[2010.08.07] Świerklany

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Gość

[2010.08.07] Świerklany

Postautor: Gość » czw sie 05, 2010 5:28 pm

witam.jest to moj pierwszy wpis w forum.jestem troche oniesmielony...moze tym ze w sobote zagra u mnie dżem.bedzie moj to 4 koncert na ktorym bede tego zespołu.nikt sie nie kwapił abym odnotowac ten fakt.wiec ja to uczynilem.dodam tylko ze koncert ten odbedzie sie w jankowicach rybnickich,gminie Świerklany.marzy mi sie usłyszec na nim utwór :Ballade o dziwnym malarzu:moze bede wysłuchany przez chłopaków :D
Gość

Re: Świerklany 7.08.2010

Postautor: Gość » czw sie 05, 2010 5:53 pm

a o ktorej ten koncert?
Gość

Re: Świerklany 7.08.2010

Postautor: Gość » czw sie 05, 2010 6:59 pm

Podobno o 20.
Gość

Re: [2010.08.07] Świerklany

Postautor: Gość » pt sie 06, 2010 9:54 am

Mazzi84

Postautor: Mazzi84 » sob sie 07, 2010 10:52 pm

Chłopaki dali koncert pełen energii. Fenomenalna gra Adasia, biegający Jurek, gestykulujący Maciek.
Oto setlista:
Powiał boczny wiatr
Poznałem go po czarnym kapeluszu
Kim jestem -jestem sobie
Żyj mały żyj
Idź zawsze do przodu
Tylko Ty i ja
Paw (fajna gestykulacja Maćka i podchodzenie jego do fanów)
Harley
Strach
Jak malowany ptak
Wehikuł czasu
Sen o Wiktorii z zapalniczkami :wink:
21.50 bis 1. Autsajder
Whisky
bis2 Naiwne pytania, Cegła
Liczyłem że obejdzie się bez pływaków ale przy utworze Strach parę osób "popłynęło" Eh.
Pozdrawiam Anię, Darka, Ewę, Brygidę, Danutę, Piotra
I do zobaczeniach w następnych sztukach Dżemowych :D
Gość

Postautor: Gość » sob sie 07, 2010 11:16 pm

świetny koncert,mazzi zapomniales dodac ze była jeszcze ćma barowa:)a dokladnie po kapeluszu;) szkoda ze nie uslyszalem ballady o malarzu na ktora czekalem no ale trudno,innym razem:) Beno powiedzial ze na święta będą archiwa;) musialem zapytac :D
Mazzi84

Postautor: Mazzi84 » ndz sie 08, 2010 12:04 am

bluesman84 masz rację że umknęła mi Ćma barowa :D
Archiwa na prezent na święta to byłoby coś :)
michalz

Postautor: michalz » ndz sie 08, 2010 12:28 am

bluesman84 pisze:świetny koncert,mazzi zapomniales dodac ze była jeszcze ćma barowa:)a dokladnie po kapeluszu;) szkoda ze nie uslyszalem ballady o malarzu na ktora czekalem no ale trudno,innym razem:) Beno powiedzial ze na święta będą archiwa;) musialem zapytac :D

bluesmann84 :D :D :D piekna wiadomosc dzieki za info
Peace&Love
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » ndz sie 08, 2010 7:44 am

Witam serdecznie.

Koncert rewelacyjny, Dżem jak zwykle nie zmordowany, nie strudzony, w świetnej niesamowitej formie z ogromną niesamowitą wręcz chęcią do grania.

Prasa pisze o Dżemie, że to polscy Rolling Stones, ja napiszę inaczej przereklamowane Rolling Stones nie dorasta Dżemowi do pięt. Kilka wysłuchanych na DVD koncertów Stonsów pozwoliło mi wysunąć tą opinię.

Pomysł z ułożeniem po sobie : Harleya, Stracha, Malowanego Ptaka i Wehikułu sprawdza się świetnie. Te cztery utwory następujące po sobie dają niezłego przysłowiowego kopa.

