Dzem 30-Urodziny DVD

Co, gdzie i kiedy można "usłyszeć" o kapeli

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
peepshow

Re: Dzem 30-Urodziny DVD

Postautor: peepshow » ndz mar 21, 2010 6:05 pm

michalz pisze:
maciek0019 pisze:Wiedziałem że tak będzie narzekania itp.Jak wyjdzie płyta studyjna bedzie to samo.
Cieszmy sie ze Dżem gra,nagrywa i daje takie koncerty jak 30 Urodziny.
Rysiek już nie wróci trzeba sie z tym pogodzić, anie zwalać wszystko na Maćka.

A Rysiek z Pawłem Patrzą z Góry i się na pewno cieszą

tak, te wnioski najbardziej mi się podobają.
to nic, że nie żyją, zawsze pozostaje nadzieja, że są podłączeni do Internetu.
~. "ze słabości drwię, bo zamiast niej - warto kpić, kopać, kląć i wyć."
Awatar użytkownika
mala_aleja_roz

Postautor: mala_aleja_roz » ndz mar 21, 2010 6:09 pm

peepshow a czy gdzieś pojawiło się mniemanie, że czytają forum? Patrzą z góry. Nie wiem jakiego jesteś wyznania, ale większość wierzy, że ludzie po śmierci idą do Nieba i wiedzą, co się dzieje na Ziemi. Wszystko, niezależnie od tego czy mają Internet i własnego laptopa z logo Dżemu, czy też nie.
Awatar użytkownika
peepshow

Postautor: peepshow » ndz mar 21, 2010 6:16 pm

mala_aleja_roz pisze:peepshow a czy gdzieś pojawiło się mniemanie, że czytają forum? Patrzą z góry. Nie wiem jakiego jesteś wyznania, ale większość wierzy, że ludzie po śmierci idą do Nieba i wiedzą, co się dzieje na Ziemi. Wszystko, niezależnie od tego czy mają Internet i własnego laptopa z logo Dżemu, czy też nie.

wzięłabym na Twoim miejscu jeszcze pod uwagę piekło i diabelski żart.
Awatar użytkownika
mala_aleja_roz

Postautor: mala_aleja_roz » ndz mar 21, 2010 6:18 pm

Dobrze, jeżeli wolisz, Rysiek może być sobie w piekle i ćpać razem z damą pik i damą kier.
Awatar użytkownika
peepshow

Postautor: peepshow » ndz mar 21, 2010 6:27 pm

przykro mi to mówić, ale śmierć jest tak samo powszechnym zjawiskiem jak używanie papieru toaletowego w celu podtarcia sobie tyłka po uprzednim zrobieniu kupci.
a na nowej okładce płyty zespołu Dżem napisałabym: 'Dżem też jest martwy i nie ma co się łudzić'. dodałabym jeszcze białą gołębicę zamiast tych czarnych ptaszydeł, podniosłoby dramaturgię.
Awatar użytkownika
mala_aleja_roz

Postautor: mala_aleja_roz » ndz mar 21, 2010 6:40 pm

Jak możesz porównywać śmierć do używania papieru toaletowego?! Widać nikt, na kim Ci zależało jeszcze nie umarł. To masz szczęście. Jak już przeżyjesz własną tragedię, to będziesz wiedziała, czym jest śmierć i już jej nigdy nie porównasz do papieru toalet. A co do okładki, to zrób sobie w Paincie, wydrukuj i przyklej o ile kupisz płytę, bo gdzieś wcześniej napisałaś, że nikt nie powinien jej kupować, to skoro nie będzie na Twojej półce to co masz do okładki? I czego oczekiwałaś? Jakiś bohomazów?
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » ndz mar 21, 2010 6:57 pm

peepshow pisze: 'Dżem też jest martwy i nie ma co się łudzić'

Dżem nie jest martwy i nigdy nie będzie. Tak jak Elvis Presley, Jimi Hendrix, The Beatles, The doors i Led Zeppelin na przykład.
Przykro się czyta to, co piszesz.
"Nothingman... Isn't it something...?"
Gość

