[03.08.13] Dżem - Węgierska Górka

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

popekbb
Kontaktowanie:

[03.08.13] Dżem - Węgierska Górka

Postautor: popekbb » pt sie 02, 2013 9:37 am

Witam!!

Wybiera się ktoś z fan clubowiczów na koncert w Węgierskiej Górce?? Wstęp na Dżem 10zł od głowy.

Link do wydarzenia:
http://www.wegierska-gorka.opg.pl/kalen ... ,1,29.html

http://zywiec.naszemiasto.pl/artykul/ga ... ,id,t.html
PiotrekGit

Re: [03.08.13] Dżem - Węgierska Górka

Postautor: PiotrekGit » pt sie 02, 2013 10:07 am

Wybieraliśmy się ze znajomymi na dwudniową wycieczkę, ale jeśli dni miasta są płatne to chyba zrezygnujemy... hihi ;)
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » pt sie 02, 2013 10:46 am

Z jednej strony to dobrze że są płatne, bo 10 zł to symboliczna opłata a pomaga oddzielić pewną część społeczeństwa takich którzy wolą wydać tą dyszkę na piwo i nie robić zamieszania na koncercie.
PiotrekGit

Postautor: PiotrekGit » pt sie 02, 2013 12:36 pm

Oczywiście żartowałem - jedziemy! ;;)

Ale jeśli już taki wątek się nasunął to zgadzam się odnośnie tego, że takie imprezy powinny posiadać symboliczną opłatę, ale nie dlatego, że selekcjonuje to społeczeństwo na pijaczków i tych "cnotliwych" (nie wolno dzielić społeczeństwa szczególnie na takich imprezach, których celem jest integracja ludzi) tylko dlatego, żeby uświadomić ludzi, że nawet "darmowe" dni miasta tak naprawdę nie są darmowe i samorządy lokalne ponoszą jakieś koszty, a jeżeli ktoś jest członkiem danej społeczności i chce się bawić to powinien jakąkolwiek cegiełkę do tego dorzucić. Oczywiście nie mówię tutaj o kwotach 20+zł, bo to już wtedy robi się impreza komercyjna jakby tego ktoś nie próbował nazywać (od takiej kwoty zaczynają się z reguły bilety na koncerty zamknięte). Ale kwota 5,10 zł myślę, że dla nikogo nie jest ogromnym obciążeniem. Po drugie przy mniejszych społecznościach (gminy/małe miasta) taka formuła jest chyba opłacalną ceną, jeśli ktoś chce zaprosić jakieś solidne zespoły i zrobić porządną imprezę, a nie tylko np. zwykły festyn, nazwany hucznie dniami miasta.

Natomiast istotna jest inna kwestia, to znaczy wybór miejsca i ilość osób, które takie miejsce może pomieścić. Często ludzie (nie wiadomo dlaczego) są wpakowywani w takie miejsca na "Dniach Miasta", gdzie nawet jakby ktoś zemdlał to by się nie wywrócił, a to jest dużo bardziej niebezpieczne niż paru nawet agresywnych miśków, których można bez problemu wyrzucić, a co gorszych podać do sądu. Czasami warto zrezygnować z pięknego, kameralnego, no ale małego ryneczku na rzecz jakiejś otwartej przestrzeni, nawet jakby to miało być łyse pole tak naprawdę. No ale cel promocyjny czasami przeszkadza władcom w myśleniu... Kto był kiedykolwiek na koncercie w totalnym ścisku przy muzyce jakiejś "gwiazdy" to wie o czym jest mowa..
popekbb
Kontaktowanie:

Postautor: popekbb » pt sie 02, 2013 10:30 pm

no to się widzimy, znakiem rozpoznawczym koszulka fan clubowa :-) do zoba!
Bartik

Postautor: Bartik » ndz sie 04, 2013 11:09 am

Setlista z koncertu:

1. Poznałem go po czarnym kapeluszu
2. Gorszy dzień
3. Do przodu
4. Piosenka ekologiczna
5. Nie patrz tak na mnie
6. Do kołyski
7. Mała aleja róż
8. Paw
9. Jak malowany ptak
10. Naiwne pytania (wersja z z Akustycznie- suplement)
11. Harley mój
12. Wehikuł czasu
13. Partyzant (z mistycznym wstępem)
14. Sen o Victorii
15. Autsajder
16. Whisky
W murowanej piwnicy;) (Maciek zaśpiewał, tłum podchwycił, Jurek akompaniował)
17. Kaczor coś ty zrobił
18. Cegła

