[2014.06.07] 35 URODZINY, Chorzów, Pola Marsowe!

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

agram1

Re: [2014.06.07] 35 URODZINY, Chorzów, Pola Marsowe!

Postautor: agram1 » śr cze 11, 2014 7:55 pm

Przerost "Formy nad Treścią"-takie "JESIONY"
Tak "TO" odebrałem.
Ps :posłuchajcie "JESIONY"
Pozdrawiam:mirasek.
Monk

Postautor: Monk » śr cze 11, 2014 8:26 pm

czarekkk pisze:
Monk pisze:
...Przewidywalny stał się dlatego, że możesz oglądać na yt codziennie kilka nowych filmów z każdego koncertu z ostatniego miesiąca.
Proponuję iść drogą Borszysza, czyli dawkować Dżem troszkę rzadziej i może wtedy koncert znowu stanie się przyjemnością, a nie okazją do narzekania.

Nie wiem dlaczego, ale zapanowała dziwna moda sprowadzająca wszystko do podziału na tych co narzekają i tych co nie narzekają. Wyobraź sobie, że mój poprzedni post był okazją do wspominania... (to takie trudne słowo)
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » śr cze 11, 2014 11:39 pm

Okej, czas i na mnie :)
Zacznijmy od mojej "setlisty marzeń", odhaczę co się stało sobie:
1. Wiem na pewno wiem, nie nie kocham Cię
2. Płyń mój bluesie płyń
3. Obłuda
4. A jednak czegoś żal
5. Czarny chleb
6. Chcę Ci coś opowiedzieć (Jacek)
7. Kilka zdartych płyt (Jacek)
8. Alex (Jacek)
9. Blues Alabama
10. Abym mógł przed siebie iść
11. Ballada o dziwnym malarzu
12. Leci muza
13. Dzień w którym pękło niebo
14. Modlitwa III - Pozwól mi
15. Być albo mieć
16. Wolności dni
17. Cała w trawie
18. COŚ NOWEGO! ;)
19. Tylko Ty i ja
20. Koszmarna noc (Bastek)
21. Kiepska gra (Bastek)
22. Klosz (Bastek)
23. Ostatnie widzenie
24. Szara mgła
25. W drodze do nieba
26. Skazany na bluesa

BIS I
27. Najemnik I
28. Najemnik II
29. Magazyn mód

BIS II
30. Noc i rytm
31. Niewinni i ja cz. I i II
32. Oh, Słodka

BIS III
33. Zapal świeczkę
34. List do M.

Wychodzi na to, że 10 utworów z mojej listy pojawiło się na 35 urodzinach. To całkiem sporo zważywszy na to, że nie obejmowała ona praktycznie utworów, które na co dzień pojawiają się na koncertach.
Koniec końców z 29, które pojawiły się na 35 urodzinach 10 mi się marzyło - to ponad 1/3 :D
Koncert był według mnie idealne ułożony - "standardy" przeplatane były "perełkami", na scenie pojawiali się goście, którzy tworzyli niepowtarzalny klimat a wśród samej publiczności (przynajmniej w mojej okolicy) panowała świetna atmosfera - kiedy trzeba było poskakać ludzie skakali, kiedy wypadało zachować chwilę spokoju to ten spokój się pojawiał.
Co do gości:
Chris Duarte bardzo fajnie brzmieniowo wpasował się w Człowieku co się z Tobą dzieje, aczkolwiek jego gra specjalnie mnie nie porwała.
Coco Montoya na Całej w trawie pozamiatał. Zrobił dokładnie to co miał zrobić. Idealnie wpasował się w utwór, jego solo było stonowane, a na sam koniec z chłopakami po prostu odleciał. Baaaardzo fajne to było! :)
Jasiu Gałach - nie wiem w sumie co o jego grze napisać. Ciężko to ubrać w słowa, ale... no dobra. To taki drugi Jerzy Styczyński, tylko gra na skrzypcach a nie gitarze, o! Mistrzostwo po prostu. Solo w Liście mistrzowskie!
Big band - bardzo fajny pomysł, część aranżacji (Cegła, Dwa piwa, Płyń mój bluesie) mi się wyjątkowo podobała, ale np. Ani dużo, ani mało już średnio.
pARTyzant na Autsajderze baaardzo na plus. W ogóle ten Autsajder był doskonały! Taki inny, z mega dawką humoru i ogromną ilością konfetti ;)

Co do setlisty jestem jak najbardziej usatysfakcjonowany, no może tak jak niektórzy pisali zamieniłbym Diabelski żart na Czarny chleb, ale nie można mieć wszystkiego.
Miranda i Noc i rytm były totalnym zaskoczeniem. Szczerze mówiąc, pomimo, że na Noc i rytm bardzo liczyłem nie spodziewałem się, że to się pojawi. Nie wiem czy tak było, ale wydaje mi się, że te utwory od czasów Ryśkowych leżały zakopane w szufladzie i nie były odkurzane.
Pierwszy bis wywołał u mnie z emocji okropny ból głowy, na Niewinnych aż usiąść musiałem na jakieś 15 sekund. To była taka kumulacja szczęścia - List do M.(który jest jak wszyscy chyba tu wiedzą moim ulubionym utworem Dżemu :D), Słodka i Niewinni. Czego chcieć więcej?

