[2010.07.30-31] Chorzów - Festiwal Muzyczny im Ryśka Riedla

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

LoSeK

Re: [2010.07.30-31] Chorzów - Festiwal Muzyczny im Ryśka Riedla

Postautor: LoSeK » ndz sie 01, 2010 1:45 am

Chiquita pisze:Ballada o dziwnym malarzu. ile bym dała, żeby tam być..

Grali Ballade...? Kurcze wlasnie wrocilem i nie przypominam sobie, zeby to grali:P
Gość

Postautor: Gość » ndz sie 01, 2010 2:00 am

Zeby nie bylo "co było? a czego nie bylo?"

1. Koniecznie
2. Zawsze do przodu
3. Harley Moj
4. Czerwony jak cegła
5. Tylko Ty i Ja
6. Partyzant (nowy utwór)
7. Ani dużo, ani mało
8. Leci muza (nowy utwor)
9. Strach
10. Najemnik II
11. Kaczor
12. Ostatnie widzenie
13. Diabelski zart
14. Wehikuł czasu

Bisy I:

15. Jestes nie dla mnie
16. Paw
17. Kim jestem - jestem sobie
18. Mała aleja Róż
19. Blues Alabama (z Bastkiem)

Bisy II - Akustyczny

20. Detox
21. Czarny kapelusz
22. Lunatycy
23. Sen O victorii (zapowiadane wszystkie gwiazdy na festiwalu Ryska.. cos pieknego! Dziekuje wam ludziska!)

Bisy III
24. Whisky
25. Skazany na bluesa (z Bastkiem)

Dobranoc
Awatar użytkownika
Aga-ta

Postautor: Aga-ta » ndz sie 01, 2010 8:37 am

Eh... widzę, że wszyscy jeszcze śpią... :)

I ja nie będę się rozpisywała... chciałam tylko podziękować:
- wszystkim, za możliwość przeżywania razem tej sztuki
- OFC za profesjonalne przygotowanie się do festiwalu... ( słyszałam kilka głosów pt. Oooo zaczęło się coś dziać... Oooo widać NAS-jak fajnie!)
- OFC za Wszystkie Gwiazdy Nieba...
No i najważniejsze!
Dziękuję Muzykom, za to że ciągle SĄ, że dostarczają mi tyle wrażeń i emocji...
To był cudowny koncert....
Dziękuję
Aga-ta
Szukaj mnie cierpliwie, dzień po dniu. Staraj się podążać moim śladem...
Awatar użytkownika
Benson

Postautor: Benson » ndz sie 01, 2010 9:22 am

2 dzień:

- T. Love - miły gest w stronę Dżemowej publiczności, ale... było tego o wiele za dużo :? Lepszym pomysłem moim zdaniem byłoby zaczęcie riffem z Whisky i przejście w jakiś swój utwór. A zagranie tego utworu 2 raz na bis było już totalnym nieporozumieniem. Ale przynajmniej usłyszeliśmy reggae'owe wykonanie Naiwnych pytań :) A sam koncert mimo wszystko bardzo pozytywny. Zachowanie Muńka na scenie trochę mnie męczy, ale muzyka broni się sama i miło się patrzyło na to, jak zespół zdobywa publiczność poprzez stopniowe zapełnianie płyty.
- Dżem - jeszcze się na dobre koncert nie rozkręcił, a ja już miałem dość :? Rozumiem ideę promowania nowej płyty, ale lepiej by się to chyba sprawdziło, gdyby te kawałki były powtykane tu i ówdzie, a nie podane na początku w tak skondensowanej formie. Tym bardziej, że żaden mnie nie porwał. Potem było lepiej (świetne wykonania Najemnika i Ostatniego widzenia!), ale przez ten początek jakoś nie umiałem cieszyć się do końca tym koncertem. Zabrakło mi też jakiegoś kolejnego "wykopaliska", jak np. wspominane tu wcześniej W imię ojca (tak btw - ile razy ten utwór był grany na koncertach?). Ogólnie koncert dla mnie na jakieś 3,5 w skali 1-5. No, niech będzie 4 za brak Do kołyski. :twisted:
papusny

Postautor: papusny » ndz sie 01, 2010 9:30 am

Benson Masz racje, troszkę było to wszystko przy nudzone.
A co do całego Festiwalu to myślę ze organizacyjnie wypadło wspaniale - całkiem inaczej niż rok temu i za rok będzie jeszcze lepiej!!
Gość

Postautor: Gość » ndz sie 01, 2010 9:46 am

W związku z obowiązkami oraz zeszłorocznymi doświadczeniami w tym roku odpuściłem festiwal. Czytam, że sytuacja się poprawiła, co przyjmuję na plus imprezy.

