[2011.02.19] Katowice - Spodek

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
Robert_K

Re: [2011.02.19] Katowice - Spodek

Postautor: Robert_K » sob lut 19, 2011 9:53 pm

Oj rewelacja była. Spróbuje jakieś filmy wrzucić dzisiaj :)
Kaaaamil

Postautor: Kaaaamil » sob lut 19, 2011 9:58 pm

Ja też wrzucam:) mam 3 chyba cale piosenki i fragmenty :)
Awatar użytkownika
fate

Postautor: fate » sob lut 19, 2011 10:01 pm

Kaaaamil pisze:Witam:) Właśnie wróciłem z koncertu:) na Lombard się troszkę spóźniłem, ale to co usłyszałem podobało mi się:) Potem na początku z małymi problemami technicznymi , ale w końcu się udało , nie trwało to długo ... Dżeeeem. Podobało mi się, Maciek wspomniał przy partyzancie , że jest na 1 miejscu radia trójki dzięki nam;d :) Dla mnie koncert mógłby trwać i trwać i trwać...cieszy mnie że usłyszałem np. Szarą Mgłę i Partyzanta. Dziękuje za koncert:) podam set listę mam nadzieje, że nic mi nie umknęło:)

-Koniecznie
-Kapelusz
-Gorszy dzień
-Powiał boczny wiatr
-Do kołyski
-Paw
-Harley
-Partyzant
-Mała aleja róż
-Szara mgła
-Do przodu
-Diabelski żart
-Wehikuł czas

bis

-Autsajder
-Whisky

Nie było cegły? A to dziwne. :D Ile grali?
Awatar użytkownika
Bzyku3

Postautor: Bzyku3 » sob lut 19, 2011 10:10 pm

Witam właśnie wróciłem z koncertowego szaleństwa.
Koncert udany chociaż wg mnie coś było nie tak z nagłośnieniem nie wiem czy perka czy bas ale coś nie brzmiało tak jak powinno, momentami tak jakby za skromnie.
Set lista bombowa dużo kawałków z nowej płyty ( która wg mnie jest najlepszą studyjną jaką nagrali chłopaki od 94 roku ).
Adam wielkie dzięki za tę wstawkę w harleyu na to czekałem była jeszcze lepsza jak na WOŚP-ie, duży szacunek.
Koncert ogólnie bardzo udany. Podobno szykuje się następny koncert dżemu w spodku i to w grudniu podobno razem z Lombardem i Perfectem.

Z dżemowym pozdrowieniem.

Partyzant na pierwszym miejscu - bombowo!!!!
maciek764

Postautor: maciek764 » sob lut 19, 2011 10:31 pm

Koncert udany chociaż wg mnie coś było nie tak z nagłośnieniem nie wiem czy perka czy bas ale coś nie brzmiało tak jak powinno

Z początku była trochę kupa, ja stałem z 4 metry od nagłośnienia więc może myślałem że po prostu w jakimś trefnym miejscu stoje czy coś, bo ledwie słyszałem bas i stopę, ale w połowie "Do kołyski" ktoś się chyba obudził bo wszystko już było ok. Od momentu wejścia na scenę do zejścia po bisie minęło 1,5h. Udanie było.
Kaaaamil

Postautor: Kaaaamil » sob lut 19, 2011 10:37 pm

Bzyku3 pisze:Witam właśnie wróciłem z koncertowego szaleństwa.
Koncert udany chociaż wg mnie coś było nie tak z nagłośnieniem nie wiem czy perka czy bas ale coś nie brzmiało tak jak powinno, momentami tak jakby za skromnie.
Set lista bombowa dużo kawałków z nowej płyty ( która wg mnie jest najlepszą studyjną jaką nagrali chłopaki od 94 roku ).
Adam wielkie dzięki za tę wstawkę w harleyu na to czekałem była jeszcze lepsza jak na WOŚP-ie, duży szacunek.
Koncert ogólnie bardzo udany. Podobno szykuje się następny koncert dżemu w spodku i to w grudniu podobno razem z Lombardem i Perfectem.

Z dżemowym pozdrowieniem.

Partyzant na pierwszym miejscu - bombowo!!!!

Zgodzę się wstawka Adama w harleyu była cudowna:) No Partyzant , nie trzeba już dużo mówić, geniusz:) już 3 filmiki wrzuciłem
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » sob lut 19, 2011 10:46 pm

Dzięki za te wrzuty, bardzo dobry dźwięk.