Zapal świeczkę było szczególnym wydarzeniem tego wieczoru. Moja wrażliwa dusza nie wytrzymała i cały ten utwór stałem wgapiony w telebim ze łzami w oczach. Piękne upamiętnienie członków zespołu, znajomych i fanów. Dzięki chłopaki.

Podobnie Skazany na bluesa - według mnie to godny hołd dla byłych członków zespołu.

Benson pisze:Aha, wspomnienie Ryśka i Pawła, jako "tej dwójki" przed "Skazanym..." i dwa szybkie zdjęcia podczas "Zapal świeczkę" to wg mnie zdecydowanie za mało, zwłaszcza z uwagi na 20 rocznicę śmierci Riedla.

Byliśmy na tym samym koncercie? Bo ja widziałem podczas Skazanego na bluesa jeszcze całą masę zdjęć oprócz tych, które pojawiły się na Zapal świeczkę.

murek17 pisze:Ja miałem to szczęście stać po prawej stronie sceny, blisko barierek, chyba niedaleko RobertaK i Arka (sądząc po transparencie Całą w Trawie, radości z tego utworu, i okrzykach o Słodką i Niewinnych) i tam ludzie bawili się dobrze bez pogo. No chyba że czegoś nie zauważyłem :D Nie zauważyłem sztywniactwa i pomrukiwania, wszyscy śpiewali i dobrze się bawili. Może trafiłem w dobry obszar :P

Tak, to my! Prawie zawsze stoimy po prawej stronie sceny ;)

rudawiedzma pisze:Piszecie ze jesteście zmęczeni whisky aaaa tłum pod sceną ?
Czemu nie śpiewał na koniec Jesionów albo Koszmarnej Nocy?? 

Ja się może wypowiem, bo byłem jednym z tych, którzy zaczęli Whisky. Wydaje mi się, a nie, ja jestem pewny, że zrobiliśmy to dlatego, że Jurek wyszedł i zaczął grać Whisky i Jesiony czy Koszmarna noc śpiewana pod akordy i rytm Whisky to... nie do końca to co wtedy powinno się stać. Jak sobie wyobrażasz to, że Jurek gra Whisky a my śpiewamy Koszmarną noc?

Wrócę jeszcze do gości:
HooDoo Band mnie zupełnie nie porwał.
Ścigani bardzo dobrze, jak zawsze zresztą. Szkoda, że nie koncertują bliżej mnie bo chętnie bym się czasami wybrał.
Chris Duarte - szczerze mówiąc nie wiem. Toczyłem przez cały koncert bitwę o jedzenie i picie...
Coco Montoya - na fragmencie odpoczywałem w okolicach sceny, ogólnie koncert bardzo fajny, idealne wprowadzenie do tego co miało się stać.

Podsumowując:
Cała impreza baaaardzo fajna, oprócz organizacji części gastronomicznej.
Z koncertu Dżemu jestem bardzo zadowolony, oby trochę utworów "odkopanych" zostało wmieszanych w seta koncertowego. No i długość koncertów też by mogła zostać ;)
No i oby DVD pojawiło się jak najszybciej. Z chęcią przeżyłbym jeszcze raz ten koncert, ale jako, że nikt jeszcze nie wynalazł Wehikułu Czasu to zadowolę się wersją cyfrową :)

Do zobaczenia gdzieś na trasie, hej!
Ostatnio zmieniony czw cze 12, 2014 11:10 am przez ArekJ, łącznie zmieniany 2 razy.
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » czw cze 12, 2014 12:27 am

Nie żebym się czepiał Ale to o Jasiu Galachu powinieneś wziąć w cudzysłów :P ja go nazwałem Jerzym Styczynskim skrzypiec :P
A co do świeczki to dokładnie miałem to samo. Polamalo mi głos totalnie i mogłem dalej śpiewać dopiero po kilku utworach. Za to że żyje tylko skumulowalo mój stan. Z reszta Arek stal obok mnie więc musieliśmy wyglądać jak dwie w sumie nawet nie wiem co :)
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » czw cze 12, 2014 8:39 am

Robert_K pisze:Nie żebym się czepiał Ale to o Jasiu Galachu powinieneś wziąć w cudzysłów :P ja go nazwałem Jerzym Styczynskim skrzypiec :P

Zaraz jeszcze tantiemy zaczniesz ściągać ze mnie za to :P
wartości, wartości tego świata..."
boston

Postautor: boston » czw cze 12, 2014 9:49 am

Jeszcze raz ślę podziękowania wszystkim, którzy zdecydowali się opisać swoje wrażenia!! Arku, ogromne dzięki za ciekawą relację!
Jesteście ostatnią nadzieją na to, że nasze wypowiedzi nie będą się kończyły np na słowie "super". :lol:
mike92

Postautor: mike92 » czw cze 12, 2014 2:37 pm

Wiele o tym koncercie zostało już napisane, ale dodam od siebie kilka słów ;) Przyznam szczerze, że mimo iż minął już niemal tydzień, to dalej jestem pod wrażeniem tego co działo się na Polach Marsowych!

