[2009.10.03] Katowice, Spodek - 30 urodziny

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Gość

Re: [2009.10.03] Katowice, Spodek - 30 urodziny

Postautor: Gość » pn paź 05, 2009 4:39 pm

a więc to spodek 93....więc idealna sytuacja do tego by wydac to archiwum :) ale czy ktoś to wkońcu zrobi ? powiem wam ze jakbym mial wybierac to chyba spodek 93 niz dvd z urodzin choć i tam było pięknie i nie zapomne tego wieczoru do konca mych dni... :wink:
Awatar użytkownika
rzexnia

Postautor: rzexnia » pn paź 05, 2009 4:48 pm

a ja odbiegnę na chwilę od Dżemu bo wszystko zostało już napisane i całkowicie sięzgadzam że był to genialny i magiczny koncert, ale chciałbym napisać coś o supporcie czyli Gangu Olsena.
Prawdę mówiąc w Gangu zakochałem się od pierwszego wejrzenia gdy miałem 8 lat i jako wielki fan(nie przesadzam,w ciągu przedszkola obejrzałem ten film ponad 40 razy) filmu "The Blues Brothers" byłem na ich koncercie, do tej pory mam plakat z podpisami wszystkich członków,
to było 10 lat temu,potem mój kontakt z GO się urwał i tylko sporadycznie ich słuchałem.
A teraz przychodzę po 10 latach na koncert i widzę jakąś wybrokatowaną lalunię i dwie dziewczynki w chórkach. Ja siępytam gdzie jest Gonzo?! rozumiem że chciał robić coś innego, no ale żeby go zamienić na taką wokalistkę? Nie mam nic do jej wokalu bo bardzo dobrze technicznie śpiewała ale GO straciło cały swój charakter. Oby takich zmian w polskim blusie było jak najmniej.
Chłopakom z Dżemu jeszcze raz dziękuje za przepoiękny koncert.
Pozdrawiam: Rzeźnia
Gość

Postautor: Gość » pn paź 05, 2009 6:50 pm

rzexnia pisze:A teraz przychodzę po 10 latach na koncert i widzę jakąś wybrokatowaną lalunię i dwie dziewczynki w chórkach. Ja siępytam gdzie jest Gonzo?! rozumiem że chciał robić coś innego, no ale żeby go zamienić na taką wokalistkę? Nie mam nic do jej wokalu bo bardzo dobrze technicznie śpiewała ale GO straciło cały swój charakter. Oby takich zmian w polskim blusie było jak najmniej

Emocje już troszkę opadły więc jestem już w stanie napisać coś składnie :)
Chyba muszę się przyłączyć do Rzeźni. Nie byłam na koncercie GO z Papą Gonzo (żałuję) więc nie mogę napisać o swoich odczuciach dotyczących zmiany wokalu. Ale to co zobaczyłam ... Pani Renia mnie zaskoczyła - i fryzurą i ubiorem przyozdobionym w cekiny czy brokat ... Mam pewne skrzywienie dotyczące harmonii w ubiorze - szczególnie na estradzie - to był stylistyczny miszmasz ... sekcja dęta - saksofon, trąbki i puzony - ubrana w garnitury, Jasiu Frychel - skórzany płaszcz, ale tu Jasiu akurat mnie nie zaskoczył :wink: , wokalistka - ubrana wprawdzie elegancko ale srebrząca się, z nastroszoną fryzurą (a taką ładną fryzurę ma na zdjęciu na oficjalnej str GO), klawiszowiec - t-shirt, chórek - harmonii w ubiorze tu nie widziałam .... pod tym względem miałam mieszane uczucia ... Natomiast muzycznie to była połowa spełnienia sobotniego wieczoru - bardzo potrzebowałam takiej dawki rythm&bluesa i idealnie trafili do mnie z repertuarem Jamesa Browna i Tiny Turner. Na pewno będę śledziła ich rozkład koncertowy :wink:

Odnośnie Dżemu - druga, najważniejsza, część muzycznego spełnienia w Spodku. Ten majstersztyk nie miał ani jednego słabego punktu. W repertuarze nie zabrakło mi niczego. Panowie - Dziękuję. Wszystko co chciałabym Wam powiedzieć odnośnie tego koncertu jak i mojego Wam fanowania znajdziecie w Księdze Gości z koncertu.

