[2013.07.27-28]Chorzów XV Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
kikan

Re: [27-28.07.2013]Chorzów XV Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla

Postautor: kikan » wt cze 18, 2013 11:04 am

Cree wpakowalo sie w kontrakt i stali sie pracownikami. Ja w tym roku sie nie wybieram. Ta sytuacja tylko utwierdzila mnie w slusznosci wyboru. Zespoly co roku te same, magia dla mnie zniknela, Dzem gra malo porywajace sety i tak dalej mozna wymieniac.
"Nothingman... Isn't it something...?"
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » wt cze 18, 2013 11:37 am

Też tak uważam, a w eterze można wiele rzeczy mówić. I nie wiem czy to akurat jest dobre rozwiązanie, bo wielu z Nas ma dar myślenia i widzi drugie dno tego "zaskoczenia" Bastka w audycji radiowej. Pamięć o Ryśku Riedlu poprzez jego Festiwal przejdzie do historii, ale występ Dżemu i Cree na tym "Festynie" o stylistyce daleko odległej od country.Już niestety nie... Chyba więcej już nie mam do dodania jeśli chodzi o program. Chyba, że znów czekają na nas niespodzianki...?
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » wt cze 18, 2013 12:05 pm

kikan pisze:Cree wpakowalo sie w kontrakt i stali sie pracownikami. Ja w tym roku sie nie wybieram. Ta sytuacja tylko utwierdzila mnie w slusznosci wyboru. Zespoly co roku te same, magia dla mnie zniknela, Dzem gra malo porywajace sety i tak dalej mozna wymieniac.

Jeśli w zeszłym roku set nie był porywający to ja nie wiem czego ci trzeba.
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » wt cze 18, 2013 12:20 pm

Oczywiście zgadzam się z informacją o kontrakcie koncertowym "Cree". A o repertuarze gdzieś już wcześniej pisałem, więc drugi raz się nie będę rozpisywał.
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » wt cze 18, 2013 12:27 pm

Ja mam nadzieje że w tym roku Dżem jeszcze bardziej mnie zadowoli setlistą niż w zeszłym roku, wtedy była bajka a w tym roku mam nadzieje że będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » wt cze 18, 2013 12:31 pm

Robert_K pisze:Ja mam nadzieje że w tym roku Dżem jeszcze bardziej mnie zadowoli setlistą niż w zeszłym roku, wtedy była bajka a w tym roku mam nadzieje że będzie jeszcze lepiej.

Całej w trawie Tobie zabrakło, co? ;)

Ja najbardziej liczę na Słodką. Słyszałem ją tylko raz, ale wiem o tym tylko z forum... To było na moim 2 koncercie i "nie jarało" mnie to, że ją usłyszałem :P
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » wt cze 18, 2013 1:24 pm

Przez większą część koncertu się nudziłem. Niewinni trochę mnie obudzili i coś tam jeszcze. Zresztą nawet do tych Niewinnych mam zastrzeżenia, bo taka jakaś krótka ta wersja im wyszła. Poza tym słysząc tę w 2007 na żywo poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko :)
No a brak słodkiej mnie wkurza już od wielu lat. W 2006 świetna wersja, potem w 2007 jeszcze lepsza (20-minutowa ze Skrzekiem (!)). No kurde! :)
"Nothingman... Isn't it something...?"
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » wt cze 18, 2013 3:36 pm

GreenHorn pisze:Dżem cóż fair się zachował, gdyż od początku roku miał zaplanowany koncert w Mrągowie, ale Cree?Echo wygranego Festiwalu Sopocie,zakasywanie rękawów,wychodzenie na przeciw swoich 5 minut?Nie fair jednak moim zdaniem Bastek i załoga się zachowali względem A.Antosiewicza .

A może to Polsat im narzucił ten koncert "na szybko" i z racji pewnych zobowiązań z wygranej,nie mają innego wyjścia?

Widzowie w głosowaniu SMS-owym wybierają zwycięzcę, który zostaje artystą TRENDY. Nagrodą jest promocja artysty na antenie telewizji Polsat oraz na stronie internetowej i w radiu, które w danej edycji festiwalu są partnerami medialnymi imprezy.

ArekJ pisze:No to cóż... Chociaż do Dżemu wyjdzie ktoś z Cree

Nie liczyłbym na to w tym roku
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » wt cze 18, 2013 3:53 pm

Armin pisze:
ArekJ pisze:No to cóż... Chociaż do Dżemu wyjdzie ktoś z Cree
Nie liczyłbym na to w tym roku

