[2010.08.14] Bolesławiec

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

magdawillow

[2010.08.14] Bolesławiec

Postautor: magdawillow » pt lip 02, 2010 10:35 pm

W kalendarium na ten sam dzień (14.08) są wpisane dwa koncerty: Bolesławiec i Kliczków k/Bolesławca. Czy rzeczywiście Dżem zagra dwukrotnie czy przez pomyłkę ten sam koncert jest wpisany dwa razy?
Matteo90

Re: [2010.08.14] Bolesławiec

Postautor: Matteo90 » sob lip 03, 2010 11:43 am

Dobrze ,że został poruszony ten temat Czy to jest jakiś błąd czy Dżem będzie miał 2 koncerty tego samego dnia? Z tego co wiem wstęp jest płatny bilety kosztują 30 zł.
Gość

Postautor: Gość » śr lip 21, 2010 11:51 am

Hey, jestem z okolic Bolesławca, a tu jest pomyłka. Tegoroczny festiwal Blues nad Bobrem odbywa sie w Kliczkowie, na zamku i powstała taka chyba nieoficialna nazwa- Blues nad Kwisa. A z tego co mi wiadomo to bedzie 1 koncert Dzemu w Kliczkowie:)
Gość

Postautor: Gość » wt lip 27, 2010 7:22 pm

czy ktoś z Was jest może zorientowany o której godzinie rozpocznie się koncert Dżemu??nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji..
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » wt lip 27, 2010 11:22 pm

Witam,

Dżem gra w drugi dzień koncertowy czyli 14.08.

Koncerty mają rozpocząć się o 19.00, podejrzewam, że Dżem wystąpi jako gwiazda czyli na końcu,
najlepiej przybyć na 19.00 i cierpliwie czekać na nasz ukochany Dżem.
Informacja na stronie : www.bluesnadbobrem.pl w zakładce koncerty

http://www.bluesnadbobrem.pl/koncerty.php

Do zobaczenia na festiwalu.

Dla zainteresowanych:
Miejsca noclegowe w Bolesławcu jeszcze są, na samym zamku w Kliczkowie wszystko zarezerwowane, ale w Bolesławcu 12km od Kliczkowa można jeszcze coś znaleźć.
Okolica podobno bardzo atrakcyjna do zwiedzania więc można sobie zrobić mały urlop a przy okazji świetnie się bawić na koncertach Dżemu i wielu jeszcze innych zespołów, dzień wcześniej gra Gang Olsena.
Pozdrawiam wszystkich fanów.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Polecam http://www.skazaninabluesa.pl
http://www.deeppurple.com.pl

Pozdrawiam
dariusz30t
e-mail : d.tajer@skazaninabluesa.pl
Gość

Postautor: Gość » śr lip 28, 2010 6:40 pm

Dziekuję Dariusz za informacje,chociaż na tych stronkach które podajesz byłam już po kilka razy..no cóż więc nie ma wyjścia i trzeba przyjechać na 19.pozdrawiam, do zobaczenia na koncercie!!papa
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Re: [2010.08.14] Bolesławiec - Kliczków

Postautor: dariusz30t » sob sie 14, 2010 10:17 am

Witam.

Pierwszy dzień festiwalu minął, poniżej krótka relacja z pierwszego dnia.

Na wielką uwagę zasługuje koncert zespołu Gang Olsena, w tzw. starym składzie ze Zbyszkiem Szczerbińskim na "bębnach".
Zbyszku naprawdę świetny koncert, dzięki tobie Gang zagrał naprawdę bardzo dobry koncert. Aż miło było posłuchać,
chociaż naprawdę nieźle padało, ale grupka niezłomnych wytrwała do końca, a reszta schowała się pod namiotami.
Gang Olsena wrócił do formy, jeden z najlepszych koncertów tej formacji, na których do tej pory byłem.
Oczywiście powrót do takiego zestawienia muzyków miał ogromne znaczenie. Oczywiście zagrali największe swoje przeboje.

