Dzem 30-Urodziny DVD

Co, gdzie i kiedy można "usłyszeć" o kapeli

Moderatorzy: Piotrek, Radek

diabolique

Re: Dzem 30-Urodziny DVD

Postautor: diabolique » czw maja 20, 2010 11:44 am

Ja jestem właśnie świeżo po obejrzeniu kawałka DVD, bo całości jeszcze nie miałam czasu przesłuchać (nadrobię jutro :wink: ).
Ale już po tych fragmentach nawiedziło mnie uczucie, którego nie doświadczyłam od daaawna-że chce mi się iść na koncert Dżemu :lol: Chyba się nawracam :mrgreen: Koszmarna noc-genialna, podobnie jak Victoria, Naiwne pytania i Najemnik II-bo tylko tyle zdążyłam zobaczyć.
Jestem mile zaskoczona-pomimo świetnych recenzji jakoś nie byłam przychylnie nastawiona do tego wydawnictwa. Świetnie znów posłuchać tej muzyki, powspominać stare, piękne czasy...i chyba czas planować jakiś wypad na koncert gdzieś w pobliżu :wink:
Awatar użytkownika
kikan

Postautor: kikan » czw maja 20, 2010 11:59 am

A mówiłem, że nie tylko dla Koszmarnej warto to mieć :)
"Nothingman... Isn't it something...?"
mario74

Postautor: mario74 » czw maja 20, 2010 5:53 pm

mala_aleja_roz pisze:
sniffer291 pisze: Bastek robi to gościnnie,i całe szczęscie. A jego każdy występ z Dżemem otwiera dyskusję o tym,jak bardzo podobny jest do ojca,a innym razem mniej,a w tym utworze ma ruchy ojca,a w innym nie. Dlatego przeszkadza mi to doszukiwanie się Ryśka Riedla w jego synu.

Każdy z nas w pewnym sensie tęskni za Dżemem z Ryśkiem...ja nie byłam na koncercie, na którym śpiewałby RR, ale naprawdę dużo bym dała, by się na takowym znaleźć...niestety to niemożliwe. A cóż Ci przeszkadzają te dyskusje? Bastek jest podobny do Ryśka, bo jest jego synem, więc to najnormalniejsza rzecz pod słońcem, że ma podobny głos, ruchy, mimikę i wygląd (w "Ryśku" jest takie jego zdjęcie z młodości, jak ma okulary przeciwsłoneczne...Ryśkowi też zrobione takie zdjęcie i moim zdaniem są bardzo podobni...) W utworach Dżemowych jest baaardzo podobny, bo też czuje te utwory, on się na nich wychowywał...to tak jakby córka polonistki nie potrafiła odmienić rzeczownika przez przypadki :) A jak śpiewa w Cree, to moim zdaniem jest trochę mniej "Ryśkowy", no bo też gatunek ciut inny :wink:

Przecież doskonale pamiętam koncert Dżemu w Twoim Bukownie 11 listopada 1991 w Domu Strażaka,jak mogło Cię nie być:)...jeszcze Rysiek się spóźnił ( dziwne nie? :D ) i przepychał do wejścia ,przepraszając nas słowami :"...sorry,przepuśćcie mnie bo ja do..pracy:)"...nie muszę dodawać ,że koncert świetny...wiem,wiem...już milknę:).Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mala_aleja_roz

Postautor: mala_aleja_roz » czw maja 20, 2010 6:10 pm

mario74 pisze:Przecież doskonale pamiętam koncert Dżemu w Twoim Bukownie 11 listopada 1991 w Domu Strażaka,jak mogło Cię nie być:)...jeszcze Rysiek się spóźnił ( dziwne nie? :D ) i przepychał do wejścia ,przepraszając nas słowami :"...sorry,przepuśćcie mnie bo ja do..pracy:)"...nie muszę dodawać ,że koncert świetny...wiem,wiem...już milknę:).Pozdrawiam

