DŻEM - Rawa Blues Festiwal 2016

Dyskusje na temat przyszłych i minionych sztuk Dżemu

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Re: DŻEM - Rawa Blues Festiwal 2016

Postautor: ArekJ » sob maja 28, 2016 12:47 am

Kwinto2 pisze:
ArekJ pisze:Ja zaliczyłem okrągłą liczbę... 0 :D

Arek jest szansa poprawić statystyke :P

Taki jest plan! :)

Ale naprawdę mega liczę, że ten specjalny set będzie rzeczywiście specjalny.

Narobiłem sobie strasznie nadziei (chociaż nikt nic specjalnego w sumie oprócz "niespodzianki" nie zapowiadał, ale ze względu na miejsce i fesitwale RR, które się tam odbywały liczyłem na pełen ogień ;) ) zeszłorocznymi Paprocanami po obu zespołach i w sumie oprócz "wspólnego" seta reszta mnie mocno rozczarowała. Obym teraz tak nie miał :roll:
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
Monk

Postautor: Monk » sob cze 04, 2016 11:05 am

Kwinto2 pisze:No prosze ..... jednak w ubiegłym roku za duzo światła było podczas występu Dudka i facet dojrzał te puste sektory po bokach gdyż w zasadzie do połowy pełne były tylko te dwa środkowe .... kase na koniec policzył przeprosił się ze swoimi ponad 20-sto letnimi poglądami na nie co do DZEMu i doszedł do wniosku że jest to jedyny zspół który może uratować budżet taj imprezy .... mam wielką nadzieje że podczas tego koncertu po tylu latach nieobecności DZEM sprawi że Spodek znów odleci :P
A teraz "dzieciaki" chwalcie się kto z was zaliczył i ile DZEMowych wystepów na Rawie Blues :D

Fajnie, że z tej okazji mogę robić za dzieciaka: 85, 86, 87, 88, 89, 91, (jeśli chodzi o, to 92 moja pamięć trochę szwankuje) no i 93. Trochę tego było...i faktem jest, że tylko w 85 (czyli pierwszy raz gdy impreza została przeniesiona z Akantu do Spodka) koncert kończył Mr Dudek, później już nie mogło być innej opcji, pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » śr wrz 21, 2016 6:30 pm

Dla zainteresowanych rozpiska tegorocznej Rawy .... DZEM chyba tylko dla tych najbardziej wytrwałych heheheee

Koncerty na Małej Scenie rozpoczną się o godzinie 11.00, natomiast Duża Scena ruszy o 15.00, poniżej szczegółowy plan występów:

SPODEK 1.10

DUŻA SCENA
15.00 Rozpoczęcie, Irek Dudek & Jan Chojnacki
15:05 Laureat Małej Sceny
15.18 F*ck The People
15:31 Hot Tamales
15:54 Cheap Tobacco
16:22 Joe Colombo feat. Kasia Skoczek
16:45 Krzysztof Głuch Oscillate
17:19 Janusz Hryniewicz

KONCERT FINAŁOWY
17.45 Shakin' Dudi
18.40 Toronzo Cannon
19.35 Albert Lee
20.45 Shemekia Copeland
21.55 JJ Grey & Mofro
23.00 Dżem
Kwinto gg-6784791
OFC Skazani na Bluesa
k.zientkiewicz@skazaninabluesa.pl
Galerie
Kwinto - koncertowo http://picasaweb.google.com/Kwintokoncertowo
Tylko Dżem http://picasaweb.google.com/KwintoDZEMowo

Wiem, na pewno wiem, to już niedługo przyjdzie czas...
Awatar użytkownika
wawierniamarcin
Kontaktowanie:

Postautor: wawierniamarcin » czw wrz 22, 2016 1:47 pm

Siema
Dziękuję Kwinto teraz jest wszystko jasne. :)
Pozdrawiam
Marcin Wawiernia
Bartik

Postautor: Bartik » ndz paź 02, 2016 12:44 am

Setlista z Rawy:

1. Gorszy dzień
2. Człowieku co sie z toba dzieje
3. Mamy forsę , mamy czas
4. Diabelski żart
5. Kim jestem- jestem sobie
6. Ani duzo, ani mało
7. Wehikuł czasu

Bis 1
Genialny wstęp Jasia i Jurkowe pojękiwanie gitarowe oprawione grą świateł
8. Partyzant
9. Skazany na bluesa (jeśli moj zegarek nie kłamał to równo o północy popłynęły pierwsze dźwięki)
"Żyje się po to, żeby grać- gra się po to, żeby żyć"
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » ndz paź 02, 2016 11:17 am

To miał być podobno wielki "kom bek" na Rawę.. poważnie tak krótki set?
edi1007

Postautor: edi1007 » ndz paź 02, 2016 11:47 am

Myślałem, że żal mi będzie dupę ściskał z powodu mojej nieobecności . . . a tu nic szczególnego, jeżeli to prawidłowo podana setlista.

