[2014.06.07] 35 URODZINY, Chorzów, Pola Marsowe!

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
Sokole_Oko

Re: [2014.06.07] 35 URODZINY, Chorzów, Pola Marsowe!

Postautor: Sokole_Oko » śr mar 12, 2014 12:09 am

APELUJĘ DO PANÓW Z DŻEMU:

zagrajcie Klosza i Słodką

wtedy to i VIP-a nawet za 500 PLN człowiek by łyknął :D
Awatar użytkownika
Harry

Postautor: Harry » śr mar 12, 2014 12:23 am

Klosza nie będzie, gdyż Maciek go nie zaśpiewa. Jedyna nadzieja w Bastku.

O ile oczywiście będzie chciał wystąpić z Dżemem.
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » śr mar 12, 2014 12:54 am

O Słodką tak! :D Dopełnioną Niewinnymi! ;)

To co? Układamy sety marzeń? ;)
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
Matteo90

Postautor: Matteo90 » śr mar 12, 2014 9:48 am

A Mi się marzy Droga 66 i Chleb z dżemem ... :D Już odliczam dni...
GreenHorn

Postautor: GreenHorn » śr mar 12, 2014 11:10 am

Harry Nie ma przed sobą książki, ani w pamięci żadnych wypowiedzi Maćka o nie lubieniu Klosza. W książce Maciek wspomina, że nie rozumie Koszmarnej Nocy, ale o rzekomym Kloszu nie ma mowy...Dżem, jeśli chodzi o koncerty uroczyste potrafi zaskakiwać. W układaniu set-listy nie będę się jeszcze bawił. Mam nadzieję, że ten jubileusz pociągnie za sobą zmiany w repertuarze koncertowym, który przypomina ostatnimi czasy nudną telenowele... I znów jest pomysł na DVD, jak najbardziej uważam ten pomysł za trafiony. Mam tylko nadzieję, że producenci tego DVD będą dbać o każdy detal przy jego powstawania:) I tyle z mojej strony na ten temat:)Na razie
"(...) skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy bohaterami dzieła jakiegoś pisarza, przelotną myślą kogoś nudzącego się w autobusie albo źdźbłem w oku Boga, źdźbłem, od którego w tym oku pojawiły się łzy?" Stephen King
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » śr mar 12, 2014 11:45 am

GreenHorn pisze:Harry Nie ma przed sobą książki, ani w pamięci żadnych wypowiedzi Maćka o nie lubieniu Klosza. W książce Maciek wspomina, że nie rozumie Koszmarnej Nocy, ale o rzekomym Kloszu nie ma mowy...Dżem, jeśli chodzi o koncerty uroczyste potrafi zaskakiwać. W układaniu set-listy nie będę się jeszcze bawił. Mam nadzieję, że ten jubileusz pociągnie za sobą zmiany w repertuarze koncertowym, który przypomina ostatnimi czasy nudną telenowele... I znów jest pomysł na DVD, jak najbardziej uważam ten pomysł za trafiony. Mam tylko nadzieję, że producenci tego DVD będą dbać o każdy detal przy jego powstawania:) I tyle z mojej strony na ten temat:)Na razie

W książce nie ma mowy, ale kiedyś pytaliśmy Maćka o ten utwór po koncercie i mówił, że nie do końca czuje/rozumie ten utwór i nie chce go śpiewać bo boi się, że nie wyjdzie z tego powodu.
Cris7

Postautor: Cris7 » śr mar 12, 2014 6:00 pm

GreenHorn pisze:W książce Maciek wspomina, że nie rozumie Koszmarnej Nocy, ale o rzekomym Kloszu nie ma mowy...

