[2010.11.23] Radio Katowice (koncert zamknięty)

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Gość

Re: [2010.11.23] Radio Katowice (koncert zamknięty)

Postautor: Gość » ndz gru 26, 2010 6:54 pm

1. Nie używaj zwrotów i wyrażeń powszechnie uważanych za wulgarne. Stosowanie gwiazdek bądź kropek w miejsce wulgaryzmu traktowane jest również jako wulgaryzm. ...... to dla dariusza30t, pierwsze prikazanie tego forum. Zanim nazwiesz kogoś hiena lub... bo według ciebie jest na bakier z prawem autorskim sam zacznij się stosować do zwykłych reguł nie tylko tego forum ale i dobrego wychowania.
Gość

Postautor: Gość » ndz gru 26, 2010 10:00 pm

dariusz30t pisze:Ile koncertów w roku gra Dżem ? , a ile TSA , odpowiedź jest prosta, Dżem średnio 100 koncertów a TSA ? ,
także Dżemowi gorsze przytrafić się mogą, szanuje również bardzo TSA więc nie będę komentował.

TSA gra rocznie ok 60 koncertów, to ten sam rząd wielkości.
;)
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » ndz gru 26, 2010 11:53 pm

wilkas pisze:1. Nie używaj zwrotów i wyrażeń powszechnie uważanych za wulgarne. Stosowanie gwiazdek bądź kropek w miejsce wulgaryzmu traktowane jest również jako wulgaryzm. ...... to dla dariusza30t, pierwsze prikazanie tego forum. Zanim nazwiesz kogoś hiena lub... bo według ciebie jest na bakier z prawem autorskim sam zacznij się stosować do zwykłych reguł nie tylko tego forum ale i dobrego wychowania.

Hiena - słowo powszechnie stosowane w słowniku polskim, nie uważane za obraźliwe,
kolejne słowo natomiast edytowałem innym zwrotem.

Co do piractwa, nigdy nie popierałem, nie broniłem takiego zachowania i popierał nie będę, zamiast 10 tzw. piwek lepiej kupić uczciwie płytę.
Wszystkie portale typu p2p powinny być bezwzględnie zakazane i tępione oraz ścigane prawnie.
Co do posiadania na własny użytek to już inna kwestia - polskie prawo interpretuje to w sposób jednoznaczny.
Pozdrawiam wszystkich fanów.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Polecam http://www.skazaninabluesa.pl
http://www.deeppurple.com.pl

Pozdrawiam
dariusz30t
e-mail : d.tajer@skazaninabluesa.pl
Gość

Postautor: Gość » pn gru 27, 2010 2:23 pm

Korzyści finansowych z rozpowszechniania koncertu w Radiu Katowice nie będzie, więc o co ta cała jatka?
Skoro wiemy, że nie będzie rejestrowany to jakim prawem zabraniasz nam wymieniać się nagraniami?
To znaczy, że wszyscy ci, którzy w dawnych czasach na koncerty przychodzili z odtwarzaczami do nagrywania to też piracili?

Kurcze, wydaje mi się, że niedługo naskoczysz na Armina, bo w końcu on tu głównym rejestrowym jest...
boston

Postautor: boston » pn gru 27, 2010 3:47 pm

Oczywiście dariusz30t wie wszystko najlepiej....

Wg mnie gdyby nie osoby, które dzielą się z innymi nagraniami, które nigdzie indziej nie są dostępne (za darmo, poświęcając swój czas) robią dużo dobrego. Dzięki nim możemy przypomnieć sobie albo zapoznać się z perełkami twórczości nie tylko dżemowej.
Ja w każdym razie jestem wdzięczna tym ludziom.

dariusz30t pisze:Hiena - słowo powszechnie stosowane w słowniku polskim, nie uważane za obraźliwe,

A więc rozumiem, że gdyby ktoś do Ciebie Darku zwrócił się per "hiena" to nie czuł byś się urażony.