Postautor: Gość » ndz mar 21, 2010 6:59 pm

Mała Aleja Roz ... całkowicie się z Tobą zgadzam ...
jak kiedyś [droga peepshow] ktoś bliski Tobie umrze i poczujesz jego brak na własnej skórze i psychice to zacznij wtedy się na ten temat wypowiadać ... A jak Ci okładka nie pasuje to kup płytę i wywal okładkę/książeczkę .. albo lepiej wgl płyty nie kupuj ;/

I racja Kikan, Dżem jest wiecznie żywy ...
nawet długo po jego końcu [który natąpi ho ho i jeszcze dalej w przyszłość. xd]
Awatar użytkownika
peepshow

Postautor: peepshow » ndz mar 21, 2010 7:08 pm

natalie_dzem pisze:Mała Aleja Roz ... całkowicie się z Tobą zgadzam ...
jak kiedyś [droga peepshow] ktoś bliski Tobie umrze i poczujesz jego brak na własnej skórze i psychice to zacznij wtedy się na ten temat wypowiadać ... A jak Ci okładka nie pasuje to kup płytę i wywal okładkę/książeczkę .. albo lepiej wgl płyty nie kupuj ;/

mala_aleja_roz pisze:Widać nikt, na kim Ci zależało jeszcze nie umarł. To masz szczęście. Jak już przeżyjesz własną tragedię, to będziesz wiedziała, czym jest śmierć i już jej nigdy nie porównasz do papieru toalet.

pisałam o śmierci jako zjawisku. nie o moim osobistym przeżywaniu śmierci bliskich ludzi, którzy niestety, umarli (w każdym razie, nie macham im.) zawsze na takich forach pojawia się brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.

kikan pisze:Dżem nie jest martwy i nigdy nie będzie. Tak jak Elvis Presley, Jimi Hendrix, The Beatles, The doors i Led Zeppelin na przykład.Przykro się czyta to, co piszesz.

owszem, tamten nie będzie, bo stał się już jakąś polską legendą (jednak głupio porównywać dżem do elvisa presleja). ten dżem jest, był i będzie martwy.

i tym optymistycznym akcentem kończę ten temat, gdyż już mi się znudziła ta zabawa, dzieci.
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » ndz mar 21, 2010 7:57 pm

peepshow pisze:i tym optymistycznym akcentem kończę ten temat, gdyż już mi się znudziła ta zabawa, dzieci.

Coś mi się zdaje, że koleżanka znowu przesadza. Z tego co wyczytałem z Twoich postów sama na emeryturze jeszcze nie jesteś, więc proszę powstrzymaj swoje dorosłe 19-letnie wzburzone emocje i nie wyżywaj się na pozostałych użytkownikach, gdyż nie wiem czy zauważyłaś, ale na forum udzielają się zarówno osoby dużo od Ciebie starsze jak i młodsze (max 3-4 lata, więc praktycznie w Twoim wieku).

I znowu żałuję, że nie ma na forum warnów...

Kmicic pisze:kończ waść wstydu oszczędź

Myślę, że tym slynnym cytatem należy zakończyć tą kompletnie niepotrzebną dyskusję i wrócić do tematu tj. premiery nowego dżemowego wydawnictwa.

Pozdrawiam
Borszysz
Ostatnio zmieniony ndz mar 21, 2010 8:09 pm przez borszysz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
peepshow

Postautor: peepshow » ndz mar 21, 2010 8:09 pm

borszysz, lepsza była poprzednia wersja Twojego posta. \m/
misiekwit21

Postautor: misiekwit21 » ndz mar 21, 2010 8:27 pm

do peepshow:

