[Mam Talent] Magdalena Welc- Do kołyski

Co, gdzie i kiedy można "usłyszeć" o kapeli

Moderatorzy: Piotrek, Radek

boston

Re: [Mam Talent] Magdalena Welc- Do kołyski

Postautor: boston » pn paź 25, 2010 8:59 am

Ja też byłam zdegustowana niewiedzą prowadzących o autorach piosenki :? To po prostu żałosne. Piosenka powstała mniej więcej 10 lat po śmierci Ryśka więc raczej trudno kojarzyć ją z R.R.
Nie wiem czy twórcy programu kontaktują się z autorami wykonywanych piosenek np pytając o zgodę na wykorzystanie ich twórczości...
Oczywiście nie jest to repertuar dla 11 letniej dziewczynki! Bez sensu.
dariusz30t pisze:Tak to prawda, że peryferie ( również Warszawka) wszystko podciągną pod Ryśka

Prawdę mówiąc nie rozumiem tego zdania. O jakie peryferie chodzi?
Darku, użyłeś protekcjonalnej, ironicznej nazwy W-wy. Zresztą nie Ty jedyny. Było już sporo tego typu wypowiedzi na naszym forum. Jestem ciekawa z czego to wynika. Dla mnie nigdy nie miało znaczenia kto skąd jest, gdzie mieszka, tylko co sobą reprezentuje. No ale jeżeli "Warszawka" ma Was w jakiś sposób dowartościować to i niech tak będzie....
Awatar użytkownika
borszysz
Kontaktowanie:

Postautor: borszysz » pn paź 25, 2010 9:04 am

boston pisze:Nie wiem czy twórcy programu kontaktują się z autorami wykonywanych piosenek np pytając o zgodę na wykorzystanie ich twórczości...

Nie muszą się kontaktować z autorem, muszą opłacić ZAiKS (jakies groszowe sprawy to są).

A wykonanie tej dziewczynki mi sie nie podoba. Generalnie nie lubie tej piosenki, a to dziecko jakoś szczególnie porywającego głosu nie ma. Po prostu jak na swój wiek, ma bardzo mocny głos, ale bez rewelacji. Nie zachwyca.
Wielu wśród uczestników śpiewających miało lepszy, ona przeszła tylko dlatego, że nie fałszuje (chociaż na sam koniec Kołyski sie jej głos troche połamał) i jest młoda.
Pozdrawiam!
Wojciech "Borszysz" Mirek

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club zespołu Dżem
"Skazani na bluesa"
http://www.skazaninabluesa.pl
w.mirek@skazaninabluesa.pl

www.HOODOOBAND.pl
Gość

Postautor: Gość » pn paź 25, 2010 1:47 pm

boston pisze:dariusz30t napisał(a):
Tak to prawda, że peryferie ( również Warszawka) wszystko podciągną pod Ryśka

Prawdę mówiąc nie rozumiem tego zdania. O jakie peryferie chodzi?
Darku, użyłeś protekcjonalnej, ironicznej nazwy W-wy. Zresztą nie Ty jedyny. Było już sporo tego typu wypowiedzi na naszym forum. Jestem ciekawa z czego to wynika. Dla mnie nigdy nie miało znaczenia kto skąd jest, gdzie mieszka, tylko co sobą reprezentuje. No ale jeżeli "Warszawka" ma Was w jakiś sposób dowartościować to i niech tak będzie....

Ja też ciekaw jestem czym są owe peryferie...
Warszawka to też ciekawe określenie - odrobine kąśliwe. A szkoda bo chyba takich, na kulturalnym formum być nie powinno.
Zgadzam się z Boston, że najczęściej takie określenia są dobrą metodą na dowartościowanie.
Ale zgadzam się również z sensem takiego określenia. Urodziłem się w Warszawie i w niej mieszkam. I owszem zauważalne są zachowania czy nawet sposób bycia określane mianem: "Warszawki" - jednak z przykrością trzeba by stwierdzić, że odnosi się ono zazwyczaj do osób, które napłynęły ze Wschodu, Zachodu, Północy i Południa. Tacy zazwyczaj poczuwają się wielkomiejskimi "panami" i wyrabiają ogólną opinię, dając powód innym im podobnym do nazywania mieszkańców Warszawy "Warszawką" itd.
Podobnie jak Boston uważam, że nie ważne jest kto skąd jest i gdzie mieszka ale to co sobą reprezentuje a w przypadku forum, które użytkujemy ważna jest również wspólna pasja i zainteresowanie zespołem Dżem.

A co do Marcina Prokopa, to również sądzę, że jego wypowiedzi były nie na miejscu, nieprzemyślane i rzeczywiście opierały się na ogólnym poglądzie laików co do Dżemu=Ryśka.
Ale miło, że sprostował i przeprosił.

Pozdrawiam wszystkich z peryferiów i z centrum!
maju
Kontaktowanie:

Postautor: maju » pn paź 25, 2010 7:27 pm

Ja wam powiem tyle - nie obraźcie się dziewczyny, ale dziewczynka śpiewająca Dżem nie brzmi najlepiej - powinnien być to facet, którego barwa głosu minimalnie się do Dżemu nadaje. Ale są wyjątki, spotkałem kilka KOBIET i kilka dziewczyn w wieku 16-18 lat, którym Dżem rzeczywiście wychodził, a mój kolega to głosem pod ś.p. Rysia znanego z albumu "Cegła" zalatuje, tak konkretnie - i to nie zmienia głosu, tylko najpierw śpiewał inną muzykę i powiedzieliśmy mu żeby Czerwonego jak cegła spróbował. Miód xdd Wracając do tematu: wg. mnie to to wykonanie za piękne nie było.
gabryniowa

Postautor: gabryniowa » czw lut 10, 2011 12:42 am

Według mnie Dżem to jeszcze odległa przyszłość dla Magdy , ale w innych repertuarach była naprawdę świetna

a ponizej wrzucam link - Magda miała przyjemność spotkać sie z Dżemkami i wykonać z nimi "Do Kołyski"

http://uwaga.onet.pl/41814,wideo,225934,magda_i_dzem,magda_i_dzem,reportaz.html

niestety po wysłuchaniu (i pomimo że Panowie jej słodzili) uważam że było tak sobie...
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bubbi

Postautor: Bubbi » wt lip 19, 2011 1:12 pm

boston pisze:Darku, użyłeś protekcjonalnej, ironicznej nazwy W-wy. Zresztą nie Ty jedyny. Było już sporo tego typu wypowiedzi na naszym forum. Jestem ciekawa z czego to wynika.

jak to z czego, z kompleksów :lol:
Matteo90

Postautor: Matteo90 » wt lip 19, 2011 3:59 pm

Po raz kolejny chłopaki z Dżemu ,pokazali ,że są wspaniałymi ludźmi ,mając czas na spotkanie z Magdą ,pomimo że mają tak wiele koncertów i swoich własnych spraw :D ,Jaka telewizyjna pseudo gwiazdeczka ,spotkała by się z Magdą ? = no raczej żadna...
Awatar użytkownika
Bubbi

Postautor: Bubbi » czw lip 21, 2011 10:19 am

Matteo90 pisze:Jaka telewizyjna pseudo gwiazdeczka ,spotkała by się z Magdą ? = no raczej żadna...

Kasia Cichopek 8)

Wróć do „Dżem w mediach”