"Tylko ty i ja" wykonanie niesamowite, coś niepowtarzalnego, aż brak słów, żeby opisać jak ten utwór został zagrany.
"Harley" na końcu solo Adama, aż gryf się palił od gitary, perfekcja.
Wspólne solówki Jurka z Adamem, pokażcie mi na świecie taki duet gitarowy, po prostu niema są niesamowici. Adam grał z takim zacięciem i werwą, że aż miło było się wsłuchać. Jurek jak dynamit był na scenie wszędzie raz z lewej strony, raz z prawej, a już kiedy zszedł ze sceny przed barierki i zagrał to niesamowite solo to naprawdę było dopełnienie tego wspaniałego koncertu. Brawo Adam, brawo Jurek.
Ale to nie koniec. Janusz solówki i podkłady coś niepowtarzalnego, jego NORD (keyboards) brzmi niesamowicie, jak zagrał wejście do Snu o Victorii to taki klimat nastąpił, trzeba po prostu być żeby to przeżyć. Brawo Janusz.
Oczywiście Beno ze Zbyszkiem, bez dwóch zdań, bas z bębnami to jest to, o to właśnie chodzi, jak sekcja rytmiczna gra perfekcyjnie i ma tzw. power, to wtedy cały zespół gra świetnie. Brawo Beno, brawo Zbyszek.
No i Maciej, powalił mnie wykonaniem "Tylko ty i ja", naprawdę szkoda że nie zarejestrowano tego utworu, interpretacja Maćka coś cudownego.
Oczywiście nieźle w kolejnych utworach podkręcał wszystkich do zabawy i wspólnego śpiewania,
Dziękuję za Stracha, już tyle w innych wątkach o tym utworze pisałem, dodam tylko, że nie wyobrażam sobie, żeby Dżem nie ustawił go w swojej set-liście.
Brakło może Partyzanta, ale pewnie wkrótce go usłyszmy na kolejnych koncertach.
No i oczywiście można by poprosić, żeby chłopcy raz na jakiś czas zagrali Malarza, bo obecny aranż tego utworu i wykonanie Maćka są naprawdę niepowtarzalne.

Pozdrowienia dla wszystkich znajomych których spotkałem, min. dla Ewy , Brygidy , Danuty , Piotra oraz Mariusza z którym wspólnie przyjechaliśmy na koncert.

PS.
Mariusz jesteś na najlepszej drodze, żeby wygrać fan clubowy konkurs na ilość koncertów w tym roku.
Chociaż nie bierzemy z Anią udziału w tym konkursie ,policzyliśmy swoje, niestety skromnie tylko 8 na razie, ale są zajawki, że może do 15 dociągnę.

Do zobaczenia na kolejnych.
Kolejny chyba w Kliczkowie k/Bolesławca.
Pozdrawiam wszystkich fanów.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Polecam http://www.skazaninabluesa.pl
http://www.deeppurple.com.pl

Pozdrawiam
dariusz30t
e-mail : d.tajer@skazaninabluesa.pl
boston

Postautor: boston » ndz sie 08, 2010 8:09 am

No i znowu Darku, muszę chyba dzielić na 2 :lol: Twój entuzjazm wobec zespołu jest niesamowity.
dariusz30t pisze:ja napiszę inaczej przereklamowane Rolling Stones nie dorasta Dżemowi do pięt.

I w tym momencie nieźle przegiąłęś. Można ich nie lubić ale Rolling Stones to historia i klasyka światowego rock and rolla. Bez nich ta muzyka byłaby nieco inna. Uwielbiam Dżem ale nie mogę tego powiedzieć o Ich twórczości.
Gość

Postautor: Gość » ndz sie 08, 2010 9:00 am

dariusz30t pisze:"Tylko ty i ja" wykonanie niesamowite

Tym razem Ibanez czy Les Paul?
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » ndz sie 08, 2010 11:05 am

Styx pisze:
dariusz30t pisze:"Tylko ty i ja" wykonanie niesamowite

Tym razem Ibanez czy Les Paul?

Powiem szczerze, że skupiłem się na muzyce, umknęło mi to jakoś, ale chyba był Ibanez. Nie mam żadnego problemu z rozróżnianiem i identyfikacją modeli gitar,
jednak umknęło, jednak chyba Ibanez.

boston pisze:No i znowu Darku, muszę chyba dzielić na 2 :lol: Twój entuzjazm wobec zespołu jest niesamowity.
dariusz30t pisze:ja napiszę inaczej przereklamowane Rolling Stones nie dorasta Dżemowi do pięt.

