[03.05.2015] Dżem + Lynyrd Skynyrd - Warszawa Torwar

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

maciek764

[03.05.2015] Dżem + Lynyrd Skynyrd - Warszawa Torwar

Postautor: maciek764 » czw gru 04, 2014 12:46 am

Może komuś umknął ten fakt, bo nie jest to jeszcze jakoś szczególnie rozreklamowane, ale według informacji zawartych na Ticketpro Dżem zagra przez Lynyrd Skynyrd na koncercie w Warszawie. Jeżeli to prawda to lepiej być nie mogło ;)

Link i bilety: http://www.ticketpro.pl/jnp/wszystko/14 ... ynyrd.html
Awatar użytkownika
Robert_K

Re: [03.05.2015] Dżem + Lynyrd Skynyrd - Warszawa Torwar

Postautor: Robert_K » czw gru 04, 2014 3:37 am

Masz to w aktualnościach na stronie tutaj dodane tydzień temu :P
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » czw gru 04, 2014 8:24 am

Będzie pięknie! :)
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » czw gru 04, 2014 9:14 am

A ja tam się wybieram dwa dni wcześniej do Pilzna. I taniej i turystycznie bardziej atrakcyjna historia;) Niemniej zawsze może wydarzyć się coś niespodziewanego i w powrotnej drodze z Czech zajrzę jeszcze na drugi koncert, właśnie ten warszawski.
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
maciek764

Postautor: maciek764 » czw gru 04, 2014 5:10 pm

Robert_K pisze:Masz to w aktualnościach na stronie tutaj dodane tydzień temu :P

Baner symfoniczny mi zasłonił :P
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » wt gru 16, 2014 3:10 pm

Zanim pojawiło się info, że Skynyrdzi przyjeżdżają do Polski to ich nazwa była najczęściej wymienianym zespołem na tym forum w kategorii tych, które chcielibyśmy zobaczyć i które powinny nad Wisłą zacumować.

Prośba spełniona, Lynyrdzi przyjeżdżają. I co? I tradycyjnie, po polsku- lament bo za drogo, lament bo Torwar, lament bo data nie taka. Ludzie opamiętajcie się. Wkleję tutaj moją wypowiedź z innego forum w tym samym temacie.

Panie i panowie- pomyślcie sobie jaka jest wysokość honorarium Skynyrdów- to na pewno nie jest kilkadziesiąt tys zł, raczej kilkaset. Do tego dodajcie sobie wynajem sali, ochrony, nagłośnienia z oświetleniem, noclegów dla artystów, wyżywienia, promocji, prowizji ze strony systemu sprzedażowego biletów, gości specjalnych itp itd. Moim zdaniem impreza oscyluje w granicach kosztów na poziomie co najmniej pół miliona zł (jeśli nie więcej!).

Tangerine nie jest organizacją charytatywną, to musi im się zwrócić, stąd też takie a nie inne ceny biletów.
Tu nie ma spisku, układu ani chęci zdzierania z nas pieniędzy, tylko czysta ekonomia- koszty dzielimy przez szacowaną liczbę widzów (ja zazwyczaj zakładam 70% obłożenie) i w ten sposób ustalamy ceny biletów.

Ja tam się cieszę, spełnia się moje marzenie, pojadę na pewno. Na bilet odkładam, bo wiem, że warto.
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
boston

Postautor: boston » wt gru 16, 2014 5:38 pm

A ja zadam jak zwykle głupie pytanie.... : jak powinno się wymawiać w miarę poprawnie nazwę tej kapeli??
Całe szczęście, że koncert na Torwarze a nie na Stadionie Narodowym :)
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » wt gru 16, 2014 5:44 pm

boston pisze:A ja zadam jak zwykle głupie pytanie.... : jak powinno się wymawiać w miarę poprawnie nazwę tej kapeli??
Całe szczęście, że koncert na Torwarze a nie na Stadionie Narodowym :)

O tak:
https://www.youtube.com/watch?v=ykJGx8Q ... u.be&t=46s
;)
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
boston

Postautor: boston » śr gru 17, 2014 9:54 am

Dziękuję Arku!! Muszę popracować nad wymową :shock:

Podłączając się: uważam, że uwagi Korowiowa są w pełni uzasadnione. Nie dotyczy to tylko tego koncertu..... odnoszę wrażenie, że organizatorzy bardzo często chcą z nas "zedrzeć skórę". Nie byłoby problemu gdybyśmy wszyscy byli bogaci. I tego wszystkim życzę :D
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » śr gru 17, 2014 1:39 pm

Korowiow- w Czechach koszty są takie same jak w PL. Różnica polega na innej rzeczy.
Czeski koncert odbywa się w ramach świętowania w Pilznie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2015, w zdecydowanej większości jest dotowana przez samorząd i czeskie ministerstwo kultury, a co za tym idzie nie musi i patrząc na cenę biletów na pewno się nie zepnie finansowo. Bo nie musi.

