20 listopada (piątek) 2015 godz.19:00 Chorzów

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Kaaaamil

20 listopada (piątek) 2015 godz.19:00 Chorzów

Postautor: Kaaaamil » śr lis 18, 2015 9:45 pm

Witam.

Mam do sprzedania dwa bilety na koncert który odbędzie się po jutrze w piątek w Chorzowskim Centrum Kultury.
Są to miejsca na balkonie, rząd XIV, miejsca 1 i 2. Bilety kosztowały po 50 zł za sztukę ale sprzedam za 40 zł.

Chętnych proszę o kontakt :)

kamil.gara@yahoo.pl
Bartik

Re: 20 listopada (piątek) 2015 godz.19:00 Chorzów

Postautor: Bartik » sob lis 21, 2015 11:42 am

Setlista z koncertu:

1. Kapelusz
2. Gorszy dzień
3. Lunatycy
4. Powiał boczny wiatr
5. Tylko ja i ty
6. Partyzant
7. Noc i rytm
8. Prokurator
9. List do M.
10. Diabelski żart
11. Kaczor
12. Cegła
13. Skazany na bluesa
14. Do przodu
15. Harley mój
16. Wehikuł czasu
17. Autsajder
18. Whisky

"Wyposzczony" przez jakiś dłuższy czas od muzyki Dżemu i od koncertu w lipcu w Katowicach, udałem się na chorzowską ucztę muzyczną. Po raz kolejny nie zawiodłem się na ekipie. Genialne wstawki Bena na początku Kaczora, gdzie Jurek ściszając się pozwolił Benkowi pokazać swój warsztat. Fantastyczny Jurek- klasa sama w sobie bezbłędnie podkreślający kulminacyjne momenty utworów. (coś dla gitarzystów- Jurek powrócił do swojego Telecastera z wymienionym humbackiem pod gryfem). Adam niestety przez połowę "Do przodu" nie był słyszalny, jakieś problemy z efektami, bo aż dwóch technicznych asystowało mu przy tym utworze, by mógł zakończyć udaną solówką z wah-wahem. Za to doskonale brzmiący Adam w wymianie solówek przed Cegłą, w której Panowie popisali się swoim kunsztem. Szkoda, że to brzmienie było tylko wtedy, bo jak to już zazwyczaj bywa Adam jest gdzieś trochę "schowany" ze swoim brzmieniem w ciągu całego koncertu. Za to szczęśliwcom udało się złapać strunę z jego złotego Les Paula. Liryczny Jasiu w Partyzancie został zganiony przez Bena jednak w jednym z utworów za jakiś mały kiks na szczęście niesłyszalny.
Atmosfera doskonała, już przed rozpoczęciem przed samą sceną ustawili się fani i w ciągu kolejnych czterech utworów dochodzili następni, przez energia była odczuwalna od samego początku. Może trochę okrzyki z widowni chcące w pojedynkę dokończyć List do M mogły zepsuć klimat. Miłym urozmaiceniem były "Noc i rytm" i "Prokurator" czy "Powiał boczny wiatr" choć dało się zauważyć, iż publiczność głośniej śpiewała numery z ostatniej płyty niż te perełki z "Autsajdera" czy starszej "Cegły". Być może już kolejne pokolenie zaczyna się pojawiać na naszych ulubieńcach.
"Żyje się po to, żeby grać- gra się po to, żeby żyć"
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » pn lis 23, 2015 3:11 pm