Aha, i jeszcze chciałam bardzo podziękować Kaaaamilowi za możliwość przesłuchania tego koncertu! Codzienne obowiązki: sprzątanie, pranie, gotowanie, ciągła opieka nad niepełnosprawną osobą w rytm energetycznych nutek stają się przyjemnością. Mogłam to wszystko robić tanecznym krokiem wcale nie czując zmęczenia i beznadziei!
Ostatnio zmieniony pn gru 27, 2010 4:40 pm przez boston, łącznie zmieniany 1 raz.
gola72

Postautor: gola72 » pn gru 27, 2010 4:33 pm

hej:)
Każdy ma prawo słuchać to co jemu akurat się podoba, a jak wiemy są gusta i guściki.
Dla mnie nawet najsłabszy koncert Dżemu wypada lepiej niż najlepszy TSA, bo nigdy nie przekonam się chyba do tej grupy. Co nie upoważnia mnie do obrażania ich twórczości ani jej słuchaczy.
Co do piractwa , no chyba każdy bywa czasem piratem . Przykładowo jak mam drugą zmianę to moja córa ciągle piraci nagrywarką dvd .To czego nie mogę w tym czasie obejrzeć,ponieważ pracuje potem oglądam po piracku z tego co mi nagrala na dvd:):) Jak dla mnie zbyt uogólniasz Dariusz.
I jeszcze dodam "wydaje mi się " , bo to taki fajny tekst to - wydaję mi sie łatwo sie z niego wytłumaczyć, a więc wydaje mi się ,że Dariusz jakby pisał na stronie TSA to pisałby zupełnie odwrotne teksty, a na kolejnej innego zespołu pewno by jakieś inne pochwalne hymny powstały. Myślałam ,że już przyzwyczailiście sie do tego i przestało was to aŻ tak bulwersować:)

pozdrawiam jak zwykle cieplutko :D
Awatar użytkownika
Rolus

Postautor: Rolus » pn gru 27, 2010 5:01 pm

gola72 pisze:wydaje mi się ,że Dariusz jakby pisał na stronie TSA to pisałby zupełnie odwrotne teksty, a na kolejnej innego zespołu pewno by jakieś inne pochwalne hymny powstały.

Błąd! Trafiłem kiedyś przypadkiem, między nocą a rankiem, na forum Budki Suflera. I na tymże forum Budki Szulera, przy kworum i bezwzględnej większości, dariusz30t ujeździł zespół w obecnym składzie jak starą trędowatą kobyłę. Szacun, Dariusz, przyjacielu!
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » pn gru 27, 2010 7:08 pm

Rolus pisze:
gola72 pisze:wydaje mi się ,że Dariusz jakby pisał na stronie TSA to pisałby zupełnie odwrotne teksty, a na kolejnej innego zespołu pewno by jakieś inne pochwalne hymny powstały.

Błąd! Trafiłem kiedyś przypadkiem, między nocą a rankiem, na forum Budki Suflera. I na tymże forum Budki Szulera, przy kworum i bezwzględnej większości, dariusz30t ujeździł zespół w obecnym składzie jak starą trędowatą kobyłę. Szacun, Dariusz, przyjacielu!

Dziękuję koledze, tak to prawda, tej Budce wtedy się dostało, oj dostało, dokładnie po tym koncercie odstąpiłem od jakiegokolwiek zainteresowania disco polową Budką.

Teraz wracając do wątku :
Hiena - słowo użyte w odniesieniu nie do osób które tutaj przesłały sobie linka do odsłuchania koncertu, ale do osób (na forum ich na 100 % nie ma), które z pewnością zaraz wydadzą tzw. bazarową wersję tego koncertu i zaczną na tym koncercie zarabiać.

eMka_ pisze:Korzyści finansowych z rozpowszechniania koncertu w Radiu Katowice nie będzie, więc o co ta cała jatka?
Skoro wiemy, że nie będzie rejestrowany to jakim prawem zabraniasz nam wymieniać się nagraniami?
To znaczy, że wszyscy ci, którzy w dawnych czasach na koncerty przychodzili z odtwarzaczami do nagrywania to też piracili?
Kurcze, wydaje mi się, że niedługo naskoczysz na Armina, bo w końcu on tu głównym rejestrowym jest...

