[2010.09.04] Kalisz - IV Festiwal Muzyczny im. P.Bergera

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

boston

Re: [2010.09.04] Kalisz - IV Festiwal Muzyczny im. P.Bergera

Postautor: boston » pn wrz 06, 2010 6:38 am

Ziemniaq pisze:boston napisał(a):
Czy OFC potrzebuje zaproszenia od organizatora aby się pokazać na takiej imprezie?

Ziemniaq pisze:Tak, każdy podmiot który chciałby pojawić się na jakiejś imprezie potrzebuje przynajmniej zaproszenia lub po prostu należy wykupić sobie miejsce na terenie imprezy

Czyli okazuje się, że nie zawsze "bycie podmiotem" upraszcza funkcjonowanie.
No i zawsze "warto być człowiekiem" :?

Nie chcę wplątywać się w durne dyskusje bo one i tak nic nie zmieniają i szkoda na nie czasu. Moje zdanie pozostaje niezmienne: nieobecność OFC na festiwalu im. Pawła Bergera (w jakiejkolwiek formie) była błędem.
Gość

Postautor: Gość » pn wrz 06, 2010 10:17 am

Rychu16 pisze:Powinni przenieś ten festiwal na Śląsk :!: :!:

Bzdura. To nie sprawa miejsca, tylko ludzi.
A może tak ci ze Śląska łaskawie 'ruszyliby tyłki' do Wielkopolski?
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » pn wrz 06, 2010 11:16 am

Witam.

"Ruszyć tyłek" bardzo chętnie, jednak uwierzcie przy tylu koncertach Dżemu na Śląsku, i okolicznych bliskich województwach czasami jest to bardzo trudne.

A co do festiwali, jak najbardziej być powinny i to jeszcze takie zacne jak im. Ryśka Riedla i im. Pawła Bergera, jednakże powinny być w w takich miejscach, gdzie ściągnie jak najwięcej słuchaczy i zapalonych koncertowiczów, a to niestety chyba trudne w takich miejscach jak Kalisz - chociaż życzę powodzenia.
Pozdrawiam wszystkich fanów.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Polecam http://www.skazaninabluesa.pl
http://www.deeppurple.com.pl

Pozdrawiam
dariusz30t
e-mail : d.tajer@skazaninabluesa.pl
Gość

Postautor: Gość » pn wrz 06, 2010 1:55 pm

Hej !! Niepokoi mnie brak odpowiedzi na moje pytanie ale ...niech tam.Poczekam albo sobie sam odpowiem .Rozumie to ze wszelkie stoiska z jedzeniem , piciem oraz roznymi gadzetami maja wtedy mozliwosc zarobienia pieniedzy to oczywiscie musza zaplacic tzw ,,placowe"to jest stosowane na calym swiecie ale zeby stoisko albo chociaz ,,Punkt"ofc musial sie dopraszac o mozliwosc bytu na tak waznej uroczystosci muzycznej jakim jest festiwal Pawla ?? cos mi tu nie gra . Widze tu podzial na ludzi waznych i wazniejszych ,na festiwale wazne i wazniejsze .W TYM doslownie przypadku . Skoro festiwal zostal okrojony do 1 dnia/wiadomo z jakiego powodu/ OFC powinno zadbac o to by ludzie przyjezdzajacy z calej Polski ,ba ja trzykrotnie bylem choc mieszkam w USA, mogli godnie celebrowac pamiec o Pawle .Zespol powinien zadbac by zarowno w Chorzowie jak i Kaliszu przybywalo coraz wiecej ludzi bo pamiec jest dziekczynnoscia dla naszych muzycznych idoli .Wlasnie ....tak latwo zejsc na psy Panowie z Dzemu .To Wasza powinnosc by ten festiwal trwal i sie rozwijal.Z pozdrowieniami oraz z szcunkiem dla wszystkich fanow Max.
Awatar użytkownika
kapsior13

Postautor: kapsior13 » pn wrz 06, 2010 6:04 pm

Nie chcąc nikogo urazić ale muszę z przykrością przyznać rację, że OFC powinno być Oficjalnie na festivalu. I nie uważam żeby wymówką była duża ilość koncertów na śląsku. Wydaje mi się, że lepiej odpuścić parę mniejszych koncertów w okolicy a zebrać się i porządnie się pokazać na festivalu i być tam w tym ważnym dniu z innymi i dla innych fanów a przede wszystkim dla Pawła. I przeniesienie nie rozwiązuje problemu, bo jeżeli istnieje coś takiego jak OFC to powinni się równie udzielać i nas reprezentować w różnych miejscach.
pozdrawiam
"Muzyka to naprawdę mocny narkotyk. Może Cię zatruć, podnieść na duchu lub sprawić, że rozchorujesz się, nie wiedząc dlaczego." -Adam Neste.
Gość