Odnośnie koncertu Dżemu. Widzę po setliście, że założeniem pierwszej części koncertu była prezentacja 7 utworów, które odnajdziemy (?) na nowej płycie. Zgodzę się z opinią Bensona, że nastąpiła za duża komasacja nowości, dla publiki nie odwiedzającej za często dżemowych koncertów mógł to być swoisty szok, gdy zespół zaczyna grać, dla nich przynajmniej, obce dźwięki.A potem już praktycznie same evergreeny dla rozbujania publiki. Niecierpliwie czekam na wrażenia uczestników i kolejne produkcje Armin TV :)
Kazelot2000

Postautor: Kazelot2000 » ndz sie 01, 2010 9:58 am

mam nagranych ok 13 kawałków, 55 minut, jak ktos chętny to, n a713511, lub PW.

pozdrawiam
Gość

Postautor: Gość » ndz sie 01, 2010 10:18 am

Witam!
Właśnie się obudziłam po nocy pełnej wrażeń - niespodziewanych.
Chciałam bardzo podziękować człowiekowi z fan clubu, który podszedł do nas i dał w prezencie wejściówki na koncert. Nawet nie zdążyłam podziękować, byłam w takim szoku. Dlatego dziękuję teraz, bardzo dziękuję ! :D
Awatar użytkownika
Chiquita

Postautor: Chiquita » ndz sie 01, 2010 10:36 am

LoSeK pisze:
Chiquita pisze:Ballada o dziwnym malarzu. ile bym dała, żeby tam być..

Grali Ballade...? Kurcze wlasnie wrocilem i nie przypominam sobie, zeby to grali:P

to najwidoczniej źle słyszałam :lol: a byłam prawie pewna, że to Ballada.
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » ndz sie 01, 2010 10:56 am

A ja narazie powiem tyle:
D Z I Ę K U J E M Y !!!!!!!!! ;) Dżemom za genialny koncert, ale najbardziej publiczności za uczestnictwo we "Wszystkich gwiazdach nieba" ;) Gdy pomysł się rodził, nie przypuszczałem, że wyjdzie tak kapitalnie!;) Jarku, jak tylko sie troche odkopiesz ze wszystkimi fotami to wrzuć jakąś czym prędzej:)

Więcej napisze jutro, jak wróce z Łodygowic;)

Pozdrawiam!
Borys
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Gość

Postautor: Gość » ndz sie 01, 2010 11:24 am

jblaminsky pisze:8. Leci muza (nowy utwor)

Ajj! Taki piękny tekst a tytuł jak z dyskoteki :(

Ale sie wkurzyłam, jak jakaś grupka obok mnie wychodziła gdzieś koło początku koncertu (chyba właśnie przy okazji "Muzy") z wielkimi pretensjami, że co Dżem gra, przecież to jest Festiwal, ma byc Cegła, Wehikuł itp. Wydaje mi się, że właśnie na festiwalowym koncercie muzycy mogą pozwolić sobie na inny repertuar niż ten tak zwany "piknikowy" i to się ceni. "Alabamę" słyszałam chyba pierwszy raz (Bastek! Wstyd! Tekstu się nie chciało nauczyć!).
Festiwal był bardzo udany, może poza kawałkami Dżemu w wykonaniu T.love. Dawno nie słyszałam, żeby ktoś tak rzeźbił :/
Pozdrawiam wszystkich i dzięki!!
Ostatnio zmieniony ndz sie 01, 2010 11:28 am przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Kazelot2000

Postautor: Kazelot2000 » ndz sie 01, 2010 11:26 am

MaZia pisze:

mysle, ze jestes w błędzie, albo ja jestem, jak dla mnie nie chodzi o muze w sensie "słucham muzy" tylko coś w stylu odniesienia do mitologi "muza" ? no nie wiem :)
Gość

