[2011.02.19] Katowice - Spodek

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
serenity

Re: [2011.02.19] Katowice - Spodek

Postautor: serenity » ndz lut 20, 2011 5:41 pm

Aga i Kwinto! Całkowicie popieram Wasze wypowiedzi. Już wiele razy narzekałam na pływaków i nic się w tej kwestii nie zmienia. Zawsze miałam nadzieję, że wreszcie zespół jakoś na to zareaguje. Panowie, czyżby Wam nie zależało na bezpieczeństwie swoich wiernych fanów :?: Przecież czasem wystarczy jedna wypowiedź tak jak u wspomnianego przez Agę Marka Piekarczyka (swoją drogą ciekawe jest to, że TSA grają cieższą muzykę a jednak obywa się bez pływaków) i koncert odbywa się w bezpiecznej atmosferze a człowiek może porozkoszować się muzyką i wyjść z koncertu szczęśliwy, bez uszczerbku na zdrowiu.
A co do koncertu w Bielsku to do tej pory ręce załamuję jak sobie przypomnę wariatów pływających na Modlitwie :shock: :cry:

Pozdrawiam
Iva
Awatar użytkownika
margaret
Kontaktowanie:

Postautor: margaret » ndz lut 20, 2011 6:02 pm

dariusz30t pisze:Ogólnie koncert bardzo dobry, jednakże przewidywalny, czyli dla kogoś kto idzie setny raz z rzędu, wszystko staje się takie oczywiste, chociaż chciałoby się, żeby zespół czymś zaskoczył.
Natomiast dla kogoś kto był pierwszy raz z pewnością było to niesamowite przeżycie.

Właściwie to mam podobne odczucia... :)
To było do przewidzenia, że będzie przewidywalnie, ale mimo to zawsze jest nadzieja na niewielki element zaskoczenia-o, i nawet się zrymowało ;)

ufoq pisze:
dariusz30t pisze:Co do słuchaczy, sorry, ale wielu chyba pomyliło się z powołaniem.
Loża jak zwykle drętwa, chociaż wielokrotnie miałem przyjemność w niej zasiadać, to oprócz wygodnych siedzeń reakcje osób tam zasiadających na doznania muzyczne po prostu są żadne.
Wiele osób zaczęło wychodzić w trakcie, żeby być pierwszymi przy wyjeździe samochodem - wiem, że tego komentarza nie przeczytają, ale po co w ogóle chodzicie na koncerty - trochę szacunku dla artystów.

Chyba nie wiesz z jakiej ''okazji'' był ten koncert zorganizowany ... Była to impreza zamknięta dla zakładów pracy ,które chcąc nie chcąc musiały ''odbebnić'' ten czas będąc na koncercie . 80% do byli przypadkowi ludzie ,więc nie rozumiem o co Ci chodzi . pzodrawiam

Ale przy "okazjach" bardziej dżemowych też się tak czasami dzieje-np cudowny koncert w Rudzie, zespół wychodzi bisować, a na sali zostaje 1/4 publiczności... ;)

Co do pływaków, to pomysł Adiego choć niezbyt humanitarny, jak na razie wydaje się być najskuteczniejszy...
"...Doesn't the ground swollow me when I die, or the sea if I die at sea..."

Postautor: Gość » ndz lut 20, 2011 6:04 pm

Witam:) Ja zgodzę się z zdaniem Dariusza,i nakłaniam serdecznie do "ubarwienia" set-listy,bo na koncertach czuję się jakbym słuchał "x" razy kawałów o blondynkach.Wracając do koncertu "Lombardu" mnie nie przekonał muzycznie,ale wielki plus,za połączenie koncertu z urywkami teledysków,i krótkim video...Zrobiło to dla mnie wrażenie.A teraz Dżem,koncert był dobry."Koniecznie" zauważył to Dariusz i ja że stracił na koncertach swą lekkość,oraz wokalnie wypadł słabo,brak zabawy ironii w tym utworze...To na tyle złej krytyki.Łza zakręciła się w mym oku,w "Do Kołyski",oraz perełce tego koncertu "Szarej Mgle",to ekstaza uczuć.Dawno nie słyszany przeze mnie "Paw",porwał mnie swą muzyką do tego ogrodu,pełen "umarłych kwiatów","Aleja Róż" mam sentyment ogromny do tego utworu i me serce się raduję gdy zawsze może go usłyszeć:),"Partyzant" piękny utwór-najlepszy utwór napisany obok "To Wszystko Co Mam" przez Macieja,w wersji live" brzmi również pięknie,resztę można usłyszeć często usłyszeć na koncertach,więc nie będę się rozpisywał o ich doskonałości:)Brakło mi "Skazanego..." ładnie by to zwieńczyło nie codzienny występ Dżemu w Spodku:)Do Zobaczenie gdzieś na Trasie:)
RobertS

Postautor: RobertS » pn lut 21, 2011 9:38 am

Dżem dobry...

"Pływacy" - zjawisko z którym tylko my możemy sobie poradzić. Rozmawiałem o tym i napisałem do zespołu, jeżeli i Wy będziecie "cisnąć" temat może wymusimy na Maćku zachowanie podobne do M. Piekarczyka. To był nasz nasty koncert dopiero ,ale na żadnym nie było tak niebezpiecznie, nawet w Radomiu(pomimo ścisku). Jeździmy rodzinnie z 12letnią córką. Ta dziewczynka to właśnie nasza Ania - ma założone dwa szwy na twarzy i już czuje się dobrze... Problemem nie był glan, ale upadek pływaka za barierką (ochroniarz nie zdążył...) i przyciśniecie twarzy Ani do barierki. Osobny temat to debilny pomysł zamontowania banerów na barierkach ostrymi jak brzytwa ściągami z plastiku.
Może nowy wątek o "pływakach". :idea:

Niech Dżem będzie z Wami
RobertS
Awatar użytkownika
margaret
Kontaktowanie:

Postautor: margaret » pn lut 21, 2011 11:58 am

RobertS pisze:jeżeli i Wy będziecie "cisnąć" temat może wymusimy na Maćku zachowanie podobne do M. Piekarczyka.