Jeżeli rozpowszechniali materiały w celach zarobkowych to niestety piracili, jeżeli posiadali je na użytek własny to nie piracili.
Rejestrowanie, a tzw. udostępnianie w celach zarobkowych to dwie różne rzeczy (akurat tu nie widzę najmniejszego powodu, żebym od razu miał tzw. naskoczyć na Armina jak to sugeruje eMka).

gola72 pisze:hej:)
Każdy ma prawo słuchać to co jemu akurat się podoba, a jak wiemy są gusta i guściki.
Dla mnie nawet najsłabszy koncert Dżemu wypada lepiej niż najlepszy TSA, bo nigdy nie przekonam się chyba do tej grupy. Co nie upoważnia mnie do obrażania ich twórczości ani jej słuchaczy.
Co do piractwa , no chyba każdy bywa czasem piratem . Przykładowo jak mam drugą zmianę to moja córa ciągle piraci nagrywarką dvd .To czego nie mogę w tym czasie obejrzeć,ponieważ pracuje potem oglądam po piracku z tego co mi nagrala na dvd:):) Jak dla mnie zbyt uogólniasz Dariusz.
I jeszcze dodam "wydaje mi się " , bo to taki fajny tekst to - wydaję mi sie łatwo sie z niego wytłumaczyć, a więc wydaje mi się ,że Dariusz jakby pisał na stronie TSA to pisałby zupełnie odwrotne teksty, a na kolejnej innego zespołu pewno by jakieś inne pochwalne hymny powstały. Myślałam ,że już przyzwyczailiście sie do tego i przestało was to aŻ tak bulwersować:)
Wręcz przeciwnie, o ile nie usunięto moich komentarzy na forum Budki Suflera po ich jednym z koncertów w Spodku, to śmiało można przekonać się, że pomimo pewnej sympatii do tego zespołu, mój komentarz był bezwzględny, opisujący prawdziwy stan faktyczny na koncercie.

pozdrawiam jak zwykle cieplutko :D

Nagrywanie na własny użytek, a rozpowszechnianie z zyskiem, to dwie różne sprawy, pierwsze jest ok drugie nie.
To co robi córka - nie jest piractwem, w żadnym stopniu.

wilkas pisze:Dariuszu30t ... koncert od wielu dni w wersji pierwotnej ( wyemitowanej poprzednio jest udostępniony oficjalnie), więc powstrzymaj się z tymi hienami...., takie podejście jak twoje jest bardziej niepożądane dla zdrowego pojmowania praw autorskich, niż sieci p2p. Dżemy go nie wydadzą na cd, możesz być pewny, .... ilość koncertów nie ma nic wspólnego z jakością, albo się szanuje publiczność ( TSA ) albo jest się przedsiębiorstwem ( Dżem ) i gra słabe koncerty.

Co do Hien wypowiedziałem się powyżej, z pewnością w tym forum nie uczestniczą, ale poczekajmy trochę, to pewnie koncert będzie do kupienia gdzieś na bazarach, podobnie było chyba kiedyś z koncertem Perfectu dla programu III, dopóki nie został oficjalnie wydany.
Zawsze znajdzie się ktoś kot będzie chciał na tym zarobić jak nie będzie w oficjalnym obiegu, a z obecnymi tu forumowiczami nie ma to nic wspólnego.
PS, Koncert wcześniej dostępny był w połowie.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Pozdrawiam
dariusz30t
gola72

Postautor: gola72 » pn gru 27, 2010 8:10 pm

To dla mnie nie nowość, wypowiedzi na temat budki czytałam jak tylko Dariusz do nas zawitał.Przykład był celowy pora się przyzwyczaić ,że Dariusz bardzo lubi długo wychwalać wszystko co mu nie podpadło i jest tematycznie dostosowany :lol:

,a jeszcze mi się przypomniało ,właśnie nie upoważnia to Darka do krytykowania np budki ,wiecie jak rzecz gustu.TO ich twórczość ich sprawa. Już lepiej jak wazeliną pojedzie gdzie trzeba .

