[2013.07.27-28]Chorzów XV Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

[2013.07.27-28]Chorzów XV Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla

Postautor: ArekJ » pn cze 10, 2013 1:03 pm

Hej hej!
Znamy już szczegóły, więc można rozpocząć dyskusję :)

27.07
12:00 przesłuchania konkursowe - Organizator „Skazani na Bluesa”
16:00 pARTyzant
17:00 Jacek Dewódzki & REVOLUCJA
18:00 Śląska Grupa Bluesowa
19:15 TSA
20:30 Przywitanie uczestników festiwalu - Prezydent Miasta Chorzów - Andrzej Kotala, prezes WPKiW S.A. Arkadiusz Godlewski, ogłoszenie wyników konkursu festiwalowego oraz III Chorzowskiego Przeglądu Muzyków Ulicznych
20:40 Adam Palma
21:15 DŻEM

28.07
01:00 Klub Namiot - koncert Adam Palma i jego akustyczna gitara
10:00 warsztaty gitarowe - gitara akustyczna - prowadzi Adam Palma
12:00 występy laureatów konkursu dnia poprzedniego
14:30 INSIDE i Łukasz Kurpiewski - laureat festiwalu „Solo Życia” z 2012r.
15:30 L'Orange Electrique - laureat XIV Festiwalu im.Ryśka Riedla
16:20 Redakcja
17:10 Ścigani
18:00 ZEMOLLEM
19:00 Riders
20:00 Perfect
21:20 Wręczenie nagród Konkursu Festiwalowego i Statuetek dla współpracujących z Festiwalem organizacji instytucji i ludzi oraz pożegnanie gości - Prezydent Miasta Chorzowa i Prezes WPKiW.
21:45 Cree

Ceny
Ceny biletów w przedsprzedaży do 21.07.2013. włącznie:
55.00 PLN – bilety tylko wejściowe (po koncertach należy opuścić teren),
65.00 PLN – bilety z pobytem na terenie festiwalu (pobyt z 27/28 i z 28/29 lipca 2013r.),
40.00 PLN - bilet jednodniowy na 27.07.2013r.,
40.00 PLN - bilet jednodniowy na 28.07.2013r.

Ceny biletów w przedsprzedaży od 22.07.2013r. oraz przed bramami (sprzedaż od 26.07.2013r., od godz. 15:00):
70.00 PLN – bilety tylko wejściowe (po koncertach należy opuścić teren)
80.00 PLN – bilety z pobytem na terenie festiwalu (pobyt z 27/28 i z 28/29 lipca 2013r.)
50.00 PLN - bilet jednodniowy na 27.07.2013r.
50.00 PLN - bilet jednodniowy na 28.07.2013r.

Festiwal w tym roku obchodzi swój jubileusz. Zespoły grają mocne. 1 dnia gra sporo osób powiązanych z Dżemem (J. Skrzek, K. Toczko, J. Dewódzki...), spodziewacie się czegoś "wspólnego"? ;)
Mi się wydaje, że coś usłyszymy.
Drugiego dnia najbardziej oczekuję Ściganych i Perfectu, no i Cree oczywiście ;) Ciekawy też jestem zespołu Riders, nigdy ich nie słyszałem na żywo, wiem, że zmiana wokalu itd. ale może być fajnie :)
Ostatnio zmieniony czw cze 20, 2013 8:32 am przez ArekJ, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
PiotrekGit

Re: [27-28.07.2013]Chorzów XV Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla

Postautor: PiotrekGit » wt cze 11, 2013 9:05 am

Oprócz tego, że jak sam napisałeś istnieje duże prawdopodobieństwo (patrząc na program I dnia), iż usłyszymy wykonania "fuzyjne"... to ja patrząc na to, że o 1 w nocy dnia następnego jest już zaplanowany kolejny koncert, czyli Adam Palma w namiocie (tym namiocie? ;D) liczę na to, że Dżem zagra grubo ponad 3 godziny ;)

Natomiast jeśli chodzi o pozostałych wykonawców to jestem bardzo zadowolony. Obsada jest solidna, bardzo pasująca do stylu festiwalu...wiadomo, że wszystkich nie można zaprosić, cóż...ale na pewno nie ma nikogo z przypadku w tym programie.

