[2010.07.30-31] Chorzów - Festiwal Muzyczny im Ryśka Riedla

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
kikan

Re: [2010.07.30-31] Chorzów - Festiwal Muzyczny im Ryśka Riedla

Postautor: kikan » śr kwie 28, 2010 9:56 am

Jeśli kupisz do 24 lipca to 55 lub 65, a jeśli później to 70 lub 80
"Nothingman... Isn't it something...?"
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » śr kwie 28, 2010 11:42 am

dodam parę słów...

Sławku, oczywiście masz rację 55zł za Festiwal nie jest ceną astronomiczną, niejednokrotnie pojedynczy koncert kosztuje więcej. Zastrzeżenie mam tylko jedno, "rozkład jazdy" tegorocznej edycji nie zachwyca, a ceny i tak skoczyły o dyszkę.
Z drugiej strony czym jest 10zł przy podwyżkach jakie serwują nam dostawcy prądu, gazu, czy wody...
Może więc problem nie leży w cenie, a po prostu we mnie. Kiedyś za Festiwal byłem skłonny zapłacić każde pieniądze, był to mój obowiązkowy punkt programu.
Teraz albo Festiwal popadł w przeciętność, albo mnie już to tak nie cieszy?
W każdym bądź razie, na Dżemie chciałbym być (i tu szkoda że nie ma biletów jednodniowych), bo koncert Dżemu na Festiwalu to najlepszy sposób na uczczenie pamięci RR.
michalz

Postautor: michalz » śr kwie 28, 2010 1:38 pm

A według mnie festiwal nadal trzyma poziom może w tym roku jest mało bluesa ale jest dobrze najlepszy festival na jakim bylem a jezdzę już dość troche a najlepsza moim zdaniem edycja była w 2008 r bo dzięki tej edycji odkryłem Doyla Bramhalla II i zespól Ten Years After
Peace&Love
Gość

Postautor: Gość » śr kwie 28, 2010 1:58 pm

Nie pamiętam, czy w tamtym roku od razu podano tą informację... Jeżeli chciałbym przyjechać dzień przed festiwalem i rozbić się na jego terenie, to będzie to możliwe? W tamtym roku było to możliwe na pewno!
Maciek90

Postautor: Maciek90 » śr kwie 28, 2010 2:39 pm

można na 100% , ja rok temu przyjechalem dzien przed festiwalem o godz 10 i juz było bardzo duzo namiotów!
kuba-piotrowice

Postautor: kuba-piotrowice » śr kwie 28, 2010 9:49 pm

michalz pisze:A według mnie festiwal nadal trzyma poziom może w tym roku jest mało bluesa ale jest dobrze najlepszy festival na jakim bylem a jezdzę już dość troche a najlepsza moim zdaniem edycja była w 2008 r bo dzięki tej edycji odkryłem Doyla Bramhalla II i zespól Ten Years After

Totalnie się nie zgodze z tobą. W polsce jest masa festiwali na ktorych grają kapele jak na ryśku w tym roku (Heye, T-lovy i inne) więc w niczym się nie wyroznia, a powinien! Antosiewicz powinien postawić na klimaty bluesowe, jeśli to ma mieć coś w spolnego z całą ideą (kilka stron wczesniej moja opinia, nie bede sie powtarzał) , i dobrze by było żeby jeszcze zeby zaprosił kapele ktorych na codzień nie usłyszymy, jak TYA czy Bramhalla 2 lata temu, a nie Nosowską i Muńka, ktorzy są wszedzie. 2008 - tez uwazam, że było świetnie, nawet wiecej, ale z tamtego festiwalu pozostała tylko nazwa i to że jeszcze garstka z nas chce sie wybrać... Jesli uważasz, że to JEST aktualnie najlepszy festiwal w polsce, proponuje pojezdzij troche w po polsce w wakacje, zacznij od Openera najlepiej, to doznasz szoku... :lol: Nie powtorze się, że to troszke jak festyn, bo przy tym ostatnim wypada naprawde jak mały festyn, jeśli sie zjawie to wyłacznie ze względu na Dżem. Pzdr.
Gość

Postautor: Gość » czw kwie 29, 2010 7:48 am

Tylko właśnie ten brak informacji na stronie festiwalu trochę mnie martwi!
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » czw kwie 29, 2010 11:29 am

Ja sądzę, że Festiwal Ryśka nie powinien nastawiać wyłącznie na klimaty bluesowe, ale po prostu na dobre zespoły. Wiadomo, że gwiazda z zagranicy przyciąga bardziej, więc dobrze by było żeby co roku była chociaż jedna. Fakt w tym roku jest średnio.

kuba-piotrowice pisze:a nie Nosowską i Muńka, ktorzy są wszedzie

No widzisz, a ja jadę w tym roku właśnie na "Nosowską" i Dżem. Może Hey z T Love występują razem na kilku festiwalach w tym roku, ale z Dżemem tylko w Chorzowie :)
"Nothingman... Isn't it something...?"
Gość