Pozdro!
Awatar użytkownika
Aga-ta

Postautor: Aga-ta » sob lut 19, 2011 11:59 pm

Witam
Właśnie wróciłam z sympatycznego koncertu i jeszcze milszego spotkania pokoncertowego w Leśniczówce.
Wszystko byłoby super, tylko znowu muszę- inaczej, CHCĘ pomarudzić na temat pływaków a raczej na temat stosunku Zespołu do nich....
Pomijam kwestię tak prozaiczną jak to, że przeszkadzają w odbiorze koncertu. Dziś byłam świadkiem jak dziewczyna stojąca obok mnie dostała prosto w twarz glanem! Ochrona wyciągnęła ją przez barierki. Dziewczyna twarz miała całą we krwi a w oczach przerażenie!!

Po raz kolejny odwołam się do przykładu Marka Piekarczyka, u którego ani podczas koncertów TSA ani projektu Źródło zjawisko pływaków nie występuje. Nawet jeśli coś zaczyna się dziać, Marek potrafi błyskawicznie zareagować i zamknąć temat.
Dla mnie niezrozumiałe jest to, że na Dżemie tak się nie da..... :(

pozdrawiam
Aga-ta

ps. Dziś przypomniał mi się koncert w Bielsku...... :evil:
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » ndz lut 20, 2011 2:40 am

Dziś byłam świadkiem jak dziewczyna stojąca obok mnie dostała prosto w twarz glanem! Ochrona wyciągnęła ją przez barierki. Dziewczyna twarz miała całą we krwi a w oczach przerażenie!!

Też to widziałem i myślę że Maciek (jako ten przy mikrofonie) zdecydowanie powinien na takie sytuacje zacząć reagować w końcu fani przychodzą na koncert się pobawić i mają prawo czuć się tam bezpiecznie.... a ochrona na to co dzieje się w tłumie stojącym pod barierkami nie ma przecież żadnego wpływu oni ledwo nadążają czasem tych pływaków odbierać.
Kwinto gg-6784791
OFC Skazani na Bluesa
k.zientkiewicz@skazaninabluesa.pl
Galerie
Kwinto - koncertowo http://picasaweb.google.com/Kwintokoncertowo
Tylko Dżem http://picasaweb.google.com/KwintoDZEMowo

Wiem, na pewno wiem, to już niedługo przyjdzie czas...
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » ndz lut 20, 2011 11:50 am

Aga-ta pisze:Witam
Właśnie wróciłam z sympatycznego koncertu i jeszcze milszego spotkania pokoncertowego w Leśniczówce.

Ja potwierdzam i dziękuję wszystkim obecnym na wszystkich tych wydarzeniach, włącznie z piątkowymi ;)
Fajnie było włączać antyKadilakowy wsteczny, zjeść se Pirógi, założyć FC świetnego zespołu Szatany i w ogóle itp ;)
a koncert Dżemu jak to zwykle bywa..zawodowy ;)
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » ndz lut 20, 2011 12:00 pm

Witam,
Kilka słów ode mnie.

Koncert Lombardu, bardzo dobry technicznie i pod względem nagłośnienia. Nowa wokalistka bardzo dobrze zgrała się z zespołem, chociaż jej głos prawie w 100 % przypomina głos Małgorzaty Ostrowskiej.

Co do koncertu Dżemu, co prawda nie była to powtórka 30 lecia ze Spodka, jednakże koncert oceniam jako dosyć dobry.
Pierwszy utwór Koniecznie nie powinien być grany na koncertach ponieważ nie wiadomo dlaczego zawsze wychodzi najgorzej z pośród wszystkich innych zagranych.
Pozostałe bardzo przyzwoicie, chociaż z nowym rokiem zastanowiłbym się na miejscu zespołu nad nowymi aranżami na koncercie, żeby nie powielać schematów z roku 2010 , chodzi o tzw. dodatkowe sola, czy wejścia rozpoczynające utwory, jak i końcówki.
Solówka Adama w Harleyu była bardzo dobra, chociaż jest już przewidywalna, że zawsze na koniec tego kawałka będzie zagrana - czas na zmiany.
Bis który rozpoczynał na "elektroakustyku" Jurek dosyć ciekawy, jednakże tu chyba też czas na zmiany bo ten schemat stali bywalcy koncertów znają, chociaż solówka była trochę inna niż dotychczas.

