[2013.07.27-28]Chorzów XV Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
kikan

Re: [27-28.07.2013]Chorzów XV Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla

Postautor: kikan » wt cze 18, 2013 11:12 pm

Ogólnie nie bójcie się. Piszcie do mnie kiedy mówcie o mnie :).

misiek_k-ce pisze:W tym roku akurat skład jest mocny,

Może i mocny, ale ciągle te same zespoły. Mnie to nie jara już. Nic na to nie poradzę. Chętnie usłyszałbym coś nowego. Niekoniecznie bluesowego. No chyba, że takich gości jak Cedric Burnside w zeszłym roku (najlepszy koncert jak dla mnie). Rysiek był na przykład otwarty na różne brzmienia i choćby z te względu powinno się zapraszać więcej eksperymentalnych zespołów.

misiek_k-ce pisze:Obluda, Niewinni, Malarz, Dzien w którym peklo niebo, Jesiony to slaby set, to nie wiem, czego oczekjecie.

Z Jesionów to akurat sieka wyszła z Dżaworem :). W każdym razie niby dobre utwory, a jednak się wynudziłem. Nie wiem, może kolejność nieodpowiednia, może brak pewnej spontaniczności, którą kiedyś czułem? Ja nie zamierzam wszystkiego łykać jak pelikan. Jeżeli coś mi się nie podoba to o tym mówię i tyle. A chyba oczywistym jest, że od ulubionego zespołu wymagam 2 razy więcej.
"Nothingman... Isn't it something...?"
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » śr cze 19, 2013 7:54 am

Armin Za pewne jest jak wspominasz. Tylko moim zdaniem to jest zbyt duża cena za kilka chwil w mediach.Za
pewne jest to nie lojalne zachowanie w stronę organizatorów Festiwalu i przy okazji sporego zamieszania przy ponownym układaniu programu niemalże chwilę przed wydarzeniem. I tyle w temacie "Sebastiana Riedla&Cree" .

I nie jest to wymierzanie złośliwości, bo cenię ten zespół . Tylko boję się o dalszą drogę tego zespołu, bo skoro "coś" się zespołu niezależnemu narzuca...Na pewno będę śledził drogę tego zespołu. Zapraszam na koncerty wrześniowe "Cree" do "Lasu" w Chorzowie i tradycyjny koncert na Mariackiej :) .

Trochę jest przykre generalizowanie faktu, że Polacy są marudni, gdyż na swojej drodze spotykam bardzo wielu ludzi z pasją do życia, mimo przeciwności losu... Forum to miejsce, gdzie zazwyczaj piszę się swoje zdanie na temat wielu tematów. I zwyczajne określenie tego faktu za marudzenie...Jeden facet lubi rubensowskie kształty, drugi top modelki.Parafrazując oczywiście, ale warto szanować czyjeś zdanie. Chyba, że jest błędne to wtedy warto przedstawiać konkretne kontrargumenty .
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » śr cze 19, 2013 10:19 am

GreenHorn pisze:Trochę jest przykre generalizowanie faktu, że Polacy są marudni, gdyż na swojej drodze spotykam bardzo wielu ludzi z pasją do życia, mimo przeciwności losu... Forum to miejsce, gdzie zazwyczaj piszę się swoje zdanie na temat wielu tematów. I zwyczajne określenie tego faktu za marudzenie...Jeden facet lubi rubensowskie kształty, drugi top modelki.Parafrazując oczywiście, ale warto szanować czyjeś zdanie. Chyba, że jest błędne to wtedy warto przedstawiać konkretne kontrargumenty .

+10
"Nothingman... Isn't it something...?"
czarekkk

Postautor: czarekkk » śr cze 19, 2013 9:29 pm

Z innej beczki - wiadomo czy w tym roku będą darmowe wejściówki dla studentów, którzy się obronili?
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » czw cze 20, 2013 8:31 am

Zgadzam się, ale... czasami trzeba.
W momencie, w którym rok temu brakowało zespołów, które grały już wielokrotnie ogromna ilość ludzi jęczała, że ich nie ma i jak to tak. W tym roku się one pojawiły to "Znowuuuu, ciągle to samo". To pokazuje, że naprawdę polakom się nigdy nie dogodzi i zawsze będą jęki.
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
GreenHorn

Re: [2013.07.27-28]Chorzów XV Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla

Postautor: GreenHorn » czw cze 20, 2013 8:58 am

Jest w tym sporo racji Arku, ale spoglądając na poprzednie lata są to przypadkowe przypadki nie poparte żadnymi konkretnymi argumentami. Co zresztą ująłeś w zdaniem "Znowuuuu, ciągle to samo". Kolega kikan w swej opinii nie ograniczył się do cytowanego zdania, a wręcz odwrotnie napisał co leży Jemu na sercu i duszy. I taka konstruktywna krytyka nie jest żadnym marudzeniem. Już pomijając zawirowania programowe Festiwalu. Program tegorocznego Festiwalu jest bardzo mocno zaakcentowany w rodzimą śląską scenę bluesowo-rockową. I to walor, który podkreśla znaczenie Festiwalu.W kontrze z rodzimą sceną stoją legendy rocka . "Perfect" i "TSA". I deserem wiadomo są występy zespoły, które mianowały się gospodarzami imprezy,ikonami tego Festiwalu.I urwę tutaj wątek...
Czekam do lipca:)
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King
karolina92