jak zawsze pozdrówki :D

ps. a jak go fani budki zjechali :D
kuba-piotrowice

Postautor: kuba-piotrowice » wt gru 28, 2010 10:49 pm

Po 1 gdzie ty zyjesz - komu by sie chcialo wypalac akurat ten koncert na plytach i isc na stragan go sprzedac... jakis kosmos, abstrakcja totalna :lol: :lol: :twisted: Od kiedy mamy internet takie instytucje jak gieldy pirckie (komputerowe tzn. z oprogramowaniem i grami pirackimi, tudziez z plytami (kasetami) z pod kozucha) umarly smiercia tragiczna i bolesna :lol: Innej opcji raczej nie widze, bo co allegro? taka aukcja zostanie szybciej usunieta niz wystawiona. Raczej platnych ogloszen sprzedam koncert z radia w sieci tez nie zbajdiesz... :mrgreen:

Po 2 to jest forum Dzemu i nikogo nie obchodzi twoje zdanie na temat innych kapel, sprobuj sie wreszcie pogodzic :twisted:

Po 3 " Koncert bodajże, jeden z najlepszych w całej historii zespołu ". No chyba nie... eee? Strsi fani powinni cie zlinczowac za takie zdanie, chyba tak sie niestalo dlatego ze jeszcze nikt taki tego nie przeczytal :D Chyba najlepszym koncertem w HISTORI ZESPOLU nie jest koncert w radiu z praktycznie standarwa setlista uzupelniona o nowe kawelki co jest zabiegiem koniecznym jesli chce sie w radiu wypromowac ta plyte. To ze akustyk sie spisal chyba nie oznacza ze ten koncert przerosl jakies kultowe koncerty z Rysiem np... kolejna totalna abstrakcja i kosmos jak dla mnie. Co ty piszesz?! :mrgreen: Zreszta takie zazenowanie i bezsilnosc poczulem po przeczytaniu tych twojich rozwazan ze poddaje sie i az zal sie odezwac...

Po 4 skoro p2p odbywa sie nieodplatnie i nikt nie czerpie kozysci majatkowych nie kwalifikuje sie do "odsiadki" jakbys chcial wiedziec. Kazdy ma prawo na swoj uzytek(!) sciagnac cokolwiek z torrentow czy portali do usdostepniania. odpowiadaja osoby udostepniajace, jesli jakies wydawnictwo ma prawa autorskie i wytwornia/autor poda takie cos pod sad. Nie sadze ze Dzem zapragnie nas wszystkich po kolei wsadzic do wiezienia za to ze go chcemy posluchac jeszcze raz w dodatku z koncertu ktory byl w radiu . Chyba sprawa jest jasna - poslucham bootlega, spodobaja mi sie kawalki, kupie nowa plyte. A zreszta... :? :? Armin - ja tu widze dozywocie za ta twoja brudna robote :mrgreen:

Pozdrawiam.
Hiena vel. Pirat nagrywajacy koncert Dzemu z radia :lol:
Gość

Postautor: Gość » śr gru 29, 2010 1:20 am

Dariusz widocznie nie rozumie zasady altruizmu - widzę u Ciebie przepaść między nagrywaniem dla użytku własnego, a zarabianiem na rozpowszechnianiu tych treści, nie wiem czy dobrze?

Są jednostki, które rejestrują, a później udostępniają innym - w zamian za co? W zamian za dobre słowo. A to już nie jest materializm :)

Ale spokojnie, "instytucja" Armina jest stroną godzącą oba przeciwstawne bieguny i jak Darku sam napisałeś, nie masz zamiaru nań naskakiwać, więc... A niech Kamil dzieli się swym dobrem z innymi.

Koniec z tym temacie, a w ogóle offtop się zrobił duży duży.
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » śr gru 29, 2010 2:24 am

gola72 pisze:To dla mnie nie nowość, wypowiedzi na temat budki czytałam jak tylko Dariusz do nas zawitał.Przykład był celowy pora się przyzwyczaić ,że Dariusz bardzo lubi długo wychwalać wszystko co mu nie podpadło i jest tematycznie dostosowany :lol:

,a jeszcze mi się przypomniało ,właśnie nie upoważnia to Darka do krytykowania np budki ,wiecie jak rzecz gustu.TO ich twórczość ich sprawa. Już lepiej jak wazeliną pojedzie gdzie trzeba .