Postautor: Gość » pn wrz 06, 2010 7:45 pm

Ja myślę,że padają tu zbyt poważne sugestię wręcz "oskarżenia" wobec "OFC".wręcz czasem bezmyślne frazesy("celebrowac pamiec o Pawle"-celebrować może ksiądz mszę w kościele,polecam dobierać odpowiednie słowa przekazując swe myśli!)Jednak uważam Zarząd "OFC" miał przyczyny dlaczego się na Festiwalu się nie pojawił,o których wspomniał ktoś "Zarządu"...Bardzo smutno się się czyta wypowiedzi wręcz bezmyślne "rozliczanie" "OFC"-tu sprostuję że również dość ostro się wypowiedziałem na ten temat ale bodajże Drogi Borys rozjaśnił Wam i mnie tą sytuację...Tak rada na przyszłość jednak jeśli odbędzie się jakaś impreza prestiżowa dla Dżemu i nie usłyszy się na niej odzewu "OFC" to gorąco zapraszam do zainwestowania czasu(często swego prywatnego) oraz własnych funduszy na organizację swej obecności ... Już widzę te kolejki do chęci udziału w "celebracji"(cóż za ironia losu) w danym wydarzeniu ...
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » pn wrz 06, 2010 8:13 pm

JamSession pisze:Ja myślę,że padają tu zbyt poważne sugestię wręcz "oskarżenia" wobec "OFC".wręcz czasem bezmyślne frazesy("celebrowac pamiec o Pawle"-celebrować może ksiądz mszę w kościele,polecam dobierać odpowiednie słowa przekazując swe myśli!)Jednak uważam Zarząd "OFC" miał przyczyny dlaczego się na Festiwalu się nie pojawił,o których wspomniał ktoś "Zarządu"...Bardzo smutno się się czyta wypowiedzi wręcz bezmyślne "rozliczanie" "OFC"-tu sprostuję że również dość ostro się wypowiedziałem na ten temat ale bodajże Drogi Borys rozjaśnił Wam i mnie tą sytuację...Tak rada na przyszłość jednak jeśli odbędzie się jakaś impreza prestiżowa dla Dżemu i nie usłyszy się na niej odzewu "OFC" to gorąco zapraszam do zainwestowania czasu(często swego prywatnego) oraz własnych funduszy na organizację swej obecności ... Już widzę te kolejki do chęci udziału w "celebracji"(cóż za ironia losu) w danym wydarzeniu ...

Amen.
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » pn wrz 06, 2010 8:15 pm

ech i wyciągneliście mnie z gorączką z łóżka, no ale muszę zabrać głos, w tym ocierający się o off top temacie...

zaczynam czegoś coraz bardziej nie rozumieć o co te pretensje ?
OFC w nowej formie, w pełni oficjalnie, działa dopiero od hmm 3 mies?
w tym krótkim czasie udało się nam (OFC) pojawić na Festiwalu Ryśka i zrobić tam bardzo fajne rzeczy.
Była to pierwsza akcja tego typu i na pewno nikt z zarządu nie zamierza na niej poprzestawać, ale ludzie, nie wymagajcie od OFC cudów...
Przez 6 lat istnienia FC nikt nie miał pretensji, że FC nie pojawia się OFICJALNIE na Festiwalu RR, ba nawet niektórzy mieli pretensję, że mamy własny kawałek trawy na polu namiotowym ...
a teraz czytam, że mam sobie odpuścić dwa koncerty pod domem, bo muszę reprezentować FC na Festiwalu Pawła.
Ok, ale co na tym Festiwalu zmieni pojawienie się, mnie? mnie jako jednostki, jako jednego małego człowieczka? nic, przecież nie będę krzyczał do ludzi, "jestem Adi, reprezentuję Fan Club zespołu Dżem" ...
a naprawdę czuję że niektórzy przedmówcy tego ode mnie wymagają.
Dlaczego ode mnie? a no dlatego, że Wasze pretensje do OFC, odbieram jakby były skierowane pod moim adresem, bo czuję się tego OFC częścią.