Rozczarowaniem była natomiast Magda Piskorczyk z zespołem, koncert za długi, monotonny, jednostajny i to ciągłe, praktycznie
co 3 kawałek przedstawianie zespołu. Sorry ale koncert słaby.

Natomiast bardzo fajny koncert Nocnej Zmiany Bluesa, można powiedzieć, że kopia z festiwalu w Chorzowie, jednakże naprawdę panowie zagrali
bardzo przyzwoicie i ciekawie, zresztą było widać, że wzbudził zainteresowanie publiczności.

Z zespołów konkursowych na uwagę zasługiwał jeden z laureatów zespół Amnezja, polecam warto posłuchać, kolejne zespoły które zapamiętałem ze względu na ich dobrą grę to : (mam nadzieję, że nie przekręciłem nazw) Wolna Sobota i Myzio Myzia (jakoś tak) i tu nie wiem czy poprawnie napisałem Jussi Band.
Sorry ale mogłem lekko przekręcić nazwy tych zespołów.

Jeszcze raz podziękowanie za świetny koncert Gangu Olsena i występ Zbyszka który dodał zespołowi tego przysłowiowego dynamitu.

Do zobaczenia dzisiaj na koncercie Dżemu.

PS.
Muszę przyznać, że tzw, gadżety Dżemu jak np. czapka na głowie czy koszulka Autsajdera zwróciły uwagę wielu osób, które zwracały się z pytaniami np. czy coś wiem o fan clubie, jak się można zarejestrować itp.
Warto by może pomyśleć, żeby taki namiot fan clubowy jak był w Chorzowie jeździł na te większe koncerty Dżemu, bo naprawdę sporo osób zainteresowanych jest fan clubem.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Pozdrawiam
dariusz30t
Gość

Postautor: Gość » sob sie 14, 2010 10:35 pm

dariusz30t pisze:Witam.

Zbyszku naprawdę świetny koncert, dzięki tobie Gang zagrał naprawdę bardzo dobry koncert.
.

Cieszy występ gościnny Zbyszka ale pisząc w taki sposób sugerujesz jakby to, że gdyby nie jego występ to koncert nie bylby dobry.
Gość

Postautor: Gość » sob sie 14, 2010 11:30 pm

dariusz30t pisze:Warto by może pomyśleć, żeby taki namiot fan clubowy jak był w Chorzowie jeździł na te większe koncerty Dżemu, bo naprawdę sporo osób zainteresowanych jest fan clubem.

Yyy... A taki namiot nie jeździ razem z Dżemem? Czy w Chorzowie było coś jeszcze innego?
Awatar użytkownika
smar666

Postautor: smar666 » ndz sie 15, 2010 7:20 am

Na koncerty zwyczajowo jeździ sklepik Dżemowy, rozprowadzający gadżety związane z kapelą. Darkowi chodziło o stoisko Fan Clubu (właśnie takie obecne było w Chorzowie), przy którym można otrzymać informacje na temat naszego Fan Clubu oraz zapisać się do niego.

Co do samego pomysłu Darku - kilka osób już nam o tym wspominało i myślimy o tym. Ale to jest raczej melodia przyszłości. Dlatego (jeśli już) wolimy to dobrze zaplanować. Problemów które trzeba by przezwyciężyć jest kilka - koszta, chętne osoby do prowadzenia tego. Jednak myślę, że coś uda się w tym kierunku zrobić.
Piwko jedno, albo dwa....no i słoik Dżemu
boston

Postautor: boston » ndz sie 15, 2010 9:47 am

Wydaje mi się, że wystarczyłoby "wrzucić" do stoiska Gerarda (gdyby się zgodził) deklaracje członkowskie wraz z nr konta fc i chętni mogliby wypełniać je na miejscu koncertu. Ewentualnie jeszcze jakieś ulotki informacyjne nt OFC.
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » ndz sie 15, 2010 10:12 am

Po pierwsze- robimy offtop

Po drugie- Boston, w zasadzie wystarczyłoby rzucić parę deklaracji do jego namiotu, Gerard sie zgodził już na takie rozwiązanie, ale dla mnie osobiście jest to pójście na łatwizne i zrobienie czegoś na odwal się. Jeśli już chcemy się pokazywać na koncertach, to na podobnej zasadzie jak to było w Chorzowie. Stoisko + kompetentna osoba potrafiąca odpowiedzieć na pytania zainteresowanych przystąpieniem do OFC.