jak zawsze pozdrówki :D

ps. a jak go fani budki zjechali :D

ZJECHALI - BO TO FANATYCY NIE WIDZĄCY EWIDENTNYCH WPADEK NA FATALNIE ZAGRANYM KONCERCIE - cała treść mojego komentarza na temat tego koncertu dostępna na forum Budki, więc tu nie będę się powtarzał

kuba-piotrowice pisze:Po 1 gdzie ty zyjesz - komu by sie chcialo wypalac akurat ten koncert na plytach i isc na stragan go sprzedac... jakis kosmos, abstrakcja totalna :lol: :lol: :twisted: Od kiedy mamy internet takie instytucje jak gieldy pirckie (komputerowe tzn. z oprogramowaniem i grami pirackimi, tudziez z plytami (kasetami) z pod kozucha) umarly smiercia tragiczna i bolesna :lol: Innej opcji raczej nie widze, bo co allegro? taka aukcja zostanie szybciej usunieta niz wystawiona. Raczej platnych ogloszen sprzedam koncert z radia w sieci tez nie zbajdiesz... :mrgreen:

Po 2 to jest forum Dzemu i nikogo nie obchodzi twoje zdanie na temat innych kapel, sprobuj sie wreszcie pogodzic :twisted:

Po 3 " Koncert bodajże, jeden z najlepszych w całej historii zespołu ". No chyba nie... eee? Strsi fani powinni cie zlinczowac za takie zdanie, chyba tak sie niestalo dlatego ze jeszcze nikt taki tego nie przeczytal :D Chyba najlepszym koncertem w HISTORI ZESPOLU nie jest koncert w radiu z praktycznie standarwa setlista uzupelniona o nowe kawelki co jest zabiegiem koniecznym jesli chce sie w radiu wypromowac ta plyte. To ze akustyk sie spisal chyba nie oznacza ze ten koncert przerosl jakies kultowe koncerty z Rysiem np... kolejna totalna abstrakcja i kosmos jak dla mnie. Co ty piszesz?! :mrgreen: Zreszta takie zazenowanie i bezsilnosc poczulem po przeczytaniu tych twojich rozwazan ze poddaje sie i az zal sie odezwac...

Po 4 skoro p2p odbywa sie nieodplatnie i nikt nie czerpie kozysci majatkowych nie kwalifikuje sie do "odsiadki" jakbys chcial wiedziec. Kazdy ma prawo na swoj uzytek(!) sciagnac cokolwiek z torrentow czy portali do usdostepniania. odpowiadaja osoby udostepniajace, jesli jakies wydawnictwo ma prawa autorskie i wytwornia/autor poda takie cos pod sad. Nie sadze ze Dzem zapragnie nas wszystkich po kolei wsadzic do wiezienia za to ze go chcemy posluchac jeszcze raz w dodatku z koncertu ktory byl w radiu . Chyba sprawa jest jasna - poslucham bootlega, spodobaja mi sie kawalki, kupie nowa plyte. A zreszta... :? :? Armin - ja tu widze dozywocie za ta twoja brudna robote :mrgreen:

Pozdrawiam.
Hiena vel. Pirat nagrywajacy koncert Dzemu z radia :lol:

MYLISZ SIĘ KOLEGO NIESTETY, PONIEWAŻ :
ad 1 i 2 Koncert pewnie wkrótce będzie do ściągnięcia na takich portalach jak chomikuj itp. ze zrobioną okładka i podzielonymi utworami jak i całą otoczką w okół. Co do allegro, nie zdziwiłbym się, że też może być do kupienia w przyszłości , bo wiele takich pseudo płyt na tym portalu się znajduje.
Pojęcie bazar to słowo ogólne, potoczne, nie koniecznie dotyczy sprzedaży na jakimkolwiek targowisku.
Czyżby z Twojej strony fanatyczne uwielbienie zespołu ? Porównywanie zachowań kapeli z mojej strony, do zespołów zachodnich jak najbardziej jest uzasadnione, lepiej żeby zespół szedł w tym kierunku niż w stronę polskiego zaścianka, a tym bardziej całkowicie regionalnego.

