Racibórz [20.06.2015r.]

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Bartik

Racibórz [20.06.2015r.]

Postautor: Bartik » wt cze 16, 2015 7:50 pm

Witam,
Wie ktoś może, o której godzinie Dżem planowo ma zacząć grać? Nie widziałem żadnej informacji na ten temat
"Żyje się po to, żeby grać- gra się po to, żeby żyć"
joasia78

Re: Racibórz [20.06.2015r.]

Postautor: joasia78 » wt cze 16, 2015 10:15 pm

Hej

Koncert planowany jest na godzinę 20:00 i już sie nie mogę doczekać :D

http://www.naszraciborz.pl/site/art/1-a ... akcje.html
joasia78

Postautor: joasia78 » ndz cze 21, 2015 1:26 pm

Koncert w Raciborzu był fantastyczny, ze sceny buchał ogrom energii i radości zapraszamy częściej do Raciborza, były to 2 godziny niezapomnianej zabawy, set w przypadkowej kolejności był następujący:
1. Detox
2.Poznałem go po czarnym kapeluszu
3. Do kołyski
4.Gorszy dzień
5. Lunatycy
6.Do przodu
7. Złoty paw
8. Jesteś nie dla mnie
9. Sen o Victorii
10. Partyzant
11. Wehikuł czasu
12. Naiwne pytania

BIS I
1. Harley mój
2. czerwony jak cegła

BIS II
1. Autsajder
2. Whisky
Bartik

Postautor: Bartik » ndz cze 21, 2015 5:10 pm

No to i ja dorzucę parę słów od siebie:D

Najpierw uporządkowana setlista w 90%:
1. Detox
2. Poznałem go po czarnym kapeluszu
3. Gorszy dzień
4. Jak malowany ptak
5. Do kołyski
6. Paw (chyba tutaj się pojawił)
7. Partyzant
8. Lunatycy
9. Nie patrz tak na mnie
10. Sen o Victorii
11. Naiwne pytania
12. Do przodu
13. Wehikuł czasu
Bis I
14. Harley mój
15. Cegła
Bis II
16. Autsajder
17. Whisky

Set typowy jak na dni miasta, ale jako, że nie byłem na Dżemie od 35 urodzin, byłem głodny muzyki Dżemu na żywo, a na dodatek panowie naprawdę dobrze się bawili, co udzieliło się i nam, choć moim zdaniem dopiero od połowy koncertu. Potrzebowali trochę czasu na rozgrzanie się, z resztą publika też się ożywiła dopiero koło 4,5 utworu. Z każdym kolejnym utworem publiczność coraz bardziej się wczuwała (nie zepsuł tego nawet typowy zapowiadacz wywołujący Dżem, akcentujący owe "d" choć może po prostu się trochę czepiam;p).
Przed bisami nawet małe dzieci siedzące na barana krzyczały "whisky", choć to i tak nie przebije kwestii jednego z bardziej podchmielonych, który krzyczał z okolic namiotu dźwiękowców" "Jurek graj tylko dla mnie, dla mojego serduszka!":D

Dobre nagłośnienie, Adam bardzo dobrze słyszalny, Jurek mniej się wybijał, co więcej chyba połowę koncertu spędził przy efektach coś poprawiając i kręcąc by ulepszyć brzmienie. Za to popis gitarzystów przed Cegłą- CUDO! Pojedynek Les Paula z Stratocasterem (swoją drogą ktoś może wie jakie pickupy ma Jurek w tym swoim stracie?) w sumie nierozstrzygnięty. Bardzo fajnie, że Jurek powrócił do Strata i trochę urozmaica swoje brzmienie. W Naiwnych pytaniach na samym początku Beno miał jakiś problem z basem i nie wiem czy nie było małej pomyłki w użytych dźwiękach w związku z tym. Za to co do reszty utworów idealnie nadawał puls i tworzył ten szkielet piosenek.

Podsumowując- bardzo dobry koncert na dżemowym poziomie- kto nie był a mógł- niech żałuje. Tym bardziej, że mimo deszczu w ciągu dnia, na koncert się rozpogodziło. Już czekam na następny koncert w okolicy;)
"Żyje się po to, żeby grać- gra się po to, żeby żyć"

Wróć do „Koncerty”