Dzem 30-Urodziny DVD

Co, gdzie i kiedy można "usłyszeć" o kapeli

Moderatorzy: Piotrek, Radek

Awatar użytkownika
kikan

Re: Dzem 30-Urodziny DVD

Postautor: kikan » czw kwie 08, 2010 5:48 pm

Oj no pokupowali stadionowe wersje (Adi się przyznał:)) i teraz dzieją się cuda :)
"Nothingman... Isn't it something...?"
michalz

Postautor: michalz » czw kwie 08, 2010 5:55 pm

Mi tylko raz przycielo DVD 2 reszta ok to na pewno wina czytnika
Peace&Love
mario74

Postautor: mario74 » czw kwie 08, 2010 6:08 pm

cześć..popiszmy może trochę o dźwiękach..obrazie...zdjęciach...kurcze,wydali wspaniały box..zamiast się cieszyć...to szukamy dziury w całym...a swoją drogą...plamki na płytach...no super...o czym my gadamy...o 3 plamkach na płytach? :lol: no faktycznie problem..raz dwa wkładać płyty do odtwarzacza i słuchać..oglądać..bo jest co!!!Kapitalny koncert..spełnili każde życzenie publiczności...Razem z Nimi fantastycznie spędziliśmy wieczór 3 października.Należą się ogromne brawa za koncert i wydawnictwo...pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » czw kwie 08, 2010 8:13 pm

O dźwiękach? Proszę bardzo :). Jak słyszę jak Adam z Bastkiem grają intro do Kiepskiej gry mam ciary, to samo przy końcówce Koszmarnej Nocy. Uważam, że Bastek naprawdę super zaśpiewał i zagrał. Moim zdaniem dużo lepiej niż na koncercie dla Pawła, gdzie miałem wrażenie, że jego głos nie jest w dobrej dyspozycji. Wracając do solówek, świetnie grali w Najemniku II. Zarówno Jurek sam jak później Adam i jeszcze później razem :)
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » pt kwie 09, 2010 3:18 am

Witam,

Czytając te wszystkie wypowiedzi w tym temacie forum, to dochodzę do wniosku, że jednak "Polak" potrafi być wiecznie ze wszystkiego niezadowolony.
Dżem wydał naprawdę rewelacyjny Box, rewelacyjny pod każdym względem :
- muzyki
- obrazu (chociaż jakieś drobne uwagi z pewnością można znaleźć)
- okładki i tzw. wkładki książeczka

Zauważyłem, że jak nie można się przyczepić do tego co oglądamy i słuchamy, czyli wspaniałej muzy Dżemu i obrazu z atmosferą w Spodku, to czepiamy się jakiś totalnie abstrakcyjnych detali jak min. to :
- że płyta nie odtwarza , że ma jakieś refleksy,
- że opakowanie nie takie, że źle się wyciąga płyty
- potem temat z odtwarzaczami DVD, CD itp.
(tutaj jeszcze krótki wątek przytoczę : odtwarzacz Thomson ok. 6 letni - problemy z odtwarzaniem Boxu , odtwarzacz - nagrywarka Panasonic ok. 3 letni odtwarza wszystko bez problemu , odtwarzacz Yamaha ok.1,5 roku - odtwarza wszystko bez problemu.)
Jeszcze raz raz to powtórzę problemy z odtwarzaniem to wina tylko i wyłącznie sprzętu,
tak zgodzę się z Przemo12, ze praktycznie lasery w większości odtwarzaczy są te same, ale jednak ten sam laser to nie wszystko.

Tak jak napisałem powyżej , problemy z odtwarzaniem to tylko i wyłącznie wina sprzętu.
Pewnie po 100 odtworzeniu tej samej płyty oczywiście, że może 101 raz nam nie ruszyć od razu.

Panie i Panowie dziękujmy że Dżem wydał dla nas te płyty i przestańmy narzekać.

PS.
Tym co nie odtwarza - proszę wyczyścić soczewkę i spróbować ponownie, a jak dalej Wam nie odtwarza to - napiszą może nie ładnie - kupcie sobie nowe odtwarzacze.

Cały BOX - zarówno płyty DVD jak i CD są w jak najlepszym porządku - przetestowałem dwa BOXy , płyta po płycie w całości i wszystko jest ok.
I proszę tu nie obrażać wydawców Boxu, nie narzekać na jakość itp ----- widać u tych co kochają Dżem płyty graja i wszystko działa , natomiast u małej garstki krzykaczy nie.
Pozdrawiam wszystkich fanów.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Polecam http://www.skazaninabluesa.pl
http://www.deeppurple.com.pl

Pozdrawiam
dariusz30t
e-mail : d.tajer@skazaninabluesa.pl
boston

Postautor: boston » pt kwie 09, 2010 6:14 am

Dariuszu,
bardzo proszę - przestań nas pouczać....
Oczywiście, że wszyscy bardzo cieszymy się z nowego wydawnictwa co nie wyklucza dzielenia się uwagami na jego temat.
Ale czy wdzięczność to odpowiednie określenie? Powinniśmy być wdzięczni? za wydanie boxa? Obrażamy jego wydawców? Po prostu dzielimy się miedzy sobą różnymi uwagami a także problemami ze sprzętem służącym do wysłuchania i obejrzenia płyt.
Dla mnie słowo "fan" nie jest jednoznaczne z bezkrytycznym i bałwochwalczym uwielbieniem.
A nazywanie niektórych forumowiczów, którzy mają prawo mieć pytania i wątpliwości "krzykaczami" jest niesprawiedliwe i po prostu niegrzeczne.
Gość

Postautor: Gość » pt kwie 09, 2010 8:25 am

masami pisze:Witam,ja mam inny problem z moimi płytkami.
No moim dvd, nie odtwarza się 1 i 3, (...)