Chyba nie pomyliłem kolejności;)
Koncert wspaniały, jeden z najlepszych na którym byłem. Reakcja publiki z Maćkiem wspaniała, aczkolwiek Maciek potrzebował kilku utworów na rozkręcnie się. Prawdziwie gitarowe szaleństwo. Zarówno Adamowi jak i Jurkowi poszła struna. Na początku Jurkowi szwankował odsłuch na scenie. Adam był w doskonałej formie, jego solówka między Harleyem, a Wehikułem była prawdziwą ucztą da uszu. Jurek tak zaszalał, że w czasie solówki w Whisky znalazł się w publice, przechadzając się między publicznością:) Natomiast przed Cegłą doszło do niesamowicie pięknej rozmowy dwóch gitar, która przerodziła się w pojedynek na miny obydwu gitarzystów, skąpany w cudownych brzmienach.
Podsumowując, sądzę że Dżem grał na większym luzie niż na tegorocznym festiwalu Ryśka.
Pozdrawiam:)
"Żyje się po to, żeby grać- gra się po to, żeby żyć"
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » ndz sie 04, 2013 1:10 pm

Bartik pisze:6. Do kołyski

Gościnnie typek ze swoim "kocham Cię Patrycja" :P

Bartik pisze:14. Sen o Victorii
15. Autsajder
16. Whisky

Tu na harmonijce zagrał przyjaciel zespołu, Łukasz,który już nieraz się w tej kwestii udzielał

Koncert dobry,natomiast wiochę zrobiła "gimbaza" wrzeszcząca "Dżem napier..", brak słów.
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » ndz sie 04, 2013 1:42 pm

Ta wersja Naiwnych pytań to jest to, co zazwyczaj doświadczamy na koncertach? Czy to coś innego?
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » ndz sie 04, 2013 2:40 pm

ArekJ pisze:Ta wersja Naiwnych pytań to jest to, co zazwyczaj doświadczamy na koncertach? Czy to coś innego?

Normalnie,na elektryczno + tradycyjne teletubisie Maćka z publiką
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » ndz sie 04, 2013 3:12 pm

Armin pisze:
ArekJ pisze:Ta wersja Naiwnych pytań to jest to, co zazwyczaj doświadczamy na koncertach? Czy to coś innego?

Normalnie,na elektryczno + tradycyjne teletubisie Maćka z publiką

"Teletubisie" tego określenia jeszcze nie słyszałem :D

No to tak jak myślałem. Chociaż zostało to tak zaznaczone w secie, jakby to jakiś nowy aranż koncertowy był ;)
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
Bartik

Postautor: Bartik » ndz sie 04, 2013 6:04 pm

Koncert dobry,natomiast wiochę zrobiła "gimbaza" wrzeszcząca "Dżem napier..", brak słów.

Dokładnie,
Janusz kręcił głową mówiąc pod nosem, że nie ładnie. Nie wiem, co Beno krzyknął, bo go "gimbaza" zagłuszyła. Armin, słyszałeś może?

Hehe :D teletubisie, dobre ;)
"Żyje się po to, żeby grać- gra się po to, żeby żyć"
szczotkar

Postautor: szczotkar » pn sie 05, 2013 3:52 pm

Spośród wielu plenerowych koncertów Dżemu ten można zaliczyć do jednego z najlepszych.

Po 1. Gość specjalny "Do Kołyski"
Po 2. Bardzo dobry set jak na plener
Po 3. Drugi gość specjalny w piosenkach akustycznych
Po 4. Przejście Jurka z gitarą podczas Whisky - dla takich chwil warto żyć

Po za tym widać było że chłopcy dobrze się czują i mają dobre humory.
Beno i Zbyszek z wakacyjnymi okularami:)
Jurek i Adam cudowne "rozmowy" dźwiękowe

Jedyny minus to właśnie te chamskie okrzyki. Niestety to jest minus koncertów niebiletowanych albo biletowanych za grosze jak ten.
Po za tym fajny widok jak jakaś wymalowana "lalunia" kręci swoim nowym Iphonem filmik nie mając pojęcia co nagrywa:D
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » pn sie 05, 2013 7:21 pm

Bartik pisze:Nie wiem, co Beno krzyknął, bo go "gimbaza" zagłuszyła. Armin, słyszałeś może?

Nie słyszałem
skazana17

Postautor: skazana17 » wt sie 06, 2013 3:59 pm

Koncert w Węgierskiej Górce rzeczywiście wyjątkowy.I choć może ze względu na mój wiek (17lat)nie powinnam w tej kwesti się wypowiadać,zgodzę się tym,że prawie moi rówieśnicy popisali się...głupotą.Na pozór wielcy fani Dżemu,ale z wokalistą śpiewali tylko fragmenty refrenów i to tych najbardziej znanych utworów.Ale najbardziej zaszokowała mnie zasłyszana rozmowa dwóch,na moje oko piętnastolatek,które stwierdziły ,że Dżem to chyba laureat którejś z edycji programu Must be the music,i dlatego został zaproszony na dni Węgierskiej Górki.Jakby tego było mało,obydwie miały na ręce zawinięte bandamiki zespołu Dżem...Pozostaje mieć tylko nadzieję ,że po tak pięknym koncercie,"gimbaza"poszukała trochę informacji na temat tego zepołu i że zrozumieli ,iż Dżem to nie tylko zespół,ale styl życia....Pozdrawiam;)
eryk200

Postautor: eryk200 » czw sie 08, 2013 2:30 pm

Wróć do „Koncerty”