[2013.04.07] Warszawa

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

pycia93

[2013.04.07] Warszawa

Postautor: pycia93 » wt lut 26, 2013 5:08 pm

7 kwietnia 2013 wejście: 19:00
Start koncertu: 20:30
Są takie zespoły, które wrosły w klimat Stodoły, stając się nieodłączną jego częścią. Odwiedzają nas regularnie, za każdym razem gromadząc pełną salę swoich wiernych fanów. Jedną z takich kapel jest zdecydowanie Dżem. Mimo, że skład zespołu ulegał wielokrotnie zmianom, dla nas niezmiennie są miłymi gośćmi. Nie wyobrażamy sobie koncertowego roku, w którym nie znalazłoby się dla nich miejsce w naszym kalendarzu. Wkrótce znów zawitają do klubu Stodoła, tym razem, by zaprezentować swój materiał w wersji akustycznej.
Mimo swych burzliwych dziejów, zespół ten istnieje już od kilkudziesięciu lat. Ciężko jest wskazać dokładny moment powstania kapeli, lecz bezsprzecznie wiąże się on nierozerwalnie z historią festiwalu w Jarocinie. Od lat 70tych skład przeszedł wiele transformacji, zarówno personalnych jak i muzycznych, doświadczany tragediami, jakimi była śmierć Ryśka Riedla, a potem Pawła Bergera. Jednak nawet po tak druzgocących wydarzeniach muzycy potrafili się podnieść i powrócić do grania, jeszcze lepsi i bardziej doświadczeni.
Tych gigantów polskiego bluesa posłuchać będzie można już 7 kwietnia w klubie Stodoła.
Bilety w cenie: 52/67/77 pln - przedsprzedaż oraz 62/77/87 pln w dniu koncertu
do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10) i TicketClubie (Warszawa, ul. Bracka 25 - Księgarnia i Salon muzyczny Traffic Club);
Sprzedaż internetowa: Ebilet ( http://www.ebilet.pl ), Ticketpro (www.ticketpro.pl), Eventim (www.eventim.pl).
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Re: [2013.04.07] Warszawa

Postautor: ArekJ » wt lut 26, 2013 7:11 pm

Te ceny zaczynają mnie powoli przerażać.
Ale pewnie będę, zobaczymy.
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » wt lut 26, 2013 7:31 pm

Ja już gdzieś o tym informacje wcześniej widziałem.
Też mnie dziwi ta cena, szczególnie 15zł różnicy między miejscami stojącymi a siedzącymi.
IMHO siedzące powinny być po te 52zł, a stojące wtedy te 15 taniej - osoby, które stoją są tak daleko od sceny, że widoczność jest średnia, no i ciężko złapać ten klimat.
pycia93

Postautor: pycia93 » śr lut 27, 2013 12:24 am

Ceny faktycznie są trochę z kosmosu, ale ja będę na pewno :)
Ciekawe swoją drogą od czego zależą te ceny.
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » śr lut 27, 2013 2:34 am

Nie znam się na tym, ale pewnie Stodoła sprawdza, jak dużo za Dżem może brać ;)
Będą zwiększać cenę dopóki będzie im się zapełniać sala - jak zacznie spadać ilość sprzedanych biletów - ceny polecą w dół.
tomekw

Postautor: tomekw » śr lut 27, 2013 8:32 am

Pewnie dlatego nie mogłem złapać klimatu koncertu, bo stałem daleko od sceny w ścisku..... A jeśli chodzi o ceny biletów to Stodoła(oprócz kwietniowego akustyka) ma najniższe.... Byłem w Ciechanowie i tam płaciłem w dniu koncertu ponad 50zł. W Legionowie chyba w przedsprzedaży jest 50zł. A w grudniu w Stodole w przedsprzedaży kupiłem po 42zł.... Więc jak na stolicę jest tanio......
boston

Postautor: boston » śr lut 27, 2013 10:25 am

Jakiś czas temu czytałam dyskusję nt dlaczego ludzie coraz rzadziej chodzą na koncerty.....
To chyba jest podstawowy powód. Zwłaszcza, że drożeje wszystko wokół i trzeba zacząć wybierać co jest ważniejsze. Są rzeczy podstawowe, z których zrezygnować nie sposób i mniej ważne, które padają "ofiarą" tych wyborów.
Sama jestem bardzo ciekawa kto ustala ceny biletów i co ma na to wpływ.
Jeżeli chodzi o grudniowy koncert - to były to 2 koncerty, bez miejsc siedzących więc pewnie sprzedano o wiele więcej biletów.
Koncert ma być chyba akustyczny więc Zespół zużyje pewnie mniej prądu :D
Podsumowując: prawdopodobnie posiedzę za darmo w chałupie słuchając ulubionych utworów Dżemu....
tomekw

