[2010.07.30-31] Chorzów - Festiwal Muzyczny im Ryśka Riedla

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

LoSeK

Re: [2010.07.30-31] Chorzów - Festiwal Muzyczny im Ryśka Riedla

Postautor: LoSeK » sob lip 31, 2010 10:37 am

Pod sceną - nie wiem, przesiedziałem większość czasu za sceną lub gdzieś dalej.

Ale wczoraj było OK, bo nie widziałem, zeby ludzie byli tacy uwaleni jak rok temu.
Chociaż dziś pewnie będzie gorzej...
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » sob lip 31, 2010 11:22 am

tak na szybko..

Marek Piekarczyk-"Nie widzę Ciebie.."
http://www.youtube.com/watch?v=KqFXgHiXZ-c
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » sob lip 31, 2010 12:18 pm

Tak na szybko to z wczorajszych koncertów kolejny występ Hey pozostanie mi pewnie na długo w pamięci.... nie dość że okazali się "największą gwiazdą wieczoru " ponieważ zdjęcia podczas ich występu można było robić tylko przez pierwsze 5 kawałków to na dodatek Kasieńka zatrudniła choreografa co wyraźnie było widać gdyż gdzieś tak w połowie zaczęła już ruszać prawą ręką ... no a potem ten taniec i OBIE RĘCE W GÓRZE .... :lol: :lol: :lol:
Kwinto gg-6784791
OFC Skazani na Bluesa
k.zientkiewicz@skazaninabluesa.pl
Galerie
Kwinto - koncertowo http://picasaweb.google.com/Kwintokoncertowo
Tylko Dżem http://picasaweb.google.com/KwintoDZEMowo

Wiem, na pewno wiem, to już niedługo przyjdzie czas...
LoSeK

Postautor: LoSeK » sob lip 31, 2010 12:42 pm

Kwinto2 pisze:Tak na szybko to z wczorajszych koncertów kolejny występ Hey pozostanie mi pewnie na długo w pamięci.... nie dość że okazali się "największą gwiazdą wieczoru " ponieważ zdjęcia podczas ich występu można było robić tylko przez pierwsze 5 kawałków to na dodatek Kasieńka zatrudniła choreografa co wyraźnie było widać gdyż gdzieś tak w połowie zaczęła już ruszać prawą ręką ... no a potem ten taniec i OBIE RĘCE W GÓRZE .... :lol: :lol: :lol:

To widać Hey już tak ma. Jak u nas grali to mogłem robić zdjęcia, nie pamiętam, ale albo przez 5 minut, czy przez 3 piosenki. Jakoś tak.
Gość

Postautor: Gość » sob lip 31, 2010 1:02 pm

Dobrze, ze nie przez 5 sekund :P

A ja sie przekonuje , ze 3 utwory (pod warunkiem ze sa to dobrze oswietlone i dynamiczne utwory) wystarcza na fotografowanie. Jak robilem zdjecia na kilku koncertach, gdzie faktycznie pozwolenie bylo na 3 piosenki, to czlowiek potrafil sie sprezyc, przylozyc bardziej do tego co robi i efekty byly o wiele lepsze. Jak robilem wczoraj zdjecia podczas koncertu Cree to po 5 utworach bladzilem obiektywem po muzykach i bez przekonania naciskalem migawke... Czy robilbym 3-4-5-6-10 utworow to przeciez i swiatla i oswietlenie podobne... A potem przynosisz 400 zdjec i 90% z tego trzeba usunac coby zachowac umiar i nie zanudzic ogladajacego setkami fotek.

Oczywiscie jesli masz jakies stale elementy koncertow jak np skaczacy na Harleju Maciek, to warto to uchwycic.. czy chociazby nawet dzisiejszy Sen O Victorii, ale to sa naprawde wyjątki.

W kwestii pozwolenia na dokumentowanie 3 utworow - szkoda tylko ze jesli wprowadzany jest zakaz, to nie obowiazuje on wszystkich tylko tych pod scena. Sam mialem za soba pol metra dalej czlowieka (juz w tlumie) ktory przez caly koncert kierowal do Kaski z wielkiej lufy tele.. wiec nie do konca zgadzam sie z takim podzialem.
Gość

Postautor: Gość » sob lip 31, 2010 1:22 pm

Kwinto2 pisze:Tak na szybko to z wczorajszych koncertów kolejny występ Hey pozostanie mi pewnie na długo w pamięci.... nie dość że okazali się "największą gwiazdą wieczoru " ponieważ zdjęcia podczas ich występu można było robić tylko przez pierwsze 5 kawałków to na dodatek Kasieńka zatrudniła choreografa co wyraźnie było widać gdyż gdzieś tak w połowie zaczęła już ruszać prawą ręką ... no a potem ten taniec i OBIE RĘCE W GÓRZE .... :lol: :lol: :lol:
ja bym tutaj napisała o ubiorze Kasi, ale nie będe bo jak i Jej ruchy, tak i też ubiór to Jej styl...i pewnie ma zwolenników i przciwników.
mnie wczorajszy koncert Hey troszkę nudził, ale były momenty że mnie zaskoczyli :)

a dzisiaj tylko t.love, i dżem...
pozdrawiam i może do zobaczenia :)
Awatar użytkownika
Benson

Postautor: Benson » sob lip 31, 2010 1:24 pm

To ja tez na szybko.
- alejki asfaltowe na wielki + :) Widząc lejący wczoraj rano deszcz, już miałem przed oczami rzekę błota. Na szczęście organizator wysnuł wnioski z ubiegłego roku.
- frekwencja - dla mnie na +, bo nie lubię tłumów, dla Antosiewicza pewnie na duży - (chyba że większość kupiła karnety z myślą o Dżemie i przyjdą dopiero dzisiaj). Złożyło się na to kilka czynników (lokalizacja, program, pogoda, Woodstock etc.), ciekawe czy będzie miało jakieś skutki na przyszłość.