Wymuszać...? Taka reakcja powinna być naturalna... tym bardziej, że nie był to odosobniony przypadek:(
Nie wiem jak wyglądała sprawa z tymi banerami, ale przy elementach mocujących barierki pomiędzy sceną też można postawić kilka pytajników. Ochrona z jednej strony miała ułatwione zadanie-nie musiała niczego podtrzymywać, ale upadek na takie rurki mógł się skończyć tragicznie a i reagowanie panów w mundurkach było opóźnione...

Pozdrowienia ciepłe dla Twojej Ani, mam nadzieję, że nie zraziła się do DŻEMowania :)
"...Doesn't the ground swollow me when I die, or the sea if I die at sea..."

Postautor: alegorn » pn lut 21, 2011 12:32 pm

ja bym na twoim miejscu Robercie, jesli jestes zdecydowany cos z tym zrobic - poszukalbym porady prawnika i pociagnal do odpowiedzialnosci organizatora i plywaka.
mysle ze mala ma szanse na spore odszkodowanie, ktore mowiac szczerze - należy jej sie, a dzieki temu moze ktos w koncu wyciagnal by jakies sensowne wnioski w tej sprawie.

takze oberwalem kiedys z glana, ja i dziewczyna obok(mimo ponad 20cm roznicy wzrostu!), - skonczylo sie tak ze po dwu-trzech sekundach mialem juz goscia na ziemi i szczerym zamiarem wyrownania rachunku, szczescie jego (moje pewenie tez), ze po przywroceniu mu odpowiedniego swiatopogladu(sprowadzeniu do parteru) gosc sie zreflektowal i przeprosil.

przekaz Ani usciski od nas, z zyczeniami szybkiego powrotu do zdrowia...

pozdrawiam,
Jacek.

ps ziemniak, smar, borys - przeslijcie Ani jakiegos pluszaka od nas i byc moze zespolu jesli taka bedzie wola..
Trzy lustra
Trzy pytania które
Przewiercają mnie do dna
Ta dziura jest głębsza od duszy
[m]
RobertS

Postautor: RobertS » pn lut 21, 2011 12:54 pm

Dżem dobry.

Dzięki Wam za wsparcie - z pewnością tak tego nie zostawię... A propos - założyłem nowy temat związany z "pływakami", ale moderatory :twisted: przeniosły go do Hyde Parku, może i słusznie... zapraszam do szerszej dyskusji oraz wymiany poglądów i sposobów na przetrwanie.
A tak niewinnie :twisted: , to zauważyłem, że mocno potaniały paralizatory elektryczne :wink:

Niech Dżem będzie z Wami.
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » pn lut 21, 2011 7:49 pm

Coś widzę że temat pływaków nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem .... czy wasze milczenie oznacza akceptacje takich zachowań ??? Jakoś ciężko mi w to uwierzyć.
A tych co tym razem w Spodku nie byli zapraszam do galerii DZEMowej na trochę zdjęć z tego w sumie muzycznie bardzo udanego koncertu,szkoda tylko że tak pechowego dla naszej młodej fanki.
Aniu trzymaj się dzielnie i do zobaczenia na koncertach :)
Kwinto gg-6784791
OFC Skazani na Bluesa
k.zientkiewicz@skazaninabluesa.pl
Galerie
Kwinto - koncertowo http://picasaweb.google.com/Kwintokoncertowo
Tylko Dżem http://picasaweb.google.com/KwintoDZEMowo

Wiem, na pewno wiem, to już niedługo przyjdzie czas...
Awatar użytkownika
Chanel

Postautor: Chanel » pn lut 28, 2011 4:16 pm

Jak miło powspominać ten koncert! :)
Ja stałam bardzoooo blisko sceny obok dwóch "dziewczynek"(nie wiem czy po 15 lat miały), które cały koncert przeżyły w zachwycie nie nad muzyką, ale nad urodą wokalisty :D Pomijając ten fakt koncert Dżemu niezwykle udany! Najbardziej zachwycił mnie "Paw" i niesamowity "Partyzant". Nie sposób nie wspomnieć o piosence "Harley mój" czy "Do kołyski"(na samo wspomnienie mam ciarki) :D "Szara mgła" była rewelacyjna szkoda, że gdy Maciek zaczął grać na harmonijce wstęp jakiś bałwan krzyczał do mojego ucha, domagając się innej piosenki.

pomijając fakt, że większość ludzi znalazło się z przypadku co mnie nie dziwi koncert jak najbardziej rewelacyjny.

A Lombard mnie rozczarował :/

Aaaaaaaaaaaa! Najlepszy był Pan Strażak, który wszedł na scenę po Lombardzie :D
"Wolność-to ta najjaśniejsza z gwiazd
Promyk słońca w gęsty las, nadzieja...
A wolność-to wśród mądrych ludzi żyć
Widzieć dobroć w oczach ich i szczęście...
Wolność-to królestwo dobrych słów,
mądrych myśli, pięknych snów,
to wiara w ludzi..."

Wróć do „Koncerty”