I w tym momencie nieźle przegiąłęś. Można ich nie lubić ale Rolling Stones to historia i klasyka światowego rock and rolla. Bez nich ta muzyka byłaby nieco inna. Uwielbiam Dżem ale nie mogę tego powiedzieć o Ich twórczości.

Ustosunkowując się do wypowiedzi Ewy,
czy przegiąłem, wcale tak nie uważam, oceniam tylko obecną realną rzeczywistość. Nie neguje wkładu Stonsów i ich znaczenia w historii muzyki rockowej,
jednakże uważam, że zostali wylansowani (w pewien sztuczny sposób) w latach 60 i tak pozostało do dzisiaj.
Mając ich 4 czy 5 płyt koncertowych DVD niczym nie rzuciły mnie na kolana. Ich muzyka to proste riffy gitarowe bez żadnej wirtuozerii czy skomplikowanych solówek, często monotonne i powtarzające się w przeciwieństwie do wirtuozerii jaka prezentują chłopaki z Dżemu.
Uważam, że w tamtych latach było wiele lepszych od Stonsów kapel jak np. The Who , czy The Yardbirds, Cream, The Doors, The Animals, czy w latach późniejszych The Allman Brothers Band , nie wspominając już o Led Zeppelin czy Deep Purple.

Na podstawie swoich wniosków, śmiało mogę stwierdzić, że gdyby Dżem powstał na zachodzie to dzisiaj byłaby to mega gwiazda wielkiego światowego formatu.
o większej rozpoznawalności niż Stonsi.

Oceniając przede wszystkim walory muzyczne, a na tym trochę się znam, potwierdzam swoją opinię, że jedynym polskim zespołem, który śmiało dorównuje zachodnim gwiazdom jest właśnie Dżem.
A swoją wielkość potwierdzają grając chociażby na takich lokalnych koncertach jak w dniu wczorajszym w Jankowicach koło Świerklan.
I nie jest to jakieś uwielbienie Dżemu czy mój lokalny patriotyzm, z którego muzyką zetknąłem się już 25 lat temu, ale stwierdzenie określające realną rzeczywistość dzisiejszej polskiej muzyki rockowo - bluesowej.
Fakt jest oczywisty, że to Dżem ma tak wiernych fanów i zwolenników, to Dżem przetrwał tyle lat, to Dżem dzisiaj przyciąga kolejnych, i to Dżem jako jeden z niewielu ujmuje i inspiruje muzyką która tworzy, a nie jakimiś skandalami jak to jest w przypadku pomniejszych pseudo gwiazdek.

A to, że starają się aby każdy ich koncert wypadł świetnie tak jak ten wczorajszy to tylko wielki plus dla zespołu.
Bo co nam dzisiaj jak nie Dżem z polskiej muzyki pozostało : Budka Suflera sięgnęła dna po odejściu Raduliego i Jureckiego, Perfect jest dzisiaj taki sobie, TSA jakoś się stara no to może oni ewentualnie, a poza tym przepaść.

Gdyby nie Dżem i ich wspaniałe koncerty to czego moglibyśmy słuchać, pozostałaby zagranica tylko i wyłącznie.

PS.
Owszem, może moje wypowiedzi wywołują i wzbudzają kontrowersje, jak na osobę która jest tutaj na forum niespełna rok.
Jednak stwierdziłem, że kiedyś trzeba zabrać głos, tym bardziej, że należę do ogromnego grona osób która wcześniej nie udzielały się na forum, czy też nie działały w grupie fanów - Fan Clubu, a jeździły tylko często w wąskim towarzystwie na koncerty Dżemu i to już w końcówce lat 80 , nie wspominając o 90.
Kiedyś jak to mówią trzeba się ujawnić, jeżeli ma się coś do powiedzenia w danej sprawie.
Pozdrawiam wszystkich fanów.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Polecam http://www.skazaninabluesa.pl
http://www.deeppurple.com.pl

Pozdrawiam
dariusz30t
e-mail : d.tajer@skazaninabluesa.pl
Gość

Postautor: Gość » ndz sie 08, 2010 11:54 am

w przeciwieństwie do wirtuozerii jaka prezentują chłopaki z Dżemu.