ad 3 Koncert jeden z najlepszych pod względem dźwiękowym, już tłumaczyłem, ustawień i parametrów technicznych poszczególnych instrumentów.
Starsi fani, tacy jak ja którzy chodzili na koncerty Dżemu już w latach 80 z pewnością pamiętają te kultowe koncerty z Ryśkiem, kiedy w narkotycznym amoku, zapominał tekstów. Jesteś za młody kolego niestety, żeby te koncerty pamiętać i w nich uczestniczyć - pozostawiam bez dalszego komentarza, chociaż wątek koncertów z Ryśkiem w latach 80 i początku 90 mógłbym rozwinąć na maxa i poprzeć konkretnymi przykładami, ale po co. Owszem były i koncerty wspaniałe, jednakże w tym konkretnym wypadku, tegoż koncertu Radiowego, określałem jedynie czystość i jakość nagłośnienia tego koncertu. Czytanie ze zrozumieniem czasami jest trudne, jednakże zapoznaj się z moim postem dokładnie.

ad 4 Sprawa p2p z pewnością prawnie będzie rozwiązana, w całej Unii Europejskiej, samo posiadanie na tą chwilę w Polsce nie jest zakazane, ale tzw. ściąganie z jednoczesnym udostępnianiem, bo sieci p2p mają to właśnie do siebie chyba jest na chwilę obecną niezgodna z zapisami prawa.
Proszę nie wciągaj Armina w tą dyskusję, bo ten temat jego nie dotyczy całkowicie i nie on im tu mowa, chłopak jest poza jakby tym tematem.
Czym innym jest posiadanie tego koncertu na własny użytek, a czym innym ewentualne rozpowszechnianie z tzw. zyskiem, na szczęście taka opcja nie dotyczy obecnych tu forumowiczów więc temat chyba jest oczywisty.
Robisz powiązanie dwóch odrębnych spraw jak ponowne odsłuchanie koncertu ze sprawą opisaną kilka zdań wyżej.
Wierzę mocno, że należysz do tych osób jak piszesz : "poslucham bootlega, spodobaja mi sie kawalki, kupie nowa plyte.", z autopsji wiem, że na 100 osób akurat raptem 10 kupi a 90 ściągnie po czasie z neta.

eMka_ pisze:Dariusz widocznie nie rozumie zasady altruizmu - widzę u Ciebie przepaść między nagrywaniem dla użytku własnego, a zarabianiem na rozpowszechnianiu tych treści, nie wiem czy dobrze?

Są jednostki, które rejestrują, a później udostępniają innym - w zamian za co? W zamian za dobre słowo. A to już nie jest materializm :)

Ale spokojnie, "instytucja" Armina jest stroną godzącą oba przeciwstawne bieguny i jak Darku sam napisałeś, nie masz zamiaru nań naskakiwać, więc... A niech Kamil dzieli się swym dobrem z innymi.

Koniec z tym temacie, a w ogóle offtop się zrobił duży duży.

Prawda, nie mam zamiaru, tym bardziej, że sprawa została opisana przeze mnie ogólnie, a nie dotyczyła konkretnych osób, a już tym bardziej Armina czy innych którzy koncert przesłali do odsłuchania dalej.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Pozdrawiam
dariusz30t
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » śr gru 29, 2010 9:35 am

kuba-piotrowice pisze: Zreszta takie zazenowanie i bezsilnosc poczulem po przeczytaniu tych twojich rozwazan ze poddaje sie i az zal sie odezwac...

moja reakcja: http://i44.tinypic.com/2wcmfy8.jpg
"Nothingman... Isn't it something...?"
Awatar użytkownika
fate

Postautor: fate » śr gru 29, 2010 10:38 am

boston

Postautor: boston » śr gru 29, 2010 12:16 pm

dariusz30t pisze:Starsi fani, tacy jak ja którzy chodzili na koncerty Dżemu już w latach 80 z pewnością pamiętają te kultowe koncerty z Ryśkiem, kiedy w narkotycznym amoku, zapominał tekstów

Nie podoba mi się to jak piszesz o Ryśku. Pomimo ciężkiej choroby wkładał całe swoje serce w to co robił na scenie. I pomimo przeklętego nałogu był w tym najlepszy. Z tego co wiem wielokrotnie musiał wystąpić ze względu na zobowiązania zaciągnięte przez Zespół pomimo tego, że czuł się źle a nie dlatego, że tak Mu się podobało....

Wróć do „Koncerty”