Postautor: Gość » ndz sie 01, 2010 11:30 am

Kazelot2000 pisze:
MaZia pisze:

mysle, ze jestes w błędzie, albo ja jestem, jak dla mnie nie chodzi o muze w sensie "słucham muzy" tylko coś w stylu odniesienia do mitologi "muza" ? no nie wiem :)

Oczywiście, że chodzi o muzę, z resztą w tekscie jest muza i zapytanie jakie imie ona ma i ja to załapałam. Ale niestety pierwsze skojarzenia mogą się odnosić do dyskotekowej muzy, która leci i można sobie potańczyć (czy "podensować" nawet:/)
Kazelot2000

Postautor: Kazelot2000 » ndz sie 01, 2010 11:32 am

No zgadza sie, ale dla fanów dzemu i tych co kupia to nowa płytke mysle, ze nie bedzie problemów, :)
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » ndz sie 01, 2010 11:51 am

Witam serdecznie.

Na wstępie przyłączam się do podziękowań kolegi Borszysza, kierując ukłony w stronę Dżemu za wspaniały, przecudowny koncert.

Pomysł na zagranie tylu nowych utworów i zaprezentowanie ich szerszej Dżemowej publiczności był naprawdę przedni.
Oczywiście już to w wielu komentarzach pisałem utwór Strach to naprawdę genialne arcydzieło, aż tzw. przysłowiowe "ciary" przechodzą jak Dżem go gra.
Kolejnym wielkim pozytywnym zaskoczeniem dla mnie był utwór Partyzant, w ogóle każdy nowy "kawałek" który został dotychczas na koncertach zagrany, a będzie na nowej płycie ma naprawdę "coś" w sobie. Zapowiada się niesamowita płyta, moim zdaniem będzie to jedna z najlepszych płyt, już umieszczam ją w pierwszej 3 (to moja opinia) w całej dyskografii Dżemu.
Widać, że Dżem ciężko pracował na pomysłami dotyczącymi tych nowych utworów. Aranżacje nowości naprawdę najwyższego lotu.
Jeszcze raz dziękuję Dżemowi, że zdecydował się na zagranie tylu nowych utworów, i to naprawdę będących w swym wykonaniu na najwyższej muzycznej półce.
Widać, że Dżemowi chce się grać, widać, że chłopaki żyją tym co robią i napawa ich to przyjemnością i niebywałą frajdą.
Oczywiście ekipa techniczna spisała się rewelacyjnie, naprawdę świetnie nagłośniła zespół i przygotowała sprzęt do koncertu.

Z całym szacunkiem dla T-Love ich koncert pod względem nagłośnienia był niestety kiepski, można by tu opisać wszystkie niedociągnięcia, jednak to nie jest forum o tym zespole tylko o Dżemie, więc to tyle o T-Love.

Bardzo dobrze zagrała też Martyna Jakubowicz, widać że mają dopracowane kawałki na koncerty.
Niestety gorzej wypadła Nocna Zmiana Bluesa, też coś nie tak było z ich nagłośnieniem.

Moje serdeczne podziękowania dla wszystkich znajomych których spotkałem, szczególnie dla wszystkich z fan clubu.
Koledzy Smar666, Ziemniaq, Borszysz, stanęli na wysokości zadania. Pomysł z namiotem fan clubowym obok Dżemowego naprawdę rewelacyjny, nie wspominając już o pomyśle "wszystkie gwiazdy nieba" podczas Snu o Victorii.
Widać, że chłopaki z zarządu fan clubu potrafią zorganizować nam wiele niezłych, bardzo ciekawych niespodzianek, będących miłym zaskoczeniem.
Trzeba tu pogratulować, ponieważ obecność fan clubu podczas tego festiwalu była bardzo mocno zaznaczona.

Do zobaczenia dzisiaj w Łodygowicach, ciekawe czy "setlista" będzie podobna. Fajnie by było.
Pozdrawiam wszystkich fanów.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Polecam http://www.skazaninabluesa.pl
http://www.deeppurple.com.pl

Pozdrawiam
dariusz30t
e-mail : d.tajer@skazaninabluesa.pl

Wróć do „Koncerty”