Postautor: karolina92 » czw cze 20, 2013 3:18 pm

hmm piszecie, że Cree jest nielojalne w stosunku do organizatorów, ale czy organizator zachowuje się lojalnie w stosunku do Cree? Ja wiem, to tylko subiektywne opinie, ale tu trzeba też spojrzeć z perspektywy chłopaków z Cree...
nie szukaj prawdy w snach, gdy ją wokół masz ...
indianer84

Postautor: indianer84 » czw cze 20, 2013 7:31 pm

gdyby nie te ogarniaczenie festiwalu do godz 24. to nie byłoby problemu ,a tak... mam nadzieje, ze cos się jeszcze zmieni i Cree zagra dłuzej niz niespełna godzine.
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » czw cze 20, 2013 8:15 pm

indianer84 pisze:gdyby nie te ogarniaczenie festiwalu do godz 24. to nie byłoby problemu ,a tak... mam nadzieje, ze cos się jeszcze zmieni i Cree zagra dłuzej niz niespełna godzine.

Teraz mają w planach godzinę piętnaście ;)
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » pt cze 21, 2013 10:52 am

karolina92 pisze:hmm piszecie, że Cree jest nielojalne w stosunku do organizatorów, ale czy organizator zachowuje się lojalnie w stosunku do Cree? Ja wiem, to tylko subiektywne opinie, ale tu trzeba też spojrzeć z perspektywy chłopaków z Cree...

Słuchaj Karolino. Ja wiem, że Bastkowi i załodze zależy na wykorzystaniu swoich 5 minut w mediach. Cieszę się, że dzięki TV i Radiu ta muzyka trafia do większego grona odbiorców. Boję się tylko, że Cree będzie ( i poniekąd) jest odbierany, jak "zespół, gdzie śpiewa syn Ryśka Riedla" i tylko nietak odbierany...Źle się czuję w roli złego proroka.

Rozumiem to, że udział w takich imprezach wiąże się z podjęciem się pewnych zobowiązań wobec rodzimej "stacji-matki". Rozumiem, jeśli w gestii wchodził koncert zwykły podczas Dni Miasta. Cóż rozumiem, że siła wyższa. Jednak Festiwal za pewne zasługuję na większy szacunek z strony gospodarzy. Teraz mógłbym zostawić miejsce dla kilu słów idei Festiwalu, ale każdy o tym wie...Jednak przedstawione argumenty w idei, celu Festiwalu. Skruszyły, by nawet włodarzy stacji ... Tu moim zdaniem wchodzi kwestia chęci zespołu "Cree", a krycie się za umową i jest tylko zamknięcie tematu. Jak pisałem niesmak pozostaję...Mleko się rozlało. Festiwal mimo wszystko istnieje "Cree" i "Dżem" zagra...Karolino, a jak z strony "Cree" to się układa? Powiedziałaś "A" myślę, że czas na "B"?
indianer84

Postautor: indianer84 » pt cze 21, 2013 6:18 pm

Arek ,wiem ze w plananch jest 1;15 ale wiem też ze są rózne opoznienia, wiec nie zdziwie sie jak beda zmuszeni zejść szybciej.
To jak to wygląda z biletami dla osób którzy sie obronili w tym roku? dotyczy to tylko członków skazanych na blues...?
czarekkk

Postautor: czarekkk » pt cze 21, 2013 9:36 pm

indianer84 pisze: To jak to wygląda z biletami dla osób którzy sie obronili w tym roku? dotyczy to tylko członków skazanych na blues...?

Za kilka dni ma się pojawić info. Podobno bilety będą. Z tego co pamiętam, w zeszłych latach nie trzeba było być członkiem Skazanych na bluesa.
indianer84

Postautor: indianer84 » sob cze 22, 2013 1:08 pm

ok, dzięki za odpowiedz :wink:
mizerny

Postautor: mizerny » sob cze 22, 2013 10:39 pm

Przyznam szczerze, że troszkę się zdenerwowałem zmianą programu festiwalu. Wykupiłem bilet na 2 dni, a teraz wystarczy mi, że pojadę w 1 dzień. bo chciałem usłyszeć Cree i Dżem. A biletów chyba niestety nie da się wymienić/zwrócić. Tak być nie powinno;)
indianer84

Postautor: indianer84 » ndz cze 23, 2013 10:00 am

dodam tylko ,że w sprawie biletów dla tych broniących się... otrzymałem taką odpowiedz od pana Adama Antosiewicza "Witam, od 15 lat członkowie Fan Clubu Dżem-u Skazani na Bluesa otrzymują nagrodę za kształcenie się w postaci wejściówki na Festiwal.Szczegóły w Fan Clubie.Pozdrawiam" , dlatego zapytałem czy tyczy sie to tylko członków .

Wróć do „Koncerty”