Eh Armin, musisz nadzieję zabierać? :(
Awatar użytkownika
misiek_k-ce

Postautor: misiek_k-ce » wt cze 18, 2013 7:55 pm

Tak czytam Wasze posty i coraz bardziej widze, jaki nasz naród jest marudny... jest festiwal - zle, nie byłoby festiwalu - jeszcze gorzej. Kiedy TSA nie bylo w skladzie, wiele osób bardzo tego zalowalo, teraz jest TSA, to jest przewidywalnie... Jeśli nie czujecie ochoty przybycia tam, to nikt Wam nie kaze być w Chorzowie, ale jest duza grupa ludzi, która czeka na te 2 dni caly rok i mimo wszystko, czy to sa Paprocany, czy Pola Marsowe chce uczestniczyć w festiwalu. W tym roku akurat skład jest mocny, a set Dzemowy... rok temu ludzie, którzy pamiętają pierwsze edycje Festiwalu mówili, ze jeden z lepszych w historii. Jeśli dla Was Obluda, Niewinni, Malarz, Dzien w którym peklo niebo, Jesiony to slaby set, to nie wiem, czego oczekjecie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » wt cze 18, 2013 8:13 pm

Michale - żyjemy w Polsce. Tu trzeba mieć wąsy i marudzić cały czas :lol: :lol: :lol:
Ja od początku - kiedy to Dżem zamienił się z Cree kolejnością wiedziałem, że będzie płacz i jęk i w ogóle. Ale kurde no... to tylko kolejność!
Co do setu - zgadzam się. Był bardzo dobry, dla mnie w sumie najlepszy koncert na jakim byłem. Szczególnie ze względu na Niewinnych i Malarza.

Ale w Polsce się nie dogodzi ludziom. Taka prawda niestety.
http://pl.memgenerator.pl/mem-image/nic ... -pl-ffffff
O :P
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » wt cze 18, 2013 8:28 pm

misiek_k-ce pisze:Tak czytam Wasze posty i coraz bardziej widze, jaki nasz naród jest marudny... jest festiwal - zle, nie byłoby festiwalu - jeszcze gorzej. Kiedy TSA nie bylo w skladzie, wiele osób bardzo tego zalowalo, teraz jest TSA, to jest przewidywalnie... Jeśli nie czujecie ochoty przybycia tam, to nikt Wam nie kaze być w Chorzowie, ale jest duza grupa ludzi, która czeka na te 2 dni caly rok i mimo wszystko, czy to sa Paprocany, czy Pola Marsowe chce uczestniczyć w festiwalu. W tym roku akurat skład jest mocny, a set Dzemowy... rok temu ludzie, którzy pamiętają pierwsze edycje Festiwalu mówili, ze jeden z lepszych w historii. Jeśli dla Was Obluda, Niewinni, Malarz, Dzien w którym peklo niebo, Jesiony to slaby set, to nie wiem, czego oczekjecie.

Pozdrawiam

Masz u mnie browara za ten post.
Zapomniałeś tylko o "To wszystko co mam"
A Dżem zapomniał o Całej w Trawie :D
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » wt cze 18, 2013 8:29 pm

ArekJ pisze:Michale - żyjemy w Polsce. Tu trzeba mieć wąsy i marudzić cały czas :lol: :lol: :lol:
Ja od początku - kiedy to Dżem zamienił się z Cree kolejnością wiedziałem, że będzie płacz i jęk i w ogóle. Ale kurde no... to tylko kolejność!
Co do setu - zgadzam się. Był bardzo dobry, dla mnie w sumie najlepszy koncert na jakim byłem. Szczególnie ze względu na Niewinnych i Malarza.

Ale w Polsce się nie dogodzi ludziom. Taka prawda niestety.
http://pl.memgenerator.pl/mem-image/nic ... -pl-ffffff
O :P

I Passata :D (mam nadzieje ze Jurek nie czyta tego). :P
Awatar użytkownika
misiek_k-ce

Postautor: misiek_k-ce » wt cze 18, 2013 9:07 pm

Robert_K pisze:
misiek_k-ce pisze:Tak czytam Wasze posty i coraz bardziej widze, jaki nasz naród jest marudny... jest festiwal - zle, nie byłoby festiwalu - jeszcze gorzej. Kiedy TSA nie bylo w skladzie, wiele osób bardzo tego zalowalo, teraz jest TSA, to jest przewidywalnie... Jeśli nie czujecie ochoty przybycia tam, to nikt Wam nie kaze być w Chorzowie, ale jest duza grupa ludzi, która czeka na te 2 dni caly rok i mimo wszystko, czy to sa Paprocany, czy Pola Marsowe chce uczestniczyć w festiwalu. W tym roku akurat skład jest mocny, a set Dzemowy... rok temu ludzie, którzy pamiętają pierwsze edycje Festiwalu mówili, ze jeden z lepszych w historii. Jeśli dla Was Obluda, Niewinni, Malarz, Dzien w którym peklo niebo, Jesiony to slaby set, to nie wiem, czego oczekjecie.

Pozdrawiam

Trzymam za slowo i mam w pamięci ten post! :D
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » wt cze 18, 2013 9:32 pm

misiek_k-ce pisze:
Robert_K pisze:

Pozdrawiam

Trzymam za slowo i mam w pamięci ten post! :D

Zrób screena i zgraj na telefon! Pod koniec lipca będziesz miał piękny dowód :D

Wróć do „Koncerty”