[2014.06.07] 35 URODZINY, Chorzów, Pola Marsowe!

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Re: [2014.06.07] 35 URODZINY, Chorzów, Pola Marsowe!

Postautor: Ziemniaq » wt cze 10, 2014 9:21 am

borszysz pisze:Natomiast! Nigdy nie jest tak, że wszystkie czereśnie są świeże, zawsze trafi się jakaś robaczywa, czy zepsuta.
Jest rzecz, na którą zwróciłem uwagę i która bardzo mi się nie podobała. Mianowicie- "Skazani na bluesa".
Drogi zarządzie, koleżanki i koledzy z fan clubu. Spapraliście wybitną wręcz okazję do pokazania się.
Nie wiem- produkcja jakiejś wielkiej flagi "sektorówki", tort na scenę, 2 tygodnie temu mieliście majówkę, trzeba było nagrać film z życzeniami od fanów, puścić go przed koncertem, czy przed bisami, zrobić cokolwiek!!!, żeby pokazać że "Skazani na bluesa" istnieją.
Poszliście po najmniejszej linii oporu, robiąc "Wszystkie gwiazdy nieba", które okazały się tym razem kompletną klapą, jeśli zapaliło coś 5% publiki to można to uznać za naprawdę wielki sukces.
Przykro mi to mówić, ale po prostu jestem zawiedziony.
Pozdrawiam wszystkich!

Czuję się wywołany do odpowiedzi. ;)
Przecież też jesteś członkiem FC- dlaczego nie zaproponowałeś czegoś co Twoim zdaniem byłoby godne zorganizowania? Czy wszystko co robi Fan Club musi robić i wymyślać Zarząd? Chyba nie. W FC jest kilkadziesiąt osób w tym Ty.
Co do WGN to całą przygotowaną przez nas akcję zniweczyła ochrona (FOSA), jakieś 2 godziny przed koncertem nie zgadzając się na przeprowadzenie zabawy.

zq
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » wt cze 10, 2014 9:26 am

Ziemniaq pisze:
borszysz pisze:Natomiast! Nigdy nie jest tak, że wszystkie czereśnie są świeże, zawsze trafi się jakaś robaczywa, czy zepsuta.
Jest rzecz, na którą zwróciłem uwagę i która bardzo mi się nie podobała. Mianowicie- "Skazani na bluesa".
Drogi zarządzie, koleżanki i koledzy z fan clubu. Spapraliście wybitną wręcz okazję do pokazania się.
Nie wiem- produkcja jakiejś wielkiej flagi "sektorówki", tort na scenę, 2 tygodnie temu mieliście majówkę, trzeba było nagrać film z życzeniami od fanów, puścić go przed koncertem, czy przed bisami, zrobić cokolwiek!!!, żeby pokazać że "Skazani na bluesa" istnieją.
Poszliście po najmniejszej linii oporu, robiąc "Wszystkie gwiazdy nieba", które okazały się tym razem kompletną klapą, jeśli zapaliło coś 5% publiki to można to uznać za naprawdę wielki sukces.
Pozdrawiam wszystkich!

Przecież też jesteś członkiem FC- dlaczego nie zaproponowałeś czegoś co Twoim zdaniem byłoby godne zorganizowania? Czy wszystko co robi Fan Club musi robić i wymyślać Zarząd? Chyba nie. W FC jest kilkadziesiąt osób w tym Ty.
Co do WGN to całą przygotowaną przez nas akcję zniweczyła ochrona (FOSA), jakieś 2 godziny przed koncertem nie zgadzając się na przeprowadzenie zabawy.

zq

Jak to się nie zgodzili? A co oni mieli w tej kwestii do gadania? :O

Miałem nic nie pisać dopóki nie skończę porządnego wykładu odnoszącego się do innych wypowiedzi, ale nie mogłem się powstrzymać. Dzisiaj wieczorem pewnie napiszę dłuższy post nt. koncertu, jego organizacji, gości i w ogóle całych moich odczuć związanych z tą imprezą ;)

Z bluesem!
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
Sebawroc

Postautor: Sebawroc » wt cze 10, 2014 9:32 am

nie znam użytkownika "borszysz" ale podoba mi się jego wypowiedź, zgadzam się w pełni :) miło że przeprosił :)