Wirtuozerii? Gdzie w grze Adasia i Jurka wirtuozeria? To muzycy na wysokim, polskim poziomie, ale nijak mają się do wirtuozów takich jak Chopin czy żyjący w naszych czasach Al Di Meola.

Uważam, że w tamtych latach było wiele lepszych od Stonsów kapel jak np. The Who , czy The Yardbirds, Cream, The Doors, The Animals, czy w latach późniejszych The Allman Brothers Band , nie wspominając już o Led Zeppelin czy Deep Purple.

Tu akurat się z Tobą zgadzam.

Na podstawie swoich wniosków, śmiało mogę stwierdzić, że gdyby Dżem powstał na zachodzie to dzisiaj byłaby to mega gwiazda wielkiego światowego formatu.
o większej rozpoznawalności niż Stonsi.

Tu już niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Argumentacja niżej.

Oceniając przede wszystkim walory muzyczne, a na tym trochę się znam, potwierdzam swoją opinię, że jedynym polskim zespołem, który śmiało dorównuje zachodnim gwiazdom jest właśnie Dżem.

Dżem inspirując się wielkimi zachodnimi zespołami sam skazał siebie na to, że nigdy im nie dorówna. I nie zapomnij także o polskich zespołach, które słucha się na zachodzie: Behemoth, Vader czy Acid Drinkers. Kiedyś i pewnie do dziś Turbo.

A to, że starają się aby każdy ich koncert wypadł świetnie tak jak ten wczorajszy to tylko wielki plus dla zespołu.

Za to oczywiście - wielki szacunek!

Dżem pokazał na supporcie przed AC/DC jaka jest niestety różnica pomiędzy poziomem muzyki w Polsce a na zachodzie.
Żeby nie było zarzutów. Jestem fanem Dżemu, jeżdżę rocznie na przynajmniej kilka koncertów, wybieram Festiwal Ryśka zamiast Woodstocku, ale uważam, że legendę tego zespołu stworzył Rysiek i on jako indywidualność mógł mierzyć się równą miarą z zachodnimi legendami: głosem, charyzmą i życiem.
Gość

Postautor: Gość » ndz sie 08, 2010 12:15 pm

Uważasz, że pozostałe kapele organizując koncert rownież sie nie starają aby ich sztuka nie wypadła świetnie? Chyba troche za odważna opinia. Zdarzają się oczywiście nieoczekiwane wpadki, ale Dżem za czasów Ryśka rownież takowe zaliczał.
Wydaje mi sie , ze kazda osoba która ma do czynienia ze sztuką (oczywiscie mówimy to z obcowaniem ze świadomego wyboru a nie z przymusu) stara się aby dzielo wyszlo jak najlepiej. Chłopcy chcą zagrac swietny koncert, ja wyciągając aparat staram się aby zdjęcia wyszly jak najlepsze, świetlik Marek chce światłem, który operuje stworzyć jak najlepszy klimat.

Ja zwykle staram się oceniać obiektywnie, bez wpadania w slepy zachwyt, nie dostrzegać tylko to co najlepsze i tym tuszować to, co czasem nie wychodzi.
Sam kiedys powiedziałem Maćkowi, ze jest wiele piosenek z "czasów Ryśkowych", ktore jednak przekonują mnie w wykonaniu Ryśka, ale są też takie, które wolę w wykonaniu Maćka.
michalz

Postautor: michalz » ndz sie 08, 2010 12:43 pm

Sam kiedys powiedziałem Maćkowi, ze jest wiele piosenek z "czasów Ryśkowych", ktore jednak przekonują mnie w wykonaniu Ryśka, ale są też takie, które wolę w wykonaniu Maćka.[/quote]
bo każdy z wokalistów jacy byli w dżemie czyli mam tu na myśli ryśka i Jacka byli na swój sposób indiwidualny maciek tez odnalazł swój i za to go ogromnie cenię i nawet niekiedy zaśpiewa lepiej od ryśka w niektórych numerach
Peace&Love

Wróć do „Koncerty”