Jakoś sie nie dziwie , małe dziewczynki które rozweselają są faktycznie oryginalne :D

a co do seta , może "tylko ja i Ty" nareszcie na koncertówce ? :) Chciałbym jeszcze "wiem na pewno wiem" : )
Może 'Obłuda' będzie bo i na 30leciu i na symfonicznej nie ma :)
agram1

Postautor: agram1 » śr mar 12, 2014 8:46 pm

Będę też :D
mike92

Postautor: mike92 » czw mar 13, 2014 1:35 am

Również będę, bilecik już zakupiony! :)
estoy

Postautor: estoy » czw mar 13, 2014 10:20 am

Matteo90 pisze:APELUJĘ DO ORGANIZATORÓW POKAŻCIE ROZKŁAD STREF !

Napisałam do organizatorów z zapytaniem jak się strefy mają do sceny - dostałam dość ogólną informację, że strefa A jest pod samą sceną, strefa B za strefą A, a ze strefy Vip będzie można się bez problemów przemieszczać pod scenę .
Mam nadzieję, że trochę pomogłam :)
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » czw mar 13, 2014 11:25 am

Podobno strefa VIP to jakaś trybu ze swobodnym przejściem do strefy A + katering.
Awatar użytkownika
thewesoly79
Kontaktowanie:

Postautor: thewesoly79 » czw mar 13, 2014 12:03 pm

Maciek Balcar: Nasze urodziny, co nie jest tajemnicą, będą obchodzone hucznie. Koncert potrwa kilka godzin, repertuar będzie rozszerzony o kawałki rzadko grane. Pojawią się też goście.

Jedną z największych atrakcji jest specjalny urodzinowy koncert legendarnego zespołu Dżem, który w tym roku obchodzi swoje 35-lecie. Podczas imprezy nie zabraknie oczywiście największych przebojów.

Takie urodziny nie mogą się zamknąć w dwóch godzinach, nawet w trzech - powiedział Maciej Balcar, wokalista Dżemu, dając sygnał, ze ich występ może potrwać nawet 4 godziny. - To będzie impreza bardzo huczna. Obecność grupy Tauron, która jest sponsorem strategicznym, zapewnia bardzo wysoki, światowy poziom tej imprezy. Będzie się działo! Mamy też dużo możliwości jeśli chodzi o goście, których zaprosimy na scenę. Oby tylko pogoda dopisała - dodał muzyk.

Niewykluczone, że z koncertu powstanie też materiał na album DVD.

- Mamy dość spory system produkcyjny, bardzo dobry zestaw nagłośnieniowy i oświetleniowy. To będzie potężna scena - powiedział Leszek Martinek, menedżer Dżemu. - Na pewno nie będziemy chcieli tego zmarnować. Będziemy się skłaniać ku temu, by tę produkcję zarejestrować - dodał.

O tym, że 1989 rok był bardzo ważny dla Dżemu wspominał Beno Otręba, basista grupy. - To był rok kiedy mogliśmy wreszcie założyć swoją spółkę i na normalnych zasadach działać - podkreślił.

Z kolei Wojtek Zamorski, dziennikarz muzyczny zauważył też dodatkowy smaczek dotyczący tego roku.

- W czerwcu mieliśmy wybory i finał Okrągłego Stołu, a w listopadzie tego samego roku w Spodku odbył się wielki jubileuszowy koncert z okazji 10-lecia Dżemu. Podczas tej imprezy supportem był Gang Olsena, w którym wówczas grał Jasiu Borzucki, obecny klawiszowiec Dżemu - powiedział nam Zamorski. Dziennikarz wierzy, że czerwcowy koncert zespołu będzie spora atrakcją.
- Dżem to absolutny fenomen, na polskim rynku muzycznym. Pamiętajmy też, ze nie ma w dziejach rocka zespołu, o którym nakręcono film fabularny i którego historię przenosin na deski teatru - podsumował.
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » sob mar 15, 2014 3:24 am