Idę w ciemno, bo nie mam pojęcia co chłopakom prezesom siedzi w głowach, że na kolejnym Festiwalu Pawła OFC się pojawi, ale pojawi się tam w sposób godny (czyli przynajmniej taki jak na Papr.... tfu Polach Marsowych). Godny zarówno rangi tego Zespołu, tego Człowieka jak i Fan Clubu ;)
Musicie dam Im/nam czas, w międzyczasie może sami zróbcie coś dobrego dla FC, zespołu, a potem krzyczcie że inni robią mniej ;)

edit :

uuu za wolno pisałem :P
JamSession mnie ubiegł :P

wracam dalej chorować...
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » pn wrz 06, 2010 8:21 pm

Adi pisze:ech i wyciągneliście mnie z gorączką z łóżka, no ale muszę zabrać głos, w tym ocierający się o off top temacie...

zaczynam czegoś coraz bardziej nie rozumieć o co te pretensje ?
OFC w nowej formie, w pełni oficjalnie, działa dopiero od hmm 3 mies?
w tym krótkim czasie udało się nam (OFC) pojawić na Festiwalu Ryśka i zrobić tam bardzo fajne rzeczy.
Była to pierwsza akcja tego typu i na pewno nikt z zarządu nie zamierza na niej poprzestawać, ale ludzie, nie wymagajcie od OFC cudów...
Przez 6 lat istnienia FC nikt nie miał pretensji, że FC nie pojawia się OFICJALNIE na Festiwalu RR, ba nawet niektórzy mieli pretensję, że mamy własny kawałek trawy na polu namiotowym ...
a teraz czytam, że mam sobie odpuścić dwa koncerty pod domem, bo muszę reprezentować FC na Festiwalu Pawła.
Ok, ale co na tym Festiwalu zmieni pojawienie się, mnie? mnie jako jednostki, jako jednego małego człowieczka? nic, przecież nie będę krzyczał do ludzi, "jestem Adi, reprezentuję Fan Club zespołu Dżem" ...
a naprawdę czuję że niektórzy przedmówcy tego ode mnie wymagają.
Dlaczego ode mnie? a no dlatego, że Wasze pretensje do OFC, odbieram jakby były skierowane pod moim adresem, bo czuję się tego OFC częścią.

Idę w ciemno, bo nie mam pojęcia co chłopakom prezesom siedzi w głowach, że na kolejnym Festiwalu Pawła OFC się pojawi, ale pojawi się tam w sposób godny (czyli przynajmniej taki jak na Papr.... tfu Polach Marsowych). Godny zarówno rangi tego Zespołu, tego Człowieka jak i Fan Clubu ;)
Musicie dam Im/nam czas, w międzyczasie może sami zróbcie coś dobrego dla FC, zespołu, a potem krzyczcie że inni robią mniej ;)

edit :

uuu za wolno pisałem :P
JamSession mnie ubiegł :P

wracam dalej chorować...

Drugi Amen.
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
kapsior13

Postautor: kapsior13 » pn wrz 06, 2010 8:26 pm

Adi i dobrze że wstałeś z łóżka, Twoje argumenty przemówiły do mnie, więc dzięki za zabranie głosu. I przepraszam, jeśli ktoś poczuł się urażony ;) (Adi wracaj do zdrowia).
"Muzyka to naprawdę mocny narkotyk. Może Cię zatruć, podnieść na duchu lub sprawić, że rozchorujesz się, nie wiedząc dlaczego." -Adam Neste.
Awatar użytkownika
alembik

Postautor: alembik » pn wrz 06, 2010 8:30 pm

Nie wiem co się dzieje, przed chwilą zjadło mi posta więc piszę raz jeszcze. Może jak obejrzycie zdjęcia to emocje trochę opadną. Kto ma ochotę to zapraszam.
http://picasaweb.google.pl/alembik1/IVF ... directlink
Gość

Postautor: Gość » pn wrz 06, 2010 8:35 pm

mi tez zdjadło..:P a pisalem ze calkowicie zgadzam sie z Adim i jamsession ...narzekacze zawsze sie jakies znajdą;)
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » pn wrz 06, 2010 8:44 pm

Witam.

Chciałbym zwrócić uwagę tym wszystkim którzy mają jakiekolwiek pretensje do obecnego Zarządu OFC, który raptem faktycznie działa kilka miesięcy i już w rewelacyjny sposób zaznaczył obecność fan clubu na Festiwalu im. Ryśka Riedla, że przecież nie ma nic prostszego jak zwrócić się z pomysłem do Zarządu,
gdzie z pewnością Zarząd udzieli poparcia i aprobaty i samemu poprzez swoje działania wspomóc Zarząd np. właśnie zorganizowaniem przykładowego namiotu fan clubowego na takim festiwalu.
Bardzo łatwo jest krytykować, narzekać, niż samemu cokolwiek zrobić.
Owszem, można zgodzić się z stwierdzeniem, że OFC powinno być obecne na festiwalu, i jest to twierdzenie słuszne, jednak przecież każdy członek OFC jeżeli ma pomysł, może sam za zgodą Zarządu wspomóc zorganizowanie takiego przedsięwzięcia.

Sprawa bardzo prosta, tak jak pisałem wcześniej, niech każdy członek OFC, a nawet ten nie zrzeszony, a narzekający postara się tylko o jednego sponsora, który wpłaci na stowarzyszenie chociażby tylko 500 zł wtedy z pewnością na 100 % wystarczy na sfinansowanie takich działań, jak ostatnio na festiwalu im. Ryśka Riedla.

