[2013.07.27-28]Chorzów XV Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

GreenHorn

Re: [2013.07.27-28]Chorzów XV Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla

Postautor: GreenHorn » ndz cze 23, 2013 1:30 pm

mizerny pisze:Przyznam szczerze, że troszkę się zdenerwowałem zmianą programu festiwalu. Wykupiłem bilet na 2 dni, a teraz wystarczy mi, że pojadę w 1 dzień. bo chciałem usłyszeć Cree i Dżem. A biletów chyba niestety nie da się wymienić/zwrócić. Tak być nie powinno;)

Niezłą zadałeś mi łamigłówkę, bo skoro kupujesz bilet np. w"Empiku" czy innym salonie to otrzymujesz paragon i drogą przypuszczeń sądzę, że wtedy reklamacji można dokonać, tudzież dokonać zmiany karnetu? Nie jestem ekspertem, ale też przez moment o podobnym wyborze pomyślałem...Jednak Festiwal to nie tylko Dżem i Cree. Na scenie również zagrają również wiele innych ciekawych zespołów. Też tylko chodziłem na "Dżem i Cree", ale w pewnym momencie zacząłem na to patrzeć inaczej, bo dzięki Festiwalowi można poszerzać nowe horyzonty muzyczne, poznać ciekawe zespoły, ale i ludzi, których łączy nas wspólna miłość do muzyki. Także może warto zaryzykować i pozostać drugiego dnia? Serdecznie Pozdrawiam 8)
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King
karolina92

Postautor: karolina92 » ndz cze 23, 2013 3:06 pm

Nie wiem w 100 % jakie jest teraz podejście Cree do tego zamieszania niemniej jednak ja widzę to tak: Od dobrych kilku lat jest stała formuła festiwalu - Cree jako gospodarz dnia pierwszego i Dżem - gwiazda drugiego dnia. W tym roku jednak Dżemowi "coś" na ten dzień wypadło, zamieniono więc kolejność, było to podane do publicznej wiadomości, więc Cree musiało się na to zgodzić (ja tu widzę zachowanie całkiem fair, przecież równie dobrze, od miesięcy Cree ten termin również mogło mieć zaklepany na coś innego). Zauważmy, że było to przed "polsatowym" sukcesem, który nakłada na zespól pewne obowiązki i obliguje do niektórych występów. Tu niestety Cree ma niewiele do powiedzenia. Przypadek sprawił, że ten felerny koncert, to ten sam, przez który Dżem musiał zmienić rozkład festiwalu. Pytanie czy organizator jest fair w stosunku do Cree, moim zdaniem trochę szasta czasem zespołu, przerzucając jego koncert miedzy dwoma dniami i z godziny na godzinę... (ale to już sprawa managementu). Ważne, że ostatecznie się "dogadali" i obydwa zespoły będzie można zobaczyć. Cóż najwyraźniej będą dwie gwiazdy dnia pierwszego :wink:

GreenHorn, mam nadzieję, że moje "B" jest wystarczające :D
nie szukaj prawdy w snach, gdy ją wokół masz ...
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » ndz cze 23, 2013 5:53 pm

Karolino. Twoje argumenty są przekonujące, ale też nie możemy zapominać, że Festiwal Ryśka Riedla, to nie jest wydarzenie ( moja osobista opinia) rangi spędu z okazji święta jakieś wioski. I za pewne podpisałbym się pod argumentami w tej przykładowej sytuacji , ale jeśli chodzi o Festiwal wybacz, ale nie...Swoje zdanie o "zawirowaniach w programie" wcześniej napisałem, więc drugi raz nie widzę sensu, by się rozpisywać...We wspólnym rachunku gospodarze Festiwalu zachowali się nie ładnie, ale każdy ma prawo do swojej osobistej oceny, ale czytając opinie w internecie w większości pokrywają się z moim wylewaniem żółci...

Jeśli chodzi o "Cree". Koncert był w kalendarzu zapisany wcześniej i rzeczowa argumentacja podpierając się na randze Festiwalu-komu jest poświęcony. Sądzę, że "skruszyło",by nawet żelazne zasady (żartobliwie serce Niny Terentiew również) włodarzy Polsatu. I zmian byśmy uniknęli...

Jeśli chodzi o Dżem. Tu chyba zaważyły kwestie finansowe, albo stary kalendarz ("2012") przed nosem Pana Leszka Martinka przy podpisywaniem kontraktu... Tutaj, jak pisałem wyżej czas zaważył na korzyść Dżemu informując wcześniej o zmianie daty koncertu...

