Festiwal Ryśka - Chorzów 2012

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

bea112

Re: Festiwal Ryśka - Chorzów 2012

Postautor: bea112 » pn lip 30, 2012 10:24 pm

Jak czytam te wszystkie posty jak było na tym festiwalu to żałuje że mnie tam nie było.:(
Owszem jeszcze nigdy tam nie byłam ale mam nadzieje, że może uda mi się jakoś zorganizować i tam pojechać... Może za rok :/
Strasznie chciałabym tam być. Już czuję tą atmosferę :)

Ale jeśli ma ktoś może jakieś nagrania z tego koncertu to jeśli by ktoś mógł to bardzo bym chciała je zobaczyć :)
pycia93

Postautor: pycia93 » pn lip 30, 2012 11:03 pm

bea112 pisze:Jak czytam te wszystkie posty jak było na tym festiwalu to żałuje że mnie tam nie było.:(
Owszem jeszcze nigdy tam nie byłam ale mam nadzieje, że może uda mi się jakoś zorganizować i tam pojechać... Może za rok :/
Strasznie chciałabym tam być. Już czuję tą atmosferę :)

Ale jeśli ma ktoś może jakieś nagrania z tego koncertu to jeśli by ktoś mógł to bardzo bym chciała je zobaczyć :)

Ja też żałuję. W przyszłym roku jestem na 100% i to będzie mój pierwszy raz. Już się nie mogę doczekać!

Dzięki wielkie wszystkim za relacje i chcę więcej! :)
Awatar użytkownika
2ptac

Postautor: 2ptac » pn lip 30, 2012 11:38 pm

właśnie udało mi się dotrzeć do domu, choć koncert skończył się dobę temu... moje odczucia po festiwalowe:
- pogoda nas uraczyła - pierwszy raz nie wiem od ilu lat nie lało... miodzio.
- set koncertowy Dżemu mnie powalił,z każdym utworem... świetnie chłopaki zagrali. jestem mega zbudowana i pozytywnie zaskoczona interakcją Maćka i widowni. czad!! dawno nie słyszałam takich rozśpiewanych ludzi. jak dla mnie koncert naprawdę świetny... Dzień w którym pękło niebo - rozwałka kompletna! ach !! :)
- koncert Cree mnie się podobał choć byłam masakrycznie zmęczona. jednak pobudka o 6.30 i cały dzien na słońcu mnie pokonały. ale nie szkodzi. po koncercie szybki chyc do Siemianowic i błogi odpoczynek :D

- nasze stoisko OFC - moim zdaniem było ok!! Dzięki Aga-ta za logistykę to zdecydowanie pomogło!! Turniej Badmintona (Dawid dobrze napisałam?) i gra terenowa spełniły w 100% swoją rolę. atmosfera pozytywna. cieszę się że mogłam być tam z Wami.

dla mnie też takim niesamowitym akcentem było spotkanie Zbyszka Szczerbińskiego :) lubie tego gościa :D choć stylizacje Bena już dawno podbiły moje serce :D
Wielkie dzięki dla tych, z którymi dane było mi przebywać :)

a teraz pakowanko i jutr wyjazd do Bośni i Hercegowiny...

houk!!

2Ptac - Marta :)
dlatego czasem warto żyć...
RRadziej

Postautor: RRadziej » wt lip 31, 2012 5:25 pm

Witam wszystkich. Ja też miałem ten zaszczyt, aby towarzyszyć moim idolom na kolejnym festiwalu. Było zaje...fajnie! Przez chwilę znowu miałem 18-naście lat... Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » wt lip 31, 2012 11:48 pm

A macie, stworzyłem - bo na stronie trzeba trochę na licznik czekać:

http://festiwalryska.cba.pl/

:)
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
ola62

Postautor: ola62 » śr sie 01, 2012 1:02 pm

Superrr! To odliczamy, w przyszłym roku będę na pewno! :D
Wspaniałe miejsce, cudowni otwarci ludzie, piękna muzyka!
Żal było wyjeżdżać ! :D Pogoda nam dopisała i humory też!
Miło było się spotkać i porozmawiać ze znajomymi. Poznałam wiele pozytywnie zakręconych -skazanych na bluesa :D
Widzimy się za rok na Polach Marsowych ! :D Śląsk jest blisko :)))))
Awatar użytkownika
sianokosik

Postautor: sianokosik » śr sie 01, 2012 8:41 pm

kikan pisze: Smutno mi z powodu Harlemu, że nie ma już Wolbacha. To już nie to samo. A nowy utwór jak dla mnie porażka.

Tu się mogę tylko podpisać...