1. Wiem na pewno wiem, nie nie kocham Cię
2. Płyń mój bluesie płyń
3. Obłuda
4. A jednak czegoś żal
5. Czarny chleb
6. Chcę Ci coś opowiedzieć (Jacek)
7. Kilka zdartych płyt (Jacek)
8. Alex (Jacek)
9. Blues Alabama
10. Abym mógł przed siebie iść
11. Ballada o dziwnym malarzu
12. Leci muza
13. Dzień w którym pękło niebo
14. Modlitwa III - Pozwól mi
15. Być albo mieć
16. Wolności dni
17. Cała w trawie
18. COŚ NOWEGO! ;)
19. Tylko Ty i ja
20. Koszmarna noc (Bastek)
21. Kiepska gra (Bastek)
22. Klosz (Bastek)
23. Ostatnie widzenie
24. Szara mgła
25. W drodze do nieba
26. Skazany na bluesa

BIS I
27. Najemnik I
28. Najemnik II
29. Magazyn mód

BIS II
30. Noc i rytm
31. Niewinni i ja cz. I i II
32. Oh, Słodka

BIS III
33. Zapal świeczkę
34. List do M.

Taka setlista marzeń moja, o! ;) Pomimo, że na festiwalu na scenę do chłopaków nie wyszedł ani Jacek ani Bastek liczę, że na jubileuszu się uda! :)
michalz

Postautor: michalz » sob mar 15, 2014 11:45 am

Bastka chyba nie będzie Cree ma koncert w tym dniu zaplanowany.
Peace&Love
kuba89

Postautor: kuba89 » sob mar 15, 2014 1:34 pm

Witam wszystkich :)

Moje życzenia co do setlisty (kolejność przypadkowa):
1. Paw (nigdy nie miałem jak do tej pory słyszeć go na żywo w wersji elektrycznej)
2. Dzień, w którym pękło niebo
3. Obłuda
4. Koszmarna noc
5. Nieudany skok
6. Magazyn mód
7. Niewinni i ja
8. Tylko ty i ja
9. Czarny chleb
10. Człowieku, co się z Tobą dzieje
11. Ten o tobie film (uważam, że Balcar śpiewa to super - patrz: "Festiwal Breakout 2007" na YT)
12. Naiwne pytania (koniecznie w "reggae-owej" wersji!!!)
13. Ballada o dziwnym malarzu
14. Jesiony
15. Klosz (ale tego pewnie nie będzie, z ww. względów)
16. Wiem, na pewno wiem, nie kocham Cię
17. Lunatycy (też w wersji tradycyjnej, wersja z "Listu do R." w ogóle mi się nie podoba)
18. Cała w trawie
19. Słodka (!!!)
20. Najemnik II
21. Boże, daj dom
22.Coś z "The band plays on", najlepiej "Zielony Piotruś" (na otwarcie, jak w Spodku '92 i Rivierze '91 :) )
23. Piosenka ekologiczna
I klasyka (możecie mówić, że się przejadło, wg. mnie jubileusz się nie może bez niej odbyć)
24. Autsajder (najlepiej z "Partyzantem" na akordeonie)
25. Czerwony jak cegła/Mała aleja róż/Detox (powiedzmy, że do wyboru)
26. Whisky
27. Jak malowany ptak
28. Wehikuł czasu

I możecie mi zarzucać, że na mojej liście są tylko kawałki do '94 roku...ale ja niestety (?) nie jestem w stanie przełknąć twórczości Dżemu z epoki post-Riedlowej (szczególnie tej z Dewódzkim na wokalu). I marzy mi się jeszcze jedna rzecz, ale to raczej jest nierealne i pewnie niektórym się wyda głupie: żeby jako goście pojawili się na scenie wszyscy ex-perkusiści Dżemu. Każdy z nich miał tak odmienny i charakterystyczny styl grania, że byłoby niezwykle ciekawe posłuchać ich z kapelą na zasadzie dodatku - oczywiście większość utworów zagrałby Zbyszek Szczerbiński, ale np. "Cegła" z Giercuszkiewiczem, "Wehikuł czasu" z Kapłonem, "Detox" z Piotrowskim, czy "Klosz" z Przybyłowiczem w wersji live po latach byłoby nie lada gratką 8) Ja z zakupem biletów na razie się wstrzymuję, dopóki nie podadzą podziału stref.

Wróć do „Koncerty”