Po dłuższej przerwie również postanowiłem wybrać się w końcu na jakiś DZEMik (2 w tym roku ... gdzie te czasy kiedy było ich rocznie około 20 )
Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to ustawienie ... o dziwo Jasiu został usytuowany na podwyższeniu tam gdzie zwykle rządzi tylko Zbyszek,Jurek tradycyjnie,Adam i Beno również na swoich stałych pozycjach, ale jakoś tak bardziej cofnięci w głąb co w połączeniu z brakiem wspomnianego "parapetu" dawało na scenie poczucie takiej wielkiej pustki.
Tutaj przez moment pomyślałem że jest to jednak ustawienie celowe które w połączeniu z faktem że panowie grają już od dłuższego czasu bez ograniczających ruchy kabelków u wioseł zaowocuje większą ich swobodą poruszania się,częstą zmianą pozycji no i oczywiście podchodzenia i gry całą trójką obok siebie .... no ale cóż na prawie 2 godziny koncertowej uczty Jurek tylko raz zawitał po lewej stronie sceny,Adaś kilka razy wyszedł trzy kroki do przodu, i jak już napisał Bartik miał jakieś problemy przez połowę "Do przodu" nie był słyszalny więc zastanawiam się czy te "radiowe" zabawki do gitar na takim w sumie małym koncercie jest w ogóle sens wykorzystywać.
Beno jak widzieliśmy poza kilkoma bardzo ładnymi zrywami sporą część koncertu spędził jednak na przygotowanym już wcześniej krzesełku i moim zdaniem wyraźnie było widać że jednak odczuwa już kolejny intensywny koncertowy rok i absolutnie mnie to nie dziwi,ma przecież swoje lata i pewnie związane z tym dolegliwości.
Jerzy jak zawsze z wielką chęcią do grania i tym takim fajnym nieco skrywanym uśmiechem zmieniał swoje gitarki, aby już za chwilę robić ponownie te swoje super minki przy wykonywaniu kolejnych solówek.
Jasiu z racji grania tym razem na górze myślałem że będzie bardziej "widoczny" ale chyba też w tym dniu nie miał za bardzo ochoty na szaleństwo i nawet na Maćkowe zaczepki gdy podszedł i zaczął mu tam delikatnie stukać paluszkami po pianinie zareagował tylko założeniem rąk i odczekaniem aż Maciej się nacieszy swoją grą.
Zbyszek jak zawsze .... co by nie napisać wielka klasa,szacun za gre,zawsze w formie i kondycji w tej ciężkiej fizycznej prawie że robocie.
Maciej no niby wszystko ładnie zaśpiewał i wytańczył choć co do ruchu to mam wrażenie że zaczyna uprawiać jakiś taki dziwny sceniczny sposób poruszania się polegający na pełzaniu bez odrywania stóp od podłoża co w połączeniu z gestami rąk ogląda się jak swoisty pokaz pantomimy jednocześnie ubarwiony przekazem głosowym.
Na koniec zostawiłem coś co zaskoczyło mnie zupełnie i jak się pewnie wiele osób domyśla bo głównie o tym rozmawialiśmy po koncercie jest to aktualny wygląd i oferta handlowa Dzemowego stoiska.
Otóż to coś wyglądało jak odpustowy stragan podczas wieczornej mszy czyli kiedy większość dokonała tam już swoich zakupów i co za tym idzie odpowiedniego spustoszenia.
Na wieszakach dosłownie kilka wzorów koszulek,na stole aby go jakoś zapełnić zdublowane nie raz i czterokrotnie te same płyty, do tego 2 kubeczki i ten jeden od 10 lat nieśmiertelny doskonale wszystkim znany wzór kolorowego plakatu.
Gdzie są te fajne ręcznie malowane koszulki,gdzie skórzane portfele, opaski i piórniki motocyklowe,co się stało z ofertą chyba ponad 20-stu różnych kubków i filiżanek,gdzie plakaty również te Ryśkowe,gdzie breloczki,przypinki,nalepki samochodowe i cała reszta do której często ciężko się było dopchać żeby dokonać zakupu ???
Takie stoisko przecież powinno być tętniącą życiem koncertową wizytówką zespołu .... a nie namacalnym i widocznym tworem postawionym w stan upadłości.
Kwinto gg-6784791
OFC Skazani na Bluesa
k.zientkiewicz@skazaninabluesa.pl
Galerie
Kwinto - koncertowo http://picasaweb.google.com/Kwintokoncertowo
Tylko Dżem http://picasaweb.google.com/KwintoDZEMowo

Wiem, na pewno wiem, to już niedługo przyjdzie czas...
edi1007

Postautor: edi1007 » pn lis 23, 2015 5:23 pm

Kwinto2 pisze:Na koniec zostawiłem coś co zaskoczyło mnie zupełnie i jak się pewnie wiele osób domyśla bo głównie o tym rozmawialiśmy po koncercie jest to aktualny wygląd i oferta handlowa Dzemowego stoiska.
Otóż to coś wyglądało jak odpustowy stragan podczas wieczornej mszy czyli kiedy większość dokonała tam już swoich zakupów i co za tym idzie odpowiedniego spustoszenia.
Na wieszakach dosłownie kilka wzorów koszulek,na stole aby go jakoś zapełnić zdublowane nie raz i czterokrotnie te same płyty, do tego 2 kubeczki i ten jeden od 10 lat nieśmiertelny doskonale wszystkim znany wzór kolorowego plakatu.
Gdzie są te fajne ręcznie malowane koszulki,gdzie skórzane portfele, opaski i piórniki motocyklowe,co się stało z ofertą chyba ponad 20-stu różnych kubków i filiżanek,gdzie plakaty również te Ryśkowe,gdzie breloczki,przypinki,nalepki samochodowe i cała reszta do której często ciężko się było dopchać żeby dokonać zakupu ???
Takie stoisko przecież powinno być tętniącą życiem koncertową wizytówką zespołu .... a nie namacalnym i widocznym tworem postawionym w stan upadłości.