Może nie pastwił bym się tak strasznie nad tymi supportami, źle nie grali tylko ... to samo ...
Ci pierwsi na szybko i cały repertuar na 1 kopyto , kolejna piosenka prawie taka sama jak poprzednia,

Pan Latynos z kolei , troszke wolniej , więcej melodyjności i cierpienia ale generalnie wszystko w podobnym klimacie :D
Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Postautor: Ziemniaq » wt cze 10, 2014 9:35 am

ArekJ pisze:
Ziemniaq pisze:
Pozdrawiam wszystkich!

zq

Jak to się nie zgodzili? A co oni mieli w tej kwestii do gadania? :O

Miałem nic nie pisać dopóki nie skończę porządnego wykładu odnoszącego się do innych wypowiedzi, ale nie mogłem się powstrzymać. Dzisiaj wieczorem pewnie napiszę dłuższy post nt. koncertu, jego organizacji, gości i w ogóle całych moich odczuć związanych z tą imprezą ;)

Z bluesem!

Nie zgodzili się na użycie zimnych ogni.

A i jeszcze jedno co mi przyszło na myśl odnośnie wypowiedzi Borszysza:
Fan Club to nie polityka, my nie musimy się pchać na scenę i śpiewać kapeli piosenki. Fan Club wspomógł kapelę w inny sposób- na pewno dużo bardziej dla niej przydatny i zauważalny.
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
"Skazani na Bluesa"
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » wt cze 10, 2014 9:43 am

Niedobrze, ale nie dziwi mnie to jakoś. Mi nie pozwolili wnieść moich kijów od transparentu (które, o dziwo, oddali po koncercie). Skończyło się tak, że poszedłem pod pierwsze lepsze drzewo i pod nim znalazłem kijki - nic nie zrywając przy tym.
Trochę to głupie w sumie ze strony ochrony. Wiem, że moje kije były z drewna a nie z PCV (z drugiej strony nie miałem do wglądu przed imprezą żadnego regulaminu więc skąd miałem wiedzieć, że drewno być nie może?), ale wydaje mi się, że były jednak bezpieczniejsze od tych, które transparent zyskał później, bo były gładkie a nie takie jak są gałęzie z drzewa ;)
wartości, wartości tego świata..."
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » wt cze 10, 2014 9:47 am

Ziemniaq pisze:Czuję się wywołany do odpowiedzi. ;)
zq

Marcin... po tej wypowiedzi utwierdzam się w zdaniu, które ktoś z was mi kiedyś na jednym ze spotkań zarządu powiedział- jak Borys czegoś nie wymyśli, to tego po prostu nie będzie. Ja już się nawymyślałem dla OFC wiele razy, a w tym konkretnym przypadku miałem tonę innych rzeczy na głowie;)

A co do ochrony- bullshit man;)
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Piotrek
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek » wt cze 10, 2014 10:31 am

Borys, znasz takie powiedzienie "kto pod kim dołki kopie....itd..." ? :)
borszysz pisze:Nie wiem- produkcja jakiejś wielkiej flagi "sektorówki", tort na scenę, 2 tygodnie temu mieliście majówkę, trzeba było nagrać film z życzeniami od fanów, puścić go przed koncertem, czy przed bisami, zrobić cokolwiek!!!, żeby pokazać że "Skazani na bluesa" istnieją.

Ja wprawdzie nie czuję się wywołany do tablicy, ale muszę stanąć w obronie Marcina - bo jak mniemam to w jego kierunku lecą teraz zarzuty :) Borys zaręczam Cię, że i Marcin i ludzie z fanclubu narobili się nie mniej od Ciebie przy organizacji, produkcji i sprawnym przeprowadzeniu tej imprezy. Pewnie - nikt nie jest idealny i w działaniu każdego można się doszukać błędów, pomyłek etc...