Wierzę, że osoby które najbardziej narzekają dadzą dobry przykład i pokażą, że są nie tylko mocne w gębie, ale również w rzeczowym i konkretnym działaniu.

To na tyle.
Pozdrawiam wszystkich fanów.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Polecam http://www.skazaninabluesa.pl
http://www.deeppurple.com.pl

Pozdrawiam
dariusz30t
e-mail : d.tajer@skazaninabluesa.pl
Gość

Postautor: Gość » pn wrz 06, 2010 9:53 pm

Do Jam Session -Zal mi ze w tak waskiej formie rozumujesz pojecie celebracji ....celebrowac /z lacinskiego/ oznacza przybywac tlumnie ,gesto zapelniac .Taki byl sens tego okreslenia ,co jasno wynika z kontekstu.Ja nie widze winy ofc ze nikogo nie bylo .Odpowiedzialni za to sa ludzie z Dzemu bo to im powinno zalezec na tym zeby mozna bylo w zasadzie zalozycielowi kapeli zrobic festiwal godny Jego Osoby.Kalisz miasto jak najbardziej odpowiednie bo z wielkimi tradycjami instrumentow klawiszowych Fabryka,, Fibiggera " przeksztalcona w,,Calisie" ....Piekne tradycje .Tymbardziej w pewnym czasie sponsorem byl adept TBF-u Wlasciciel pracowni budowy i serwisu pianin i fortepianow P Bogdan Pawlak .
PS do Jam Session jezeli okreslenie celebracja pamieci Pawla jest dla Ciebie bezmyslnym frazesem to tymbardziej mi przykro skoro jestes fanem Dzemu .Z szacunkiem Max
Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Postautor: Ziemniaq » pn wrz 06, 2010 10:55 pm

Max_Turek pisze:Pytanie do Ziemniaq.czy OFC jest autonomiczna organizacja dzialajaca z boku kapeli ?Mysle ze robicie tyle roboty Dzemowi -jakby nie bylo roznego rodzaju forma reklamy ,bo to ze graja i za to biora kase to jest ich praca i tyle .Natomiast mysle ze tak samo fanom jak i ofc kapela moglaby przysponsorowac jakies miejsce typu ,,zl/metr kwadratowy " Przeciez w koncu te koncerty jakis dochod im przynosza .Ja naleze do Black Label Society familly Club i jak przyjezdzasz na koncert dalej niz 100mil od miejsca zamieszkania dostajesz ,,gift card" przy wejsciu na $25 np na benzyne .W ten sposob ludzie maja choc pokryta czesciowo podroz . a kapela nie gubi fanow.

Tak- OFC jest w pełni autonomiczną organizacją, ale bardzo ściśle współpracujemy z zespołem i jeśli tylko potrzebujemy jakiegoś wsparcia to ZAWSZE je otrzymujemy.
Co do innych Fan Clubów- " Black Label Society familly Club" czy np Pearl Jamowy "Ten Club" to ogromne komercyjne przedsiębiorstwa w działalność których zaangażowana jest masa ludzi i ogromne pieniądze- chyba trochę to są inne realia niż nasze, polskie. Na pocieszenie mogę ci powiedzieć, że pracujemy nad czymś co pozwoli "nawiązać" do "tradycji" dużych FC. ;)
Max_Turek pisze:Interesuje mnie tez kto kwalifikuje kapele wystepujace w konkursie na Pawla festiwalu ?Przeciez ktos powiazany z Dzemem musi to robic Wiec te osoby obnizaja poziom a zarazem range tej muzycznej uroczystosci .Wszystko jest oproste do sprawdzenia a odpowiedzialna osoba/y/ za taki stan rzeczy sie znajda

Prawdę mówiąc to nie wiem. Oba festiwale czyli PB i RR są festiwalami niezależnymi od zespołu Dżem i rządzą się swoimi prawami. Dżem nie może narzucać swojego widzimisię organizatorowi. Z tego co wiem to przy okazji obu festiwali pomagają jak tylko mogą ( i o co zostaną poproszeni).

I jeszcze jedno:
Cały czas powtarzamy, iż jeśli ktoś chciałby zrobić coś w imieniu OFC np; zorganizować spotkanie- to nie ma sprawy- bardzo chętnie pomożemy. Jeśli ktoś chciałby na jakieś imprezie zorganizować stoisko OFC - również nie widzę problemu. W obu przypadkach jeden warunek- musi to być zrobione porządnie - tak aby nie przynieść wstydu i nam i kapeli Dżem.

Ziemniaq
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"

Wróć do „Koncerty”