W 91 roku mnie na świecie nie było... :(
Gość

Postautor: Gość » wt maja 25, 2010 10:28 am

Czesc :)
Czekalem i czekalem ale sie nie doczekalem
Minely juz dwa miesiace od zapowiedzi ze z wydawnictwem z urodzin w Spodku bedzie do nabycia okolicznosciowa koszulka. Dwa miesiace temu pisalo "...szczegoly wkrotce..." a to WKROTCE trwa dwa miesiace. Czuje sie "olany" i pewnie nie ja jeden, jestem mocno zawiedziony takim traktowaniem fanow!
Czy ktos moze mi konkretnie odpowiedziec, kiedy wkoncu bedzie do nabycia wydawnictwo z okolicznosciowa koszulka? i prosze nie pisac odpowiedzi typu " jak bedzie to bedzie" albo "jak bedzie to sie o tym dowiesz"
pozdrawiam :o)
Dzem z Wami :)
Piotrek
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek » wt maja 25, 2010 10:52 am

nikus pisze:Czesc :)
Minely juz dwa miesiace od zapowiedzi ze z wydawnictwem z urodzin w Spodku bedzie do nabycia okolicznosciowa koszulka. Dwa miesiace temu pisalo "...szczegoly wkrotce..." a to WKROTCE trwa dwa miesiace. Czuje sie "olany" i pewnie nie ja jeden, jestem mocno zawiedziony takim traktowaniem fanow!
Czy ktos moze mi konkretnie odpowiedziec, kiedy wkoncu bedzie do nabycia wydawnictwo z okolicznosciowa koszulka? i prosze nie pisac odpowiedzi typu " jak bedzie to bedzie" albo "jak bedzie to sie o tym dowiesz"

Jaki rozmiar koszulki Cię interesuje?
Gość

Postautor: Gość » wt maja 25, 2010 11:32 am

Piotrek pisze:

Jaki rozmiar koszulki Cię interesuje?

Czy to znaczy ze sa te koszulki? a nikt nie raczyl o tym poinformowac? pewnie nie mysleli ze wydawnictwo bedzie cieszyc sie taka popularnoscia ;) i dolaczenie koszulki do zestawu miala podniesc sprzedaz, a ze wydawnictwo rozchodzilo sie jak cieple buleczki, to koszulki juz nie trzeba bylo dodawac.
Mnie interesuje rozmiar XL.

A juz tak na temat ;)
Koncert wspanialy, jedyny w swoim rodzaju, najlepszy na jakim bylem, a bylem na kilkunastu...
DVD z koncertu rewelacyjne, owszem mam kilka zastrzezen, ale to nie jest wazne, wazne jest to ze TAKIE cos pojawilo sie na rynku i w zbiorach fanow.
michalz

Postautor: michalz » wt maja 25, 2010 12:02 pm

niech ktos uzupelni dyskografie na oficijalnej stronie zespolu :wink:
Peace&Love
Awatar użytkownika
mkielbas
Kontaktowanie:

Postautor: mkielbas » wt maja 25, 2010 5:13 pm

michalz pisze:niech ktos uzupelni dyskografie na oficijalnej stronie zespolu :wink:

Ano przydaloby sie... Nie ma ani Pamieci Pawla Bergera, ani Spodka...
Awatar użytkownika
Adi
Kontaktowanie:

Postautor: Adi » wt maja 25, 2010 7:56 pm

mkielbas pisze:
michalz pisze:niech ktos uzupelni dyskografie na oficijalnej stronie zespolu :wink:

Ano przydaloby sie... Nie ma ani Pamieci Pawla Bergera, ani Spodka...

i raczej nie będzie ;) jak na razie :P
michalz

Postautor: michalz » śr maja 26, 2010 7:01 am

i raczej nie będzie ;) jak na razie
a dlaczego pytam z czystej ciekawosci
Peace&Love
Gość