Postautor: tomekw » śr lut 27, 2013 1:26 pm

Cenę biletów ustala organizator czyli w tym przypadku klub Stodoła. Zespół Dżem ma pewnie stałą stawkę za koncert, którą organizator im wypłaca niezależnie ile biletów się sprzedało. W przypadku akustyka może jest to koncert bardziej kameralny i dlatego droższy. Z tego co pamiętam to bilety na symfoniczny w Kongresowej były dużo droższe, chyba ze względu na miejsce (Sala Kongresowa, która niczym się nie różni od czasów PRL lub gali piosenki chodnikowej). Na akustyczny może wejdzie mniej ludzi, więc organizator chce sobie wyrównać koszty... W lato są jeszcze darmowe koncerty na festynach, więc za darmo możemy słuchać i oglądać Dżem. Na takich koncertach też jest świetna zabawa i niczym nie odbiega od płatnych....
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » czw lut 28, 2013 3:00 am

tomekw pisze:Cenę biletów ustala organizator czyli w tym przypadku klub Stodoła. Zespół Dżem ma pewnie stałą stawkę za koncert, którą organizator im wypłaca niezależnie ile biletów się sprzedało. W przypadku akustyka może jest to koncert bardziej kameralny i dlatego droższy. Z tego co pamiętam to bilety na symfoniczny w Kongresowej były dużo droższe, chyba ze względu na miejsce (Sala Kongresowa, która niczym się nie różni od czasów PRL lub gali piosenki chodnikowej). Na akustyczny może wejdzie mniej ludzi, więc organizator chce sobie wyrównać koszty... W lato są jeszcze darmowe koncerty na festynach, więc za darmo możemy słuchać i oglądać Dżem. Na takich koncertach też jest świetna zabawa i niczym nie odbiega od płatnych....

Każdy koncert symfoniczny jest droższy, ale myślę, że dużej roli tutaj akurat sala kongresowa nie gra.
Sama orkiestra składa się z dużej ilości muzyków + instrumentów. Opłacenie ich oraz przewiezienie + przetransportowanie sprzętu, zakwaterowanie, wyżywienie itd. To na pewno jest bardzo duży koszt.
gabryniowa

Postautor: gabryniowa » pn mar 25, 2013 12:13 am

Koncert zbliża się wielkimi krokami, zostały tylko 2 tygodnie postanowiłam sobie pomarzyć... zastanawiałam jaki będzie secik i co by się chciało... a może ktoś przeczyta :oops:
a więc tęsknię za "w drodze do nieba" bo ostatnio chyba w październiku słyszałam i "uśmiech śmierci" to chyba na zeszłorocznym akustyku w stodole więc dawno dawno - czyli są wskazania by na setlistę wskoczyło

do zobaczenia w stodole
Justyna
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » pn mar 25, 2013 3:32 am

Jesli moge dorzucic swoje 3 grosze to tak marzy mi sie Cala w Trawie, List do M. i moze cos czego jeszcze nie slyszalem. Moze Slodka? Kurcze. Jeszcze zagrana tak jak na koncercie "Bez Pradu" w Lodzi. To byloby cos!!!
emi92

Postautor: emi92 » pn mar 25, 2013 1:04 pm

"Słodka" też mi się marzy, ale coś mi się wydaje, że na marzeniach niestety się skończy, szczególnie z tą wersją akustyczną...
"List do M." akustycznie - tak tak tak!!! a to już bardziej realne, więc ja raczej nalegam na to (w razie gdyby KTOŚ jednak przeczytał :D) ;)
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » wt mar 26, 2013 4:39 am

W Warszawie plakaty wisza wiec spokojnie.
Piotrek
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek » wt mar 26, 2013 9:30 am

chojnac pisze:
Robert_K pisze:W Warszawie plakaty wisza wiec spokojnie.

a na stronie :)

chojanc - daj sobie na powstrzymanie. Od samego początku istnienia strony założyliśmy, że w kalendarium będą się pojawiały koncerty dopiero po podpisaniu umowy. Sarkazm i ironia jest po prostu zbędna...
pycia93

Postautor: pycia93 » wt mar 26, 2013 11:57 am

Też widziałam Dżemowe plakaty, więc nie ma co się gorączkować ;)

Wróć do „Koncerty”