Jeśli chodzi o sektorówkę: w moim przekonaniu więcej by narobiła szkody niż pożytku. Część ludzi by się po prostu złościła, że im zasłania, w kamerach też byłaby niestety elementem destrukcyjnym raczej. Jeśli chodzi o tort: uwierz - wielu przyjaciół zespołu - cukierników zaproponowało takie rozwiązanie - ale w dzisiejszych czasach i tak wyraźnie funkcjonującym fanclubie ciężko wyobrazić sobie zajadamoe się tortem na scenie czy backstage'u nie częstując wszystkich gości choćby kawałkiem. A sam wiesz, że niemożliwym byłoby poczęstowanie każdego. Moim zdaniem znacznie lepszym rozwiązaniem może być np. tort wigilijny, dla wszystkich, którzy się na niej pojawią :) Wszak 35 urodziny Dżemu powinniśmy obchodzić przez cały 2014 rok :) Co do filmu: akurat Marcinowi najbardziej zależało na tym, by cokolwiek puścić od fanklubu. Niestety zabrakło czasu na produkcję czegokolwiek w sposób profesjonalny, a dodatkowo na szczęscie o tym co, kiedy i w jakich ilościach będzie puszczane na telebimach decydowała jedna, najbardziej kompetentna osoba co wyszło myślę na dobre całej imprezie. Pragnę przypomnieć tylko jak mocno narzekano na telebimy w 2009 r, w Spodku ;)

Odnośnie istnienia Skazanych na bluesa - osobiście podziękowałem, a teraz tutaj dziękuję jeszcze raz za BEZINTERESOWNĄ, profesjonalną pomoc kosztem oglądania/słuchania koncertów znakomitych gości, wspólnych rozmów z pozostałymi fanami, kufelka piwa, czy leżenia bykiem w oczekiwaniu na koncerty.... Czapki z głów Panie i Panowie.

A co do akcji WGN - uważam, że było bardzo fajnie, klimatycznie i stosownie do utworu. Pragnę zauważyć, że jedyna osoba na scenie z tzw. wolną ręką, czyli Maciej również dołączył do tej pięknej akcji.

Pozdrawiam
Piotrek
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » wt cze 10, 2014 11:02 am

Truskaw, znam takie powiedzenie, aczkolwiek totalnie nie czuję jakbym miał do takiego dołka wpaść.

Takie jest moje zdanie po koncercie i tyle. :)
Ale jak sam przypominałeś w sobotę moim znajomym z pracy, ksywa "Wieczny Malkontent" nie wzięła się z powietrza;)
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
hiril

Postautor: hiril » wt cze 10, 2014 1:14 pm

To może i ja rozwinę się bardziej, już po pewnym czasie, który upłynął od koncertu ;) Wypowiedź podzielę na kilka części:

1. Koncert Gości - dla mnie bez szału, raczej jako taki "epilog", który spędziłam siedząc sobie na trawie i zbierając siły do tego co miało nastąpić. U gości zagranicznych zabrakło mi nieco jakiegoś kontaktu z publicznością, czegoś więcej niż tylko "odbębnienia" kilku utworów.
2. Koncert Dżemu - osobiście bawiłam się świetnie, po prostu poddając się magii muzyki. Właściwie nie mam zarzutów co do ułożenia setlisty - były momenty lepsze i gorsze, ale wszystko jest kwestią gustu. Sporym zaskoczeniem było dla mnie pojawienie się "Prokuratora" i "Mirandy". bardzo, bardzo ucieszyli mnie "Niewinni", "Za to że żyję", "Słodka", "Płyń mój bluesie, płyń"... I utwory, które pojawiają się dosyć często, ale uwielbiam ich słuchac - "List do M" i "Cała w trawie". Dużo magii tym i wielu innym utworom dodał Jasiu Galach, który czarował swoim skrzypcami. Podobały mi się również gitarowe potyczki na solówki z zagranicznymi gośćmi. Momentami zawodził Big Band, ale właściwie dobrze, że też się pojawił. Zakończenie nietypowym "Autsajderem" bardzo mnie rozbawiło (muzyków chyba również) i ujęło. Na uwagę zasługuje również atmosfera na scenie - widać było dobrą zabawę, radość... Maciek wykazał się odrobiną szaleństwa, Beno z każdym wyjściem pokazywał inny image ;) , Panowie żartowali i nawiązywali kontakt z publicznością. I wielki plus za długość wydarzenia!
3. Sposób uczczenia Pawła i Ryśka - dla mnie zupełnie wystarczający. "Skazany..." i "Zapal świeczkę" połączone z wizualizacją sprawiły, że w oczach zakręciły mi się łzy wzruszenia.
4. Atmosfera na koncercie - nie rozumiem zarzutów do ludzi, którzy tylko stali i podśpiewywali - moim zdaniem każdy ma prawo przezywać koncert jak chce (ja np. preferuję śpiewanie i "bujanie się" :)). Oczywistym jest, że największe szaleństwo panowało na "Cegle" czy "Whisky", które zna każdy, ale wydaje mi się że cały koncert był energetyczny - wspólne śpiewanie, spontaniczne "sto lat", okrzyki, oklaski. Jedynie przeszkadzali mi ludzie na tyle pijani, że nie wiem czy z samego koncertu coś wynieśli, ale na pewno przeszkadzali innym.
5. Sprawy organizacyjne (kolejki) - tu nie mogę nic powiedzieć, bo nie miałam do czynienia z tym problemem (napoje przywiozłam po prostu z domu, a piwko wypiłam przed koncertem.
6. Pogoda - jak ktoś może na nią narzekać?! Popołudniu zrobiło się przecież całkiem przyjemnie. Poza tym lepsze gorąco niż gdyby miało padać.