Przybyłem dość późno, więc jeśli chodzi o kwestie muzyczne, to:
- Marek Piekarczyk - było o wiele za głośno :? Ściana dźwięku sprawdza się na koncertach post-rockowych, ale tutaj musiałem wręcz zatykać uszy, co zdarzyło mi się chyba po raz pierwszy. A co do samego materiału, to bez rewelacji - po płytę raczej nie sięgnę. Aha, nie podobał mi się najazd Marka na Woodstock i nazwanie go wiochą, czy jakoś tak.
- Hey - trudno mi być obiektywnym, bo nie przepadam za Heyem "pobanachowym". Łatwo więc się domyślić, że koncert wybitnie mi nie podszedł, gdyż w 95% składał się z materiału pochodzących z płyt nagranych po odejściu Piotra. Co do staroci, to po usłyszeniu "Heledore" chciałem dokonać samospalenia w akcie protestu przeciwko takiemu potraktowaniu tego pięknego utworu (to samo z "Zazdrością").
- Cree - świetny koncert! Bałem się, że znowu przytną Bastka do północy, a że zaczęli chyba pięć po 23, groziło sporym "skandalem". Na szczęście nic takiego nie miało miejsca, a chłopaki zagrali kapitalnie. Jedyny minus, to problemy techniczne. Nie znam się na nagłośnieniu i nie wiem, kto za co odpowiada, ale najpierw bardzo długie strojenie się, a potem "pierdzące" głośniki podczas (chyba) "Chciałem tak i mam" dają do myślenia.

Dzisiaj idę tylko na T. Love i Dżem. Zobaczymy, jak będzie :)
LoSeK

Postautor: LoSeK » sob lip 31, 2010 1:35 pm

Benson pisze:...Jedyny minus, to problemy techniczne. Nie znam się na nagłośnieniu i nie wiem, kto za co odpowiada, ale najpierw bardzo długie strojenie się, a potem "pierdzące" głośniki podczas (chyba) "Chciałem tak i mam" dają do myślenia.

Dzisiaj idę tylko na T. Love i Dżem. Zobaczymy, jak będzie :)

Ja podobnie, dziś tylko na T.Love i Dżem.

Co do techniki - już pisałem parę postów wyżej. Odniosłem wrażenie, że panowie z Fotis Sound najzwyczajniej w świecie sobie nie poradzili.
Przez dobre 1/3 koncertu Piekarczyka też pierdziało coś w głośnikach.

Na Cree nie zostałem więc nie wiem, co było powodem.

W każdym razie na Hey i Piekarczyku średniawo mi się podobało nagłośnienie perkusji, głównie werbel, jakiś taki pusty, bez wyrazu...

Z tego co wiem, to parę muzyków grających wczoraj na scenie nie było zachwyconych nagłośnieniem i komfortem gry na scenie.

Oby tylko na Dżemie dziś było ok.

Edit 1. No juz jestem. NZB jak dla mnie przecietnie. Slawka nie lubie od czasu kiedy poznalem jego zachowanie na koncertach i za kulisami. Ale naglosnienie zyskuje u mnie trzeciego '-'. Caly czas pierdzi...
Gość

Postautor: Gość » sob lip 31, 2010 7:43 pm

jest gdzieś jakaś transmisja? w Antyradiu leci Woodstock..
Kazelot2000

Postautor: Kazelot2000 » sob lip 31, 2010 8:39 pm

Chorzów tez leci
Cris7

Postautor: Cris7 » sob lip 31, 2010 8:47 pm

szkoda ze t.love'u nie było :(
Kazelot2000

Postautor: Kazelot2000 » sob lip 31, 2010 8:52 pm

no szkoda, dali 2 kawałki i puszczali rege z Woodstock
Awatar użytkownika
outsiderka

Postautor: outsiderka » sob lip 31, 2010 9:37 pm

czekam na transmisję z niecierpliwością!
'za oknem żywi ludzie, inny wymiar, inne życie...'
Cris7

Postautor: Cris7 » sob lip 31, 2010 10:00 pm

poszło , żyj mały żyj!

edit:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ANTYRADIO na poczatku kazego kawałka daje swojego dzingla :lol: ale bedzie wycinania :P

edit:

i tak po 4 kawałkach zakonczyla sie chyba transmisja :roll:
TurboDzemoMen

Postautor: TurboDzemoMen » sob lip 31, 2010 10:41 pm

a co to były za kawałki?

Wróć do „Koncerty”