Jestem też bardzo ciekawy jak zmiana tego, że Dżem nie gra koncertu finałowego akurat na tym festiwalu przełoży się na ogólną atmosferę, samopoczucie, wrażenia, wspomnienia, odbiór uczestników. Jest to istotna zmiana formuły, która na pewno będzie miała określone skutki, jeszcze nie wiemy czy in plus czy in minus, ale będzie na pewno nieco inaczej..
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » wt cze 11, 2013 9:56 am

Tak - na pewno będzie inaczej. Do tej pory koncert Dżemu "podsumowywał" to wszystko co się działo na festiwalu - tym razem to zadanie ma Cree, ale myślę, że Panowie sobie poradzą :)

Co do "Klubu Namiot" wydaje mi się, że może to być jakaś inna konstrukcja, ciężko mi sobie wyobrazić koncert w znanej wszystkim "Warce", ale zobaczymy :)

Fajnie by było, jakby Dżem zagrał dłuuugi koncert, ale w Chorzowie są podobno problemy z graniem po godzinie 00. :(
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » wt cze 11, 2013 10:50 am

Nie wiem po co założyłeś nowy temat bo już są chyba 3 takie ale w każdym razie mam nadzieje że Dżem zagra te dawno niegrane numery takie jak "Alex" czy też "Chcę ci coś opowiedzieć".

Mogłoby być niesamowicie.
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » wt cze 11, 2013 11:03 am

Robert_K pisze:Nie wiem po co założyłeś nowy temat bo już są chyba 3 takie ale w każdym razie mam nadzieje że Dżem zagra te dawno niegrane numery takie jak "Alex" czy też "Chcę ci coś opowiedzieć".

Mogłoby być niesamowicie.

Nie zauważyłem 3, teraz jak mi napisałeś, to dopiero Twój znalazłem :P
Ale 3 to nie widziałem ;)
Cybel
Kontaktowanie:

Postautor: Cybel » pn cze 17, 2013 11:47 pm

Nie wiem czy słuchaliście dzisiejszych Okolic Bluesa poświęconych festiwalowi, ale nastąpiły dość znaczące zmiany w line-upie. Otóż Cree i Dżem zagrają jednego (!) dnia, tj. w sobotę, a następnie oba zespoły udają się do Mrągowa (Cree zagra tam z okazji zwycięstwa na festiwalu w Sopocie). Natomiast festiwal zamknie w niedzielę koncert Perfectu.
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » wt cze 18, 2013 8:01 am

Nad jubileuszowym Festiwalem ciąży chyba pech. Pomieszanie z poplątanie. Festiwal, który nie jest ruchomym wydarzeniem dla zespołów jak Dżem czy Cree powinien być priorytetowym wydarzeniem w ciągu roku. I wiem, że muzyka to również biznes. Bolesna prawda, ale muzycy też muszą z czegoś żyć,ale plan Festiwalu się klaruję na początku roku, więc zarezerwowanie sobie terminu tak odległego to nie problem.Dżem cóż fair się zachował, gdyż od początku roku miał zaplanowany koncert w Mrągowie, ale Cree?Echo wygranego Festiwalu Sopocie,zakasywanie rękawów,wychodzenie na przeciw swoich 5 minut?Nie fair jednak moim zdaniem Bastek i załoga się zachowali względem A.Antosiewicza . Reasumując moim zdaniem oba zespoły pokazały co dla nich znaczy Festiwal...Jednak w moim odczuciu niesmak zostaję. Bo rezygnowanie z tradycji, kosztem imprezy, która jest podtrzymywana tylko wpływowi stacji telewizyjnej lub,organizatorzy, którzy płacą większe honorarium? Przykre...Na Festiwalu oczywiście będę z tradycji, z miłość do muzyki, dla Ryśka Riedla...
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » wt cze 18, 2013 8:52 am

A ja się w sumie cieszę z tych zmian... Bo zarówno do Cree będą mogli wyjść muzycy Dżemu jak i do Dżemu będą mogli wyjść muzycy Cree :)

Będzie ogień!
Cybel
Kontaktowanie:

Postautor: Cybel » wt cze 18, 2013 8:55 am

Tylko zwróć uwagę, że z tej okazji koncert Cree został okrojony do 45 minut, więc nie będzie raczej czasu na fajerwerki ;) http://www.festiwalryska.pl/festiwal,158.html
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » wt cze 18, 2013 9:09 am

Cybel pisze:Tylko zwróć uwagę, że z tej okazji koncert Cree został okrojony do 45 minut, więc nie będzie raczej czasu na fajerwerki ;) http://www.festiwalryska.pl/festiwal,158.html

Tak... Właśnie po tym jak to napisałem to zauważyłem.
No to cóż... Chociaż do Dżemu wyjdzie ktoś z Cree :P

Ciekawy jestem kto zostanie na drugi dzień... ja wiem, że na pewno. Ale może to się nieźle odbić na frekwencji niestety.
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » wt cze 18, 2013 9:27 am