Ogólnie koncert bardzo dobry, jednakże przewidywalny, czyli dla kogoś kto idzie setny raz z rzędu, wszystko staje się takie oczywiste, chociaż chciałoby się, żeby zespół czymś zaskoczył.
Natomiast dla kogoś kto był pierwszy raz z pewnością było to niesamowite przeżycie.
Brakowała mi Stracha , Jak malowany Ptak, oraz Kaczora, poza tym wszystko zagrane porządnie jak na Dżem przystało.
Nagłośnienie ok , słyszalny klawisz, czysto przejrzyście bas, wyraziście gitary, bębny jak należy, wokal przyzwoicie.

Odnośnie nagłośnienia, niestety Spodek ma taką niefortunną specyfikę, że na wprost słychać zdecydowanie czyściej niż po bokach, żeby mieć ekstra doznania słuchowe to niestety trzeba być gdzieś na wysokości tzw. Loży.

Co do słuchaczy, sorry, ale wielu chyba pomyliło się z powołaniem.
Loża jak zwykle drętwa, chociaż wielokrotnie miałem przyjemność w niej zasiadać, to oprócz wygodnych siedzeń reakcje osób tam zasiadających na doznania muzyczne po prostu są żadne.
Wiele osób zaczęło wychodzić w trakcie, żeby być pierwszymi przy wyjeździe samochodem - wiem, że tego komentarza nie przeczytają, ale po co w ogóle chodzicie na koncerty - trochę szacunku dla artystów.

Kończąc - ochrona, nie wiem o co chodzi ale firma Fosa, się do tego nie nadaje, zachowanie napakowanych bezmózgich w większości ochroniarzy było żałosne, uczcie się kochani od innych firm ( nie będę robił krypto reklamy)

Ogólnie dziękujemy Lombardowi za dobry koncert, oraz Dżemowi za powrót do niedalekich wspomnień z 30-lecia.
Pozdrawiam wszystkich fanów.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Polecam http://www.skazaninabluesa.pl
http://www.deeppurple.com.pl

Pozdrawiam
dariusz30t
e-mail : d.tajer@skazaninabluesa.pl
Awatar użytkownika
Aga-ta

Postautor: Aga-ta » ndz lut 20, 2011 1:39 pm

dariusz30t pisze:Kończąc - ochrona, nie wiem o co chodzi ale firma Fosa, się do tego nie nadaje, zachowanie napakowanych bezmózgich w większości ochroniarzy było żałosne, uczcie się kochani od innych firm ( nie będę robił krypto reklamy)

Darek
Wczorajszego koncertu nie ochraniała Fosa, a przynajmniej nie pod sceną... Tam byli panowie z Fokusa. Pierwszy raz widziałam ich na koncercie i może brak im doświadczenia. Ale tak jak napisał Krzysztof, oni tylko reagują na skutki pewnych zachowań.

pozdrawiam
Aga-ta
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » ndz lut 20, 2011 1:42 pm

Aga byli ludzie zarówno z Fosy jak i z Fokusa;)
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » ndz lut 20, 2011 2:47 pm

Kwinto2 pisze:
Dziś byłam świadkiem jak dziewczyna stojąca obok mnie dostała prosto w twarz glanem! Ochrona wyciągnęła ją przez barierki. Dziewczyna twarz miała całą we krwi a w oczach przerażenie!!

Też to widziałem i myślę że Maciek (jako ten przy mikrofonie) zdecydowanie powinien na takie sytuacje zacząć reagować w końcu fani przychodzą na koncert się pobawić i mają prawo czuć się tam bezpiecznie.... a ochrona na to co dzieje się w tłumie stojącym pod barierkami nie ma przecież żadnego wpływu oni ledwo nadążają czasem tych pływaków odbierać.

ja bym nie odbierał, spadnie raz drugi na ryj i po problemie ;)
ufoq

Postautor: ufoq » ndz lut 20, 2011 3:40 pm

dariusz30t pisze:Co do słuchaczy, sorry, ale wielu chyba pomyliło się z powołaniem.
Loża jak zwykle drętwa, chociaż wielokrotnie miałem przyjemność w niej zasiadać, to oprócz wygodnych siedzeń reakcje osób tam zasiadających na doznania muzyczne po prostu są żadne.
Wiele osób zaczęło wychodzić w trakcie, żeby być pierwszymi przy wyjeździe samochodem - wiem, że tego komentarza nie przeczytają, ale po co w ogóle chodzicie na koncerty - trochę szacunku dla artystów.

Chyba nie wiesz z jakiej ''okazji'' był ten koncert zorganizowany ... Była to impreza zamknięta dla zakładów pracy ,które chcąc nie chcąc musiały ''odbebnić'' ten czas będąc na koncercie . 80% do byli przypadkowi ludzie ,więc nie rozumiem o co Ci chodzi . pzodrawiam

Wróć do „Koncerty”