Mleko markowe "UCHATE" się rozlało smrodu nie ma, ale gorzki niesmak pozostał...

I tym kończę (OBY!) wypowiedzi na temat programu na temat tej sytuacji. Czekamy na Festiwal:)
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King
Awatar użytkownika
misiek_k-ce

Postautor: misiek_k-ce » ndz cze 23, 2013 6:15 pm

Zarówno dla muzyków Dzemu jak i muzyków Cree, a przede wszystkim Sebastiana koncert Festiwalowy nie jest zwykłym koncertem, ale bardzo sentymentalnym wydarzeniem, jednak Cree po podpisaniu kontaktu z UMP, a także po ogromnym sukcesie w TOPtrendy ma wiele innych zobowiazan i sentymenty nie mogą pozostać numerem 1... Zamiast się cieszyc, ze mimo przeciwnościom te zespoly wystapia na festiwalu, to jest tu gdybanie, narzekanie i przepraszam "pieprzenie 3 po 3". Spotkalem się tu z opiniami, ze od lat jest tak samo, te same zespoly, otóż w tym roku macie zmiany, zupełnie inny terminarz występów, ale tez jest zle.

Pozdrawiam
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » ndz cze 23, 2013 7:13 pm

misiek_k-ce pisze:Zamiast się cieszyc, ze mimo przeciwnościom te zespoly wystapia na festiwalu, to jest tu gdybanie, narzekanie i przepraszam "pieprzenie 3 po 3".

Forum jest miejscem, które służy do wypowiedzi swoich często trafnych i błędnych opinii. Ja swoją uważam mimo wszystko za sugestywną, ale silnie podparta logicznymi wnioskami. Jednak kierując się wspomnianą przez Ciebie radością z grania gospodarzy. Jestem w stanie zamknąć ten temat. Ja nie poddaję sugestii intencji Dżemu czy Bastka, jeśli chodzi o wkład emocjonalny wyżej wymienionych... I generalizowanie faktów i wyciąganie wniosków po przeczytanych, usłyszanych, zaczerpniętych słów, jest podstawą do sugestywnego budowania twierdzeń gdybanie, narzekanie i przepraszam "pieprzenie 3 po 3"

A nawet jeśli to "zamieszanie" ma poniekąd postawy budowania do wyżej wymienionych zachowań... O tym napiszę "po".Zwłaszcza po frekwencji drugiego dnia! I oficjalnie temat zamykam, a jeśli ktoś dalej chcę kontynuować z moją stroną ten wątek . To zapraszam na PW
Awatar użytkownika
misiek_k-ce

Postautor: misiek_k-ce » ndz cze 23, 2013 7:26 pm

Co do frekwencji, to faktycznie jest wielki znak zapytania. Nie wiem, czy to tutaj, czy na któryms fanpage'u, czy grupie na Facebook'u przeczytałem słowa, ze trzeba być otwartym na inne zespoly, a nie tylko ograniczać się do Dzemu i Cree. Owszem, te 2 zespoly sa najważniejsze na tym festiwalu z racji patrona, ale drugi dzień ma równie mocny skład, choćby Perfect, który gra jedne z lepszych koncertów wśród polskich kapel. Mówie to z pelna swiadomoscia, gdyż staram się być na każdym ich koncercie w okolicy i wiem, ze ten koncert będzie wyjątkowy. A jeżeli frekwencja drugiego dnia będzie mala, to będzie to naprawdę przykre dla tych wykonawców, którzy pojawia się drugiego dnia i zaprezentują swój material. Festiwal nosi nazwe FESTIWALU MUZYCZNEGO im. Ryska Riedla, wiec nie jest to festiwal Dzemu i Cree, a również innych kapel i mam nadzieje, ze ludzie tak do tego podejdą i pójda w drugim dniu na koncerty. Ostatnimi laty koncert Dzemu był tzw. wisienka na torcie, ale nie uważam, żeby termin koncertu i jego czas był tutaj najważniejszy. To sa 2 dni pelne muzyki i wspomnień Rysia i niech to zostanie idea festiwalu i naszych rozwazan, a nie to kto, którego dnia i jak długo będzie grac :) Z doświadczenia wiem, ze godzinny koncert może być równie magiczny, jak ten 2 czy 3 godzinny
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » ndz cze 23, 2013 9:27 pm