A sam Dżem, palce lizać. Niewinni zwłaszcza. Wpadłam w taki amok, że nawet babce za mną uszło na sucho poparzenie mnie petem.
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » śr sie 01, 2012 9:47 pm

To tak jak obiecałem już piszę, chociaż nie tak długo jak chciałem bo zaraz mknę na Bałkany ;)

Festiwal był cudowny - i pod względem ludzi i pod względem muzycznym.
Z koncertów najbardziej podobał mi się Harlem, Zdrowa Woda, Cree oraz wiadomo - Dżem, który dał rewelacyjny koncert - w końcu doczekałem się tych Niewinnych, nie mogłem do dzisiaj praktycznie mówić.
Ale i reszta zespołów dawała radę - koncerty konkursowe miło mnie zaskoczyły, chociaż i tak uważam że powinno wygrać 20 mil od miasta. Tak patriotycznie ;)
Muzycznie jestem też bardzo zadowolony z jam session w Leśniczówce - byłem w sobotę, było fajnie, a w niedzielę podobno się nic za bardzo niestety nie działo.
A co do ludzi, to tak jak rok temu byli cudowni, spotkałem ludzi których już znałem - tych z którymi co jakiś czas się widuje i mam kontakt oraz tych których rok nie widziałem. Oprócz tego poznałem też masę nowych ciekawych osób. No i sławnego Armina z Youtube ;)

No to ode mnie tyle.
Dzięki za wspólną zabawę i do zobaczenia - najpóźniej za rok, ale mam nadzieję że z większością uda się wcześniej :)

Pozdrawiam,
Arek
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
boston

Postautor: boston » czw sie 02, 2012 8:36 am

Arku, dzięki za relację!!
Niezapomnianych, wspaniałych wakacji!! :lol:
Karolu

Postautor: Karolu » czw sie 02, 2012 12:39 pm

ArekJ pisze:sławnego Armina z Youtube ;)

eee...to On już nie z Lędzin tudzież z ColoradoCity ? :shock:
Akinom

Postautor: Akinom » czw sie 02, 2012 8:27 pm

A to moje dźwiekowe wspomnienie z festiwalu:
Jam session pod oczkiem po koncercie Dżemu:
http://www.youtube.com/watch?v=HfWFHI8e0og
http://www.youtube.com/watch?v=y5U3ieSFMhM&feature=plcp
I jeszcze prawie godzina innych filmików z dwóch dni grania do 7 nad ranem.
Za każdym razem myślę, że już lepiej być nie może, a jednak jest.
Fenomenalny koncert Cree z saksofonem i energetyczny Harlem z gościnnym udziałem Balcara i Styczyńskiego to moje muzyczne numery jeden. Dżem jak zawsze długo i odświętnie, ale w tym roku mam pewien niedosyt numerów z Bastkiem- po Jesionach już się przeraziłam że w ogóle nie wyjdzie.
A tak poza scenicznie to znów cała masa magicznych, wspaniałych ludzi, którzy najpierw do 12 nocy pomagają mniej lub bardziej udolnie w rozkładaniu namiotu, potem śpiewają z tobą po koncertach do 7 nad ranem a na koniec częstują śniadaniem i winem własnej roboty.
Cytując Łyczka (jeśli przekręciłam coś to przepraszam) od Leszka Cichońskiego: "Tu jestem w domu chociaż mieszkam daleko stąd".
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » czw sie 02, 2012 8:42 pm

Karolu pisze:

eee...to On już nie z Lędzin tudzież z ColoradoCity ? :shock:

Prowadzę koczowniczy tryb życia..

Akinom pisze:Cytując Łyczka (jeśli przekręciłam coś to przepraszam) od Leszka Cichońskiego: "Tu jestem w domu chociaż mieszkam daleko stąd".

Dokładnie!:
http://www.youtube.com/watch?v=UG_AE0zBV7M
Akinom

Postautor: Akinom » czw sie 02, 2012 11:21 pm

Armin pisze:
Karolu pisze:

Akinom pisze:Cytując Łyczka (jeśli przekręciłam coś to przepraszam) od Leszka Cichońskiego: "Tu jestem w domu chociaż mieszkam daleko stąd".

Dokładnie!:
http://www.youtube.com/watch?v=UG_AE0zBV7M

Myślę, że tym jednym zdaniem wyraził to co czujemy tam wszyscy i co jest sensem tego festiwalu. A ty Arminie jak zawsze na stanowisku i jak zawsze gotowy uwieczniać piękne chwile :)
Awatar użytkownika
olusia11

Postautor: olusia11 » pt sie 03, 2012 8:42 pm

może tutaj będzie ktoś wiedział- w okolicach Warki kręcił się jakiś fotograf, który podchodził do stolików i robił zdjęcia, mówił, że jest z portalu Rock and roll i że będzie je można potem znaleźć w internecie... jednak szukałam i jakoś mi się nie udało tego znaleźć :P jakby ktoś znał adres strony, to podajcie ;)
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » ndz sie 05, 2012 6:46 pm

Takie sobie,ale jeśli ktoś ma ochotę to zapraszam .... https://picasaweb.google.com/1133624114 ... zestrodze#
Kwinto gg-6784791
OFC Skazani na Bluesa
k.zientkiewicz@skazaninabluesa.pl
Galerie
Kwinto - koncertowo http://picasaweb.google.com/Kwintokoncertowo
Tylko Dżem http://picasaweb.google.com/KwintoDZEMowo

Wiem, na pewno wiem, to już niedługo przyjdzie czas...

Wróć do „Koncerty”