Do Chorzowa jechałem z nadzieją, że usłyszę kilka utworów, których dotąd na żywo nie słyszałem i to życzenie się spełniło, nawet z nawiązką! Uwierz Mirando, Płyń mój bluesie płyń, Noc i rytm - tych numerów kompletnie się nie spodziewałem. Po cichu liczyłem na To wszystko co mam, bo obok Partyzanta, to mój ulubiony utwór z Muzy, choć nie miałem wielkiej nadziei, że zespół to zagra. A jednak! Niesamowicie miła niespodzianka! :) Wspaniale wypadł List do M., Słodka, Niewinni, czy Cała w trawie. Zabrakło mi nieco Modlitwy, na którą bardzo liczyłem, ale inne utwory mi wynagrodziły jej brak. ;)

Jeśli chodzi o upamiętnienie Ryśka i Pawła - według mnie sposób, w jaki zostało to zrobione jest zdecydowanie w porządku. Zdjęcia na telebimach podczas Zapal świeczkę i Skazanego na bluesa to wystarczający hołd.

Pojawiało się sporo głosów o publiczności - tam gdzie ja stałem, mniej więcej na środku, kilka metrów od barierek w Strefie A, ludzie bawili się fajnie i nie było na co narzekać.

Co do gościnnych występów Crisa Duarte i Coco Montoyi, to szczególnie podobała mi się solówka tego drugiego w Całej w trawie. Jestem jednak zachwycony Jasiem Gałachem - jego gra na skrzypcach - mistrzostwo! A na koniec orkiestra i fajna aranżacja Autsajdera - śmiechu i takich pozytywnych emocji było co niemiara :) Fajnie wypadł też Big Band, niektóre aranżacje naprawdę świetne.

Cóż, teraz pozostaje tylko czekać na DVD z koncertu, które liczę, że pojawi się jak najszybciej i będzie można przeżyć tamte chwile raz jeszcze... ;)
Sebawroc

Postautor: Sebawroc » pt cze 13, 2014 5:57 pm

poczekajmy na to DVD i zobaczymy która prawda jest prawdziwsza , krytyków czy entuzjastów :)

Na Aerosmith było cudnie, chociaż heh tak jak tutaj co niektórym jak na 35 DZEMU to mi tam setlista nie podeszła, myślałem jednak że będzie trochę inna,

Chociaż wydaję mi się że ludzie żywsi byli niż na 35 leciu, ale z pierwszych filmów na yutubie to wygląda, ze tylko tam gdzie ja byłem :D hehehehehe
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » ndz cze 22, 2014 3:13 pm

Kwinto gg-6784791
OFC Skazani na Bluesa
k.zientkiewicz@skazaninabluesa.pl
Galerie
Kwinto - koncertowo http://picasaweb.google.com/Kwintokoncertowo
Tylko Dżem http://picasaweb.google.com/KwintoDZEMowo

Wiem, na pewno wiem, to już niedługo przyjdzie czas...
Awatar użytkownika
hiril

Postautor: hiril » ndz cze 22, 2014 4:52 pm

Świetne zdjęcia Kwinto2. Dzięki!
wartości, wartości tego świata?"
Awatar użytkownika
alembik

Postautor: alembik » ndz cze 22, 2014 6:30 pm

Jak zwykle świetnie się spisałeś Kwinto. Dzięki za zdjęcia.
mike92

Postautor: mike92 » ndz paź 05, 2014 9:49 am

Wiadomo już coś może na temat terminu premiery DVD z koncertu urodzinowego? :)
balt87

Postautor: balt87 » śr lut 04, 2015 9:42 pm

Za chwilę minie 8 miesięcy, a informacji dalej brak :]
Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Postautor: Ziemniaq » śr lut 04, 2015 11:15 pm

Cierpliwość jest cnotą ;)
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"
mike92

Postautor: mike92 » czw maja 21, 2015 4:33 pm

Jest data premiery wydawnictwa! 8 czerwca 2015r. :D

z tego co widzę to wyjdzie w czterech wersjach:
- 4xCD
- 2xDVD
- 1xBD
- 2xDVD + 4xCD

https://www.facebook.com/events/856968891017260/

Wróć do „Koncerty”