem, że Cree, dopiero potem z całej reszty:)
Gość

Postautor: Gość » śr maja 13, 2009 10:16 pm

goszka pisze:Ja tam się cieszę z samego faktu że Dżem, że Cree, dopiero potem z całej reszty:)

hmm, ja też - Dżem naj, a reszta tylko zwiększa radość :wink:
ale bardzo mi smutno jak sobie pomyślę, że nie będzie TSA...
Gość

Postautor: Gość » czw maja 14, 2009 11:53 am

Rychu16 pisze:Voo Voo to dla mnie porażka :wink: :wink: W 2004 albo 2005 grali i dla mnie to było *****.[...](teraz możecie mnie zbluzgać :D :D )

Zbluzgam ale za pierwszą częśc Twojego posta :wink: Grali dwukrotnie jakoś rok po roku, ja jestem ich fanem także mnie bardzo podobało się, teraz wydali nową płytę, świetna to ona nie jest ale jak zawsze ciekawa.

Co do Twoich opinii Borszyszu...chodzi Ci o brak jakiejś zagranicznej gwiazdy, oklepane zespoły czy też że są tylko w większości z jednego kręgu muzycznego (szeroko pojęty blues)?
Awatar użytkownika
Rychu16

Postautor: Rychu16 » czw maja 14, 2009 3:53 pm

dzemek01 pisze:
Rychu16 pisze:Voo Voo to dla mnie porażka :wink: :wink: W 2004 albo 2005 grali i dla mnie to było *****.[...](teraz możecie mnie zbluzgać :D :D )

Zbluzgam ale za pierwszą częśc Twojego posta :wink: Grali dwukrotnie jakoś rok po roku, ja jestem ich fanem także mnie bardzo podobało się, teraz wydali nową płytę, świetna to ona nie jest ale jak zawsze ciekawa.

Co do Twoich opinii Borszyszu...chodzi Ci o brak jakiejś zagranicznej gwiazdy, oklepane zespoły czy też że są tylko w większości z jednego kręgu muzycznego (szeroko pojęty blues)?

Są gusta i guściki :D :D Naprawdę oporcz Dżemu i Cree które sa standardem i dobrze to warto zobaczyć Perfect Krzak i Kasa Chorych za SBB nie przepadam.jestem ciekaw jak zagra Leszek Faliński Band :)
.:::W życiu piękne są tylko chwile:::.
Gość

Postautor: Gość » czw maja 14, 2009 4:13 pm

Ja się bardzo cieszę, że np. będzie Śląska Grupa Bluesowa, fajnie mi się kojarzą, zwłaszcza "Bo takie są dziewczyny" i "To był chłop" :D
A poza tym Leszek Faliński - też super sprawa go zobaczyć, przecież bardzo związny jest z historią Dżemu.
Gość

Postautor: Gość » śr maja 20, 2009 8:30 pm

Muszę przyznać, że w tym roku będzie niesamowity przekrój zespołów:) Bardzo się cieszę, że będzie śląska Grupa Bluesowa:) Pozdrowionka dla wszystkich i mam nadzieję do zobaczenia :)
Gość

Postautor: Gość » wt cze 02, 2009 1:18 pm

Szkoda ze nie ma biletow tylko na drugi dzien.

Wróć do „Koncerty”