Jesteś ogromną fanką Dżemu zapewne, skoro jesteś zarejestrowana na tym forum. Jesteś fanką starego Dżemu jak to określiłaś. Jednak mi wydaje się że Ty jesteś jedynie fanką Ryśka i nikogo więcej. Nie zapominaj że oprócz Rysia, Dżem to 5 wspaniałych muzyków ( nie licząc Balcara). Pamiętaj że to bracia Otrębowie i Berger założyli tą kapele, i gdyby nie oni to byłoby duże prawdopodobieństwo że Ryśka nikt by dzisiaj nie znał. Zastanawiałaś się kiedyś co znaczyłyby te teksty które pisał Rysiek, bez tej pięknej muzyki którą tworzy ów 5 muzyków? Czy nie doceniasz pracy tych ludzi, którzy tak wiele życia poświęcili zespołowi, którym sam Rysiek niejednokrotnie sprawiał problemy, a mimo to nie poddawali się i wspierali swojego chorego (bo uzależnienie to nic innego jak nie choroba) przyjaciela. Rysiek odszedł, oni pozostali, tworzą tą samą piękną muzykę, a Ty używasz jakiś określeń typu "nowy Dżem", to nie ten sam zespół, nie kupujcie płyt. Berger też był legendą tego zespołu, jednak gdy zginął i jego miejsce zajął Jasiu, jeszcze ani razu nie spotkałem się z porównaniem tych dwóch klawiszowców, ani też nie słyszałem zdania że Dżem bez Bergera to nie ten Dżem. A dlaczego się pytam?... skoro tak samo Paweł był równie ważną postacią zespołu jak i Rysiek. Rysika nikt nie zastąpi, z tym się każdy zgadza, a ja chylę czoła ku Maćkowi. Ma niesamowity talent. A tobie co w nim nie pasuje? To że ma inną barwę głosu czy to że nie jest "postacią tragiczną" jak Rysiek? Pamiętaj tym co piszesz obrażasz cały zespół i sprawiasz przykrość nie jednemu prawdziwemu fanowi tej cudownej kapeli. Dla nas Dżem będzie istniał dopóty będzie grała ta piątka wspaniałych ludzi. Jasiu Borzucki w dokumencie z 30 lecia powiedział takie zdanie: "Może to jest ta siła tego zespołu że tu każdy jest równy i każdy może się wypowiedzieć". KAŻDY JEST RÓWNY, więc nie pisz że bez Ryśka to nie jest Dżem, bo sprawiasz przykrość ludziom którzy już 16 lat bez Ryśka tworzą ponadczasową historyczną kapele.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » ndz mar 21, 2010 8:39 pm

Wszystko w tym temacie.
Nie mówię, że peepshow tak to postrzega, ale wielu ludzi myśli w podobny sposób jak wyżej opisano. To jest naprawdę przykre, że nie docenia się reszty zespołu. Gdyby nie Adam nie byłoby Whisky, Wehikułu, Ostatniego widzenia i wielu innych, gdyby nie Jurek nie byłoby Cegły, Malowanego ptaka, gdyby nie Paweł - Modlitwy, Snu o Victorii, Beno - List do M, Naiwne pytania. Można tak dalej wymieniać... Rysiek był stworzony dla Nich, tak jak Oni dla Ryśka.
Ostatnio zmieniony ndz mar 21, 2010 8:40 pm przez kikan, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nothingman... Isn't it something...?"
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » ndz mar 21, 2010 8:40 pm

przypominam, tytuł tego topica nosi nazwę : "Dżem 30 Urodziny DVD", postarajmy się trzymać tematu i skończmy już te offtopowe przepychanki słowne.
Awatar użytkownika
misiek_k-ce

Postautor: misiek_k-ce » ndz mar 21, 2010 8:45 pm

Zawsze mnie bawiły takie komentarze na temat okładek... Nie słuchacie okładki tylko płyty ludzie! O gustach się nie dyskutuje, wiem, ale ja osobiście uważam, że okładka DVD jest taka, jak powinna być - prosta, duże logo rzucające się w oczy. Peepshow, to co wypisujesz nasuwa mi pewien cytat... "...śmiać się czy płakać..."... Nie ma "nowego" Dżemu, jest DŻEM! Jeśli Ci się nie podoba, słuchaj tylko płyt do 1994 i po sprawie. Nie wypisuj takich pierdół na forum, bo aż żal to czytać... Osoba zalogowana w Fanclubie, uznająca się za fankę... Podkreślę tylko słowo UZNAJĄCA, bo fanką nie jesteś...

Wróć do „Dżem w mediach”