Ło kurde, ale wiocha wyszła.
"Nothingman... Isn't it something...?"
boston

Postautor: boston » wt cze 18, 2013 9:39 am

ArekJ pisze:A ja się w sumie cieszę z tych zmian... Bo zarówno do Cree będą mogli wyjść muzycy Dżemu jak i do Dżemu będą mogli wyjść muzycy Cree :)

Podziwiam Twój optymizm, Arku. :)

No i mam propozycję dla uczestników tegorocznego festiwalu: zawsze można przejechać się do Mrągowa :wink:
zient992

Postautor: zient992 » wt cze 18, 2013 10:03 am

GreenHorn pisze:Nad jubileuszowym Festiwalem ciąży chyba pech. Pomieszanie z poplątanie. Festiwal, który nie jest ruchomym wydarzeniem dla zespołów jak Dżem czy Cree powinien być priorytetowym wydarzeniem w ciągu roku. I wiem, że muzyka to również biznes. Bolesna prawda, ale muzycy też muszą z czegoś żyć,ale plan Festiwalu się klaruję na początku roku, więc zarezerwowanie sobie terminu tak odległego to nie problem.Dżem cóż fair się zachował, gdyż od początku roku miał zaplanowany koncert w Mrągowie, ale Cree?Echo wygranego Festiwalu Sopocie,zakasywanie rękawów,wychodzenie na przeciw swoich 5 minut?Nie fair jednak moim zdaniem Bastek i załoga się zachowali względem A.Antosiewicza . Reasumując moim zdaniem oba zespoły pokazały co dla nich znaczy Festiwal...Jednak w moim odczuciu niesmak zostaję. Bo rezygnowanie z tradycji, kosztem imprezy, która jest podtrzymywana tylko wpływowi stacji telewizyjnej lub,organizatorzy, którzy płacą większe honorarium? Przykre...Na Festiwalu oczywiście będę z tradycji, z miłość do muzyki, dla Ryśka Riedla...

Szkoda GreenHorn, że nie słuchałeś audycji pana Jerzyka. Była rozmowa pana Antosiewicza z Sebastianem Riedlem, w której to on dopiero co się dowiedział od pana Antosiewicza, że zagrają przed Dżemem. Sam był zaskoczony, więc to nie jest tak do końca jak napisałeś że Cree gra nie fair.
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » wt cze 18, 2013 10:26 am

boston pisze:
ArekJ pisze:A ja się w sumie cieszę z tych zmian... Bo zarówno do Cree będą mogli wyjść muzycy Dżemu jak i do Dżemu będą mogli wyjść muzycy Cree :)

Podziwiam Twój optymizm, Arku. :)

No i mam propozycję dla uczestników tegorocznego festiwalu: zawsze można przejechać się do Mrągowa :wink:

A co ja się będę smucić? Zagrają - zagrają. Więc jest git :D

Jedynie zdenerwować się mogą osoby, które kupiły bilety na pojedyncze dni festiwalu. Część na pewno je zwróci, bo zmiany są sporawe.
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » wt cze 18, 2013 10:46 am

Nie słuchałem audycji. Fakt mój błąd .Wiesz wątpię by sam Antosiewicz strzelał sobie samobójczy strzał, bo już pojawiają się pogłoski, o niskiej frekwencji II dnia, która może być wynikiem "manewrów" A.Antosiewicza(tudzież "gwiazd" Festiwalu). Po prostu uważam, że na pewno organizator przy układaniu "line-up" musiał sugerować się planami zespołu "Cree", które celowo, lub bezcelowo są układane z dnia na dzień?Wiadomości o zmianach programu koncertowego raczej nie odbywa się za pomocą eteru lub gołębia pocztowego? Teraz mnie dziwi,że tak chyba nie wygląda podpisywanie kontraktów koncertowych ? To jest sytuacja w której musi być wilk i owca cała... I mam obraz,który niby to powiedzenie potwierdza, ale niesmak pozostaje...Bo jak pisałem wyżej same fundamenty tego Festiwalu kruszą się nie miłosierni, pod wpływem fali komercji.... Zespoły, które są sztandarami tego wydarzenia zachowują się, jak kapryśne dzieci w cukierni...A wszystko pod osobą Ryśka Riedla, która jego osoba jest początkiem tego pięknego zamieszania

Takie jest moje zdanie. Na Festiwal czekam:) Jeszcze mamy sporo czasu, aż boję się myśleć co nas może do tego czasu zaskoczyć, bo jak sami widzimy niespodzianek już było nie mało...
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King

Wróć do „Koncerty”