W Polsce robi to prywatna agencja koncertowa. Która nie jest dotowana z publicznych pieniędzy. I tyle.
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
patpul

Postautor: patpul » śr gru 17, 2014 9:26 pm

Korowiow pisze:To będzie nas 2. Polska to faktycznie b.bogaty kraj.

W sumie to już 5 osób, o których mi wiadomo;) Bo moja ekipa, to dwie pary.
Decyzja o wyjeździe do Pilzna zapadła tymczasem na długo wcześniej, niż ogłoszono, że LS zagrają w Polsce. A pewnie całościowe koszty wyjdą nieco wyższe, niż w Polsce (bo i SzkockimBusem można z Olsztyna do Warszawy dojechać za nieco mniejsze pieniądze, niż do Pilzna. My natomiast chcemy wykorzystać nieco długi weekend - zajrzeć do pilzeńskich browarów, połazikować po Pradze, spędzić sobie miło czas, a przy okazji zobaczyć koncert sympatycznej kapeli.
Nie bardzo pojmuję tymczasem tradycyjne już wiszczenie towarzysza-organizatora-b., tym razem w sprawie wydumanych lamentów (że za drogo, że data nie ta, że Torwar). Przynajmniej w tym wątku takich nie zauważyłem. Fakt jest taki, że z kieszeni potencjalnego konsumenta na sam warszawski koncert trzeba będzie wyłożyć więcej, niż w Pilznie. Tam bilety kosztują 450 i 750 (nazwijmy to Golden Circle) koron. To jednak - tak na szybko licząc - o ponad połowę taniej, niż w Warszawie. I tylko tyle.
W przypadku mojej ekipy - jak już pisałem wcześniej - nikt nie wyklucza, że w drodze powrotnej zajrzymy na Torwar.
Jestem piwowarem domowym.

http://patpul.deviantart.com/
GG: 5684404
Awatar użytkownika
labutanol14
Kontaktowanie:

Postautor: labutanol14 » sob sty 17, 2015 10:58 pm

borszysz pisze:Prośba spełniona, Lynyrdzi przyjeżdżają. I co? I tradycyjnie, po polsku- lament bo za drogo, lament bo Torwar, lament bo data nie taka. Ludzie opamiętajcie się. Wkleję tutaj moją wypowiedź z innego forum w tym samym temacie.

I za to uznano mnie za głupca na forum OB. Nie rozumiem też co jest złego w krytykowaniu tych cen które są nam oferowane w zamian za koncerty. Ty jak widzę namiętnie tego bronisz.

borszysz pisze:Korowiow- w Czechach koszty są takie same jak w PL. Różnica polega na innej rzeczy.
Czeski koncert odbywa się w ramach świętowania w Pilznie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2015, w zdecydowanej większości jest dotowana przez samorząd i czeskie ministerstwo kultury, a co za tym idzie nie musi i patrząc na cenę biletów na pewno się nie zepnie finansowo. Bo nie musi.

W Polsce robi to prywatna agencja koncertowa. Która nie jest dotowana z publicznych pieniędzy. I tyle.

Nie tylko koncert Skynyrdów jest tańszy. Każdy jeden jest sporo tańszy u Cześków niż w Polsce. Porównaj ceny Deep Purple, Def Leppard, Judas Priest etc. Przykładów jest bardzo dużo. Także kompletnie nie trafia do mnie Twoja argumentacja że ceny sa tańsze ze względu na obchody w Pilźnie. Dlaczego więc jesteśmy ruchani i płacimy za bilety znacznie więcej niż powinniśmy?
Awatar użytkownika
labutanol14
Kontaktowanie:

Postautor: labutanol14 » pn sty 19, 2015 5:16 pm

DO-KŁA-DNIE!

Ceny za bilety weszły europejskie, a płaca została ta sama.

Wróć do „Koncerty”