Jacek mnie oczarował :mrgreen: Tak bardzo, że nawet rozważam zmianę nicka :wink:

Wy - moi dżemowi przyjaciele - nie będę dziękować każdemu z osobna, bo mogłabym kogoś pominąć - dziękuję Wam wszystkim, z którymi rozmawiałam, lub nie miałam takiej okazji, za możliwość przeżywania tego święta z Wami :wink: i za to, że jesteście :wink:

Jarku i Ziemniaqu - gratuluję Wam wystawy, wiem, że łatwo nie było, więc tym bardziej doceniam - i dziękuję :wink:

Pozdrawiam

(jeszcze :wink: ) Maciejka_jchs
Ostatnio zmieniony pn paź 05, 2009 7:43 pm przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gladysh
Kontaktowanie:

Postautor: gladysh » pn paź 05, 2009 6:56 pm

heh właśnie w "Wiadomościach" mówili o jubileuszu Dżemu:)
na szczęście przy takich okazjach nie zapominają o Dżemowcach
wypowiadał się Jurek i Pan Skaradziński
"W życiu piękne są tylko chwile......"
Gość

Postautor: Gość » pn paź 05, 2009 7:07 pm

No ja też widziałam w wiadomościach. Właśnie siedziałam w pokoju i słuchałam Wehikułu, kiedy rodzice zaczęli krzyczeć: "Klara! Klara! Chodź, zobacz! Dżem! Dżem!". No ja niestety na koncercie nie byłam. Sama nie pojadę, z nikim obcym mnie nie puszczą (nie ważne w jakim ten ktoś jest wieku, a ja sama mam 14 lat), a oni to nie jeżdżą w jakieś nieznane miejsca, jeśli to nie jest wyjazd na wakacje czy do rodziny. No i wiadomości na jedynce zagoniły mnie, żebym zajrzała na forum w końcu, bo wiem, że ostatnio nie wchodzę w ogóle. SZKOŁA :(. Teraz też... siedzę wśród książek.
Gość

Postautor: Gość » pn paź 05, 2009 8:08 pm

Macie jakieś oficjalne,profesjonalne zdjęcia?I wiadomo kiedy ukaże się płyta dvd z zapisem koncertu??
Gość

Postautor: Gość » pn paź 05, 2009 8:11 pm

Dvd zapewne wyjdzie w Listopadzie lub Grudniu...na moje oko :wink:
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » pn paź 05, 2009 8:14 pm

Macie jakieś oficjalne,profesjonalne zdjęcia?I wiadomo kiedy ukaże się płyta dvd z zapisem koncertu??

Mamy tylko amatorskie......

http://picasaweb.google.com/kwinto2est
Gość

Postautor: Gość » pn paź 05, 2009 8:14 pm

kubas_w pisze:Dvd zapewne wyjdzie w Listopadzie lub Grudniu...na moje oko :wink:

możesz je stracić :wink: - to są Twoje przypuszczenia czy informacje z wiarygodnego źródła :?:
Awatar użytkownika
rzexnia

Postautor: rzexnia » pn paź 05, 2009 8:30 pm

według mnie to nie jest ani przypuszczenie ani wiadomość z wiarygodnego źródła tylko cicha nadzieja i nasza wspólne dżemowa prośba;)
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » pn paź 05, 2009 8:40 pm

kubas_w pisze:Dvd zapewne wyjdzie w Listopadzie lub Grudniu...na moje oko :wink:

roku 2010 oczywiście ?
Awatar użytkownika
dzemland

Postautor: dzemland » pn paź 05, 2009 8:44 pm

Jeśli chodzi o wydanie 30 urodzin - w czasie jednej z przerw papierosowych (niestety), miałem okazję porozmawiać z pracownikiem firmy nagrywającej koncert. Twierdził, że DVD wyjdzie na święta tego roku, ale biorąc pod uwagę ilość materiału do opracowania i fakt, że zespołowi nie spieszy się z wydawnictwami - szczerze w to wątpię ;).
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » pn paź 05, 2009 8:45 pm

roku 2010 oczywiście ?

Nie za wcześnie ....bo ja słyszałem coś o 2019 na 40-te urodziny.
Gość

Postautor: Gość » pn paź 05, 2009 9:21 pm

serek23071991 pisze:Macie jakieś oficjalne,profesjonalne zdjęcia?I wiadomo kiedy ukaże się płyta dvd z zapisem koncertu??

A co to sa oficjalne profesjonalne zdjecia? Jakies tam pewnie mam ale czy sa profesjonalne.....
Awatar użytkownika
WPrek

Postautor: WPrek » pn paź 05, 2009 9:59 pm

Kwinto2 pisze:

Mamy tylko amatorskie......

http://picasaweb.google.com/kwinto2est

A ma ktoś uwiecznioną na fotce Balladę... ten mikrofon, pianino...?

Wróć do „Koncerty”