Pozdrawiam
Borys
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
mblues

Postautor: mblues » ndz sie 15, 2010 1:29 pm

Jubileuszowy XX Blues nad Bobrem za nami
Przyjechałem w trakcie koncertu Obstawy Prezydenta. Panowie dali całkiem dobry występ.
Dżem smakował jak zawsze ;)

Setlista - to co pamiętam i niepokolei
Poznałem go po czarnym kapeluszu, Boczny wiatr, Żyj mały żyj, Gorszy dzień, Strach, Paw, Diabelski żart, Człowieku co się z tobą dzieje, Tylko ja i ty, Wehikuł czasu
Bis
Autsajder
Whisky
Bis
Kaczor
Cegła

Pewnie coś tam jeszcze pominąłem :roll:
jak na mnie to największą niespodzianką były Autsajder i Paw. Fajny jest też ekspresyjny Strach. A i jak mówił maciej nowa płyta jest teraz miksowana :wink:
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » ndz sie 15, 2010 1:48 pm

Witam ponownie.
II Dzień Festiwalu Blues nad Bobrem minął, więc moja krótka relacja.

Ale wcześniej chciałbym odnieść się do komentarzy kolegów.
Jarku, oczywiście że występy Gangu Olsena przeważnie są bardzo dobre, sam osobiście ogromnie ten zespół cenię, bo to przecież klimaty kultowego filmu Blues Brothers. Gościnny występ Zbyszka oraz Janusza „Estepa" Wykpisza no i Andrzeja Papay-Gonzo to właśnie było to. No oczywiście cały zespół grał świetnie, bo pomimo ogromnej ulewy wielu wytrwało przed sceną do końca nie uciekając pod namioty. Występ Zbyszka była z tzw. powerem, czyli dynamiczna gra na perkusji + dwóch Panów na wokalu i reszta zespołu zrobili niepowtarzalny klimat.

Co do kolejnych spraw, naprawdę warto pomyśleć o tym fan clubowym namiocie, może nie na wszystkich koncertach ale na tych większych i tych festiwalowych.
Stoisko Dżemowe w drugi dzień było oblegane jak nigdy, dlatego tak jak pisałem wcześniej w pierwszym dniu osoby w koszulkach Dżemu wzbudzały zainteresowanie, czego efektem w drugim dzień była właśnie ogromna popularność namiotu Gerarda.
Kontynuując sprawę namiotu Fan Clubowego to faktycznie naprawdę warto się nad tym zastanowić, wiem, że wzbudziłby z pewnością ogromne zainteresowanie.
Faktycznie Sławek ma rację, że są to pewne koszta, no i Wojtek również, że trzeba to zrobić profesjonalnie. W tej kwestii służę pomocą, wydaje mi się, że mógłbym w niektórych kwestiach pomóc jak sprawy logistyczne, no i o firmach tych "lekko" sponsorujących też możemy pomyśleć, ale to rozmowa nie na forum.
Trzeba by się spotkać i porozmawiać.

Wracając do festiwalu.

II dzień - koncert laureata z przed dwóch lat Maciej Dłużniewski & Zderzenie , grają nawet przyzwoicie jednak niepotrzebnie korzystają z utworów innych wykonawców, powinni bardziej prezentować swoją muzykę niż grać jak kapele sorry ale weselne covery - utwory innych.

Występ "Profesorów" wykładowców na warsztatach festiwalowych , naprawdę niezły, ale trochę przekombinowany , technicznie rewelacja, al;e muzycznie trudny do wysłuchania.