Taaa... Bądźmy bezkrytyczni.
"Nothingman... Isn't it something...?"
Awatar użytkownika
misiek_k-ce

Postautor: misiek_k-ce » ndz cze 23, 2013 9:43 pm

A kto mówi o bezkrytyczności? Ja uważam, ze należy szukac pozytywów, dobrze się bawic na festiwalu, a nie stwarzać sobie problemy. Także powtórze, jeśli komus się nie podoba skład/terminarz, niech nie przyjezdza i tyle w tym temacie z mojej strony!
Piotrek
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek » pn cze 24, 2013 8:53 am

GreenHorn pisze: Jeśli chodzi o Dżem. Tu chyba zaważyły kwestie finansowe, albo stary kalendarz ("2012") przed nosem Pana Leszka Martinka przy podpisywaniem kontraktu... Tutaj, jak pisałem wyżej czas zaważył na korzyść Dżemu informując wcześniej o zmianie daty koncertu...

A tak właściwie to o co masz pretensje do Pana Leszka Martinka w tym temacie?

Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » pn cze 24, 2013 9:38 am

Piotrek pisze:
GreenHorn pisze: Jeśli chodzi o Dżem. Tu chyba zaważyły kwestie finansowe, albo stary kalendarz ("2012") przed nosem Pana Leszka Martinka przy podpisywaniem kontraktu... Tutaj, jak pisałem wyżej czas zaważył na korzyść Dżemu informując wcześniej o zmianie daty koncertu...

Pozdrawiam
Piotr

Pewnie o to, że śmiał zmienić dzień grania koncertu Dżemu aż o jeden dzień i poinformował o tym organizatora z tylko półrocznym wyprzedzeniem :lol:
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » pn cze 24, 2013 11:28 am

misiek_k-ce pisze:Także powtórze, jeśli komus się nie podoba skład/terminarz, niech nie przyjezdza i tyle w tym temacie z mojej strony!

Jakby organizator rzucał takie teksty jak Ty to festiwal dawno by zdechł. Twoje gadanie dla mnie właśnie takim pieprzeniem 3 po 3 jak sam to nazwałeś.

EDIT:

Dobra żeby nie było, że jestem agresywny. Dlaczego mam niby nie jeździć? To chyba normalne, że chcę żeby festiwal imienia mojego idola był jak najlepszy. Jednak gdy coś mi się nie podoba nie zamierzam udawać, że wszystko jest super, ani na siłę szukać pozytywów. To tak jakby Cię ktoś gwałcił, a Ty byś sobie myślał: "Kurczę, w sumie to nic mnie nie boli, a nawet jest fajnie". Ja osobiście chciałbym, żeby festiwal bardziej się otworzył muzycznie. Nie mam nic do zespołów typu TSA czy Perfect, bo również je lubię, ale niech jeden z nich występuje na danym festiwalu co jakiś czas, a nie tak jak teraz to wygląda.
Ostatnio zmieniony pn cze 24, 2013 2:02 pm przez kikan, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nothingman... Isn't it something...?"
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » pn cze 24, 2013 12:14 pm

ArekJ pisze:
Piotrek pisze:

Pozdrawiam
Piotr

Pewnie o to, że śmiał zmienić dzień grania koncertu Dżemu aż o jeden dzień i poinformował o tym organizatora z tylko półrocznym wyprzedzeniem :lol:

Żartobliwe "ubranie" twoich słów Arku. Odpowiadając na pytanie Piotra. Nie mam do nikogo pretensji. Ja polemikę na temat "programu" zamknąłem.
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » pn cze 24, 2013 12:23 pm

Trzeba sobie czasami rozweselić trochę tą szarą rzeczywistość, którą mamy za oknem ;) Szczególnie teraz - kiedy raz jest jasno i przyjemnie, a za chwilę burzowo i strach z domu głowę wystawić.
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » pt cze 28, 2013 8:34 am

Już nie cały miesiąc dzieli nas od Festiwalu na który wszyscy czekamy.Zawsze wielką niewiadomą jest repertuar Dżemu, który wykona podczas swego koncertu. Zawsze przed Festiwalem na forum forumowicze drogą fantazji układają swój "wymarzony set". Niech się stanie więc i tym razem. Zapraszam do zabawy:)
PiotrekGit

Postautor: PiotrekGit » pt cze 28, 2013 10:45 am

Jeśli powtórzą set z tamtego roku to już będę bardzo zadowolony! :)

Wróć do „Koncerty”