Peja cytuje słowa Ryśka

Co, gdzie i kiedy można "usłyszeć" o kapeli

Moderatorzy: Piotrek, Radek

rybnik

Peja cytuje słowa Ryśka

Postautor: rybnik » pt lis 02, 2012 3:21 pm

Peja - raper z Poznania - nagrał najnowsza piosenkę. W refrenie ewidentnie zaczerpnął z twórczości Dżemu i Ryśka. Wyszło... trochę dziwnie POSŁUCHAJCIE TUTAJ
mada92

Re: Peja cytuje słowa Ryśka

Postautor: mada92 » sob lis 03, 2012 10:09 pm

Trochę śmiesznie wypadły słowa zaczerpnięte z "List do M." w refrenie. Gdyby jeszcze wykorzystano np. tekst całego refrenu, a nie tylko fragment i resztę wymyśloną przez siebie... Na rapie, czy tam hip-hopie się nie znam więc się nie wypowiadam. Ale Peja nagrywający teledysk na Śląsku... Albo lepiej, Peja nad grobek Ryśka... Nie wiem jak to odbierać.
Awatar użytkownika
paweldzem

Postautor: paweldzem » ndz lis 04, 2012 1:27 pm

Ja myślę że to fajnie iż ktoś taki jak w tym przykładzie Peja cytuje słowa Ryśka. W sumie tak dokładnie to Rysiek chyba nie napisał tych słów tylko jakaś znajoma jak dobrze kojarzę. No chyba że coś mi się pokiełbasiło.
Matteo90

Postautor: Matteo90 » ndz lis 04, 2012 1:45 pm

To Tylko dobrze świadczy o Peii ,że darzy dużym szacunkiem postać Ryśka Riedla i twórczość zespołu Dżem . :D
ivisenna

Postautor: ivisenna » ndz lis 04, 2012 6:25 pm

Hm, no właśnie nie wiadomo, czy Peja darzy szacunkiem Ryśka, czy chce się tylko dzięki temu wylansować. Bo patrząc na jego wcześniejsze dokonania i na to, jak się zachowuje, można poważanie zwątpić. A już abstrahując od całej tej otoczki, to jest po prostu słaba piosenka. Na pewno pod względem tekstowym i muzycznie to też nie jest jakoś specjalnie wyrafinowane. Chociaż w sumie na rapie się nie znam, ale w ogóle tego utworu nie czuję.
„Nie ma demonów, jeśli nie uważać za demona wolności; świat jest jeden i Bóg jest jeden, i wiara jest jedna, przybyszu, a reszta jest milczeniem.”
polo777

Postautor: polo777 » czw lis 08, 2012 6:49 am

ivisenna pisze:Hm, no właśnie nie wiadomo, czy Peja darzy szacunkiem Ryśka, czy chce się tylko dzięki temu wylansować. Bo patrząc na jego wcześniejsze dokonania i na to, jak się zachowuje, można poważanie zwątpić. A już abstrahując od całej tej otoczki, to jest po prostu słaba piosenka. Na pewno pod względem tekstowym i muzycznie to też nie jest jakoś specjalnie wyrafinowane. Chociaż w sumie na rapie się nie znam, ale w ogóle tego utworu nie czuję.

Akurat Peja ma przecież taką pozycje na polskiej scenie muzycznej, że lansować się po 20 latach nagrywania już chyba nie musi:)

Na koncertach, w wywiadach bardzo często wypowiada sie z dużym szacunkiem odnośnie Dżemu, jak i Ryśka Riedla.

A no i najważniejsze - przecież na użycie tych słów dostał zgodę od zespołu, więc chyba jakieś pozytywne kontakty i wzajemny szacunek muszą być;)
Obrazek
kubahd

Postautor: kubahd » czw lis 08, 2012 4:44 pm

Peja nie znam Twojej muzyki , bo po prostu nie słucham , ale Dziękuje , ze miałeś odwagę i pochyliłeś się z szacunkiem i należyta czcią nad Ryśkiem :) tyle szacunek :wink:
Awatar użytkownika
Armin
Kontaktowanie:

Postautor: Armin » sob mar 30, 2013 1:06 pm

Tym razem nie Peja..ale kolejne użycie utworu Dżemu w Hip Hopie..
ciekawe czy legalnie
http://www.youtube.com/watch?v=-ZBql4JQigQ
boston

Postautor: boston » sob mar 30, 2013 2:02 pm

Dla mnie to zbyt skomplikowane :shock:
No i ten wysublimowany, wysmakowany tekst wspaniale współgra z Wielką Sobotą....
Awatar użytkownika
ArekJ
Kontaktowanie:

Postautor: ArekJ » sob mar 30, 2013 7:27 pm

Jak jeszcze u Peji to mi się całkiem podobało, to tu jest bardzo źle...
"Dlaczego chowacie pod klosz
wartości, wartości tego świata..."
stopwars

Postautor: stopwars » śr kwie 03, 2013 6:43 pm

Zależy jak kto to odbiera..
pycia93

Postautor: pycia93 » śr kwie 03, 2013 9:28 pm

Aaaaa! Idę się pochlastać, masakra, w ogóle nie pasuje :/ O ile w przypadku wcześniejszych utworów kawałki Dżemowe były fajnie wplecione w muzykę itd, tak w tym przypadku jest kompletnie beznadziejnie. Tekst owszem pasuje, ale połączenia brak, nie nie nie!

PS Znalazłam jeszcze jedno... http://www.youtube.com/watch?v=2z_K2sedLuw twórca twierdzi, że w ten sposób oddaje hołd Ryśkowi i Dżemowi...

Wróć do „Dżem w mediach”