Postautor: Gość » pt kwie 30, 2010 2:42 pm

Ja wybieram się na Festiwal,dla Dżemu.Uważam,że przez specyfikę tego wydarzenia,koncerty Dżemu,są magiczne...Nie umiem znaleźć słów,bym mógł opisać emocje wewnętrzne jakie zawsze pozostają po koncertach Dżemu na Festiwalach :D .I z smutkiem dodam,że dzięki Dżemowi,można odczuć duchowy sens tego Festiwalu...Przykre dla mnie,jak chyba większości Fanów Ryśka i Dżemu tak uważa,że Festiwal bardziej stawia na KOMERCJĘ,niż Ideologię jaką powinien głosić wszystkim,którzy tak kochają prawdziwą muzykę...Jednak najwidoczniej Pan Antosiewicz ma inne priorytety i cele związane z Festiwalem I Wracając do cen.Bulwersujące jest dla mnie,że ceny biletów są już drogie i jeszcze idą w górę.Rozumiem wszystko "kosztuję" w dzisiejszym czasie,tylko niech takie wygórowane ceny będą proporcjonalne do standardów jakie powinny zostać zapewnione,na takich masowych imprezach jaką jest Festiwal,kto bywał na Festiwalu,ten rozumie co mam na myśli...I tutaj również warto by było warto Pana Antosiewicza zapytać dlaczego tak nie jest? Z smutkiem dodam,że taką przykrą refleksję na temat Festiwalu śp "Gola" Riedel," w wypowiedź tę można przeczytać w książce "Biała i Czarna Legenda Ryszarda" nie będę przytaczać...Tylko możemy snuć teorie gdyby Gola żyła,pewnie losy Festiwalu inaczej się potoczyły ?:cry: Także moi drodze do Lipca:)
Gość

Postautor: Gość » pt kwie 30, 2010 10:42 pm

Hej :wink: To może ja też się uzewnętrznię.
Na festiwalu byłam do tej pory tylko raz, akurat w 2008 (chyba miałam szczęście), nie wiem, jak było w Chorzowie rok temu. Niestety, jak przeczytałam zestaw na ten rok, buty mi nie spadły. Ja wiem, że wiele osób przyjeżdża głównie dla Dżemu i Cree, chwała im za to, ale przecież zagraniczna grubsza rybka (jak TYA wtedy) chyba by nie zaszkodziła. W Gdyni w tym roku będzie Muł, w Suwałkach Canned Heat (ciekawe co z nich zostało), czyli jednak da się.
Słyszałam plotki co do Bonamassy
http://www.mmsilesia.pl/9566/2010/3/4/g ... anged=true
Skoro to miał być taki pic na wodę, to chyba sobie niepotrzebnie robiłam nadzieję :? Z drugiej strony przed listą wykonawców napisano ,,Zagrają dla nas między innymi". Między innymi, czyli może to jeszcze nie wszystko :lol:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
2ptac

Postautor: 2ptac » ndz maja 02, 2010 12:28 pm

i pora na mój głos...

Ja na festiwal jadę. powodów jest kilka... raz to muzyka mi odpowiada... choć pewnie na Cree będę się ciut mniej bawiła niż na Hey czy Dżemie, ale ma ta muzyka dla mnie bardzo konkretną wartość. Jak dla mnie festiwal to tylko przede wszystki czas spotkania z ludźmi, na te koncerty mogę iść w zupełnie innych okolicznościach muzyka będzie ta sama... ale przeżywanie nie bo ku przestrodze to dla mnie jedyna możliwość spotkania tylu naprawdę ciekawych ludzi. czy drogo? z moją wypłatą owsze nie tanio :D ale drogie to to nie jest! wiec litości ludzie... no póki co tyle ode mnie.

ps mam nadzieje w tym roku rozbić swój namiot razem z resztą fanclubowiczów :)
dlatego czasem warto żyć...
Gość

[2010.07.30-31] Chorzów - Festiwal Muzyczny im Ryśka Riedla

Postautor: Gość » śr maja 12, 2010 2:59 pm

Mnie bardzo smuci fakt ze Ku przestrodze i Woodstock sa w tych samych terminach :( wiele osob bedzie musialo wybierac :(
Gość

Postautor: Gość » pt maja 14, 2010 8:59 am

NIe wiem, na ile jest to prawda ale gdzies slyszałem plotki , ze ostatni festiwal w CHorzowie mial jakies problemy finansowe, cos nie poszlo po mysli - tak zastanawiam się, czy własnie to jest przyczyną tego, że w tym roku nie wystąpi żadna grupa z zachodu. W koncu nikt nie chce dopłacac z własnej kieszeni.

Swoją drogą - błyskawicznie zleciał ten rok! Pamiętam jak wczoraj jak robiłem fotki tym wszystkim osobom taplającym się w błotku na głównej alejce między wejsciem a sceną. Ciekawe czy w tym roku scenariusz się powtorzy.. jeszcze jest troche czasu ale pogoda nie rozpieszcza od dluzszego czasu.
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » pt maja 14, 2010 10:30 am

Spokojnie Blaminku przy dobrej zabawie żadna pogoda nie straszna...a z drugiej strony im większe błotko tym ciekawsze fotki...czyż nie tak :P
Kwinto gg-6784791
OFC Skazani na Bluesa
k.zientkiewicz@skazaninabluesa.pl
Galerie
Kwinto - koncertowo http://picasaweb.google.com/Kwintokoncertowo
Tylko Dżem http://picasaweb.google.com/KwintoDZEMowo

Wiem, na pewno wiem, to już niedługo przyjdzie czas...
Awatar użytkownika
2ptac

Postautor: 2ptac » pt maja 14, 2010 7:00 pm

Kwinto zdecydowanie ciekawsze:) mnie zeszłoroczna pogoda mimo całkowicie zamoknietego namiotu i wszystkiego w nim wcale nie przeraziła:) :D i jestem przygotowana na powtórkę z rozrywki :D pozdrawiam :)
dlatego czasem warto żyć...

Wróć do „Koncerty”