Postautor: Gość » śr cze 23, 2010 12:10 pm

Witam :D Za nim przejdę do tematu.Chciałbym jeszcze raz podziękować osobie,dzięki której mogę słuchać tego magicznego koncertu...Dziękuję za wiele wsparcia i dużo ciepła które otrzymałem od niej ... Koncert przesłuchałem dopiero wczoraj,dlatego teraz znalazłem czas by podzielić się z wami moimi dostrzeżeniami.I Set Akustyczny: Bardzo kocham brzmienia akustyczne,za serce chwyta wrażliwa wersja "Zapal Świeczkę"[/b],oraz świetna akustyczna wersja [b]"Alei Róż"-kompozycja oddaje klimat tekstu,"Uśmiech Śmierci" świetna wersja,"Detox"- porywająca kompozycja dynamiczna i "smaczne" solo Janusza na klawiszach,"Autsajder"- wspaniała wersja z akordeonem,Bena pomysł w tym instrumentem jak najbardziej trafiony :D "Czarny Kapelusz" wspaniała aranżacja,w wersji "latino"-bluesowej utwór brzmi świetnie
II Set Symfoniczny Nie będę się tu dużo rozpisywał,po prostu MISTRZOSTWO,moim zdaniem orkiestra wniosła wiele nowego do wielkich utworów Dżemu,dając im nowej barwy.Wszystkie utwory dla mnie świetnie z aranżowane...Moim nie skromnym zdaniem najlepsze momenty tego koncertu przeżywałem w tej części koncertu III Set Elektryczno-Bluesowy Tutaj,po prostu klimaty Dżemowe jakie kochamy najbardziej zostały zawarte...Na wyróżnienie zasługują "Najemnik I i II"wspaniała muzyka oraz tekst i wokal Maćka,"Mamy Forsę,mam Czas"-tutaj wokal Maćka powoduję że czasem naprawdę robi się gorąco,"Koszmarna Noc"-bardzo lubię ten utwór za specyfikę jest mroczna..."Szeryf"-najlepsze wykonanie live tego niedocenionego utworu "Do Kołyski" nareszcie wersja "live" tego utworu w końcu zarejestrowana "Ja Wiem Obojętność" Mój jeden z ulubionych utworów z czasów Jacka,słuchając tego utworu z Spodka,serca aż ściska z zachwytu... Ten koncert to "mozaika" wspaniałych dźwięków,stylów,tematów życia...Myślę,że jeszcze nie raz będzie mi dane usłyszeć tak cudowne koncerty jak ten który mam okazję teraz słuchać:)
Gość

Postautor: Gość » śr lip 07, 2010 10:58 am

Ta...
Pewnie pomyślicie ze jestem namolny, minol juz ponad miesiac od mojego zapytania i dalej nie uzyskalem na nie odpowiedzi, nie bede wylewal swoich emocji ktore mna targają.
Dzieki za takie traktowanie.
Piotrek
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek » śr lip 07, 2010 11:10 am

nikus pisze:

Ta...
Pewnie pomyślicie ze jestem namolny, minol juz ponad miesiac od mojego zapytania i dalej nie uzyskalem na nie odpowiedzi, nie bede wylewal swoich emocji ktore mna targają.

A wystarczy prześledzić uważnie temat, w którym była ta sprawa poruszana. A jeśli chodzi o szczegóły - zapraszam na priv.

Pozdrawiam
Piotr
Gość

Postautor: Gość » śr lip 07, 2010 11:23 am

Piotrek pisze:
nikus pisze:

Ta...

A wystarczy prześledzić uważnie temat, w którym była ta sprawa poruszana. A jeśli chodzi o szczegóły - zapraszam na priv.

Pozdrawiam
Piotr

Piotrze dzieki za odzew.
Moze mogłbys podac mi line do tego tematu?

Wróć do „Dżem w mediach”