:cry: :cry: :cry:
Bartik

Postautor: Bartik » ndz paź 02, 2016 1:13 pm

edi1007 pisze:jeżeli to prawidłowo podana setlista.

Jak najbardziej prawidłowo, a na dowód tego już się pojawiają na yt filmiki z niektórymi kawałkami. Krótko, bo jak sam dyrektor Dudek powiedział, salę ma wynajętą do północy, a skończyli kwadrans po. Tak więc "jednak czegoś nam żal".
"Żyje się po to, żeby grać- gra się po to, żeby żyć"
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » ndz paź 02, 2016 6:32 pm

To była moja pierwsza i ostatnia Rawa. Więzienie z którego nie można wyjść i w którym pół litra wody kosztuje 6zł - to nie dla mnie.
Zostawmy jednak sprawy organizacyjne, przemilczmy kiepskie nagłośnienie i przejdźmy od razu do tego co każdy Polak powinien jeść na śniadanie, obiad i kolacje ;)

Dżem na tle zagranicznych gwiazd Rawy pokazał, że nie ma kompleksów. Muzycznie było tip top. Ogień na scenie, każdy dźwięk zagrany z mocą i wszystko byłoby super gdyby nie ... set. Przed koncertem byłem prawie pewny, że chłopaki zaczną od naprawdę bluesowego Abym mógł przed siebie iść i kiedy wyszli na scenę wszystko szło po mojej myśli. Pierwsze takty jota w jotę "Abym" i nagle zwrot o 180* i łuuup Gorszy dzień! Szok i niedowierzanie. Rysiek się chyba w grobie przewrócił, Dudek z wrażenia stracił ostatnie trzy włosy, a Dżem? pokazał że podejdzie do Rawy po swojemu i - wbrew naszym oczekiwaniom - zaprezentuje set jak na dni Pcimia. Szkoda, bo naprawdę można było tą godzinę grania wykorzystać zdecydowanie lepiej...

na podsumowanie coś co jest teraz modne: hashtag, a nawet dwa ;)
#niedosyt
#irekdudekwrogiemdżemunadaljest
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » pn paź 03, 2016 10:14 am

Moja była to może 20-sta któraś bo na każdej nie byłem,ale jako że zaliczyłem wszystkie z Dzemem więc i na tej wypadało być.
W Spodku byłem przed 18-tą żeby zdążyć na występ Shakin' Dudi będąc bardzo ciekaw jak sobie radzi kapela po odejściu w styczniu tego roku Darka Duszy który był autorem chyba wszystkich przebojów tej grupy i gitarzystą który na scenie powodował zawsze wielkie "poruszenie" podczas koncertów.
I tu od razu można przejść do pierwszego rozczarowania w miejsce Duszy na scenie widzimy Grzegorza Kapołke gitarzystę wspaniałego mogącego pochwalić się ponad 50 płytami będącymi wynikiem współpracy z innymi muzykami w naszym kraju i nie tylko .... ale nie wnoszącego na scenę żadnej energii i ruchu przez co reszta zespołu owszem gra, ale praktycznie stojąc może poza pianistą ,a nie do takich występów przyzwyczaiła nas ta kapela,
a i set jaki zagrali pozbawiony był kilku sztandarowych utworów na które większość publiczności pewnie czekała.

Potem jak wiemy były zagraniczne gwiazdy tej 36 już Rawy Blues z których największe chyba oklaski zebrała zresztą zasłużenie Shemekia Copeland dając piękny koncert w którym kolejny raz ( a byłem już na jej koncercie kiedyś w Teatrze Rozrywki ) udowodniła że ma w sobie potężny zasób energii i kawał głosu.Koncert z boczku przy scenie oglądał też Jurek i miałem wrażenie że również mu się bardzo podobało.

W tym miejscu pozostało mi już skomentować tylko to co jak Adi napisał każdy Polak powinien jeść na śniadanie, obiad i kolacje ;) i tutaj potwierdziło się to czego najbardziej się wszyscy obawiali czyli kompletnie nie dopasowany set do festiwalu na którym przed laty dawali niezapomniane przecież koncerty.

