[2012.10.12] Olsztyn

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
patpul

[2012.10.12] Olsztyn

Postautor: patpul » ndz sie 12, 2012 6:30 pm

Według informacji zawartych na plakatach, zespół pojawi się w hali Urania. Liczę, że nie będzie jak na Perfekcie, czyli nikomu nie przyjdzie do głowy, żeby postawić krzesełka przed sceną. Ale na koncertach robionych przez Waldemara więcka, na których byłem w moim regionie nic takiego nie miało miejsca. Bilety pewnie będą po 50-60 PLN jak znam życie.
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
najma

Re: [2012.10.12] Olsztyn

Postautor: najma » sob sie 18, 2012 2:58 pm

wiadomo czy koncert będzie akustyczny czy elektryczny?
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » czw sie 30, 2012 2:04 pm

Nigdzie nie ma żadnych informacji na ten temat, więc nie sądzę, żeby było jakieś kombinowanie. Uważam, że tradycyjne granie.
Bilety od 45 do 80 pln.

Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » czw paź 11, 2012 10:18 pm

Ktoś jakiś bifor/after?:)

Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » sob paź 13, 2012 7:45 am

Tripla zaliczam :D
Trzeci post pod rząd, co na to administracja tego zacnego forum?:> Widocznie w Olsztynie nie ma nikogo innego zadżemiałego.

Po roku nieobecności (ONB 2011) Dżemy znów zagościły u Krzyżaków, z niezłym skutkiem zresztą.
W porównaniu z koncertem zagranym dzień wcześniej w Białymstoku kapela wyszła na scenę 10 minut po czasie, nie 45 - jak wyczytałem w jednym z tamtejszych portali (choć Adam przed graniem zdecydowanie temu zaprzeczał:P). Niemniej nawet te 10 minut to i tak w czasie mojej ostatniej bytności na koncertach najsłodszej kapeli to wyjątkowo skromnie:P
Zgodnie z obietnicą złożoną Zbyszkowi (ukłony i podziękowania za "kij" :D), to raczej koniec smędzenia;)

Setlista (zgodnie z pamięcią, niekoniecznie z kolejnością - zgadza się początek, czyli cztery pierwsze, koniec, czyli dwa oraz bisy:P)
1. Detox
2. Czarny kapelusz
3. Do przodu
4. Gorszy dzień
5. Do kołyski
6. Kim jestem
7 Partyzant
8. Dwa piwa (zaskoczenie, bo w sumie dawno nie słyszałem nic z czasu Jackowego)
9. Bujam się
10. Strach
11. Harley
12. Boczny wiatr
13. Wehikuł
14. Victoria

Bis I

15. Diabelski żart
16. Kaczor
17. Czerwony (Jurek robiąc podchody najpierw - w moim, i nie tylko, odczuciu - zagrał "Ten o tobie film", później Słodką, aż w końcu stało się nieuchronne...;) )

Bis II

18. Autsajder
19. Whisky

Wydaje mi się, że nic nie opuściłem, jeśli jest inaczej, proszę o poprawkę.
Zbyszkowi udało się raz zgubić pałeczkę, Adamowi tymczasem tuż przed swoim solo (bodaj) w "Strachu" podczas podejścia do skraju sceny wypiąć gitarę, więc po szesnastkowej pauzie, która nastąpiła po solo Jurka, ten podjął jeszcze na frazę temat:)
Wydaje mi się, że "Do przodu" i "Partyzant" zagrane nieco za wolno w porównaniu z albumowymi odpowiednikami. Poza tym Jurkowi zdarzało się mylić progi, ale nie było to jakoś mega rażące. Były dysonanse, ale nieznaczne;)
Nie dopytywałem (chłopcy po sztuce byli bardzo zmęczeni w większości) dlaczego Maćkowi zdarzyło się zjebać jak burą sukę "łysego", który stał naprzeciwko niego, tuż przy barierce. Ale raczej nie w żartach to było, bo Styka mało nie zabił typa swoim "serdecznym" spojrzeniem...
Przy Adamowych popisówkach podczas Harleya Jurek dosiadł się elegancko do Jasia Borzuckiego i sobie komentowali, Beno tymczasem dosiadł się do... stopy;)
Ogólnie sztuka na mocną czwórkę. Wydaje mi się, że w dobrym nastroju panowie wyszli do pracy. Wnioskuję po scenicznych zachowaniach, luzie, jaki z nich emanował i - w trakcie koncertu - niewidocznym zmęczeniu (co czasem bywa widoczne przy okazji końcówek dłuższych tras). Publiczność ożywiała się na evergreeny, przy okazji nowszych kompozycji słabawo było. Niemniej ten koncert utwierdził mnie w przekonaniu, że na dobrą sztukę w Olsztynie jest zapotrzebowanie i ludzie chętnie zapłacą pieniądze (nawet całkiem spore). Urania była wypełniona po brzegi, czego nie było choćby na niedawnym Perfekcie.

