35 urodziny i fajna akcja

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Re: 35 urodziny i fajna akcja

Postautor: ArekJ » śr maja 14, 2014 11:47 am

Robert_K pisze:Przed wejściem ustawić sklepik z zapalniczkami i informacją o akcji :)

Już widzę biznes rozkręcasz - DG, $$$, 24k/ręka/miesiąc :D

można by jakieś plakaty rozwiesić przy wejściu i w okolicach piwodajni. najsensowniejsze by były ulotki, ale wątpię, żeby byli chętni do ich rozdawania w taki dzień ;)
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » śr maja 14, 2014 11:55 am

ArekJ pisze: byli chętni do ich rozdawania w taki dzień ;)

chyba ze $$$$ :D
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » śr maja 14, 2014 12:13 pm

Robert_K pisze:
ArekJ pisze: byli chętni do ich rozdawania w taki dzień ;)

chyba ze $$$$ :D

Nieee! To jest dzień celebrowania urodzin, trzeba być wypoczętym i w pełni skupionym na przeżywaniu muzyki!
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » śr maja 14, 2014 12:25 pm

Nie mogę zaprzeczyć. Ja mówie tylko o dodatkowych miejscach pracy, niekoniecznie dla ludzi będących na koncercie :P
PiotrekGit

Postautor: PiotrekGit » śr maja 14, 2014 12:40 pm

A ja uważam, że najpiękniejsze są akcje spontaniczne, które wychodzą od ludzi, od serca, z potrzeby chwili, bez specjalnego namawiania.

Takie przygotowane zachowania są ładne, ale jednak czegoś im brak..

Najbardziej cieszy i pamięta się to, co było miłą niespodzianką.
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » śr maja 14, 2014 8:25 pm

Ziemniaq pisze:A co powiecie na kontynuację znanej z festiwalowych koncertów akcji "Wszystkie gwiazdy nieba..." ?
Super by to wyglądało i zostałaby pamiątka na DVD ;)

zq

Ta akcja najlepiej chyba wypaliła za pierwszym razem na Festiwalu ..... więc czy ma sens kolejne odgrzewanie starego kotleta ?
Kwinto gg-6784791
OFC Skazani na Bluesa
k.zientkiewicz@skazaninabluesa.pl
Galerie
Kwinto - koncertowo http://picasaweb.google.com/Kwintokoncertowo
Tylko Dżem http://picasaweb.google.com/KwintoDZEMowo

Wiem, na pewno wiem, to już niedługo przyjdzie czas...
Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Postautor: Ziemniaq » czw maja 15, 2014 8:27 am

Kwinto2 pisze:
Ziemniaq pisze:A co powiecie na kontynuację znanej z festiwalowych koncertów akcji "Wszystkie gwiazdy nieba..." ?
Super by to wyglądało i zostałaby pamiątka na DVD ;)

zq

Ta akcja najlepiej chyba wypaliła za pierwszym razem na Festiwalu ..... więc czy ma sens kolejne odgrzewanie starego kotleta ?

Kwinto, mam wrażenie, że nawet jeśli zaproponowalibyśmy umieszczenie flagi z napisem "Dżem" na księżycu to i tak powiedziałbyś, że flaga jest za mała, albo księżyc za blisko.

Skoro akcja "Wszystkie gwiazdy nieba..." Ci nie odpowiada to pewnie masz swoją własną interesującą propozycję. Słuchamy...

zq
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » czw maja 15, 2014 8:58 am

Po prostu ta akcja jest bardzo sztuczna. Mnie nawet za pierwszym razem smieszylo jak wychodziliscie na scene i "wolaliscie" o swiatlo, ale i tak widok byl calkiem calkiem. Za drugim razem czulem juz lekkie zazenowanie. Uwazam podobnie jak ktos wyzej, ze takie akcje sa najpiekniejsze, gdy sa spontaniczne. Ale coz... dzis nie ma czasu na spontany, bo trzeba nagrywac. W kazdym razie jesli bardzo chcecie to zrobic, to poproscie o to tutaj i na fejsbukach, ale bron boziu ze sceny...
"Nothingman... Isn't it something...?"
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » czw maja 15, 2014 9:07 am

kikan pisze:Po prostu ta akcja jest bardzo sztuczna. Mnie nawet za pierwszym razem smieszylo jak wychodziliscie na scene i "wolaliscie" o swiatlo, ale i tak widok byl calkiem calkiem. Za drugim razem czulem juz lekkie zazenowanie. Uwazam podobnie jak ktos wyzej, ze takie akcje sa najpiekniejsze, gdy sa spontaniczne. Ale coz... dzis nie ma czasu na spontany, bo trzeba nagrywac. W kazdym razie jesli bardzo chcecie to zrobic, to poproscie o to tutaj i na fejsbukach, ale bron boziu ze sceny...