Po co takie kawałki jak Gorszy dzień ,Mamy forsę , mamy czas czy tez Ani dużo, ani mało ... można było przecież zagrać Malarza,Victorie czy też Słodką którą to przepięknie wykonało wczoraj CREE podczas koncertu Szlakiem Śląskiego Bluesa

https://www.youtube.com/watch?v=jm8ux4cLbd4#t=15

Ale wracając do Rawy chciałem zwrócić uwagę jeszcze na jedną rzecz tradycją tego festiwalu jest to że każda występująca tam gwiazda po swoim koncercie przychodzi na stoisko ze swoimi płytami.
DZEM jako GWIAZDA WIECZORU grająca na koniec powinna tam być co najmniej na godzinę przed swoim występem ... ale cóż kolejny raz olali fanów
Odwiedziłem tam Gerarda chyba z 3 razy i za każdym razem widziałem tylko smutek w jego oczach gdy patrzył na tłumy przy sąsiednich stoiskach kupujące płyty zagranicznych gwiazd i stojące w kolejce po autograf i wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Panowie po raz kolejny pokazaliście gdzie macie swoich fanów kupujących wasze płyty słuchających waszej muzyki i przychodzących ba ..... nawet przyjeżdżających i to z bardzo daleka jak np. nasz kolega Padre na wasze koncerty ... smutek,żal,rozczarowanie :oops:
Ostatnio zmieniony pn paź 03, 2016 4:06 pm przez Kwinto2, łącznie zmieniany 2 razy.
Kwinto gg-6784791
OFC Skazani na Bluesa
Galerie

Awatar użytkownika
Ziemniaq
Kontaktowanie:

Postautor: Ziemniaq » pn paź 03, 2016 10:51 am

Adi pisze:Dżem na tle zagranicznych gwiazd Rawy pokazał, że nie ma kompleksów. Muzycznie było tip top. Ogień na scenie, każdy dźwięk zagrany z mocą i wszystko byłoby super gdyby nie ... set. Przed koncertem byłem prawie pewny, że chłopaki zaczną od naprawdę bluesowego Abym mógł przed siebie iść i kiedy wyszli na scenę wszystko szło po mojej myśli. Pierwsze takty jota w jotę "Abym" i nagle zwrot o 180* i łuuup Gorszy dzień! Szok i niedowierzanie.

Muszę się z Tobą zgodzić, aż się prosiło o ten numer. Dałbym sobie rękę uciąć, że zagrają "Abym mógł..."

Adi pisze:... a Dżem? pokazał że podejdzie do Rawy po swojemu i - wbrew naszym oczekiwaniom - zaprezentuje set jak na dni Pcimia.

A tu się nie zgodzę - wiem, że Panowie przygotowali się do tego koncertu i bardzo się nim stresowali.
Zauważ, że koncerty wykonawców grających na Rawie Blues już dawno odeszły od trzymania się tylko i wyłącznie bluesa i zaczepiają o inne gatunki muzyki, więc Dżem nie jest tu wyjątkiem.

A tak naprawdę gdyby się tak uprzeć i zacząć analizować harmonię zagranych utworów to pewnie wszystkie zagrane przez Dżem utwory wpisują się w mniejszym lub większym stopniu w schemat 12 taktowego bluesa.

Pozdrawiam ;)
Pozdrawiam
Marcin Ziemiański

fanclub@dzem.com.pl
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"
gajusia

Postautor: gajusia » wt paź 04, 2016 4:23 pm

Kwinto nie myślałam że kiedykolwiek do tego dojdzie :) ale zgadzam się z TOBĄ w 100 % pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wawierniamarcin
Kontaktowanie:

Postautor: wawierniamarcin » czw paź 06, 2016 12:40 pm

Siema
Ja pomimo negatywnych komentarzy jednak żałuję że nie mogłem być po tylu latach razem z zespołem na rawie, może i mi by się nie podobał set, może i dla mnie byłby za krótki ale zawsze lepiej żałować czegoś co się zrobiło niż tego do czego nie doszło.
Pozdrawiam
Marcin Wawiernia
Awatar użytkownika
Kwinto2

Postautor: Kwinto2 » czw paź 06, 2016 1:09 pm

No właśnie na czarnym proteście z kobitkami to kolega się pokazał ,ale na Rawie z kumplami to juz nie :P
Kwinto gg-6784791
OFC Skazani na Bluesa
Galerie

Awatar użytkownika
wawierniamarcin
Kontaktowanie:

Postautor: wawierniamarcin » czw paź 06, 2016 2:09 pm

Kwinto2 pisze:No właśnie na czarnym proteście z kobitkami to kolega się pokazał ,ale na Rawie z kumplami to juz nie :P

Chciałem naprawdę chciałem, ale wyszło jak wyszło, myślę że będzie jeszcze w tym roku okazja do spotkania i degustacji tej umówionej pigwy :D
A po drugie zawsze mnie jakoś tak ciągło do kobitek 8)
Pozdrawiam
Marcin Wawiernia

Wróć do „Koncerty”