Przed koncertem, zgodnie z rozmową z Jasiem B., gdy chłopcy jechali do Białegostoku, obdarowałem ich piwem domowej roboty. Czekam na recenzję za co najmniej dwa tygodnie (Zbychu, przypomnij, proszę, o tym Jasiowi:P).

Chyba tyle dzień po.

Aaaaa. Pozdrowienia dla ekipy (m.in. elbląskiej), która po koncercie zjawiła się w pubie Sarmata. Szkoda, że barmanki nie udało się namówić na Dżem. Cóż, wszak "nie lubi", Zapewniam, że inni lubią i nie robią problemów:D

polarinho

Postautor: polarinho » sob paź 13, 2012 9:14 am

Witam :) ja Kujawiak, ale do Olsztyna wybyłem w tym roku na studia. No i jako fan Dżemu musiałem być na tym koncercie, to był zresztą mój pierwszy koncert tego zespołu.

Nie powiem, było to dla mnie wielkie przeżycie, że w końcu usłyszę Dżem na żywo. I się nie zawiodłem. Styczyński i Adaś Otręba jak zawsze wysoka forma, Beno wyluzowany na maksa, bawiący się, ruszający. Borzucki i Szczerbiński również dawali z siebie wiele. No i Maciek to wiadomo, opisywać nie trzeba.

Bardzo mi się podobała solówka Styczyńskiego na akustyku, przed "Autsajderem". Zresztą każda solówka była bardzo dobra. A zabrakło mi chyba tylko "Skazanego na bluesa", "Listu do M." i gry na harmonijce (jako że zaczynam przygodę z tym instrumentem :D).
Ciekaw jestem, skąd ta bura do łysego, co zrobił? Bo z trybun widziałem tylko, że był tam bardzo aktywny pod sceną :D naprawdę Styczyński miał takie spojrzenie?

patpul, a ja mam do Ciebie jedno pytanie/prośbę. Masz może jakieś zdjęcia z koncertu i mógłbyś się z nimi podzielić? Bo ja niestety aparatu nie posiadam, a ten w telefonie nie robi dobrych zdjęć. A wiesz, zawsze bym miał jakąś pamiątkę ;)
Awatar użytkownika
outsiderka

Postautor: outsiderka » sob paź 13, 2012 10:55 am

polarinho pisze:a Kujawiak, ale do Olsztyna wybyłem w tym roku na studia

witam bracie! :) skąd dokładnie jesteś?
zazdrość mnie zżera, ze względów finansowych nie mogłam sobie pozwolić na pójście...
'za oknem żywi ludzie, inny wymiar, inne życie...'
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » sob paź 13, 2012 12:08 pm

Hej,

polarinho pisze:Masz może jakieś zdjęcia z koncertu i mógłbyś się z nimi podzielić?

Od dawna nie robię fot na koncertach, nie tylko Dżemowych. Nie podzielę się więc, nie ze skąpstwa, a z obiektywnych względów...

polarinho

Postautor: polarinho » sob paź 13, 2012 12:57 pm

patpul pisze:Hej,

polarinho pisze:Masz może jakieś zdjęcia z koncertu i mógłbyś się z nimi podzielić?

Od dawna nie robię fot na koncertach, nie tylko Dżemowych. Nie podzielę się więc, nie ze skąpstwa, a z obiektywnych względów...

Szkoda, bo tak właśnie szukam jakichś zdjęć. Widziałem tylko na olsztyn.com.pl, tylko szkoda, że jest ta sygnatura na każdym zdjęciu.

outsiderka pisze:
polarinho pisze:a Kujawiak, ale do Olsztyna wybyłem w tym roku na studia

witam bracie! :) skąd dokładnie jesteś?
zazdrość mnie zżera, ze względów finansowych nie mogłam sobie pozwolić na pójście...

Urodzony w Toruniu, a mieszkam 25km od niego ;) a Ty?
Awatar użytkownika
outsiderka

Postautor: outsiderka » sob paź 13, 2012 2:44 pm

polarinho pisze:Urodzony w Toruniu, a mieszkam 25km od niego ;) a Ty?

pakość, okolice inowrocławia :)
'za oknem żywi ludzie, inny wymiar, inne życie...'

Wróć do „Koncerty”