Generalnie więc jestem bardzo, bardzo zadowolona, że mogłam uczestniczyć w 35. urodzinach zespołu. Bawiłam się cudownie i wciąż jestem w stanie pokoncertowej euforii. Pozdrawiam wszystkich obecnych na koncercie - i tych zadowolonych i tych, którzy znaleźli więcej powodów do marudzenia.
Ostatnio zmieniony wt cze 10, 2014 5:47 pm przez hiril, łącznie zmieniany 1 raz.
wartości, wartości tego świata?"
Sebawroc

Postautor: Sebawroc » wt cze 10, 2014 5:25 pm

powiem szczerze, że na razie po tym co jest wrzucone na jutuba to wychodzi że ja mam racje,

Grał zespół Dżem a ludzie stali i paczali i to wszystko chyba w temacie, czasem poklaskali, jak już na filmikach z publiki nie słychać ludziów żeby coś spiewali tzn ze było naprawdę słabo ...

i nawet na tym nagraniu Cegły z wspomnianego jutuba nie bardzo Was słychać :P

A JEDNAK CZEGOŚ ŻAL .....................................
gajusia

Postautor: gajusia » śr cze 11, 2014 11:10 am

Na koncercie było głośno , wszyscy blisko mnie śpiewali tańczyli , nikt nie narzekał .Nie rozumiem tego narzekania !!!Był klimat energia był blues był Dżem.
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » śr cze 11, 2014 11:20 am

Ziemniaq pisze: Fan Club wspomógł kapelę w inny sposób- na pewno dużo bardziej dla niej przydatny i zauważalny.

Tzn? Możesz rozwinąć temat? Czy to tajemnica jakaś? ;)
joasia78

Postautor: joasia78 » śr cze 11, 2014 11:37 am

Potwierdzam słowa gajusi koncert był wspaniały a ludzie stojący blisko mnie również "dawali czadu" była moc i zabawa :D :D :D
Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Re: Odp: [2014.06.07] 35 URODZINY, Chorzów, Pola Marsowe!

Postautor: Ziemniaq » śr cze 11, 2014 5:22 pm

Armin pisze:
Ziemniaq pisze: Fan Club wspomógł kapelę w inny sposób- na pewno dużo bardziej dla niej przydatny i zauważalny.

Tzn? Możesz rozwinąć temat? Czy to tajemnica jakaś? ;)

Myślę że o przydatności FC najwięcej może powiedzieć Piotrek
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
"Skazani na Bluesa"
czarekkk

Postautor: czarekkk » śr cze 11, 2014 5:23 pm

Monk pisze:
Drogi Sebo... można by wiele napisać, tylko czy można słowami opisać to "coś", chyba nie, wówczas była magia. Dzisiaj Maciek jest zbyt przewidywalny.
I tyle w tym temacie, pozdrawiam

Przewidywalny stał się dlatego, że możesz oglądać na yt codziennie kilka nowych filmów z każdego koncertu z ostatniego miesiąca.
Proponuję iść drogą Borszysza, czyli dawkować Dżem troszkę rzadziej i może wtedy koncert znowu stanie się przyjemnością, a nie okazją do narzekania.

Wróć do „Koncerty”