Witam,
może problem w tym, że niektóre odtwarzacze DVD nie odtwarzają płyt dwuwarstwowych?
DVD 1 oraz DVD 3 to płyty dwuwarstwowe!
Link do sprawdzenia moich słów

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
dariusz30t
Kontaktowanie:

Postautor: dariusz30t » pt kwie 09, 2010 1:06 pm

Dziękujemy koledze "parcewal" za wyjaśnienie.

W końcu może w tym temacie skończy się krytykowanie wyprodukowanych płyt, że są usterkowe, ponieważ teraz wszystko jest jasne i oczywiste.

Ps.
Faktycznie nie wszystkie odtwarzacze mogą odtworzyć płyty dwuwarstwowe, a co niektórzy narobili niepotrzebnego zamieszania.

Oczywiście wątpliwości można mieć zawsze, ale po co od razu krytykować wydawcę tego Boxa, a przy okazji sam zespół, że na coś nie zwrócił uwagi podczas produkcji.

Dla mnie pełen podziw i szacunek dla Dżemu, za tak odważny krok i wydanie zestawu z 7 płytami.

Wiadome jest wszystkim, że w dzisiejszych czasach wydanie nawet jednej płyty może okazać się nie opłacalne lub bardzo mało opłacalne i wiąże się to z wielkim ryzykiem oraz poniesieniem ogromnych kosztów i czekaniem na to, aż się zwrócą.
Nie będę tu poruszał całego etapu wyprodukowania płyty poprzez jej proces tłoczenia, nagrania, zgrywania, setek godzin poświęconych w studio muzycznym, projektu okładki, pudełka, wkładki itp. itp. itp - łatwo to policzyć, że na zdrowy rozsądek nagarnie i wydanie chociażby jednej płyty oraz sprzedaż jej klientowi końcowemu za 30 zł jest w warunkach polskich nieopłacalne, a tu Dżem dał nam 7 płyt ,średnio po 19,00 zł.

Dlatego napiszę tylko, że krytyka czegoś co dostajemy praktycznie za darmo (chociażby miała miejsce jakaś drobna wpadka) nie powinna mieć miejsca, tym bardziej, że dostajemy to od Dżemu, a nie od jakiejś podrzędnej pseudo gwiazdki typu Doda, Feel itp.
Pozdrawiam wszystkich fanów.
Fan Dżemu
Fan Deep Purple

Polecam http://www.skazaninabluesa.pl
http://www.deeppurple.com.pl

Pozdrawiam
dariusz30t
e-mail : d.tajer@skazaninabluesa.pl
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » pt kwie 09, 2010 1:29 pm

dariusz30t pisze:Dlatego napiszę tylko, że krytyka czegoś co dostajemy praktycznie za darmo (chociażby miała miejsce jakaś drobna wpadka) nie powinna mieć miejsca, tym bardziej, że dostajemy to od Dżemu, a nie od jakiejś podrzędnej pseudo gwiazdki typu Doda, Feel itp.

No dobra, ale ja nie zauważyłem, żeby ktokolwiek tutaj krytykował te plamy czy to, że zamiast gorszego dnia jest jest szeryf (czy na odwrót nie pamiętam). Po prostu ktoś to zauważył i napisał.
Awatar użytkownika
mkielbas
Kontaktowanie:

Postautor: mkielbas » pt kwie 09, 2010 1:32 pm

Tak troche z innej beczki:

Wiadomo juz ile w ogole Boxow poszlo w calym kraju? Jestem ciekaw jak sie sprzedaje to wydawnictwo... :D
Gość

Postautor: Gość » pt kwie 09, 2010 5:27 pm

Bez przesady,zwróciłam się tu tylko o pomoc,poradę a wychodzi że 'narzekam' :lol:
nikt tu nie mówił,że się nie cieszy : D
u kolegi działa,przetestowane,w sobotę robimy mały seans.
__
A jak wam się podobał Słoneczny dzionek?Połowa spodka wtedy wyszła coś wszamać,niech żałują :)
Według mnie bardzo fajnie to zagrali,aż gęsia skórka nachodziła.
czarekkk

Postautor: czarekkk » pt kwie 09, 2010 6:08 pm

masami pisze:A jak wam się podobał Słoneczny dzionek?Połowa spodka wtedy wyszła coś wszamać,niech żałują :)
Według mnie bardzo fajnie to zagrali,aż gęsia skórka nachodziła.

jak dla mnie to był jeden z najlepszych kawałków tego wieczora i bardzo miłe zaskocznie. zgadzam się - kto wyszedł niech żałuje
Awatar użytkownika
rzexnia

Postautor: rzexnia » pt kwie 09, 2010 7:42 pm

no, bardzo dobrze że zajęliśmy się znów stroną duchową,a nie materialną tego boxu;)
a wracając do koncertu to jedyne czego żałuję to brak Niewinnych, no ale gdyby mieli zagrać wszystkie kawałki, to koncert trwałby jeszcze z 3 godziny dłużej;p
michalz

Postautor: michalz » pt kwie 09, 2010 8:26 pm

A mnie szkoda P. Chojnackiego ze go tak poucinali
Peace&Love
Gość

Postautor: Gość » ndz kwie 11, 2010 12:42 pm

Ja kupiłam wczoraj. Super, znów to zobaczyć...

Wróć do „Dżem w mediach”