Festiwal Ryśka - Chorzów 2013

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

dejw

Re: Festiwal Ryśka - Chorzów 2013

Postautor: dejw » czw sty 10, 2013 1:09 pm

Harlem bez Slasha to nie Filipinki
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » czw sty 10, 2013 3:07 pm

Co wy się tak tego Harlemu czepiliście? :P
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » czw sty 10, 2013 7:34 pm

Robert_K pisze:Co wy się tak tego Harlemu czepiliście? :P

Nie przeszkadzaj, bo Całej w trawie na festiwalu nie będzie!

Swoją drogą - jak lubię Harlem to w tym roku mogłoby go nie być :P Lepiej zrobić przerwę, niech inne zespoły też mają szansę na festiwalu pograć :) Wiem, że np. takie TSA jest bardzo często, ale lepiej to mieszać, raz to raz to, w zeszłym roku ich nie było, to teraz proszę bardzo ;) Ale jak z roku na rok by było to samo to by się jednak przejadło.
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
jeste

Postautor: jeste » czw sty 10, 2013 8:37 pm

chciałbym pojechać i spełnić swoje marzenie :)
bea112

Postautor: bea112 » czw sty 10, 2013 10:41 pm

jeste pisze:chciałbym pojechać i spełnić swoje marzenie :)

to tak jak ja :) chciałabym w końcu tam pojechać i myślę że może w tym roku się jakoś zorganizuje i się wybiorę :)
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » pt sty 11, 2013 2:59 am

Cała w Trawie będzie! I to z Bastkiem!!! Ja ci to mówie! A Harlem mógłby być, gościnnie z Ryśkiem w dodatku. Byłoby super! Przy najbliższej okazji zapytam czy to ma szansę w ogole wypalić :)
dejw

Postautor: dejw » pt sty 11, 2013 8:10 am

bea112 pisze:
jeste pisze:chciałbym pojechać i spełnić swoje marzenie :)

to tak jak ja :) chciałabym w końcu tam pojechać i myślę że może w tym roku się jakoś zorganizuje i się wybiorę :)

Jak tak czytam waszą rozmowę dochodzę do przyjemnego, bądź co bądź, wniosku. Czasy się zmieniają ale ludzie, którzy czują tę muzykę wcale nie ! Mamy i-pody, i-pady, FaceBooka, internet w telewizorze a cały czas dobra muzyka, możliwość spotkania i poznania ludzi o tym samym spojrzeniu na świat nas kręci.
Przeżywałem podobne dylematy kiedy w 1999 roku odbywał się pierwszy festiwal. Kilka tygodni przed festiwalem na stoisku w jednym ze sklepów w Tychach nawet kupiłem sobie koszulkę festiwalową... Bilety leżały obok a ja wiedziałem, że i tak nie mogę pojechać. Tak samo było aż do 2003 roku. Nigdy nie zapomnę pierwszego uczucia, które towarzyszyło mi wchodząc na teren festiwalu, po prostu wiedziałem, że DOBRZE trafiłem. Potem poszło szybko, z tamtego festiwalu pamiętam Gang Olsena, TSA, Cree, JJ.Band, Nocną Zmianę Bluesa, Ridersów !!!!, Perfect no i przede wszytkim Dżem. Klimat był świetny.

Od tamtego czasu jestem na festiwalu co rok (z małą przerwą - 2006). Oczywiście tęsknię za Tychami - Paprocanami. Ale wydaje mi się, że wszystko jedno gdzie się festwial odbywa. Bo dla tych osób, które chcą przeżyć to w taki sposób jak ja to przeżyłem, lokalizacja nie będzie przeszkodą.

Podsumowując - Nie zastanawiajcie się dłużej. Tylko przybywajcie i przeżywajcie.
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » pt sty 11, 2013 10:07 am

Robert_K pisze:

Hey? Pogieło cię? Może 15 lat temu, ale nie teraz. Równie dobrze możemy zrobić inny festiwal i tam wrzucić Hey, twoich ulubionych Boysów i tak dalej.

Odwal się od Heya :). Jedyny zespół (z tych znanych), który się rozwija i nie stoi w miejscu. A to, że Ty jesteś ograniczony w jednym gatunku to Twój problem :). Owszem można nie lubić, ale gadanie takich głupot jak Ty strasznie mnie wnerwia. Szczególnie porównanie do Boys... Brak słów. Grają i stare i nowe utwory, każdy coś dla siebie znajdzie. Oczywistym jest, że nie są tacy jak kiedyś, tak jak Dżem nie jest. Ale jestem przekonany, że gdyby Riedel żył - muzyka Dżemu byłaby zupełnie inna niż teraz. On nie był zamknięty na nowości i różne instrumentarium (można wywnioskować czytając wywiady z nim). Jedyną argumentem za tym, żeby Hey nie występował na Festiwalu jest ten, że niedawno byli.