I z tym się zgodzę w 1500 %, to co tam jest oferowane to jakieś żarty, a przynajmniej zawsze inaczej sobie to wyobrażałem, fakt jest taki, że od kilku lat szału nie ma.
Chociażby ciężko się doszukać wydawnictw CD jedno - płytowych, które osobiście bardziej cenie, niż te wydane "w parach".
Sam spodziewałbym się może jakiś winyli. . . ale to może tylko moje życzenia.
Nie wspominając o elementach garderoby, w Gdyni bodajże zaraz po koncercie zabrakło koszulek w standardowym rozmiarze "L" . . .
Dorian07

Postautor: Dorian07 » pn lis 23, 2015 11:50 pm

Kwinto2 pisze:Po dłuższej przerwie również postanowiłem wybrać się w końcu na jakiś DZEMik (2 w tym roku ... gdzie te czasy kiedy było ich rocznie około 20 )..

Wielkie dzieki Kwinto za zajebistą, rzeczową oraz objektywną recenzje z koncertu (1 w tym roku ... gdzie te czasy kiedy bylo ich rocznie okolo ... hmm ... no zdecydowanie wiecej niz 20)... poczulem po niej znowu ten klimat..i czekam na nastepny koncert w Chorzowie, chyba nadszedl czas by sie znowu pojawic!
Awatar użytkownika
Robert_K

Postautor: Robert_K » wt lis 24, 2015 10:21 am

Kwinto, co do bezprzewodowych systemów to główną zaletą jest to ze nie depcze się kabla co czasem skutkuje jego wyrwaniem z gitary :)
janush3636

Postautor: janush3636 » wt lis 24, 2015 11:22 am

edi1007 pisze:I z tym się zgodzę w 1500 %, to co tam jest oferowane to jakieś żarty, a przynajmniej zawsze inaczej sobie to wyobrażałem, fakt jest taki, że od kilku lat szału nie ma.
Chociażby ciężko się doszukać wydawnictw CD jedno - płytowych, które osobiście bardziej cenie, niż te wydane "w parach".
Sam spodziewałbym się może jakiś winyli. . . ale to może tylko moje życzenia.
Nie wspominając o elementach garderoby, w Gdyni bodajże zaraz po koncercie zabrakło koszulek w standardowym rozmiarze "L" . . .

Pewnie gadzety podzieliły los jednopłytowych wydań i teraz staną sie pożadanymi gadżetami na które ludzie będą polować na aukcjach.
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » wt lis 24, 2015 11:32 am

Robert_K pisze:Kwinto, co do bezprzewodowych systemów to główną zaletą jest to ze nie depcze się kabla co czasem skutkuje jego wyrwaniem z gitary :)

Oczywiście że tak ..... często nawet widzimy że grając "na smyczy" trzeba ten kabelek owinąć pierw wokół paska i dopiero podpiąc do gitary,ale chyba te bezprzewodowe systemy powstały po to aby dać gitarzyście dużą swobodę poruszania sie po scenie .... zresztą chyba sam widziałeś jak na początku tego grania bez kabla Jurek nawet na duzych plenerowych koncertach wychodził do publiczności,a teraz czasem ciężko mu zajść w rewiry Bena i Adasia .

Więc wszystko jak zawsze zalezy od chęci i tego czy to granie sprawia jeszcze jakąś frajde czy to tylko kolejna zaliczona roboczo - dniówka.
Kwinto gg-6784791
OFC Skazani na Bluesa
Galerie

Awatar użytkownika
Jedras

Postautor: Jedras » wt lis 24, 2015 4:24 pm

Kwinto2 pisze:
Robert_K pisze:Kwinto, co do bezprzewodowych systemów to główną zaletą jest to ze nie depcze się kabla co czasem skutkuje jego wyrwaniem z gitary :)

Oczywiście że tak ..... często nawet widzimy że grając "na smyczy" trzeba ten kabelek owinąć pierw wokół paska i dopiero podpiąc do gitary,ale chyba te bezprzewodowe systemy powstały po to aby dać gitarzyście dużą swobodę poruszania sie po scenie .... zresztą chyba sam widziałeś jak na początku tego grania bez kabla Jurek nawet na duzych plenerowych koncertach wychodził do publiczności,a teraz czasem ciężko mu zajść w rewiry Bena i Adasia .

