[2011.09.02-03] Kalisz - V Festiwal Muzyczny im. P. Bergera

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
MICKI

Re: [2011.09.02-03] Kalisz - V Festiwal Muzyczny im. P. Bergera

Postautor: MICKI » ndz wrz 04, 2011 7:46 pm

Awatar użytkownika
2ptac

Postautor: 2ptac » ndz wrz 04, 2011 10:18 pm

dlatego czasem warto żyć...
kuba-piotrowice

Postautor: kuba-piotrowice » pn wrz 05, 2011 12:50 am

Dawno nic tu nie pisałem to sie wreszcie odezwe :mrgreen:

Gienek bardzo fajny koncert, nie spodziewałem sie, że na scenie dają takiego czadu, biorąc pod uwage występy w pewnym programie tv. Bardzo bluesowo, spontanicznie, trafny wybor na ten festiwal. Jakby nie jego koncert bym był nieźle wkurzony że sie wybierałem tyle kilometrów :D Ja sie nie nudziłem wcale na Gienku, w przeciwieństwie do Dżemu... :shock: Nie pierwszy, nie drugi słyszałem symfonicznie, ale ten zdecydowanie najgorszy. Fajnie zaczęte Drogą do Nieba, zrobiło się sentymentalnie, a potem wszystko siadło. Nagłośnienie jak na taką arene było poprostu złe. Orkiestra brzmiała płasko, czegoś im brakowało, nie było takiej swobody, zgrania jaką prezentowała orkiestra A.Marko choćby. No ale motyw z graniem znanych rockowych coverów symfonicznie zacny :mrgreen: Wracając do Dżemu. Kontakt z publiką Maćka wyjątkowo marny, kilka dosyć słyszalnych wpadek gitarowych. Pan Adam widać nie w formie tego dnia, ale w końcu" Każdemu to zdarza się, Mieć czasem ten gorszy dzień" :lol: W miejsu w ktorym stałem, wcale klawisze nie były uwydatnione, wręcz przeciwnie, gdzieś tam z tyłu, ledwo było słychać. Orkiestra przytłaczała kapele i to nie w pozytywnym sensie, nie była takim fajnym tłem, uzupełnieniem, jak podczas wcześniejszych symfonicznych koncertów. Nie czułem że to festiwal PAWŁA BERGERA, ani przez miejsce, atmosfere (masa przypadkowych ludzi, ktorzy przyszli chyba zobaczyć co sie w mieście ciekawego dzieje, jak by nie P.Baron na początku to mozna by o tym zapomnieć) a muzycznie przede wszsytkim, brakło czegoś w setliście co mogło by świadczyć, ze ten koncert jest wyjątkowy, pod koniec słysząc Harleya stwierdziłem, że nie wytrwam do końca i wyszedłem.
Organizacyjnie festiwal tak sobie... Bardzo średnio... W porównaniu z innymi imprezami na ktorych byłem w ostatnim czasie, to nawet tragicznie... :lol: gastronomia to jakiś śmiech. A organizacja ochrony, wpuszczania ludzi, kolejki az za arene to nieporozumienie. Miejsce tez uwazam, nie na festiwal upamiętniający taką osobowość, a na zwykły koncert, w sali duszno, mało komfortowo.
Dziękuje za towarzystwo tym co wiedzą ze to do nich( :wink: ), a reszta srednio mnie obchodzi. Utwierdzam sie tylko w przekonaniu nie zapisywania się formalnie do ofc i identyfikowania się z pewnymi ludźmi. Niby tacy wszystcy zgrani i solidarni, a jak co do czego przyjdzie to...
amen.
karolina92

Postautor: karolina92 » pn wrz 05, 2011 8:20 pm

Jestem zachwycona tym koncertem, niestety nie mogłam zobaczyć go na żywo :( Znam go więc trochę z nagrań znajomych, trochę z YouTube, a trochę z tego co usłyszałam prawie "na żywo" czyli przez telefon. Szczególnie podobało mi się to, jak Panowie wykonali "Modlitwę" i "W drodze do nieba" . Dalej pozostaje pod wrażeniem Modlitwy i słucham jej wciąż i wciąż i wciąż na nowo... :) Podesłałam linka z tym właśnie utworem dobremu znajomemu, a on prosił żeby podzielić się jego opinią na forum i (tak Leszku) mimo iż nie zgadzam się z nią za bardzo oto ona:

"Faktycznie wykonanie, głównie Modlitwy jest fantastyczne.
Ja staram sie być sprawiedliwy, jak kiedyś trochę "ustawiałem" Maćka, tak teraz muszę go pochwalić.
Śpiewa jak powinien i na co go naprawdę stać- czyli super!!!
Teraz: Niech to nie zabrzmi jak teoria spiskowa,..Śpiewa świetnie, bo skończyła się chałtura Krzyżacy oraz nie wypija w czasie koncertu - 7 (siedmiu) piw jak w Rucianem - 10 lipca.
Dżem wypada z orkiestrą prawie tak dobrze jak Cree na 15-lecie.
Jest taka zasada- Im zespół ma wiecej liderów( wybitnych muzyków) - to trudniej im grać z orkiestrą- gdyż chcą się "pokazać"
Jeżeli się zaprasza Orkiestrę ,to powinna być ona słyszlna przynajmniej równorzędnie z zespołem.
W Cree jest to ustawione fantastycznie...
W Dżemie średnio....
Wyjątek to,stary koncert z Jackiem Dewódzkim- koncert z orkiestrą świetny, no ale Dżem w tym okresie był trochę "spłaszczony"
po śmierci Ryśka i chłopaki nie próbowali kozakować na scenie.
Bardzo dobry przykład, in plus, to koncert Deep Purple z Orkiestrą - tytuł ,jak źle pamietam "Made in Japan"- ale głowy nie dam;-)
Maciek w Kaliszu śpiewa, podobnie dobrze, jak na płycie-"Pamięci Pawła Bergera",
To na razie tyle,
Pozdrawiam Serdecznie,
Leszek"
nie szukaj prawdy w snach, gdy ją wokół masz ...
W_Jola

Postautor: W_Jola » pn wrz 05, 2011 8:25 pm

Czy ktoś ma fotki z piątkowego wieczoru festiwalowego w pubie Be-Ka?? Zapodajcie link.
Awatar użytkownika
alembik

Postautor: alembik » ndz wrz 11, 2011 8:31 pm

Awatar użytkownika
MICKI

Postautor: MICKI » ndz wrz 11, 2011 10:08 pm

Dzięki Jarku za fotki

Wróć do „Koncerty”