Kolejny wykonawca koncert Obstawy Prezydenta z Januszem „Estepem" Wykpiszem rewelacyjny, naprawdę potrafili rozpalić publiczność.

No i wreszcie kolej na Dżem.
Jeśli ktoś myśli, że napiszę jak zwykle pro - Dżemowo to się teraz rozczaruje i pomyli.
Zawsze chwaliłem ekipę techniczną i przygotowanie sprzętu i nagłośnienia przez nich do koncertu, teraz niestety muszę napisać kilka cierpkich słów.
Wydaje mi się, że chłopaki lepiej działają pod presją jak mają mało czasu, a nie jak na festiwalu gdzie wyrozumiała publiczność czekała na przygotowanie sprzętu.
Moje uwagi :
- bębny Zbyszka o dziwo gorzej nagłośnione jak dzień wcześniej kiedy występował z Gangiem Olsena, początek koncertu ok, środek zamulony nie wyraźną stopą i za tzw. basowym przepełnionym niskimi tonami brzmieniem centrali i pół kotłów, jedynie werbel był wyrazisty, stopa zerowa słyszalność. Wszystko to poprawiło się dopiero przy gdzieś przy Strachu.
- gitary Jurka trochę za głośno zwłaszcza w końcówce, Adama natomiast za cicho.
- przez to, że ogólnie na przodach były ustawione za niskie tony to bas Bena zlał się ze stopą tak, że momentami był nie czytelny.
- mikrofon Maćka tak jakby z każdym utworem był przyciszany, wyglądało to tak, że Maciej coraz głośniej a na przodach jego mikrofon coraz ciszej.
Sorry do tej pory byłem zachwycony chłopakami tzw. technicznymi, teraz coś im nie wyszło, rozumiem gorszy dzień.

Zespół oczywiście w świetnej formie jak zwykle. Ciekawie dobrana set-lista. Ja oczywiście czekałem na Strach będąc zafascynowany tym utworem.
Cieszy mnie bardzo, że spotkałem Zbyszka i Janusza, mogliśmy razem siąść ze znajomymi przy stoliku i trochę porozmawiać. Bardzo miło, że na koniec Zbyszek z Jurkiem wyszli rozdać autografy, szkoda że Adam i Beno, nie mówiąc o Maćku nie zechcieli podejść do tej młodszej publiczności która po koncercie z plakatami do podpisu czekała przed barierkami również na nich. Janusz może nie podopisywał, ale wcześniej jak wspomniałem był dostępny ze Zbyszkiem wśród namiotów gdzie zasiadała publiczność.

Teraz dokładna set-lista, proszę nie czepiać się ewentualnych literówek.

1. Czarny kapelusz
2. Boczny wiatr
3. Gorszy dzień
4. Cała w trawie - rewelacyjne wykonanie, dawno takiego nie słyszałem , solo Adama, później Janusza i Jurka rewelacja
5. Paw
6. Żyj mały żyj
7. Idź zawsze do przodu
8. Harley
9. Tylko ty i ja
10. Strach
11. Człowieku co się z tobą dzieje
12. Diabelski żart
13. Wehikuł czasu
Bis I
14. Autsajder
15. Whisky
Bis II
16. Kaczor
17. Cegła

5 zdjęć na stronie galeria fan clubu / ostatnio nadesłane / Kliczków od 1 do 5

To na tyle , festiwal dobiegł końca.
Do zobaczenia we Wrocławiu - zajezdnia MPK 27.08.2010 r.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Pozdrawiam
dariusz30t
magdawillow

Postautor: magdawillow » ndz sie 15, 2010 3:57 pm

Miałam być, nie wypaliło, a szkoda, bo widzę, że Całą w trawie zagrali... mam nadzieję, że piosenka zagości na trochę w set liście i za tydzień albo za dwa ją usłyszę ;)

Wróć do „Koncerty”