Więc wszystko jak zawsze zalezy od chęci i tego czy to granie sprawia jeszcze jakąś frajde czy to tylko kolejna zaliczona roboczo - dniówka.

Jurek jest po operacji biodra o czym zapewne Ci wiadomo dlatego już też tak nie lata, Tata i Adaś od lat grają w takim ustawieniu, pewnych przyzwyczajeń (z małych klubów ) po prostu nie zmienisz nie oczekuj od chłopaków Angusa Younga bo jest to niemożliwe..

Pozdrawiam,
Jędrzej Otręba
Pozdrawiam,
Jędrzej Otręba

Only a Gibson is Good Enough..
dejw

Postautor: dejw » wt lis 24, 2015 5:50 pm

Na mój odbiór widowiska zawsze składają się 2 części. Wykonanie zespołu i odbiór/zaangażowanie publiczności.
Normalnie nie lubię koncertów w domach kultury ale w Chorzowie byłem zadowolony. Ludzie nie "przyspawali" do siedzeń a poszli do przodu i bawili się przez całe 2 h. Panowie również zrobili swoje, repertuar "nie-gawiedziowy", poza bisami ma się rozumieć :twisted: Z przyjemnością usłyszałem Noc i rytm oraz Prokuratora.

No i co, spotykamy się w MegaClubie w styczniu ? Tam atmosfera powinna być luźniejsza niż w domu kultury i jakaś "setka wódki i piwo", może nawet wystąpi.
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » wt lis 24, 2015 6:36 pm

Jedras pisze:
Jurek jest po operacji biodra o czym zapewne Ci wiadomo dlatego już też tak nie lata, Tata i Adaś od lat grają w takim ustawieniu, pewnych przyzwyczajeń (z małych klubów ) po prostu nie zmienisz nie oczekuj od chłopaków Angusa Younga bo jest to niemożliwe..

Pozdrawiam,
Jędrzej Otręba

Jędras nie znasz się. Jak masz radio, to masz robić Ajron Mejden i najlepiej, żebyś w tym samym czasie sprzedawał pocztówki (byle nowe!). Jak nie robisz, to nie zasługujesz ani na radio, ani na fanów. Ot co! ;)

Pozdr! ;)
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » śr lis 25, 2015 4:51 pm

dejw pisze:Normalnie nie lubię koncertów w domach kultury ale w Chorzowie byłem zadowolony. Ludzie nie "przyspawali" do siedzeń a poszli do przodu i bawili się przez całe 2 h.

No i właśnie o to mi chodziło że w końcu w tej sali nie było jak zwykle tylko ludzie ruszyli pod scene .... szkoda tylko że zespół ustawił się tak daleko skoro było tyle wolnego "placu"

Pozdrawiam,
Jędrzej Otręba

Nie oczekuje żadnego szaleństwa, ale zawsze jak "idą do akcji " całą trójką atmosfera się podgrzewa i jest okazja na fajne foto ... takie nietypowe po prostu.

borszysz pisze:
Jedras pisze:

Pozdrawiam,
Jędrzej Otręba

Jędras nie znasz się. Jak masz radio, to masz robić Ajron Mejden i najlepiej, żebyś w tym samym czasie sprzedawał pocztówki (byle nowe!). Jak nie robisz, to nie zasługujesz ani na radio, ani na fanów. Ot co! ;)

Pozdr! ;)

Chłopcze z twoją wypowiedzią już nawet nie warto dyskutować ... widać słoma z trampek po dożynkach na Podlesiu nadal ci jeszcze wychodzi.

pozdrawiam Kwinto
Kwinto gg-6784791
OFC Skazani na Bluesa
Galerie

Cris7

Postautor: Cris7 » pn lis 30, 2015 3:56 pm

Mówisz masz :D

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 997&type=3
w Ostrowie mieli okazje na fajne foto :P
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » śr gru 02, 2015 11:10 am

No widzisz kolgo koncert koncertowi nie równy ... raz trafisz na jakies extra atrakcje innym razem nie :D
Kwinto gg-6784791
OFC Skazani na Bluesa
Galerie

joasia78

Postautor: joasia78 » śr gru 02, 2015 8:43 pm

W Chorzowie 20 listopada na koncercie którym byłam też była taka sama wspaniała okazja do zrobienia zdjęć całej czwórce :D

Wróć do „Koncerty”