Też uważam (nawet to już wcześniej pisałem), że lepiej zrobić to bez nawoływania ze sceny. Strona fanclubu + fejsbuk + ew. plakaty rozwieszone na terenie imprezy czy przed wejściem informujące o akcji i będzie git. Zresztą myślę, że ludzie to podchwycą sami jak zobaczą, że część wyjmuje zapalniczki.
PiotrekGit

Postautor: PiotrekGit » czw maja 15, 2014 10:06 am

Dokładnie to miałem na myśli, co przedmówcy.

Pamiętam, pierwszy raz akcję "Wszystkie gwiazdy nieba"..wrażenie kapitalne, do tej pory jest to jedna z najlepszych wersji "Victorii", jaka zapadła mi w pamięci z koncertów Dżemu.

Niemniej, trzeba uczciwie powiedzieć, że to nie był spontan tylko zorganizowana akcja i..niestety wywołana ze sceny przed koncertem oraz w czasie koncertu na wyraźną prośbę pana Macieja Balcara. I to troszkę chcemy czy nie chcemy - SZANUJĄC POMYSŁODAWCÓW I INSPIRATORÓW TEJ AKCJI, oraz DZIĘKUJĄC IM ZA TEN POMYSŁ, bo było to dla mnie osobiście również niesamowite przeżycie (mówiąc szczerze miałem ciary i oczy mi się zaszkliły wtedy) - odbiera jej tej pełnej "magii".

Natomiast wydaje mi się, że dzięki WŁAŚNIE TEJ AKCJI od tamtej pory utwór "Sen o Victorii" na koncertach dżemowych nabrał innego odbioru, innego wymiaru, stał się trochę bardziej pożądany i oczekiwany przez publiczność. I w związku z tym moim zdaniem ta akcja przyczyniła się w dużej mierze do tego, że wielokrotnie ludzie bez wywoływania i zachęcania SAMI bardzo często dopominają się tego utworu na koncertach, a wtedy tzw. odczucia i emocje po takim "spontanie" każdorazowo wywołują ciary i może "coś jeszcze"..szczególnie wtedy, kiedy publiczność (czasami nawet jedna osoba, która potrafi wyczuć moment) jest bardzo uparta, a zespół nie jest na tę upartość głuchy ;)
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » czw maja 15, 2014 10:12 am

Zdjęcie mam tylko dosyć amatorskie bo komórka Ale wyglądało to niesamowicie od przodu. Chciałbym to zobaczyć na żywo ze sceny :)

https://fbcdn-photos-d-a.akamaihd.net/h ... 2226_n.jpg
Awatar użytkownika
rzexnia

Postautor: rzexnia » czw maja 15, 2014 12:18 pm

Podoba mi się pomysł ze wspólnym skandowaniem "Niewinnych". Nic nie zaszkodzi wyrazić swojej chęci usłyszenia tego utworu :wink:
Jeżeli Maciek odniesie się do tego i np. powie żebyśmy poczekali to poczekamy, a jeżeli koncert będzie zbliżał się ku końcowi bez "Niewinnych", najnormalniej w świecie nie wypuścimy zespołu ze sceny i tak czy owak będą musieli go zagrać na sam koniec :lol:
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » czw maja 15, 2014 1:02 pm

Tak mi się przypomniało:
Maciek - Co chcecie?
Tłum - Niewinni, Niewinni, Niewinni x 1000

i potem Jerzy poleciał!

Piękna chwila.
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » czw maja 15, 2014 2:17 pm

Mam stereo takie quadro! Razem!

Niewinni, niewinni, niewinni!

A już wiem.
Dzemofan

Postautor: Dzemofan » czw maja 15, 2014 4:19 pm

Widzę że nastawienia są pozytywne to co mogę liczyć na waszą? pomoc
rzexnia pisze:Podoba mi się pomysł ze wspólnym skandowaniem "Niewinnych". Nic nie zaszkodzi wyrazić swojej chęci usłyszenia tego utworu :wink:
Jeżeli Maciek odniesie się do tego i np. powie żebyśmy poczekali to poczekamy, a jeżeli koncert będzie zbliżał się ku końcowi bez "Niewinnych", najnormalniej w świecie nie wypuścimy zespołu ze sceny i tak czy owak będą musieli go zagrać na sam koniec :lol:

Wróć do „Koncerty”