Ogólnie w większości podajecie zespoły, które są co chwila. Ja osobiście posłuchałbym czegoś nowego. Ktoś wspominał Big Fat Mame - jak dla mnie oni mogliby być jedną z gwiazd. Na żywo grają niesamowicie. Przydałaby się również jakaś zagraniczna gwiazda tak jak w zeszłym roku Cedric Burnside, który pozamiatał cały festiwal.
"Nothingman... Isn't it something...?"
czarekkk

Postautor: czarekkk » sob sty 12, 2013 1:49 am

Co do zespołu Hey, zgadzam się w 100% z Kikanem
Awatar użytkownika
BlackVelvet91
Kontaktowanie:

Postautor: BlackVelvet91 » sob sty 12, 2013 2:00 am

Ja również chciałabym w końcu spełnić jedno ze swoich marzeń, i wybrać się na Festiwal R.R :mrgreen:
Może w tym roku? Oby!
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » sob sty 12, 2013 2:37 am

kikan pisze:
Robert_K pisze:

Hey? Pogieło cię? Może 15 lat temu, ale nie teraz. Równie dobrze możemy zrobić inny festiwal i tam wrzucić Hey, twoich ulubionych Boysów i tak dalej.

Odwal się od Heya :). Jedyny zespół (z tych znanych), który się rozwija i nie stoi w miejscu. A to, że Ty jesteś ograniczony w jednym gatunku to Twój problem :). Owszem można nie lubić, ale gadanie takich głupot jak Ty strasznie mnie wnerwia. Szczególnie porównanie do Boys... Brak słów. Grają i stare i nowe utwory, każdy coś dla siebie znajdzie. Oczywistym jest, że nie są tacy jak kiedyś, tak jak Dżem nie jest. Ale jestem przekonany, że gdyby Riedel żył - muzyka Dżemu byłaby zupełnie inna niż teraz. On nie był zamknięty na nowości i różne instrumentarium (można wywnioskować czytając wywiady z nim). Jedyną argumentem za tym, żeby Hey nie występował na Festiwalu jest ten, że niedawno byli.

Ogólnie w większości podajecie zespoły, które są co chwila. Ja osobiście posłuchałbym czegoś nowego. Ktoś wspominał Big Fat Mame - jak dla mnie oni mogliby być jedną z gwiazd. Na żywo grają niesamowicie. Przydałaby się również jakaś zagraniczna gwiazda tak jak w zeszłym roku Cedric Burnside, który pozamiatał cały festiwal.

Oj tam oj tam :P To mi się dostało :)
Myślę że każdy ma prawo mieć własne zdanie i tyle. Ja osobiście nie lubie takich "nowości".

Podobnym przykładem może być Myslovitz. Dawne numery a numery obecne dzieli wielka przepaść. I bynajmniej nie mówię tu o zmianie wokalisty, bo ostatnia płyta jest 100% alternatywna zamiast utrzymać to w dawnym (dla mnie świetnym) stylu. Dla mnie w muzyce musi być gitara i basta! :D
Lyczkowski

Postautor: Lyczkowski » pn sty 14, 2013 4:58 pm

Hej Ludzie!!!!!!
Jestem tu pierwszy raz po 8 latach czytania waszych wypowiedzi. Logowanie zajęło mi z godzinę ponieważ komputer służy mi do słuchania muzyki ( Armin mnie zna to wie jak jest). Odezwałem się wreszcie ponieważ w tym temacie rzucono nazwę mojego nowego projektu SOLD MY SOUL. Chciałbym podziękować tym osobom, takie wpisy dają nam siły, moc by grać dalej. Grałem z Leszkiem Cichońskim w ubiegłym roku i bez włażenia wam w tyłek i pomimo słabej frekwencji pod sceną uważam ten występ za najważniejszy w moim życiu, a grałem tydzień później na Przystanku Woodstock! Może pamiętacie jak Bastek z nami zaśpiewał???
W każdym bąź razie bardzo dziękuję, tym którzy mnie pamiętają. Zarówno z 5 RANO jak i z SOLD MY SOUL postaram się tym roku zagrać czy w konkursie czy podczas głównych koncertów.
Zapraszam na strony:
www.soldmysoul.pl
www.5rano.com.pl
jeste

Chorzów 2013 Festiwal Ryśka

Postautor: jeste » pt sty 25, 2013 4:27 pm

czy na ten festiwal można kupować bilety w empiku w Całej Polsce
Awatar użytkownika
paweldzem

Re: Chorzów 2013 Festiwal Ryśka

Postautor: paweldzem » pt sty 25, 2013 4:34 pm

No raczej tak bo np. koło mnie w Lubinie w dolnośląskiem są co roku. Ale jeszcze nie teraz.
gracjanek

czy Dżem nie zagra 28 .07 .13 na festiwalu Ryśka Riedla?

Postautor: gracjanek » śr sty 30, 2013 11:43 am

w rozpisce koncertowej graja w Mrągowie tego dnia ?

Wróć do „Koncerty”